טיול בנצרת וסביבתה, בין מסורת, קולינריה ומפגשים עם תושבים מקומיים

הדפס שלח שתף

תכנית הטיול

3 ימים

2 לילות

CNAZ

ההרשמה למחוסנים ומחלימים בלבד. הטיול מתקיים לפי הנחיות משרד הבריאות.

על הטיול

דצמבר הוא חודש ייחודי המאגד יחד את החגים: חנוכה, חג המולד ועיד אל פיטר. במהלך חודש זה נצרת לובשת חג וזו הזדמנות נהדרת לטייל בעיר שיש לה ייצוג לשלוש הדתות הגדולות. לפניכם שלושה ימים של טיול בנצרת ובאזור סובב כנרת, על השווקים הססגוניים והאתרים הייחודיים המספרים את סיפורי החג והמסורת.

על המדריך

גבי זהר, ד”ר בחינוך, מגיש תוכנית אישית “זהר צפוני” ו”אדוני ראש העיר” בתחנת רדיו “צפון ללא הפסקה”, מורה דרך בהכשרתו ומעל 30 שנה מדריך ומלווה קבוצות בחו”ל. חיבר שני ספרי תיירות על הולנד ואיי יוון (הוצאת שיחור).

 

יום 1 מבוא נצרתי

נצא בשעה 08:00 מתחנת הרכבת סבידור ת”א בנסיעה צפונה.

 

למעוניינים ניתן להצטרף בנקודת האיסוף הבאה:
09:30 תחנת דלק צומת אלונים

 

בדרכנו אל העיר נצרת נעצור בכנסיית הנדרים בכפר כנא, השוכנת בחלקה העתיק של הכפר. נשמע אודות הכנסייה הקתולית שנבנתה בשנת 1879 שכיום זוגות קתוליים רבים מגיעים אליה כדי לחדש את ברית הנישואים שלהם, ונשמע את סיפור הנס הראשון שעשה ישוע, ונטעם לפי המסורת המתארת את הנס – מהיין שנוצר מהמים. בהמשך נעלה לנצרת מהר יונה, ונצפה מהר הקפיצה, בו התרחש על-פי המסורת הנוצרית אירוע הנס לישו הנוצרי, אל נוף מדהים של עמק יזרעאל והגליל התחתון. יינתן זמן לארוחת צהריים חופשית במרכז המסחרי הייחודי בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר). בהמשך ניסע וערוך סיור ראשון באזור העתיק של נצרת ולאחריו ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בנצרת.

יום 2 סובב כנרת בסימן ישוע ויהודי הגליל

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה לביקור בדומוס גלילאה (בית הגליל). זהו בית ספר לכמרים, מרכז מפגש ולמידה ומרכז התבודדות של ארגון הדרך הנאוקאטקומנאלית הקתולי. זהו מבנה מרשים אשר החל לפעול בשנת 2003 ומשקיף אל חופה הצפוני של הכנרת. נמשיך לביקור בגן הלאומי כורזים שם נראה את בית הכנסת המשוחזר, שעמד על תילו מתחילת המאה הראשונה לספירה ועד המאה השמינית. המבנה בנוי מאבני בזלת, הסלע הנפוץ בסביבה, והוא מעוטר בגילופים מרשימים המתארים מוטיבים של צמחים, אריות, דמויות אנשים הדורכים על ענבים ודמויות בעלי חיים למיניהם. משם לכנסיית הר האושר, הכנסייה המרשימה שבה נשא ישוע את הדרשה מההר, שתכנן גדול בוני הכנסיות בארץ ברלוצי. ניסע לאזור מגדל השוכנת בסמוך לכנרת, שם יינתן זמן חופשי לארוחת צהריים. לאחריה נבקר באתר מגדלא, הוא טריכיי הקדומה, שרידי היישוב היהודי העתיק מגדל הכולל בית כנסת קדום, מקוואות ונמל. מגדל נוניא מקום הולדתה של מרים המגדלית, נלמד על סיפורה המרתק, ונסייר בבית הכנסת העתיק. המבנה השתמר, והוא אחד משבעה בתי הכנסת שנחשפו ואשר מתוארכים לימי קיומו של בית המקדש השני. ייתכן שזהו מבנה בית הכנסת הקדום ביותר שנמצא עד כה בגליל. בתום הביקור נחזור לבית המלון. לינה בנצרת.

יום 3 בעקבות ישוע הנער

ניפרד מבית המלון וניסע לתצפית מהכנסייה הסיליזיאנית, מהגדולות והמפוארות שבכנסיות נצרת, הממוקמת על הפסגה הגבוהה ביותר במערב העיר ובולטת למרחקים. לאחר מכן נלך במסלול ייחודי העובר בדרכו של ישוע הנער. נכנס לבית מקומי ונראה תקרה מצוירת, נעבור ליד כנסיית בית הכנסת, נחצה את השוק של נצרת ונגיע לכנסיית הבשורה, בה נסייר ונלמד על סיפורה. בהמשך יינתן זמן חופשי לשוטט בשוק הססגוני ובאזור הכנסייה, ולטעום את מטעמיה הייחודיים של העיר. נמשיך בסיור ברחובה העתיק של העיר ליד המסגד הלבן, הסראייה ועד למעיין, שם ממוקם עץ האשוח המפורסם של נצרת. בתום הטיול נשתה קפה משובח ונטעם בקלאווה מקומית לפני שנחזור בחזרה לביתנו. שעה משוערת חזרה לתל אביב 19:00.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.ד"ר גבי זהר, מדריך טיולים, סופר ושדר רדיו

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך ₪10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד תאריך יציאה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות הרשמה לטיול
CNAZ01 דצמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • 2 לילות בבית מלון על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון, מורה דרך מורשה משרד התיירות
 • כניסות לאתרים השונים

חשוב לדעת

 • נקודות מפגש לאיסוף ופיזור: תחנת סבידור ת”א/ תחנת דלק צומת אלונים.

 • הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד. כמו כן, חלה חובת הגעה עם מסיכה.
 • האירוח בבית המלון וההתנהלות בטיול כפופה להנחיות משרד הבריאות.
 • הלינה בבית המלון גולדן קראון.

דמי ביטול

 • פחות מ-65 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 30% מעלות הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 14 ימים לפני היציאה 50% מעלות הטיול.
 • פחות מ-14 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 70% מעלות הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה, דמי ביטול מלאים.

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול בנצרת וסביבתה, בין מסורת, קולינריה ומפגשים עם תושבים מקומיים   לטופס ההרשמה

לוגו של וואטסאפ