1200x300

שייט אל אוצרות הדלתא של הדנובה

17 ימים • אוסטריה, הונגריה, סרביה, בולגריה, רומניה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

17 ימים

15 לילות

קוד הטיול: BD

הוא הצמיח ערים וייסד תרבויות, זירז מלחמות אבל גם העניק חיים. נהר הדנובה הרב לאומי תפס מקום של כבוד בהיסטוריה של אירופה בעבר, וכיום מהווה יעד נחשק לטיולי שיט בלתי נשכחים. הדנובה, שנקרא על שם אל הנהרות הרומי, הוא מהנהרות הארוכים באירופה, שני רק לוולגה. תחילתו באזור היער השחור בגרמניה וסופו ברומניה. בדרכו הוא מותיר את חותמו על פני עשר מדינות וחוצה ארבע ערי בירה עתיקות. הדנובה הוא לא רק מקור פרנסה נשגב – הודות לתיירות הענפה שהתפתחה לאורכו ולעובדה שהוא מהווה נתיב ימי עיקרי להובלת סחורות בין מרכז למזרח אירופה – אלא גם מקור לחיים, כשמימיו משמשים לשתייה עבור מיליוני אנשים שמתגוררים בסמוך אליו. מסע זה של תגליות לוקח אתכם דרך שמונה מדינות בתוך 16 ימים, מהאלפים ועד לאזור הדלתא של הדנובה שבנקודת האפס בים השחור. בשיאו של הטיול, ספינת הנהר בה נשוט יוצאת אל הים הפתוח אל אותה נקודת האפס לשם מגיעה כל טיפת מים שבדנובה אחרי שעברה 2850 ק"מ מן היער השחור שבגרמניה, אל הים השחור שברומניה. ושם בהתרגשות רבה נעמוד על הסיפון ונצפה בהבדלי הצבע של מי הדנובה המביאים אתם סחף אפרפר חום לעומת מי הים הכהים הבולעים לתוכם את הנהר כשברקע נשמעים צלילי הוולס המפורסם של יוהאן שטראוס "הדנובה הכחולה".

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

• כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השיט - כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב
• קפה ומאפה למשכימי קום 
• מזנון חצות - חטיפי לילה
• שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה
• מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש
• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

• הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

יום 1 תל אביב – מינכן – פסאו – עליה לספינת הנהר

נטוס אל מינכן ממנה נצא בנסיעה אל פסאו, הידועה גם בשמה "עיר שלושת הנהרות" בה מתחברים נהר הדנובה, האין והאילז. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 וינה

בשעות הצהריים נעגון בווינה. נצא לסיור באתרי העיר המרכזיים. נראה את היצירות הארכיטקטוניות של הונדרטוואסר, ניסע על כביש הטבעת המקיף את העיר העתיקה ולאורכו נראה את המבנים המרשימים ביותר בעיר:  את בניין האופרה, עיריית וינה, מבנה הפרלמנט המרשים והאוניברסיטה. לינה בספינת הנהר.

יום 3 אשטרגום (Esztergom) - סנט אנדרה - בודפשט

בשעות הבוקר נעגון באשטרגום, לשעבר מעונם של מלכי הונגריה ומקום מושבו של הארכיבישוף. נצא לסיור רגלי קצר ונבקר בקתדרלה המרשימה שלה (אתר התפילה הגדול ביותר בהונגריה). נמשיך אל "ברך הדנובה" ונבקר בעיירת האומנים סנט. אנדרה, בה נבקר במוזיאון הקרמיקה של מרגיט קובץ'. נמשיך אל בודפשט שם נפגוש את ספינת הנהר לקראת שעות הצהריים. לינה בספינת הנהר.

