פניני רומניה

10 ימים • בראשוב - סינאיה - סיגישוארה - סיביו - בוקרשט הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

10 ימים

8 לילות

יבשתי

קוד טיול ROML

מיועד לבעלי תעודת מתחסן או מחלים בתוקף

רומניה הנמצאת בתהליך של מעבר איטי ממדינה קומוניסטית למדינה מערבית פתוחה מציעה למטייל מגוון אטרקציות מיוחדות והצצה לעולם שהוא שילוב של ישן ומסורת עם חדש ומודרני: ערים ימי בינימיות, כפרים ועיירות שהקידמה טרם הגיעה אליהם, ערים מודרניות, מבצרים וטירות מרהיבות, מנזרים בוהקי צבעים, פסגות הרים מושלגים, אתרי סקי מעולים וחמי מרפא. לפניכם טיול מאורגן לרומניה במסגרתו נטייל ביו הרי הקרפטים, בטרנסילבניה, בעמק פראחובה וכמובן נקנח בבוקרשט המיוחדת והיפה. במחוזות אלה נפגש מגוון נופים-הרים ועמקים, אגמים ונהרות, מדרונות מוריקים ועליהם ערימות של חציר, עדרי כבשים ועגלות רתומות לסוסים, ארמונות ומצודות וכמובן אין ספור אגדות וסיפורי עם.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר בסגנון בופה וארוחות ערב לאורך כל הטיול 
 • טיול ג'יפים ברכס הרי הבוצ'ג’י
 • ארוחת צהריים כפרית בכפר מויצ`ו
 • ארוחת ערב עם פולקלור בבוקרשט
 • ארוחת ערב במסעדה מקומית בעיירת הנופש פויאנה בראשוב
 • טיפים לנותני השירות השונים
 • תכנית מלאה וממצה ללא סיורי אופציה, הכוללת כניסות רבות לאתרים

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב - בוקרשט - מכרות המלח - ביקור ביקב המלוכה - בראשוב

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה אל בוקרשט, בירת רומניה. עם ההגעה נצא צפונה לכיוון מכרות המלח סלניק פראחובה, (Slanic-Prahova) אחד ממכרות המלח הגדולים באירופה. ניסע במיניבוסים לעומק של כ-220 מטרים מתחת לפני האדמה ונערוך סיור בחדרים השונים ונלמד אודות הפעילות באזור. בהמשך ניסע לביקור ביקב בית המלוכה ריין שבעיירה אזוגה שהוקם בשנת 1982 ונחשב ליצרן היין התוסס הוותיק ברומניה. נלמד על הליך הכנת היין, נבקר במרתפי היין וכמובן נטעם מן היין המבעבע. לסיום ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה באזור בראשוב.

יום 2 סינאיה - ארמון פלש - מנזר סינאיה

בשעות הבוקר נצא לביקור לעיירת הנופש סינאיה בה נמצא ארמון פלש, מעון הקיץ של המלוכה הרומנית. נבקר בארמון הנחשב כאחד הארמונות היפים באירופה. ארמון זה נבנה בסגנון אדריכלות גרמנית ע”י המלך קארול הראשון – המלך הרומני הראשון, בו נחזה בפסלי משפחת המלוכה השזורים בגני הנוי המרהיבים. נבקר באולמות השונים, נראה את אולם המראות, את אוסף הנשק, את האולם הבנוי בסגנון הרנסנס הגרמני ונראה את הגנים המרהיבים. נמשיך לסיור במנזר סינאיה ונברר את הקשר בין המנזר להר סיני. לסיום נטייל בסמטאות העיר ונחוש את האווירה בעיר קייט זו. בדרכנו חזרה לבית המלון נעצור לתצפית על עיירת הנופש פרידאל ונחלוף על פני עיירת הנופש בושטני. לינה באזור בראשוב.

