טיול מאורגן לאיסלנד

טיול מאורגן לאיסלנד – ארץ האש והקרח בנופי בראשית

12 ימים • הטיול המקיף הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

12 ימים

10 לילות

יבשתי

קוד טיול IC

מיועד לבעלי תעודת מתחסן או מחלים בתוקף

איסלנד הרחוקה היא ארץ של ניגודים מרתקים. קרחונים לצד הרי געש. המפלים הגדולים באירופה לצד עדרי כבשים וסוסים הרועים בנחת. עם אוהב ספר של ממש לצד צאצאי ויקינגים קשוחים החיים בחוות נידחות. הצטרפו אלינו להיכרות עם נופי האי הנפלא ואנשיו לטיול מאורגן לאיסלנד שלא ישכח.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)

אתרים בולטים במסלול:

 • 'משולש הזהב' הכולל את 3 האתרים המבוקשים באיסלנד: סלע ת'ינגווליר - מקום כינוסים של השבטים הוויקינגים, מפל הגולפוס - מגדולי המפלים האיסלנדים ואתר הגייזר המפורסם
 • סיור בעיר רייקיאוויק
 • אגם Myvatn, אגם רדוד ועשיר בחומר אורגני הממוקם באזור של פעילות געשית בצפון איסלנד
 • הלגונה הכחולה
 • קרחון ואטנאיוקול 
 • לגונת הקרח יוקולסארלון 

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – יעד ביניים - רייקיאוויק (Reykjavik)

נטוס דרך יעד ביניים, אל רייקיאוויק בירת איסלנד. כבר לקראת הנחיתה, נבחין בשדות הלבה העצומים ובענני הקיטור העולה ממעמקי האדמה. נסע אל רייקיאוויק בירת האי בה מתגוררת רוב אוכלוסייתו. זו עיר תוססת, בעלת חנויות מעוצבות ומזמינות, נמל ציורי ומבנים מודרניים מרשימים. לינה ברייקיאוויק.

יום 2 משולש הזהב – מפל הגולפוס - אתר הגייזר - הלה (Hella)

הבוקר נצא ליום טיול במשולש הזהב, הכולל את מפל הגולפוס (Gullfoss) האדיר, אחד מגדולי המפלים באיסלנד. מימי הגולפוס יורדים במורד מדרגות סלע יפות עד שהם מכים בקול אדיר בתחתית ערוץ קניוני. נראה את הגייזר הפורץ כל מספר דקות בסילון קיטור עז ונחשב לאחד האתרים הפופולאריים באי. לסיום ניסע אל מקום כינוסם של השבטים הוויקינגים בסלע המפורסם המכונה ת’ינגווליר. נסייר במורד מצוק הלבה לצד הקירות הזקופים של השבר. לינה באזור הלה.

יום 3 לנדמאנאלאוגר (Landmannalaugar)

היום נעמיק אל רמת איסלנד, ונבקר במעיינות החמים של לנדמאנאלאוגר. ניסע בנופים געשיים יפיפיים, בין גבעות טוף צבעוניות ומצוקי משושים מרשימים. עקב הפעילות הוולקנית באי, ישנם שפע מעיינות חמים הפתוחים לרחצה למבקרים באי. הנוף הצבעוני, קו ההרים הציורי וצמחיית המעיינות בונים נוף וחוויה סוריאליסטית יוצאת מהכלל. בסוף היום, נשוב למלוננו. לינה באזור הלה.

יום 4 מפלי דרום מערב איסלנד - מפל סקוגפוס - מפל סליאלנדספוס

לאחר ארוחת בוקר, נדרים אל אזור החוף הדרומי דרכו זורמים נהרות רבים, מי הפשרת הקרחונים של מרכז איסלנד. באיסלנד מאות מפלים, מהם גבוהים, מהם רחבי ממדים וכולם קרים ועוצמתיים. נבקר במפל סקוגפוס (Skógafoss) ובמפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss), בו ניתן "לבקר" בצדו הפנימי של זרם המים העז. לסיום היום נגיע אל צוקי הבזלת המחודדים המהווים מקום קינון לעופות ימיים בהם תוכוני הים הפופולרים. לינה באזור נופאר.