יום 4 בלגרד (סרביה)

נגיע לבלגרד, בירתה של סרביה, בשעות הצהריים. עיר זו ממוקמת בצומת נהרות הדנובה והסאווה (Save), והיא נחרבה ונבנתה מחדש פעמים רבות לאורך ההיסטוריה שלה בת האלפיים שנה. נצא לסיור בבלגרד הכולל ביקור במצודת קלמגדאן (Kalemegdan) בה נבקר במוזיאון הצבא. לאחר מכן נחלוף על פני המוזיאון הלאומי, בניין הפרלמנט, כיכר טרזייה (Terazije square) וארמון הנסיכה ליוביצ'ה. סיורנו יסתיים בשיטוט ברובע הולכי הרגל המרכזי של העיר, המציע שפע חנויות וגלריות לאומנות. בשעות הערב תפליג הספינה מנמל בלגרד בדרכה לכיוון שערי הברזל. לינה בספינת הנהר.

יום 5 וידין (VIDIN) - בלוגראדצ'יק (בולגריה)

בשעות הצהרים נגיע לוידין, עיר נמל השוכנת  על גדות נהר הדנובה, בצפון מערב בולגריה. נבקר במבצר באבא וידה, מתקופת ימי הביניים, אשר נבנה על חורבות מצודה מהתקופה הרומית על גדת הדנובה. נמשיך לביקור בעיירה בלוגראדצ'יק ("עיר לבנה קטנה") הקרובה לגבול עם סרביה. ניסע בנוף כפרי , בין כפרים קטנים צבעוניים ושלווים בטבע. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אוטניצה (Oltenita)- בוקרשט (רומניה)

בשעות הצהריים נגיע לנמל אוטניצה (Oltenita), ממנו ניסע לביקור בבוקרשט, בירת רומניה. במהלך סיורנו נתרשם מהאתרים המרכזיים בעיר, לרבות בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות המרשימה. נהנה מארוחת ערב במסעדה מקומית בתום סיורנו ניסע חזרה אל הספינה המחכה לנו פטסטי ((Fetesti. לינה בספינת הנהר.

יום 7 הדלתא של הדנובה

היום תגיע הספינה לדלתא של הדנובה, המשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. נמשיך במסענו לאורך ערוץ סנט ג'ורג' (St.Gheorge’s.Channel) לקילומטר 0 של הדנובה, כמעט עד לנקודה שבה הנהר מתחבר לים השחור. בסנט ג'ורג' נצא לסיור רגלי קצר. לינה בספינת הנהר.

יום 8 הירוסבה (Hirosva) - קונסטנצה (Constanta)

בשעות הצהריים נגיע לנמל הירוסבה (Hirosva), ממנו ניסע לביקור בקונסטנצה עיר נמל על חוף הים השחור. מכאן יצאו ספינות המעפילים במלחמת העולם השנייה (וביניהן הספינה הידועה 'סטרומה') לכיוון ישראל וחלקן טבעו בים השחור. נטייל בעיר העתיקה ההיסטורית של העיר ונצפה אל המסגד הגדול והמגדלור. במהלך ביקורנו נבקר במוזיאון הארכאולוגי וההיסטורי בעיר. בתום סיורנו ניסע חזרה אל הספינה המחכה לנו בפטסטי (Fetesti). לינה בספינת הנהר.

יום 9 רוס (בולגריה)

נעגון ברוס, העיר החמישית בגודלה בבולגריה בעלת הנמל החופשי הגדול ביותר לאורך הדנובה. נצא לסיור בעיר במהלכו נראה חזיתות מבניים מרשימים בעלי תערובות מתקופות הבארוק, הרנסנס ותקופות אחרות. נחלוף על פני תחנת הרכבת, אולם הקונצרטים, הכיכר המרכזית והפנתיאון, אנדרטה לזכר הגיבורים הבולגריים וככל שיותיר לנו הזמן. בתום סיורנו ניסע ונפגוש את הספינה בסבישטוב. לינה בספינת הנהר.

