חוגגים שבועות בשייט בנהר הדנייפר באוקראינה

12 ימים • מרומניה דרך הדלתא של הדנובה ועד לאודסה וקייב שבאוקראינה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

12 ימים

11 לילות

קוד הטיול: VG

אוקראינה - המדינה הגדולה באירופה מלבד רוסיה, כונתה בשעתו "סל הלחם של בריה"מ" בשל אדמתה הפורייה ואיזורי החקלאות הנרחבים - ובעיקר שדות התבואה שבה. בגלל עושר זה שמשך אליו עמים שונים, ולמרות ניסיונות העם האוקראיני להשיג עצמאות לאומית, עברה הארץ מיד ליד, מכובש לכובש, במשך מאות שנים - ורק עם התפרקות בריה"מ ב-1991 קבלה את עצמאותה.

אבל אוקראינה, היא גם סיפור העיירה היהודית, ערש הספרות ותרבות היהודית ומרכז ציוני מהחשובים בתולדות עמנו. שורשי רבים מאזרחי ישראל נטועים בה. כאן פעלו גדולים וחשובים מאבות התנועה הציונית, סופרים, משוררים והוגים. כך הבעש"ט וממשיכיו כולל ר' נחמן מברסלב, זאב ז'בוטינסקי, שלום עליכם, ח. נ. ביאליק ורבים אחרים. אפילו בית ילדותה של גולדה מאיר עדין עומד על תילו בקייב הבירה. באוקראינה גם ארעו מאורעות מהקשים בתולדות עמנו - מגזירות ת"ח-ת"ט בראשות הצורר בוגדן חמלניצקי, שבאוקראינה הוא דוקא גיבור לאומי, ועד לגיא ההריגה באבי יאר, מקום בו רצחו הנאצים כ-50,000 יהודים.

במהלך טיולנו, נכיר את אוקראינה על פניה השונות, נלמד על עברה ונתוודע לחיי תושביה בהווה - בעיר ובכפר, נבקר באתרים לאומיים ודתיים - וכמובן במקומות בהם פעלו יהודים בתחומים שונים, לאורך הדורות. אין ספק שתתגלה לפנינו מדינה מרתקת והביקור בה יעניק חוויה לכל מטייל.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
• מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

יום 1 תל אביב - בוקרשט - פטסטי (Fetesti) - עליה לספינת הנהר

נטוס אל בוקרשט, בירת רומניה.  בהגעה נערוך סיור פנורמי קצר במהלכו נתרשם מהאתרים המרכזיים בעיר, לרבות בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות המרשימה. בהמשך ניסע לכיוון פטסטי שם לקראת שעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 חרשובה (Hirosva) - קונסטנצה (Constanta)

בשעות הבוקר נגיע לנמל חרשובה (Hirosva), ממנו ניסע לביקור בקונסטנצה עיר נמל על חוף הים השחור. מכאן יצאו ספינות המעפילים במלחמת העולם השנייה (וביניהן הספינה הידועה 'סטרומה') לכיוון ישראל וחלקן טבעו בים השחור. נטייל בעיר העתיקה ההיסטורית של העיר ונצפה אל המסגד הגדול והמגדלור. במהלך ביקורנו נבקר במוזיאון הארכאולוגי וההיסטורי בעיר. בתום סיורנו ניסע חזרה אל הספינה ונמשיך בהפלגה. לינה בספינת הנהר.

יום 3 איזמאיל

נעגון באיזמאיל, עיר היסטורית על נהר הדנובה בדרום מערב אוקראינה והנמל האוקראיני הגדול ביותר על הדנובה. נערוך סיור בעיר ונבקר בין היתר במוזיאון דיורמה המקומי. לינה בספינת הנהר.

יום 4 שיט בדלתא של הדנובה

היום תגיע הספינה לדלתא של הדנובה, המשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. לינה בספינת הנהר.

יום 5 אודסה היהודית

בשעות הבוקר נעגון באודסה, עיר הנמל על הים השחור והחלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. שנים רבות היא מהווה כמרכז הספנות לאיזור הים השחור ומרכז עירוני גדול בדרום אוקראינה וכיום היא גם נודעת בזכות המוזיאונים המעניינים שבה. באודסה חיה הקהילה היהודית הגדולה ביותר ברוסיה ובה פעלו גדולי הציונות והספרות של העם היהודי – אחד העם, ביאליק, לילינבלום, פינסקר ואחרים. במהלך סיורנו נבקר בבית כנסת פעיל ונתרשם מבתיהם של גדולי הציונות והספרות. בהמשך היום ניסע להיזכר בגורל היהודים במלחמת העולם השנייה, באנדרטה לזכר הנספים. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אודסה - המוזיאון לארכיאולוגיה

נצא ליום טיול נוסף באודסה. נצא לסיור במהלכו נראה את בית האופרה והבלט הבנוי בסגנון הבארוק עם קורטוב ניאו-רנסאנס, נבקר במוזיאון לארכיאולוגיה בו אוסף מצוין של כלים מתקופת התרבויות המוקדמת של הים השחור וכן נראה את מדרגות פוטיומקין ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בספינת הנהר.

