פורטוגל לאוהבי לכת בטיול מאורגן

8 ימים • נופים וטבע עוצר נשימה, חופים, היסטוריה ומורשת יהודית הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

8 ימים

7 לילות

אוהבי לכת

קוד טיול POG

הצטרפו אלינו לטיול מאורגן לפורטוגל המיועד לאוהבי הלכת. בטיול זה ננצל הזדמנות מיוחדת להכיר את פורטוגל בצורה שונה. מעט דרך הפה, בסיור טעימות אוכל ייחודי בליסבון הבירה ויותר מכך - דרך הרגליים. בטיולינו המאורגן לפורטוגל, תינתן לנו ההזדמנות להכירה בסיורים רגליים, בהם נצעד במסלולי ההליכה הפחות מוכרים לתיירים וחלקם אף נסתרים, נגלה עיירות צפחה וגרניט כמו גם כפרים קטנים וציוריים בין ההרים, ששמרו על צביונם המיוחד והזמן באמת עצר בהם מלכת, נהלך בין שטחי חקלאות האופייניים לאזור, או שנצעד לאורך פלגי מים וגשרים החוצים את המסלול, נחצה את רכס הרי אסטרלה – הגבוה ביותר בפורטוגל ו לא נפסח גם על 'אתרי החובה' של פורטוגל כמו ליסבון היפהפייה ופורטו העיר השנייה בגודלה, או קוימברה העיר האוניברסיטאית.

בטיולינו נבקר בעיירות כמו בלמונטה וטרנקוזו באזור גארדה, אליהן ברחו יהודים-אנוסים שהוכרחו להמיר דתם, נפקוד גם את לאמגו עיירת הצליינים הקתוליים הבאים אליה לבקש מרפא ועושים זאת בדרך מיוחדת, נתפעל מעמק הדואורו הנפלא המוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו וכן נהנה מטעימות יין הפורט – התוצר הלאומי של פורטוגל. לא נפסח גם על עיירת החוף והנופש קשקאיש, סינטרה השוכנת בהרים ושימשה כעיירת הקייט למלכי פורטוגל בעבר וגם נהנה משייט תחת גשרי פורטו שחוצים את נהר הדואורו ומחברים בין שתי גדות הנהר.

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב - ליסבון - סיור אוכל - ליסבון ואתריה

נצא בטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל ובשעות הבוקר ננחת בשדה התעופה הבינלאומי של העיר. עם ההגעה ניסע לכיוון מרכז העיר, שם נהנה מסיור אוכל רגלי נחמד המתחיל בכיכר רוסיו בלב מרכז העיר ונעבור ליד הרובע האייקוני של אלפמה עד אזור שוק מרקדו דה ריביירה. בדרך נעצור במקומות אותנטיים ונהנה מכמה מטעמים מסורתיים פורטוגזים. הסיור יימשך כ-3 שעות ולאחריו נהנה מהמשך סיור רכוב בעיר. נבקר ברובע המונומנטלי של בלם: מנזר ג’רונימוס, מגדל בלם ואנדרטת התגליות. נמשיך ונהנה מנסיעה פנורמית דרך השדרות והכיכרות הראשיים של העיר כמו אבנידה דה ליברדדה, כיכר מרקיז דה פומבל ונעצור פארק אדוארדו השביעי ונהנה מהנוף הצופה על העיר. בהמשך נגיע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בליסבון.

יום 2 ליסבון - סינטרה (Sintra)- מסלול הליכה בשמורת סינטרה - קאבו דה רוקה - קשקאיש - ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון סינטרה, עיירה מקסימה מצפון לליסבון המוכרזת כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. ממרכזה ההיסטורי של סינטרה נתחיל את סיור ההליכה של היום שאורכו מסתכם בכ-7 ק”מ במהלכו נגלה את הטירה המורית (Castelo dos Mouros) המדהימה, כמו כן נראה את ארמון פנה ממנו נחזה בנוף עוצר נשימה על האזור. נסיים את ההליכה במרכזה של העיר ונצא בנסיעה לאורך החוף לכיוון קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר באירופה. לאחר עצירה קצרה במקום נמשיך בנסיעה לאורך החוף ונהנה מהנוף היפה מאזור חוף גוינצ’ו עד קשקאיש (Cascais). העיירה קשקאיש הינה אתר נופש מקסים השוכנת על חוף הים עם מפרץ ציורי. נשוטט להנאתנו ברחובותיה היפים של העיירה ונחזור למלוננו. לינה בליסבון.