יום 10 יום שייט דרך שערי הברזל

היום יעבור עלינו בנחת ובשלווה, עת נשוט בחזרה דרך רצועת הנוף המרהיבה של שערי הברזל. בשעות אחר הצהריים תחלוף הספינה על פני נופים כפריים יפיפיים במקום שבו הדנובה זורמת דרך הרי הקרפטים ועד למרגלות הרי הבלקנים. לינה בספינת הנהר.

יום 11 נובי סאד (סרביה)

נצא לסיור בערים נובי סאד ולסרמסקי קארלובצי. הליכה בנחת בעיר נובי סאד מזכירה את תקופת המונרכיה האוסטרו-הונגרית. נחלוף ליד הכנסייה הקתולית סנט מארי, הכנסייה האורתודוקסית סנט ג'ורג' וביתו של אלברט איינשטיין. בדרך לסרמסקי קארלובצי, נחלוף ליד מבצר פיטרוורדין  שנבנה על ידי האדריכל הצרפתי וובאן, כאחת מעמדות ההגנה הגדולות ביותר באירופה. בהמשך נבקר בסרמסקי קארלובצי, המציעה מגוון רחב של מבנים תרבותיים והיסטוריים. לינה בספינת הנהר.

יום 12 מוהץ - פוסטה - קלוצ'ה (הונגריה)

הספינה תעגון בעיר מוהץ. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור הכרות בעיר. לאחר ארוחת צהריים נצא בנסיעה אל פוסטה דרך חלק מהמישור הגדול של הונגריה, שם נחזה בתצוגת פרשים הונגרית יוצאת מגדר הרגיל שתותיר בנו רושם לזמן רב. נמשיך בנסיעה אשר במהלכה נעבור לצד שדות הפלפל האדום המפורסמים של האזור ונסיים בעיירה הקטנה והמקסימה קלוצ'ה. לפני שנחזור לספינה נבקר במוזיאון הפפריקה היחיד בעולם ובמוזיאון פולקלור המציע למכירה, בין היתר, סריגים מסורתיים. לינה בספינת הנהר.

יום 13 בודפשט - שיט לילי

הבוקר נעגון בבודפשט בירת הונגריה. נצא לטיול בשני חלקי העיר הבנויים על שתי גדות הנהר: בודה ופשט. בודה היא העיר העתיקה והחיננית יותר עם רחובות מרוצפי אבן וארכיטקטורה מימי הביניים בעוד שפשט מהווה מרכז אדמיניסטרטיבי ומסחרי עם שדרות רחבות ובניינים מודרניים מרשימים. נראה את בית הכנסת הנאולוגי המרשים בדוהניי אוצה, את אנדרטת עץ הערבה הבוכיה לזכר קרבנות השואה, את בניין הפרלמנט המרשים המכונה: "עוגת הקצפת של בודפשט", את כיכר הגיבורים ונעלה לתצפית מרהיבה מעל גבעת גלרט. לאחר ארוחת הערב נהנה משיט לילי בבודפשט, אשר יעבור ליד הבניינים המרשימים והמוארים בזרקורים הניצבים משני צידי הנהר, ומתחת לגשר השרשראות המואר. לינה בספינת הנהר.

יום 14 ברטיסלבה

לקראת אחר הצהריים נעגון ונטייל בברטיסלבה, בירת סלובקיה. נראה את מצודת העיר המתנוססת בראש גבעה ממנה נשקיף על העיר המשתרעת על שתי גדות נהר הדנובה. נטייל  במרכז העיר העתיקה,ונראה את התיאטרון הלאומי, את  הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, בית העיריה העתיק ועוד. לינה בספינת הנהר.

