טיול מאורגן לגאורגיה

8 ימים • מסורת תרבות וטבע הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

8 ימים

6 לילות

יבשתי

קוד טיול GEOB

מיועד לבעלי תעודת מתחסן או מחלים בתוקף

במרחק קצר מישראל, מסתתרת פנינת נוף ותרבות אשר הולכת ומתגלה למטייל הישראלי בשנים האחרונות. אחרי שנים רבות של שיעבוד ודיכוי, יצאה גיאורגיה לעצמאות והיא מנסה לחדש את ימיה המפוארים מלפני 800 שנה, אז הייתה מהמעצמות החשובות במרחב והיא עושה זאת בהצלחה. בנוסף לשלל אוצרותיה התרבותיים, גיאורגיה היא ארץ מעניינת, עם נופים נפלאים, מגוונים ומרשימים. יש בה הרים מושלגים כל השנה, שני שליש משטחה הררי, יערות עבותים של עצי מחט ונשירים, נהרות שוצפים, קוצפים, כרי אחו אלפיני פורחים בשלל צבעים. תושביה מסבירי פנים ואוהבי ישראל, עם היסטוריה עשירה של העם הגיאורגי אך גם של יהדות גיאורגיה והקשר ביניהם.

לפניכם טיול מאורגן לגאורגיה בו נפגוש את סטלין במוזיאון המוקדש לו בעיר הולדתו, גורי, מצודות עתיקות המספרות סיפורים, מנזרים נדירים במקומות נדירים עוד יותר, בתי כנסת קטנים בכפרים ציוריים מוסתרים מן העין שעדיין מחבקים את תולדות הקהילות היהודיות שחיו בהם, בית הכנסת הגדול והמרשים בטביליסי. נפגוש גם את שוטה רסטבלי, שחי במאה ה- 12, שר המלחמה של המלכה תמרה ואולי גם המאהב שלה. גם דמויות מהמיתולוגיה היוונית נפגוש בגיאורגיה, כגון פרומתיאוס, יאסון, הארגונאוטים וגיזת הזהב, כולם קשורים לארץ מרתקת זאת.

נתבל את כל היופי הזה באוכל גיאורגי משובח, חצ'אפורי, חינקאלי, צ'וצ'חלה, בתוספת כמויות ענקיות של יין מקומי, שנחשב על ידי הגיאורגים כטוב ביותר בעולם. בדרכים נפגוש עדרי כבשים שגורמים לפקקי תנועה, אך גם לכיף ובידור אדיר....היו פתוחים לקבל את הדברים היפים והמעניינים בסבלנות, כי מחוץ לערים הגדולות ובדרכים השונות מחכות לכם הרפתקאות רבות והרי לכם מתכון לטיול אידיאלי. אז הצטרפו אלינו ונהנה ביחד מטיול שלא ישכח.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה 
 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר בסגנון בופה וארוחות ערב לאורך כל הטיול 
 • טיפים לנותני השירות השונים
 • תכנית מלאה וממצה ללא סיורי אופציה
 • מופע פולקלור עם ארוחת ערב
 • ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 ת"א - טביליסי (Tbilisi)

טיסה קצרה מזרחה ואנחנו נוחתים בשדה התעופה המודרני של טביליסי. ניסע אל הבירה שהיא מהערים החשובות בקווקז, עיר שהיא שילוב מרתק של בנייה מודרנית עכשווית, לצד עיר עתיקה תוססת ובעלת צביון אוריינטלי ייחודי. עיר הבירה מציעה עם כול חמדותיה, היסטוריה עשירה, רחובות מערביים, שווקים ססגוניים, גלריות ובתי קפה. טביליסי היא גם מרכז פיננסי, תרבותי ודיפלומטי. העיר חצויה לשניים על ידי נהר מטקווארי. בעיר רואים בניינים מהתקופה הסובייטית וביניהם בתים מהמאה ה – 19. אנדרטאות מפוזרות בכול מקום שמציינות את המלחמות הרבות שעברה העיר בתולדותיה. 40 פעם נחרבה וקמה מחדש. אזורי הבילוי בה רבים, ובהם חיי הלילה תוססים. הרחובות המפורסמים ביותר עם בתי קפה ומועדוני לילה הינם לאורך רחוב רוסטאבלי ואנו נטייל שם. את שמה קיבלה העיר ממעיינות חמים שהיו במקום בו נבנתה העיר. “טביל” בגיאורגית משמעותו “חמים” ומכאן “טביליסי” או “מקום חמים”. גם היום פעילים בטביליסי מרחצאות מים חמים בשכונת אבאנותובאני. עם ההגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בטביליסי.