יום 3 ליסבון - אובידוש - טומאר – טירת לאוסה - מסלול הליכה בין כפרי הצפחה - קוימברה (Coimbra)

ניפרד מליסבון ונצא אל תחנתנו הראשונה, אובידוש – עיירה מקסימה שעדיין שומרת על טירתה וחומות ההגנה מתקופת ימי הביניים. נטייל בסמטאות הציוריות של אובידוש וממנה נמשיך לביקור בטומאר – עיירה נעימה ששימשה בעבר את מסדר האבירים הטמפלרים. נבקר ברובע היהודי העתיק ובבית הכנסת שבו. בתום ביקורנו נצא בנסיעה לכיוון העיירה לאוסה לסיור ההליכה של היום שאורכו כ-6 ק”מ. נתחיל את המסלול בטירת לאוסה ובדרך נגלה נוף יפהפה אך גולת הכותרת במסלול זה הם ללא ספק שני כפרי הצפחה היפים ביותר הנקראים Talasnal ו- Casal Novo. בתום מסלול ההליכה נמשיך בנסיעה אל קוימברה. לינה באזור קוימברה.

יום 4 קוימברה - קוביליה (Covilhã) - מסלול הליכה בין כפרי הצפחה פיודאו (Piodão) ופוז די אגוואה (Foz de Égua)

הבוקר נצא לסיור קצר במרכזה ההיסטורי של קוימברה וממנה נצא בנסיעה אל קוביליה – אחד היישובים העיקריים של רכס ‘הכוכב’ סרה דה אסטרלה (Serra da Estrela) המפורסם ונהנה מהנוף היפה של האזור. בהמשך היום ניסע לאורך רכס הרי אסור (Serra do Açor) ונגיע לכפר הציורי פיודאו (Piodão) בו נתחיל את סיור ההליכה היומי המסתכם בכ-6 ק”מ. במסלול זה יתאפשר לנו לגלות את הכפר היפהפה פיודאו ואת הדרך לאורך תעלות מים ומפלים קטנים לכפר נוסף מקסים וזעיר בשם פוז די אגוואה (Foz de Égua), בו נתפעל מגשרי האבן, בתי אבן צפחה קטנים, בריכות מים ושני גשרי אבן שנהר זורם תחתם – פורטוגל במיטבה!. לאחר מנוחה וארוחת פיקניק, נמשיך בהליכה ונסיים את המסלול בפיודאו משם נצא בנסיעה חזרה לקוביליה. לינה באזור קוביליה.

יום 5 רכס הרי 'הכוכב' סרה דה אסטרלה - מסלול הליכה "רוטה דו סול" - בלמונטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך רכס הרי סרה דה אסטרלה והפארק הלאומי שבתוכו. נגיע לכפר הציורי מנטייגאש (Manteigas), בו נתחיל את סיור ההליכה הנקרא “רוטה דו סול” (Rota do Sol) העובר בנוף עוצר נשימה שאורכו כ-8.5 ק”מ. לאורך הדרך נתפעל מבתי הגרניט האופייניים לאזור, משדות חקלאיים מסורתיים, מנופיו הנהדרים של עמק זזרה שבתוכו זורם נהר הזזרה ונלמד על החי והצומח באזור. בתום ההליכה ניסע לביקור בכפר הסמוך בלמונטה – ביתה של אחת הקהילות היהודיות החשובות בפורטוגל. נבקר בבית הכנסת ונשמע אודות קהילת האנוסים. בתום סיורנו נחזור לבית המלון. לינה באזור קוביליה.

יום 6 קוביליה - עיירת האנוסים טרנקוזו - לאמגו - מסלול הליכה "בעקבות יין הפורט" בעמק הדואורו - פורטו

ניפרד מבית המלון ונצא בנסיעה לכיוון עמק הדואורו היפה. בדרכנו נעצור לביקור קצר בעיירת ימי הביניים הציורית טרנקוזו (Trancoso) מוקפת החומה שהשתמרה בשלימותה. נראה את הרובע היהודי שבו נשמרו שרידים יהודיים ונסייר בסמטאות בהן נשמע את סיפור האנוסים ונראה עדויות לדרכים והאמצעים בהם השתמשו להערים על אנשי האינקוויזיציה ולשמור על יהדותם בסתר. נמשיך בדרך ההררית והמרהיבה לאורך עמק הדואורו היפהפה והמרשים שבו ניטעו הכרמים המשמשים לייצור יין הפורט הנודע. נגיע לעיירת הצליינים לאמגו (Lamego), אחד ממוקדי העלייה לרגל העיקריים בפורטוגל נעלה ונראה את כנסיית ‘סנטה מריה דל רמדיוס’ ואת גרמי המדרגות המפורסמים שבהם עולים צליינים רבים לבקש מזור ומרפא, ומשם נרד למרכז העיירה ונראה את הקתדרלה המקומית וכן נשוטט בשדרה הראשית. לאחר הפסקת צהריים נתחיל את סיור ההליכה של היום הנקרא “Rota do Vinho do Port” באורך מסתכם של כ-8 ק”מ. סיורנו מתחיל בכפר הקטן סמודס השוכן ליד לאמגו ועובר לאורך הכרמים היפים של עמק הדואורו בנוף מרהיב מעל הנהר המתפתל ומעל העיר פסאו דה רגואה (Peso da Régua), שאליה מתנקז יין הפורט המיוצר בכל האזור. בתום ההליכה יאסוף אותנו האוטובוס ונמשיך בנסיעה עד בואכה לעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, פורטו (Porto), העיר שעל שמה נקראת המדינה כולה. לינה בפורטו.

