טיול מקיף לאיסלנד

11 ימים • טיול לאיסלנד במלוא הדרה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

10 לילות

יבשתי

קוד טיול IC

איסלנד הרחוקה היא ארץ של ניגודים מרתקים. קרחונים לצד הרי געש. המפלים הגדולים באירופה לצד עדרי כבשים וסוסים הרועים בנחת. עם אוהב ספר של ממש לצד צאצאי ויקינגים קשוחים החיים בחוות נידחות. הצטרפו אלינו להיכרות עם נופי האי הנפלא ואנשיו לטיול מאורגן לאיסלנד שלא ישכח.

מיועד לבעלי תעודת מתחסן או מחלים בתוקף יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":
 • מסלול הטיול שלנו כולל מלונות הקרובים לאתרי הטבע הבתוליים של איסלנד ולא רק בעיר הבירה רקייאוויק, כך מתאפשר לנו ליהנות יותר מתופעות הטבע והנופים המיוחדים של איסלנד, לראות ולבקר במקסימום אתרים ואטרקציות, לחוות את איסלנד בצורה מעמיקה ובנוחות מיטבית ולחסוך נסיעות ארוכות באוטובוס
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון, הכוללת ארוחות בוקר + ארוחות ערב בבתי המלון
 • קבוצה קטנה ואיכותית – עד מקסימום 29 מטיילים
 • נסיעה חווייתית באופנועי שלג על גבי הקרחון הגדול באירופה, ואטניוקול
 • שייט בלגונת הקרחונים יוקולסרלון ברכב אמפיבי - אחד מהאיקונים המוכרים של איסלנד
 • ביקור באתר הלגונה הכחולה - אחד מאתרי המרחצאות התרמיים הטובים בעולם

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – יעד ביניים - רייקיאוויק (Reykjavik)

נצא בטיסה בשעות אחר הצהריים דרך יעד ביניים, לרייקיאוויק, בירת איסלנד. בהגעה  ניסע ישירות למלון למנוחה והתארגנות. לינה ברייקיאוויק.

יום 2 מעגל הזהב – מפל גולפוס (Gullfoss) - פארק הגייזרים - פארק ת'ינגווטליר (Thingvellir)

היום נצא מרייקיאוויק לסיור במסלול מעגל הזהב המפורסם הכולל בתוכו את שלושת האתרים הפופולריים ביותר באיסלנד: מפלי גולפוס, גייזר סטרוקור והפארק הלאומי ת'ינגווטליר. מפל גולפוס (מפל הזהב) צונח מגובה בשלושה מקטעים אל תוך נהר קוויטאו המקבל את מימיו מקרחון לאנגיוטל, השני בגודלו באיסלנד. מימי הגולפוס יורדים במורד מדרגות סלע יפות עד שהם מכים בקול אדיר בתחתית ערוץ קניוני. נמשיך משם לאתר הגייזר, תופעת הטבע המיוחדת של המים הרותחים הפורצים מהאדמה. 'גייזר' הוא שמו של הגייזר המקורי בפארק שכבר אינו פעיל אך על שמו נקראת תופעת הטבע. האוויר מתמלא ברסיסי מים כשהגייזר 'סטרוקור' מתפרץ כל מספר דקות. האזור כולו עשיר במעיינות חמים וקיטור. בהמשך הנסיעה נגיע לפארק הלאומי ת'ינגווטליר, מקום מושבו של האלת'ינגי שהוא הפרלמנט האיסלנדי הקדום. זהו אזור נרחב בו היו נפגשים כול תושבי איסלנד בקיץ וכאן נולדה האומה. נעלה לתצפית, נסייר במורד מצוק הלבה לצד הקירות הזקופים של השבר ונראה את אזור הכינוס. בתום ביקורנו נצא חזרה למלוננו לארוחת ערב ולינה. לינה בהטלה.

יום 3 שמורת לנדמנלאוגר (Landmannalaugar)

היום נעמיק אל רמת איסלנד, ונבקר במעיינות החמים של לנדמנלאוגר (בריכות העם). נטייל בשמורת הטבע הייחודית,  בין נופים געשיים יפיפיים, גבעות טוף צבעוניות ומצוקי משושים מרשימים. עקב הפעילות הוולקנית באי, ישנם שפע מעיינות חמים הפתוחים לרחצה למבקרים באי. הנוף הצבעוני, קו ההרים הציורי וצמחיית המעיינות בונים נוף וחוויה סוריאליסטית יוצאת מהכלל. בסוף היום, נגיע למלוננו ללינה וארוחת ערב. לינה בהטלה.