יום 5 לקאגיגאר (Lakagígar) - ואטנטיוקול (Vatnajökull) - סקאפטאפל (Skaftafell)

הפארק הלאומי ואטנאיוקול שוכן בחלקו הדרומי של האי ובו נופי מים, קרחונים ואפילו חורשים דלילים, הנדירים כל כך באיסלנד. בסוף המאה 18, התפרץ הר הגעש הענק לאקי ושינה את נופי דרום איסלנד ונוכחותו בולטת מאד עד היום. נטייל ברכב וברגל ונבקר במפל של סקאפטאפל בנופים מיוערים ומוריקים. לינה באזור סקאפטאפל.

יום 6 ואטנאיוקול (Vatnajökull) - יוקולסארלון (Jökulsárlón)

היום נתנסה באחת החוויות האיסלנדיות ה"חמות"- רכיבה על אופנועי שלג או ג'יפים בעלי גלגלי ענק שיובילו אותנו אל גב הקרחון הענקי, ואטנאיוקול .(Vatnajökull)נחצה רמות מושלגות מרהיבות, כשגלגלי השטח חורצים את השלג הבתולי. נמשיך אל עוד אחד מהאיקונים המוכרים של איסלנד, לגונת הקרח יוקולסארלון (Jökulsárlón). נעלה ביבשה על רכב אמפיבי ונכנס עמו אל מי הלגונה התכולים, בה שטים גושי קרח שנותקו מהקרחון הענק הסמוך. נפרד מנופי הקרח והשלג ונרד אל קו החוף. לינה באזור פסקרודספיורדור.

יום 7 אגילסטדיר (Egilsstaðir) – אגם מיוואטן (Mývatn)

הבוקר נצא בנסיעה יפה צפונה לעבר עיר המחוז אגילסטדיר. נסע לאורך פיורדים ואגמים של מים מתוקים ואף נראה את האזור המיוער ביותר באיסלנד. משם נחצה את רמת איסלנד שחלקה הצחיח שימש את נאס"א לאימון אסטרונאוטים לקראת הנחיתה לירח. בשאר היום, נטייל בנופיו המגוונים והדרמטיים של אגם מיוואטן בו שלל תופעות וולקניות מרשימות. לינה באזור מיוואטן.

יום 8 אסבירגי (Ásbyrgi) - דטיפוס (Dettifoss) – אגם מיוואטן (Mývatn)

אגם מיוואטן הוא תולדה של פעילות וולקנית סוערת, שחלקה נמשך עד עצם היום הזה. נתחיל את היום בטיול נינוח אל מצוקי אסבירגי. נלך דרך חורש מגוון אל אגם ציורי ומעליו מתנשא המצוק האימתני של אסבירגי. בהמשך, נבקר באחד המפלים המרשימים ביותר של איסלנד, דטיפוס. זרמי הנהר האפור מסחף הטוף, מתנפצים בעצמה רבה במדרגות הבזלת בשאון אינסופי. נסע סביב אגם מיוואטן ונכיר נופי בזלת, הרי געש מדומים, מבוכים של זרמי לבה צעירים ושפע של עופות מים הנהנים ממי האגם. לינה באזור מיוואטן.

יום 9 גודאפוס (Goðafoss) - אקוריירי (Akureyri) – לאוגרבאקי (Laugarbakki)

נפרד מנופי האגם ונצא מערבה. תחנתנו הראשונה תהיה במפל גודאפוס. אל מי המפל הגועשים, השליכו ראשוני האיסלנדים לפני כ 1000 שנים את פסלונים הפאגאניים ובכך אמצו את הנצרות אל חיקם. נמשיך אל אקוריירי, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה באיסלנד. נטייל ברחובה הנעים, בו בתי קפה, חנויות ספרים ומזכרות מושכות עין. נמשיך ונסע לאורך כביש מספר 1 המקיף את כל איסלנד ועד לפני שנים אחדות, חלקים גדולים ממנו היו בלתי סלולים. נבקר בורמהליד שם מציגים את אופי הבנייה המסורתי לאיסלנד, עם גגות טוף המבודדים היטב בפני החורף קשה. לינה באזור לאוגרבאקי.