יום 7 אזור חרסון (KERSON)

נצא בשייט לאי קטנטן בו חיות משפחות מקומיות בבתים מסורתיים, נתארח בבית מקומי, נתרשם מאורח חייהם ונטעם מאכלים ומשקאות מקומיים. לינה בספינת הנהר.

יום 8 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

חלק מפואר וחשוב בהיסטוריה של אוקראינה קשור בקוזאקים הזאפורוז'ינים. נצא לביקור במקום מושבם באי חורטיטסייה ושם נלמד על אורח חייהם במוזיאון ההיסטוריה של הקוזאקים האוקראינים. במהלך הסיור נצפה במופע קוזאקים מרשים וססגוני. לינה בספינת הנהר.

יום 9 שיט בנהר הדנייפר

היום נהנה משיט על נהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה. זהו הנהר השלישי באורכו באירופה וכבר הויקינגים גילו את נתיביו וכך הגיעו וייסדו לחופו את קייב – ובעיקבותיה את מדינת רוסיה. הערים לגדות הדנייפר בנויות בעיקר על גדתו המערבית, הגבוהה יותר, שכן באביב הנהר גואה ומציף את המישורים שבמזרחו. סמוך לזאפורוז'יה, בה ביקרנו, בנו הרוסים בין 1927-1932, את הסכר העצום ותחנת הכוח ההידרו-אלקטרית, שהיתה בזמנה הגדולה בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 10 קייב - מוזיאון הלאברה - בית הכנסת - סיור לילה

לקראת צהריים נעגון בקייב, בירתה של אוקראינה. היום נטייל בקייב, אשר הייתה במשך מאות שנים חלק מרוסיה ועם קריסת ברית המועצות הפכה למדינה עצמאית. נבקר בלאברה – מנזר המערות, באוסף המיניאטורות ונקדיש גם זמן לביקור באתריה היהודיים של העיר. נבקר בבית הכנסת, נראה את חזית ביתה של גולדה מאיר ופסלו של שלום עליכם. לסיום היום, נטייל להנאתנו בשוק המקורה של קייב. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בקייב המוארת. לינה בספינת הנהר.

יום 11 קייב - באבי יאר

הבוקר נבקר בקתדרלת איה סופיה המהווה מרכז דתי של קייב, נמשיך למוזיאון מלחמת העולם השנייה המתאר את מהלך הקרבות בין רוסיה לגרמניה. בהמשך ניסע לפאתי העיר ונבקר בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ- 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה. לינה בספינת הנהר.

יום 12 קייב - תל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות ניפרד מספינת הנהר וניסע לשדה התעופה שליד קייב ממנו נטוס בטיסה ישירה לתל אביב.

דגשים מיוחדים

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות בבוקרשט
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • ביקור בקונסטנצה, עיר נמל על חוף הים השחור
 • סיור בעיר איזמאיל וביקור בין היתר במוזיאון דיורמה המקומי
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט והמוזיאון לארכיאולוגיה באודסה היהודית
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) אי בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • שיט בנהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה
 • ביקור בבלאברה – מנזר המערות ובאתריה היהודיים של העיר קייב כולל סיור לילי בעיר המוארת

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב בוקרשט 2:45 שעות
קייב תל אביב 3:05 שעות

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

קונסטנצה (Constanta)

איזמאיל

אודסה

קייב

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
VG01 (שבועות) מאי 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Upper deck.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Boat Deck (קומה גבוהה יותר) בתוספת 250 € לאדם בחדר זוגי, 500 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה ג'וניור סוויטה בקומת Boat Deck בתוספת 450 € לאדם בחדר זוגי, 900 € לאדם בתא ליחיד.

טיולים דומים לבחירתכם

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אל על בנתיב תל אביב - בוקרשט, קייב (טיסת UP) - תל אביב.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • טיסת החזור מקייב הינה טיסת UP של חברת אל על בה הארוחות הינן בתשלום בלבד.

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

על הספינה

MS Dnieper Princess

ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה. 

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

בוקרשט קייב אודסה
מאי 23° 20° 20°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

חוגגים שבועות בשייט בנהר הדנייפר באוקראינה   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

12 ימים • מרומניה דרך הדלתא של הדנובה ועד לאודסה וקייב שבאוקראינה

נרשמים חינם למועדון ההטבות שלנו ונהנים מהנחות ומבצעים בלעדיים במיוחד!