יום 7 פורטו ואתריה - ארמון הבורסה - שיט על נהר הדואורו

היום יוקדש לביקור בפורטו (Porto) היפהפייה, הידועה במסורת רבת השנים שלה. העיר נחשבת לפנינה היסטורית, מלאת חיים, המשלבת בין נופים קלאסיים עוצרי נשימה, תרבות עשירה, רומנטיקה ובעיקר ידועה בזכות יין הפורט המעולה הקרוי על שמה. נתחיל בסיור רכוב ונצפה על בנייניה האייקוניים של העיר. נבקר בקתדרלה ה Se, כפי שמכונה, ובתחנת הרכבת הידועה סן בנטו, שציורי האז’ולזוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל. נבקר ונתרשם מארמון הבורסה היפהפה שבו מככבים סגנונות רבים ובנוסף נערוך סיור רגלי במדרחוב סנטה קתרינה ההומה. בהמשך, נחצה את נהר הדואורו ל’וילה נובה דה גאיה’ (Vila Nova de Gaia) השוכנת דרומית לפורטו מעברו של הנהר וידועה במרתפי יינות הפורט המשובחים כשבאחד מהם אף נטעם מיין הפורט. נצא לשייט על נהר הדואורו בכדי להנות מיופייה של העיר מזווית אחרת – מתחת לששת הגשרים אותם נחלוף וממפגש שתי הערים המיוחדות. לינה בפורטו.

יום 8 פורטו - ליסבון - תל אביב

תם טיולנו המיוחד והמקסים. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה השוכן ליד פורטו ממנו נצא בטיסה קצרה לליסבון וממנה נמשיך בטיסה ישירה לתל אביב, אליה נגיע בשעות הערב.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב ליסבון 6:00 שעות
פורטו ליסבון 55 דקות
ליסבון תל אביב 5:10 שעות

ליסבון

פורטוגל ונהר הדואורו

כפרי הצפחה

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
POG01 01/11/2021 08/11/2021 €2075 €425 €150 הנחה לנרשמים עד 30/09/2021 טרם נקבע שוקי ברנדווין בהרשמה הרשמה

המחיר כולל

 • טיסות בנתיב: תל אביב – ליסבון, פורטו –ליסבון - תל אביב
 • בתי מלון מדרגת תיירות ראשונה ו/או טובה
 • שבע ארוחות בוקר
 • שבע ארוחות ערב הכוללות: יין, מים מינרלים או שתיה קלה וקפה או תה
 • חמש ארוחות פיקניק
 • ארוחת טעימות במסגרת סיור אוכל
 • דמי סבלות בבית המלון.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה הנדרשות ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות הנדרשות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.
 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לצעוד בשטח בנוחות, על פי רוב 5-10 ק”מ ביום. מסלולי ההליכה לא מחייבים להיות ממיטיבי הלכת, אך אינם מתאימים למי שהצעידה קשה לו. כמו כן מסלולי ההליכה הינם ללא עליות או ירידות ממושכות וללא קשיים מיוחדים.

 • מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח. באם יהיה צורך ייערכו שינויים במסלול וזאת רק על מנת לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.

 • יציאה בקבוצות קטנות (עד 24 מטיילים).

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 30 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • סיור בעיר ליסבון, בירת פורטוגל המרשימה
 • קאבו דה רוקה - הנקודה המערבית ביותר באירופה
 • ביקור באובידוש כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים
 • ביקור בעיר הציורית קשקאיש
 • שמורת הטבע "רכס הכוכב"
 • בלמונטה - ביתה של אחת הקהילות היהודיות החשובות בפורטוגל
 • קוביליה - אחד היישובים העיקריים של רכס 'הכוכב'
 • עמק הדואורו היפהפה והמרשים
 • עיירת האנוסים טרנקוזו
 • סיור רכוב ורגלי בעיר פורטו המרהיבה
 • שיט על נהר הדואורו

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  פורטו ליסבון
נובמבר 13° 14°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

פורטוגל לאוהבי לכת בטיול מאורגן   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

8 ימים • נופים וטבע עוצר נשימה, חופים, היסטוריה ומורשת יהודית
לוגו של וואטסאפ