יום 4 מפלי החוף הדרומי – סליאלנדספוס וסקוגפוס - החוף השחור - קניון פייאדרארגליופור

לאחר ארוחת בוקר, נדרים אל אזור החוף הדרומי דרכו זורמים נהרות רבים, מי הפשרת הקרחונים של מרכז איסלנד. באיסלנד מאות מפלים, מהם גבוהים, מהם רחבי ממדים וכולם קרים ועוצמתיים. נבקר במפל סליאלנדספוס (Seljalandfoss) הנחשב לאחד המפלים היפים והייחודיים ביותר בדרום איסלנד. גובהו כ-60 מטרים ובזכות המסלול המיוחד המקיף אותו נזכה לחוות את המפל מנקודת מבט מרהיבה ויוצאת דופן .נמשיך אל מפל סקוגפוס (Skogafoss) המפורסם. נתקרב לחזית ונחזה במים הנופלים מגובה של 60 מטרים בעוצמה היוצרת הרבה רסיסי מים וכך גורמים להופעת קשתות צבעוניות בסמוך אליו. בהמשך ניסע לחוף רייניספיארה (Reynisfjara). החוף העשוי חול שחור וגעשי ומאופיין במצוקי בזלת הנושקים לים. האגדה מספרת כי עמודי הסלע הניצבים אל מול החוף הם טרולים שהפכו לאבן כאשר נחשפו לשמש, והיום עומדים וצופים אל העוברים ושבים. בהמשך היום נבקר בקניון פייאדרארגליופור (Fjaðrárgljúfur). הקניון נוצר בסוף עידן הקרח האחרון לפני כ-9000 שנים. הפשרת הקרחונים גרמה לזרימת נהר מים שייצר שחיקה מתמדת בסלע וחצב עם הזמן את קירות הקניון. נערוך הליכה קצרה למספר נקודות תצפית מדהימות המשקיפות אל הקניון מלמעלה. נגיע למלוננו ללינה וארוחת ערב. לינה בויק.

יום 5 קרחון ואטניוקול (Vatnajökull) - לגונת הקרחונים יוקולסרלון (Jökulsárlón) – שיט ברכב אמפיבי – נסיעה באופנועי שלג

היום ניסע מזרחה אל הקרחון הגדול באירופה ואטניוקול. גודלו כ- 8100 קמ"ר והוא מהווה כ-10% משטח האי. נבקר בלגונת הקרחונים יוקולסרלון שנוצרה עקב הפשרת אחת משלוחותיו של הקרחון. בהגיענו ללגונה נעלה על רכב אמפיבי שייקח אותנו לשייט בין גושי הקרחונים שניתקו ממקומם ועושים את דרכם לים. בתום השייט נגיע בהליכה קצרה לחוף היהלומים, הנקרא כך בגלל שברי הקרחונים המגיעים לשם ונתקעים על החוף ובאור השמש גורמים לו להיראות כמו שדה יהלומים. בהמשך היום נתעטף בלבוש רכיבה חורפי וייחודי ונצא לנסיעה חווייתית באופנועי שלג על גבי הקרחון הענק. נרכב במרחבי מדבר הקרח האינסופי ונהנה מפעילות כיפית מלאת אדרנלין!. בתום יום עשיר בפעילויות, נחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב. לינה בהופן.

יום 6 אגילסטדיר (Egilsstaðir) - סיידיספיורדור (Seyðisfjörður)

הבוקר נצא בנסיעה יפה צפונה לעבר עיר המחוז אגילסטדיר. נסע לאורך פיורדים ואגמים של מים מתוקים נטפס על גשרים שנבנו על כביש מספר 1 רק לאחרונה ונראה לימיננו את הים הצפוני שמבודד את האיסלנדים משאר אירופה. נבקר במוזיאון קטן וחינני לסלעים ואבנים מכל רחבי איסלנד. המקום הוא פרי יוזמה של פטרה, תושבת המקום, שטיפחה פינת חמד של ממש. נפגוש עדרים גדולים של כבשי מרינו, המהווים לצד הדיג, מקור פרנסה עיקרי לתושבי המחוזות הנידחים של איסלנד. נעבור בסיידיספיורדור שהיא עיירה יפה הממוקמת במיקום מושלם בקצה הפיורד בין הרים מושלגים ומפלים. נמשיך בדרכינו, ובקרבת אגילסטדיר, נראה את האזור המיוער ביותר באיסלנד. משם נחצה את רמת איסלנד שחלקה הצחיח שימש את נאס"א לאימון אסטרונאוטים לקראת הנחיתה לירח. לינה באזור אגילסטדיר.

