טיול מקיף לאיים הקנריים לאוהבי לכת

12 ימים • כולל שלושת האיים: טנריף, לנזרוטה ולה פלמה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

12 ימים

10 לילות

אוהבי לכת

קוד טיול CNLM

באיים הקנריים יש יותר מאשר אור השמש השופע שלהם - בטיולנו נפגוש נקיקים עמוקים, מכתשים וולקניים, יערות גשם בני מאות אלפי שנים, תצורות סלעים צבעוניות, זרימות לבה עתיקות ועוד. האיים הקנריים ממוקמים מול החוף הצפון מערבי של אפריקה, ושייכים לספרד.

טיול מאורגן לאיים הקנריים מציע אקלים מושלם לאורך כל השנה, מגוון ביולוגי עשיר ויופי טבעי מדהים. הדרך טובה ביותר לגלות את האיים הקנריים היא בטיול רגלי לאוהבי לכת. טיול בו ננסה לברוח מחופי הים ואתרי הנופש הדחוסים. הנופים והפסגות הוולקניות, חופי החול השחור-לבן ויערות הגשם השופעים מציעים איים ניגודים, אשר רק מחכים להתגלות. נכיר ביחד חופים זהובים ועיירות נופש זוהרות, הרי געש מושלגים ונקיקים עמוקים. האיים לה פלמה, טנריף ולנזרוטה מציעים אפשרויות טיול ייחודיות בכמה מהנופים המסנוורים בעולם. כאן מחכה לנו נוף המשתנה ללא הרף של חופים חוליים ומצוקי ים משוננים, פסגות סלע נישאות, צינורות לבה אנכיים וערוצים מיוערים תלולים.

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – מדריד – האי לה פלמה (La Palma) - סנטה קרוז דה לה פלמה

הבוקר נצא בטיסה למדריד וממנה בטיסת המשך לאי לה פלמה, האי המערבי בשרשרת האיים הקנריים. זהו אי קטן, פורה וירוק, המאופיין בנופים מרהיבים, יערות סביב הרי געש, חופים בזלתיים וכפרי דייגים קטנים – חוויה של טבע בתולי שיד האדם טרם ניכרה בו. המקומיים מכנים אותו “לה איסלה בוניטה” שפירושו “האי היפה”. בהגעה נערוך סיור הכרות ראשוני בעיר הבירה סנטה קרוז דה לה פלמה, ברובע העתיק על בתיו הקולוניאליים, הכיכרות היפות, דגם ספינת ה”סנטה מריה” של קולומבוס ונטייל על הטיילת שלאורך האוקיינוס. בתום ביקורנו ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בסנטה קרוז דה לה פלמה.

יום 2 מסלול הליכה ביער גשם קובו דה-לה גלגה (Cubo de la Galga) – הכפר סאן אנדרס – ביקור במפעל רום

הבוקר נצא בנסיעה קצרה לאורך חופו המזרחי של האי עד אשר נגיע לשמורת הטבע הייחודית – יער הגשם קובו דה-לה גלגה. אם קיימים גמדים, הם בוודאי מוסתרים ביער קסום זה של לה פלמה. נצא למסלול מעגלי דרך “יער מכושף” בו תינתן לנו האפשרות להתפעל מיערות הער (הער האציל, מוכר אצלנו כעץ דפנה) המעובים של האי. נלך בין שרכים ענקיים, לאורך קניונים עמוקים וביערות צפופים שבקושי יאפשרו לנו לראות את השמים. נעלה לתצפית מרהיבה על כל חופו הצפון מזרחי של האי. בסיום המסלול נסע לביקור בכפר היפיפה סאן אנדרס (San Andres), המוקף במטעי בננות. נשוטט בסמטאות המרוצפות במרכז הכפר ונתפעל מהמבנים שנבנו בסגנון קולוניאלי מו המאה ה- 15. לסיום ניסע לביקור במפעל עתיק לייצור רום, נשמע את סיפור ייצור הרום המופק מקנה סוכר וכמובן נטעם את טעמי הרום השונים. אורך המסלול כ-8 ק”מ. לינה בסנטה קרוז דה לה פלמה.

יום 3 לה סרסה - מסלול הליכה בין כפרים אל שרידי התרבות הקדומה – שוק האיכרים

הבוקר נצא בנסיעה אל צפון מערב האי. נבקר בלה סרסה (La Zarza), מקום בו לפני מאות שנים הותירו תושבי האי הקדומים, הגואנצ’ים, גילופי סלע מפורסמים (פטרוגליפים) ונלמד להכיר את תרבותם. בתום ביקורנו נמשיך בנסיעה מערבה שם נמצא ריכוז של חוות ציוריות, לצד עצי דרקון גדולים בני 1,000 שנים, מטעי עצי שקד עתיקים וטרסות בהן עצי פרי מגוונים. הבתים הקטנים והישנים יחזירו אותנו אחורה בזמן. מהנקודה Las Tricias נטייל בשביל היורד במתינות בינות לחוות ומטעים, כאשר הים הכחול ברקע. נגיע אל המערות של בוראקאס (Buracas Caves), שם נראה סימנים ועדויות על סלע ים – אשר נוצרו בידי האוכלוסייה הקדומה של האי. בסיום המסלול (במידה והזמן יאפשר) נבקר בשוק האיכרים בעיירה פונטגורדה (Puntagorda) המלא במוצרים מקומיים. אורך המסלול כ-7 ק”מ. לינה בסנטה קרוז דה לה פלמה.