יום 2 כנסיית ג'ווארי - מצחטה (Mtskheta) - מבצר אנאנורי - אגם ז'ינוואלי - גודאורי (Gudauri)

היום ניסע צפונה אל שולי הקווקז ונעלה לתצפית מכנסיית ג’ווארי, כנסיית הצלב ונחשבת למקום הקדוש בגאורגיה. נמשיך למצחטה, הבירה העתיקה של גיאורגיה, עד המאה החמישית, בה נשתמרו כנסיות יפיפיות ושוקם רובע אותנטי עם חנויות, גלריות ובתי מגורים. נבקר בכנסיית סווטיצ’חובלי האוצרת את סיפורי ראשית הנצרות בגיאורגיה. נמשיך ונצפין בנסיעה יפה בנופי הקווקז הגבוה אל גודאורי, עיירת סקי הממוקמת בין פסגות הרים ואחו אלפיני. בדרכנו נעצור ונבקר במבצר אנאנורי אשר נבנה במאה ה-17 ונוכל לצפות על אגם ז’ינוואלי הציורי. גודאורי עוברת פיתוח מואץ ונחשבת אתר סקי חורף מבוקש ויעד פופולרי לטיולים בקיץ. לינה בגודאורי.

יום 3 חזבגי (Kazbegi) - טיול ג'יפים - הדרך הצבאית - ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית

הבוקר נצא לטיול ג’יפים בהרי הקווקז, ניסע לקניון דריאלי ונתקרב מאד אל הגבול הרוסי ונכיר את אחד מצירי הפלישה הרוסית לגיאורגיה באוגוסט 2008. ניסע בדרך צבאית מדהימה שנבנתה לפני כמאתיים שנה המחברת את רוסיה וגיאורגיה וחוצה את הקווקז הגבוה. נבקר באנדרטה מרשימה המספרת על קשר הידידות בין שתי המדינות. באזור יש גם בית עלמין של שבויי מלחמה גרמניים ממלחמת העולם השנייה. גובה הר חזבגי עצמו מעל 5000 מ’. הרים פראיים ומושלגים ונהרות סוערים הם התפאורה לאירועים דרמטיים אלו, שהותירו צלקת בחיי המדינה הקשוחה הזאת. בעיירה חזבגי ננצל את ההזדמנות ונתארח בבית משפחה מקומית לארוחת צהריים ממטעמי המטבח הגיאורגי. נעפיל בדרך משובשת ונבקר בכנסיית השילוש הקדוש הצופה אל אחד המקומות היפים והמרגשים ביותר – אל מרחבי הקווקז הגבוה. לינה בגודאורי.

יום 4 גורי (Gori) - מוזיאון סטאלין - פארק המים המינרליים - עלייה ברכבל - בקוריאני (Bakuriani)

ניפרד מהקווקז המזרחי ונגיע אל גורי, עיר הולדתו של הרודן הגדול יוסיף ויסריונוביץ’ ג’וגאשווילי, המכונה סטאלין, “איש הפלדה”. נבקר במוזיאון המרתק המנציח את מורשתו וחייו בו תיעוד חייו בכתבים ובצילומים וחפצים האישיים. תושבי גורי מתגאים מוזיאון ובאיש הכול כך שנוי במחלוקת, אך ללא ספק אחד ממשחררי אירופה החשובים מהצורר הנאצי. גורי יושבת על התפר עם דרום אוסטיה, מסלעי המחלוקת בין רוסיה לגיאורגיה ובעיר התחוללו קרבות קשים במלחמת 2008. נמשיך אל מרכז גיאורגיה ונגיע אל בורג’ומי, עיירת מעיינות המרפא. העיר התפרסמה בשל הנוף המקסים ויערות עצי המחט העבותים המקיפים אותה ובשל תעשיית המים המינרליים שבה. המים נובעים על פני השטח והם מועברים בצינורות לשלושה מפעלי המים שבעיר. מים אלו היו אטרקטיביים ברחבי ברית המועצות כולה וגם יוצאי גיאורגיה בישראל רוכשים עד היום את מי בורג’ומי. נבקר בפארק המים הסמוך ונעלה ברכבל לתצפית על האזור. בהמשך נעלה אל בקוריאני, עיירת סקי קטנה בקווקז התיכון ובה נלון. לינה בבקוריאני.