יום 3 טיול ג'יפים בהרים - ארוחת צהריים כפרית - בראן - טירת דרקולה

אחרי ארוחת הבוקר, נצא רכובים בג’יפים לטיול ברכסים הגבוהים של הרי הבוצ’ג’י, המהווים חלק מהקרפטים הדרומיים. רכס הרים זה ידוע בנופיו ובעבר שימש כמגן טבעי של טרנסילבניה ושל ממלכת הונגריה בפני פולשים מהדרום, כאשר מעברי ההרים החוצים אותו מהווים את דרכי החדירה העיקריות. ניסע לאורך שבילים ובתוך יער קסום שם נפגוש את הכפריים הרומנים, יצרני הגבינות והריבות. נעצור במספר תצפיות ונמשיך בנסיעה עד לעיירה מאגורה שצופה על קניון מרשים. נתארח בכפר מקומי אותנטי שם נלגום תה ונקנח בקוזונאק (עוגת שמרים מסורתית). נצפה ונלמד על חיים הפשוטים והמיוחדים במינם “ברומניה העתיקה”. נסיים בכפר מויצ`ו (Moieciu) שם נערוך סיור קצר על גבי כרכרות סוסים אשר משמשים עדין ככלי תחבורה לאיכרים. בתום הסיור נסעד ארוחת צהריים כפרית טיפוסית ונמשיך לבראן שם נבקר בטירתו המפורסמת של דרקולה. בתום הסיור נחזור למלוננו. לינה באזור בראשוב.

יום 4 מצודת פרז'מר - בראשוב ואתריה - פויאנה בראשוב - ארוחת ערב במסעדה

הבוקר נצא בנסיעה אל מצודת פרזמר העתיקה מהמאה 15. נערוך ביקור במצודה בעלת האופי הכפרי סכסוני בה נראה את הכנסייה, החומות עם מגורי המשפחות ומחסני המזון. המצודה נחשבת כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו וכשנכנסים אליה ישנה הרגשה של חזרה בזמן לתקופת האבירים. בהמשך נחזור לבראשוב ונקדיש את המשך היום לביקורים בה. נבקר בגן פרס נובל או בשמו הנוסף פארק ראשון לציון, בו נמצא דיוקנו של יצחק רבין, חתן הפרס. נמשיך לסיור בעיר העתיקה במהלכו נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח), נראה את הכנסייה השחורה, הכיכר המרכזית, פיאצה ספטולוי ועוד. נשוטט להנאתנו לאורך המדרחוב היפה ונראה את בניין מועצת העיר והפארק המקומי. נחזור למלוננו למנוחה ולקראת שעות הערב ניסע לביקור בעיירה הנופש היפיפייה פויאנה בראשוב שם נהנה גם מארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה באזור בראשוב.

יום 5 בראשוב - סיגישוארה - סיביו

הבוקר ניפרד מבראשוב ונצא בנסיעה צפונה לביקור בעיירה הציורית סיגישוארה השמורה היטב הנמצאת בחבל טרנסילבניה, עיר הולדתו של הנסיך ולאד השלישי הלוא הוא דרקולה. סיגישוארה – עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו-11 מגדלים ונחשבת כאחת הערים היפות של רומניה. בהגעה נצא לסיור רגלי בין הסמטאות, נראה את מגדל העיר ונטייל סביב החומה דוגמא מופלאה של הארכיטקטורה הגרמנית שהביאו המתיישבים הגרמנים לטרנסילבניה. נראה את ביתו של דרקולה ומשם נצא בנסיעה לכיוון סיביו, עיר מקסימה עם אופי של ימי ביניים הנחשבת לאחת הערים היפות ברומניה עוד מימי האימפריה האוסטרו – הונגרית. לינה בסיביו.

יום 6 סיביו ואתריה

את היום נקדיש לביקורים באתריה של העיר סיביו, בירת התרבות האירופאית לשנת 2007. נצא לטיול רגלי בין חומות עיר העתיקה של העיר, שם נראה את מגדלי השמירה, הכיכר הגדולה והקטנה הכנסיות המיוחדות לכל הזרמים הנוצריים. נמשיך לגשר השקרנים ונבקר במוזיאון ברוקנטאל לאומנות עתיקה, המוזיאון העתיק ביותר ברומניה ונשוטט לאורך המדרחוב השוקק. לסיום נערוך ביקור במוזיאון הפולקלור של אסטרה, זהו המוזיאון פתוח הגדול ביותר באירופה עם מוצגים על חיי היומיום של תושבי הכפרים ברומניה. נתהלך ברחבי המוזיאון המציג בצורה מסורתית את הבתים, החצרות וטחנות הקמח שהובאו לכאן מכל רחבי רומניה. לינה בסיביו.