יום 10 מערב איסלנד מפלי בארנאפוס (Barnafossar) - רהונפוסאר Hraunfossar))

היום אנו מדרימים מחלקו הצפוני של האי, אל חלקו המערבי וכמעט משלימים הקפה מלאה. בדרכנו נראה חוות נידחות בהן מגדלים כבשים וחיים בהן איכרים קשוחים, שבחרו מרצונם בחיים מנותקים ומבודדים. בקרבת הכפר רייקהולט, ישב לו סנורי סטורלסון, נזיר מקומי, וכתב במאה 13 את דברי ימי הויקינגים ואיסלנד. האזור רווי בנביעות חמות המנוצלות לשימושים ביתיים וחקלאיים. לא נפסח על מפלים סוערים, מי הפשרת קרחונים סמוכים, הזורמים בעצמה רבה במדרונות הלבה. לינה באזור הוסאפל.

ימים 11+12 רייקיאוויק – הלגונה הכחולה - טיסה ארצה לתל אביב

נסיעה קצרה בה נחצה במנהרה מתחת למימי הפיורד ואנו בבירת איסלנד, רייקיאוויק. נצא להכרות עם אתרי העיר בהם הפנינה, מיכל המים העצום של העיר, פסל הספינה הויקינגית הצופה אל מרחבי הים, הכנסייה המפורסמת שנבנתה במשך עשרות שנים ועוד ועוד. נותיר זמן פנוי לשוטטות נעימה במרכז ההומה של העיר בו מסעדות, חנויות שונות, גלריות מודרניות ומדרחוב ססגוני. אחה"צ ניפרד מרייקיאוויק ונבלה באתר המפנק של הלגונה הכחולה. המים החמים של תחנת כוח סמוכה, מנוצלים לבריכות מפנקות וזהו סיום נפלא לטיולינו. לקראת שעות הערב ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב אליה נגיע למחרת.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב יעד ביניים 4:00 שעות
יעד ביניים ריקאוויק 3:55 שעות
ריקאוויק יעד ביניים 3:30 שעות
יעד ביניים תל אביב 4:05 שעות

איסלנד

גייזרים - איסלנד

מטיילים ממליצים

"הטיול, שהיה בעיקרו טיול טבע עם מקומות שבהם מתרחשים פעילויות גאולוגיות טרמיות וולקניות קבלו משמעות מיוחדת עם הסבריו המלומדים והברורים של המדריך".
חיה וחזי יהל

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
IC01 אוגוסט 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות בנתיב תל אביב - יעד ביניים - רייקיאוויק - יעד ביניים - תל אביב.
 • מלונות מדרגת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון - בחלק מן מקומות רמת הלינה הינה בסיסית אך נקייה ונוחה.
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה הנדרשות ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות הנדרשות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.
 • מזג האוויר באיסלנד, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי; עם גשמים ורוחות חזקות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם ללכת ברגל למשך זמן משוער של כ 30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעיתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות. חלק מהמסלולים בטיול הינם מסלולי הליכה בטבע, ולפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 • מרבית בתי המלון הינם בעלי אופי כפרי המתאים לאופי הצנוע של האנשים. רובם פשוטים אך נעימים ומסבירי פנים. לחלקם אין מעליות ואין בדרך כלל שירותי סבלות. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור במפלי Godafoss ("מפלי האלים"), בין המפלים המרהיבים ביותר באיסלנד
 • ביקור באגם מייוואטן
 • ביקור במפל הגולפוס - אחד מגדולי המפלים האיסלנדים
 • הסלע המפורסם 'ת'ינגווליר', מקום הכינוס של השבטים הוויקינגים
 • אתר הגייזר המפורסם באיסלנד
 • ביקור באתר הלגונה הכחולה

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  ריקיאוויק
יוני 11°
יולי 13°
אוגוסט 13°
ספטמבר

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