יום 5 הקווקז התיכון - האגם ההררי טבאץ קורי - בקוריאני

בקוריאני ממוקמת על רכס תריאלתי שבקווקז הקטן, בגובה 1700 מ’ מעל פני הים. העיירה מוקפת רכס הרים גבוה והיא מוכרת כעיירת נופש בעונת החורף בעיקר לחובבי הסקי, אך בזכות אוויר ההרים הנקי היא מושכת נופשים גם בחודשי הקיץ. נעלה על רכבי מיני ואן מתאימים, נטפס אל ההרים המתנשאים מעל בקוריאני ובדרכנו נחצה יערות אשורים ואורנים מרשימים. נפגוש בקו צינור הגז החוצה את הקווקז בדרכו לתורכיה ונקבל אישור מעבר מהחיילים השומרים על המקום. זהו פרויקט בעל חשיבות אסטרטגית גדולה והוא נשמר ע”י יחידות הצבא הגיאורגי. הקווקז התיכון משך אליו מיעוטים כגון אזרים וארמנים ואנו נשתדל לפגוש אותם במרחבים המוריקים. נבקר בכפר האותנטי טבאץ קורי וננפוש ליד האגם ההררי, אשר בקרבתו התיישבו פליטים ארמנים וכיום הם חיים מדייג, מעט חקלאות ומרעה. נטייל ברגל בנופים הפסטורליים ואחה”צ נשוב לבקוריאני. לינה בבקוריאני.

יום 6 בקוריאני - עיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe) - טביליסי

ניפרד מבקוריאני ונעלה על הכביש המהיר מזרחה, לאורך נהר קורה, המנקז את הקווקז ונשפך אל הים הכספי. נבקר בעיר המערות אופליסציחה, שנחפרה בסלע הרך ונטייל בין המערות אשר שימשו למגורים ומסתור ומיקומן מרשים ביותר. נסיים את היום בטביליסי בה התחלנו את הטיול. לינה בטביליסי.

ימים 7+8 טביליסי - רכבל למצודת נריקלה (Narikala Fortress) - ארוחת ערב ומופע פולקלור - טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בשכיות החמדה של טביליסי. נבקר בבית הכנסת הגדול ונשמע את קורות הקהילה היהודית במקום. בעבר פעלו בעיר שלוש קהילות יהודיות, ורבים מיהודי גיאורגיה עלו לישראל. היום יש קהילה קטנה בלבד המקיימת תפילות בשבת וערב חג. נעפיל ברכבל למצודת נריקלה (Narikala Fortress) לתצפית מרהיבה על העיר טביליסי והנהר החוצה אותה. נמשיך ונבקר בעיר העתיקה ונשוטט בין הסמטאות הצרות מרוצפות האבנים, ונכיר את בית המרחץ המפואר ואת את כנסיות העיר העתיקה. נסיים את היום בארוחת ערב ונצפה במופע פולקלור מקומי. נצא לשדה התעופה שליד טביליסי לטיסתנו חזרה לתל אביב, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב טביליסי 02:35 שעות
טביליסי תל אביב 02:35 שעות

גאורגיה

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
GEOB06 06/10/2021 13/10/2021 $1380 $380 $150 הנחה לנרשמים עד 30/09/2021 טרם נקבע טרם שובץ בהרשמה הרשמה
GEOB01 מאי 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
GEOB02 יוני 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
GEOB03 יולי 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
GEOB04 אוגוסט 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
GEOB05 ספטמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בנתיב: תל אביב - טביליסי - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר מלאה וארוחת ערב.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל הארץ.

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה הנדרשות ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות הנדרשות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.
 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • תצפית מכנסיית ג'ווארי הנחשבת למקום הקדוש בגאורגיה
 • ביקור במצחטה, הבירה העתיקה של גאורגיה
 • מבצר אנאנורי ותצפית על אגם ז'נואלי המרהיב
 • טיול ג'יפים בהרי הקווקז
 • ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית
 • מוזיאון סטאלין בעיר גורי
 • ביקור בפארק המים המינרליים של בורג'ומי ועליה ברכבל לתצפית על האזור
 • טיול גי'פים לקווקז התיכון
 • ביקור בעיר המערות אופליסציחה
 • מופע פולקלור עם ארוחת ערב בטביליסי

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  טביליסי
מאי 20°
יוני 25°
יולי 28°
אוגוסט 29°
ספטמבר 23°
אוקטובר 17°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