יום 7 סיביו - עמק האולט - חורזו - בוקרשט - סיור ערב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מסיביו וניסע לכיוון בוקרשט, נעבור בעמק האולט והעיר קלימנשט, נחצה את המישורים הגדולים המנוקדים כפרי צועניים ואזורים מתפתחים גדולים. לקראת שעות אחר הצהריים נגיע לסדנת קרמיקה בעיירה חורזו ונמשיך למלוננו בבוקרשט למנוחה והתארגנות. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור ערב קצר בעיר העתיקה ונכיר את בוקרשט בלילה. לינה בבוקרשט.

יום 8 בוקרשט ואתריה - ערב פולקלור

נצא לסיור הכרות עם העיר במהלכו נראה את שער הניצחון, בית האופרה, ארמון הנשיא ונבקר בכיכר המהפכה. בהמשך היום נערוך סיור במוזיאון הלאומי הרומני אשר בו נכיר את האומנות הרומנית, משם נמשיך וניסע לביקור בגבעת המטרופוליה אשר היום נקרא גבעת הפטריאך על שם בית הפטריאך הנמצא במקום. במקום זה שכנו חלק ממבני הממשל בתקופה הקומוניסטית. בתום סיורנו ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. בשעות הערב נצא לארוחת ערב משולבת עם מופע פולקלור. לינה בבוקרשט.

ימים 9+10 בוקרשט ואתריה - טיסת ערב לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מבית המלון ונצא לסיור בעיר במהלכו נבקר בארמון העם (בנין הפרלמנט) הבניין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נמשיך לביקור בשדרת האיחוד עטורת המזרקות, נראה את ארמון הנשיא ובבית הכנסת (במידה ופתוח). לאחר מכן נבקר באנדרטת השואה ליהודי רומניה. לסיום נערוך קניות אחרונות באחד ממרכזי הקניות המרשימים שהעיר מציעה ולאחריה ניסע לשדה התעופה שליד בוקרשט ממנה נצא בטיסה לתל אביב, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות שלמחרת.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב בוקרשט 2:50 שעות
בוקרשט תל אביב 2:50 שעות

הרי הקרפטים

בראשוב

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
ROML06 05/10/2021 14/10/2021 $1925 $330 $200 הנחה לנרשמים עד 30/09/2021 טרם נקבע טרם שובץ בהרשמה הרשמה
ROML01 יולי 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
ROML02 אוגוסט 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
ROML03 ספטמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בנתיב: תל אביב - בוקרשט - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר מלאה וארוחת ערב.
 • ארוחת צהריים כפרית.
 • ארוחת ערב משולבת עם מופע פולקלור בבוקרשט.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל הארץ.

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה הנדרשות ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות הנדרשות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.
 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה /ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • סיור במכרות המלח סלניק פראחובה
 • ביקור ביקב בית המלוכה ריין שבעיירה אזוגה
 • ביקור במצודת פרז'מר
 • ביקור בעיירה הנופש היפיפייה פויאנה בראשוב כולל ארוחת ערב במסעדה
 • טיול ג'יפים ברכס הרי הבוצ'ג’י
 • ארוחת צהריים כפרית בכפר מויצ`ו
 • הטירה המפורסמת של דרקולה בבראן
 • ביקור בארמון פלש, מעון הקיץ של המלוכה הרומנית
 • ערב פולקלור עם ארוחה בבוקרשט
 • מיטב האתרים של העיר סיביו
 • סיור במוזיאון הלאומי הרומני בבוקרשט
 • ביקור בארמון העם (בנין הפרלמנט) בבוקרשט

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  בוקרשט בראשוב
יוני 22° 19°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