יום 7 קרפלה (Krafla) – נאמאפייאל(Namafjall) - אסבירגי (Ásbyrgi) - דטיפוס (Dettifoss) - אגם מיוואטן (Mývatn) - דימובורגיר (Dimmuborgir)

הבוקר ניפרד מאגילסטדיר ונצא צפונה, אל אזור אגם מיוואטן. נופי האגם, הם תולדה של פעילות וולקנית סוערת, שחלקה נמשך עד עצם היום הזה. בדרכינו נעלה לתצפית מתחנת הכוח הגיאו-תרמית של קרפלה, אל לוע הר הגעש הסמוך. נבקר בנאמאפייאל שם נזכה לראות את בריכות הבוץ המבעבעות ופרצי הקיטור, שהם תופעות טבע ייחודיות בגלל הפעילות הגיאותרמית באיזור. נצא לטיול נינוח אל מצוקי אסבירגי. נלך דרך חורש מגוון אל אגם ציורי ומעליו מתנשא המצוק האימתני של אסבירגי. בהמשך, נבקר באחד המפלים המרשימים ביותר של איסלנד, דטיפוס. זרמי הנהר האפור מסחף הטוף, מתנפצים בעצמה רבה במדרגות הבזלת בשאון אינסופי. נסע סביב אגם מיוואטן ונכיר הרי געש אמיתיים ומדומים, אגמי לוע תכולים, מבוכים של זרמי לבה צעירים ושפע של עופות מים הנהנים ממי האגם הציורי. נעבור גם בדימובורגיר, שהוא גן פסלים ענקי תוצרת הטבע, מלא בתצורות סלע מיוחדות שנראים כלקוחים מכוכב אחר. לינה באזור מיוואטן.

יום 8 גודאפוס (Goðafoss) - אקוריירי (Akureyri) – גלאומבאייר (Glaumbær)

הבוקר, נצא מערבה. נסע בנופים נפלאים, רחבי ידיים של עמקים קרחוניים מוריקים וחוות מגורים של רועי צאן שבחרו לבלות את רוב חייהם בבדידות מזהרת. תחנתנו הראשונה תהיה במפל גודאפוס. אל מי המפל הגועשים, השליכו ראשוני האיסלנדים לפני כ 1000 שנים את הפסלונים הפאגאניים בהם האמינו, ובכך אמצו את הנצרות אל חיקם. נמשיך אל אקוריירי, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה באיסלנד. העיר ממוקמת בקצה פיורד אדיר ויפיפה ואם ישחק לנו המזל, נראה בו לווייתנים. נטייל ברחובה הנעים, בו בתי קפה, חנויות ספרים ומזכרות מושכות עין. נבקר בכנסייה המיוחדת שבעיר ונמשיך ונסע לאורך כביש מספר 1 המקיף את כל איסלנד ועד לפני שנים אחדות, חלקים גדולים ממנו היו בלתי סלולים. הכביש עובר בעמק Öxnadalur (עמק השוורים) שהוא ללא ספק אחד העמקים המרהיבים בצפון איסלנד. נבקר בגלאומבאייר שם מציגים את אופי הבנייה המסורתי לאיסלנד, עם גגות הדשא המבודדים היטב בפני החורף קשה. לינה באזור וארמהילד.

יום 9 מערב איסלנד- מכתש גרברוק (Grábrók) - מפלי בארנאפוס (Barnafossar) וחרהונפוסאר (Hraunfossar)

היום אנו מדרימים מחלקו הצפוני של האי, אל חלקו המערבי וכמעט משלימים הקפה מלאה. בעבר הרחוק, התיישבו כאן המהגרים הוויקינגים ובעזרת סוסים אחדים, כבשים, אמביציה וקשיחות יוצאי דופן, שרדו את פגעי מזג האוויר, הבדידות והניכור של דנמרק האחות הגדולה והרחוקה. נבקר במכתש גרברוק שהוא מכתש געשי בגובה 170 מטר. למכתש צורה עגולה קלאסית, בתוכו נלך במסלול קליל בשביל מדרגות עץ בנויות כאשר מראש המכתש נשקיף אל שדות הלבה סביבו. נמשיך בדרכינו לכיוון הכפר רייקהולט (Reykholt), בו ישב לו סנורי סטורלסון, נזיר מקומי, בן המאות 12-13, שהתפרסם בכתבי היד שהותיר ונמצאו רק לאחרונה. כתביו שופכים אור על הסאגה הנורדית ועל מאמצי ההתיישבות באיסלנד ועל דברי ימי הוויקינגים במרחב. אדי המים והקיטור העולה מהאדמה, מסמנים את מיקומן של נביעות חמות המנוצלות לשימושים ביתיים וחקלאיים. לא נפסח על מפלי בארנפוס וחראונפוסאר שבקרבת רייקהולט, תוצרי הפשרת קרחונים סמוכים, הזורמים בעצמה רבה במדרונות הלבה השחורים. לינה באזור רייקיאוויק.