יום 15 עמק הוואכאו

הבוקר נעגון בעיירה דורנשטיין הנמצאת בעמק הוואכאו, עיירת ימי ביניים המוקפת בחלקה שרידי חומות ושערים ונשמע את סיפורו של ריצארד לב הארי שהיה כלוא כאן, נטייל בעיירה ונהנה מהאווירה המיוחדת של המקום. בהמשך ניסע דרך כפרים עתיקים ומקסימים הטובלים בכרמים עם שרידי מבצרים מרשימים ונגיע לעיירה מלק השמורה היטב זה 1,000 שנה. נראה את בנייניה הרנסנסיים והבארוקיים ואת המנזר הענק המתנוסס מעליה. לקראת צהריים נשוב לספינה ונמשיך בהפלגה לכיוון פסאו. לינה בספינת הנהר.

יום 16 פסאו – רגנסבורג – מינכן – טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה ונצא בנסיעה לביקור ברגנסבורג, עיירה ציורית יפיפייה. נראה את קתדרלת סט. פיטרס, הידועה כאחת מהכנסיות הגותיות המרשימות באזור בוואריה כולה, מנזר סנט. אמרמס, גשר האבן שנותר בעיירה מתקופת ימי הביניים, בית העירייה ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לקראת אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה שליד מינכן ונצא בטיסה בחזרה לתל אביב.

יום 17 הגעה לתל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב מינכן 4:15 שעות
מינכן תל אביב 3:40 שעות

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

וינה - אוסטריה

Luftner Cruises

דגשים מיוחדים

 • השיט יתבצע בספינה Amadeus Symphony של חברת Luftner
 • בניין האופרה, עיריית וינה, מבנה הפרלמנט והאוניבסיטה בוינה
 • ביקור בבקתדרלה באשטרגום
 • ביקור בעיירת האומנים סנט. אנדרה
 • ביקור במצודת קלמגדאן בבלגרד
 • ביקור במבצר באבא וידה בוידין
 • בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות בבוקרשט
 • הדלתא של הדנובה
 • ביקור בקונסטנצה, עיר נמל על חוף הים השחור
 • אולם הקונצרטים והפנתיאון ברוס
 • שייט לאורך רצועת הנוף של שערי הברזל
 • ביתו של אלברט איינשטיין בנובי סאד
 • המישור הגדול של הונגריה
 • ביקור במוזיאון הפפריקה היחיד בעולם בעיירה קלוצ'ה
 • בניין הפרלמנט המרשים ("עוגת הקצפת של בודפשט") בבודפשט
 • מצודת ברטיסלבה
 • עמק הוואכאו באוסטריה
 • קתדרלת סט. פיטרס, מנזר סנט. אמרמס, גשר האבן ובית העירייה ברגנסבורג

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
BD01 אפריל 2018 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
BD02 אוגוסט 2018 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
BD03 (סוכות) אוקטובר 2018 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
 • המחיר לאדם בחדר זוגי בקומת Strauss Deck.

 • ניתן לשדרג לתא בקומת Mozart Deck (קומה גבוהה יותר) בתוספת €450 לאדם בחדר זוגי. €900 לאדם בתא ליחיד.

טיולים דומים לבחירתכם

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אל על בנתיב: תל אביב – מינכן – תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט. כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה נדרש לשלם €7 לאדם ליום).
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

על הספינה

Amadeus Symphony

כאחת מספינות שיט הנהרות היוקרתיות של צי AMADEUS, ה-Amadeus Symphony (אם-אס אמאדאוס רפסודי) מספקת חווית הפלגה בלתי נשכחת ורגועה לאורך נתיבי המים המקסימים של אירופה. כך, תוכלו ליהנות מהאווירה המיוחדת של ספינת נהר אלגנטית זו. בין אם ברצונכם להשתזף על פני סיפון השמש היפה, לצלול לעומקו של...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

וינה בודפשט בלגרד וידין בוקרשט ברטיסלבה
אוקטובר 14° 16° 18° 17° 18° 16°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

שייט אל אוצרות הדלתא של הדנובה   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

17 ימים • אוסטריה, הונגריה, סרביה, בולגריה, רומניה

נרשמים חינם למועדון ההטבות שלנו ונהנים מהנחות ומבצעים בלעדיים במיוחד!