ימים 10+11 חצי האי רייקאנס (Reykjanes) – הר הגעש פאגרדלספיאטל (Fagradalsfjall) – רחצה בלגונה הכחולה - טיסה ארצה לתל אביב

היום נבלה בביקור בחצי האי רייקאנס המושפע ממגוון תופעות גיאותרמיות שונות. ממנו עולה הרכס המרכז אטלנטי מעל פני הים. איסלנד ממוקמת בין 2 לוחות טקטוניים: הלוח האירו אסיאתי והלוח הצפון אמריקאי. כתוצאה מכך, מתקבלות תופעות געשיות שונות כמו בוץ מבעבע, מרבצי גופרית וקיטור, המייחדות את כל האי ואת רייקאנס בפרט. נבקר בשפך הבזלת הטרי של הר הגעש פאגרדלספיאטל שהתפרץ במרץ 2021 והותיר אחריו שדה לבה גדול וחם. נמשיך לביקור בגשר בין 2 יבשות המדגים בצורה מרשימה את נקודת החיבור בין שני הלוחות הטקטוניים שגורמים לאי להיות חצוי. בהמשך נגיע לרחצה באתר הספא מהטובים בעולם – הלגונה הכחולה. המקום מקבל את מימיו המלוחים מהמפעל הגיאותרמי 'סווארטסנגי' הסמוך והם עשירים בסיליקה, אצות ומינרלים ייחודים הבריאים לעור. לאחר שנהנה משירותי הספא נעשה דרכינו לשדה התעופה בקפלאוויק ונטוס דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב אליה נגיע למחרת.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב יעד ביניים 4:30 שעות
יעד ביניים רייקיאוויק 3:40 שעות
רייקיאוויק יעד ביניים 3:30 שעות
יעד ביניים תל אביב 4:05 שעות

איסלנד

גייזרים - איסלנד

שמורת לנדמנלאוגר

מטיילים ממליצים

"הטיול, שהיה בעיקרו טיול טבע עם מקומות שבהם מתרחשים פעילויות גאולוגיות טרמיות וולקניות קבלו משמעות מיוחדת עם הסבריו המלומדים והברורים של המדריך".
חיה וחזי יהל

מחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
IC01 04/07/2022 14/07/2022 €4445 €1050 €100 הנחה לנרשמים עד 24/05/2022 טרם נקבע עופר צבי מובטח הרשמה
IC02 08/08/2022 18/08/2022 €4595 €1050 €180 הנחה לנרשמים עד 24/05/2022 טרם נקבע עמוס גולדבלט בהרשמה הרשמה

המחיר כולל

 • טיסות בנתיב: תל אביב – יעד ביניים - רייקיאוויק, רייקיאוויק - יעד ביניים - תל אביב.
 • בתי מלון מדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה על בסיס חצי פנסיון
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה הנדרשות ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות הנדרשות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.
 • שימו לב שמיסי הנמל ומס הדלק עשויים להשתנות עד היציאה

 • מזג האוויר באיסלנד, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי; עם גשמים ורוחות חזקות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם ללכת ברגל למשך זמן משוער של כ 30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעיתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות. חלק מהמסלולים בטיול הינם מסלולי הליכה בטבע, ולפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 • חלק מבתי המלון הינם בעלי אופי כפרי המתאים לאופי הצנוע של האנשים. רמת הלינה הינה בסיסית אך נקייה ונוחה. לחלקם אין מעליות ואין בדרך כלל שירותי סבלות. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 70 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-70 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור במפלי Godafoss ("מפלי האלים"), בין המפלים המרהיבים ביותר באיסלנד
 • ביקור באגם מייוואטן
 • ביקור במפל הגולפוס - אחד מגדולי המפלים האיסלנדים
 • הפארק הלאומי ת'ינגווטליר
 • אתר הגייזר המפורסם באיסלנד
 • ביקור באתר הלגונה הכחולה - אחד מאתרי המרחצאות התרמיים הטובים בעולם
 • המעיינות החמים של לנדמנלאוגר
 • מפלי החוף הדרומי: סליאלנדספוס וסקוגפוס
 • חוף רייניספיארה העשוי חול שחור וגעשי ומאופיין במצוקי בזלת הנושקים לים
 • נסיעה חווייתית באופנועי שלג על גבי הקרחון הגדול באירופה, ואטניוקול
 • שייט בלגונת הקרחונים יוקוסרלון ברכב אמפיבי
 • אגם מיוואטן
 • ביקור ב דטיפוס - אחד המפלים המרשימים ביותר של איסלנד
 • ביקור באקוריירי, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה באיסלנד
 • ביקור במכתש גרברוק, מכתש געשי בגובה 170 מטר
 • מפלי בארנאפוס (Barnafossar) וחרהונפוסאר (Hraunfossar)
 • חצי האי רייקאנס המושפע ממגוון תופעות גיאותרמיות שונות
 • הר הגעש פאגרדלספיאטל (Fagradalsfjall)

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  רייקיאוויק
יולי 13°
אוגוסט 13°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