יום 4 קלדרת דה טאבוריינטה - מסלול הליכה לאורך לוע הר הגעש

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל הנקודה הגבוהה ביותר באי – רוקה דה לוס מוצ’אצ’וס (Roque de los Muchachos) אשר נמצאת בגובה 2,423 מטרים מעל פני הים, אחת מנקודות התצפית האסטרונומיות הטובות והחשובות בעולם. ניסע במעלה דרך כפרית צרה וטיפוסית באי המתפתלת בנופים נהדרים. נצא לאחד מן המסלולים אשר שימש בעבר את תושבי האי שהעבירו את מרכולתם ממקום למקום. נלך לאורך שפת לוע הר הגעש, נכיר את המינים האנדמיים המרכיבים את צמחייתו ונחזה בתצפיות עוצרות נשימה אל תוך הקלדרה המחורצת בקניונים ועל קירותיה יערות אורן קנרי. נטבול בים של עננים ונהנה מן הנוף המרהיב החושף כל פינה באי. בסיום המסלול נחזור לעיר הבירה להשלמת ביקורים. אורך המסלול כ-8 ק”מ. לינה בסנטה קרוז דה לה פלמה.

יום 5 דרום האי – הר הגעש סן אנטוניו - מסלול הליכה בין הרי געש

הבוקר נצא בנסיעה לצידו הדרומי של האי ונעלה לכפר סאן אנטוניו. נצא למסלול הליכה אשר יוביל אותנו תחילה להר הגעש המרשים בן אלפי השנים, סן אנטוניו, שהתפרץ לאחרונה בשנת 1677. בהמשך המסלול נלך בשביל צר לאורך לוע הר הגעש ומשפת המכתש נחזה בנוף דרמטי אל עבר הר הגעש טנגיה (Teneguia‬), המגדלורים, בריכות המלח וכפר דייגים קטן בפינה הדרומית ביותר של האי. המסלול מתחיל בירידה ארוכה אל עבר בריכות ייבוש מלח הים אשר עדין מיוצר בעבודת יד, כל זאת כאשר מראות עוצרי נשימה אל האוקיינוס מלווים אותנו לכל אורך הדרך. בסיום מסלול ההליכה ניסע חזרה לבית המלון כאשר בדרכנו נעצור למספר תצפיות נוף מדהימות. אורך המסלול כ-8 ק”מ. לינה בסנטה קרוז דה לה פלמה.

יום 6 טיסה לאי טנריף – מסלול הליכה ברכס הרי אנגה – העיר לה לגונה - פוארטו דלה קרוז

הבוקר ניפרד מבית המלון ומהאי לה פלמה. נעשה דרכנו לשדה התעופה ממנו נצא בטיסה קצרה אל האי טנריף, הגדול שבאיים הקנריים. בהגעה ניסע לביקור קצר בעיר סן קריסטובל דה לה לגונה. העיר שהייתה בעבר בירת טנריף, הינה לגונה שהתייבשה וזהו מקור שמה. נטייל במדרונות הר הגעש הקדום בטנריף, במזרח האי, בשמורת אנגה. בעבר הרחוק השטח כולו, כוסה ביערות ער ואברש ואנחנו נכיר את עצי היער האנדמים הללו. ההר מקבל גשם רב, חלקו רסס של אדים וערפל המשפיעים כאן על נופי הצומח הייחודי. נלך כשעה וחצי נינוחה ביער מן האגדות ונסיים בתצפית נוף יפה על לה לגונה הסמוכה. נמשיך לסיור היסטורי תרבותי מעניין במרכז העתיק של לה לגונה במהלכו נבקר ברחובה הראשי של העיר, שהוכרה כאתר שימור של אונסק”ו, נראה את בתי המידות ונכנס לביקור בקתדרלה המתחדשת. בהמשך נגיע לבית המלון למנוחה והתארגנות. אורך המסלולים כ-4 ק”מ. לינה בפוארטו דלה קרוז.

יום 7 שמורת הר הגעש אל טיידה (El Teide) – מסלול הליכה Roque de Garcia – עלייה ברכבל – הליכה סביב פסגת הר הגעש

היום נעלה לסיור בשמורת הר הגעש אל טיידה, הגבוה בהרי ספרד (3,718 מטר) המכוסה במרבית חודשי החורף בכיפת שלג. בדרכנו נעצור לתצפיות עוצרות נשימה בנופים וולקניים מדהימים. נלמד על היווצרות המכתש הענק שלמרגלות החרוט הגדול של ההר, נבחין בין סוגי הלבה ונכיר את הצמחייה הייחודית למקום. בהגיענו לשמורה נצא למסלול העובר בתצורות גיאולוגיות מרשימות ומשונות סביב הצוק שמכונה Roque de Garcia. בסיום המסלול נעלה בעזרת הרכבל לתחנה העליונה של ההר בגובה 3,550 מ’ מעל פני הים (כמאתיים מטר מתחת ללוע). נצא למסלול של כשעה במהלכו נספוג את הנוף הפנורמי המרהיב של האיים הקנריים. בתום המסלול ניסע דרך יערות האורן הקנרי ונרד אל החוף הצפוני של טנריף. את הערב האחרון של טיולנו נחגוג במסעדה מקומית. אורך המסלולים כ-5 ק”מ. לינה בפוארטו דלה קרוז.

יום 8 עמק אורוטבה ומטעי הבננות - איקוד דה לוס וינוס וטעימות יין - עץ הדרקון – טיסה לאי לנזרוטה "הפנינה השחורה"

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מבית המלון ונעלה אל עמק לה אורוטבה הפורה והעשיר בגפנים ובמטעי בננות. נבקר בעיר הציורית לה אורוטבה, ונכיר את הארכיטקטורה המיוחדת של בתי המרפסות של אמידי העיר. נבקר במוזיאון האתנוגרפי קטן הממוקם באחד הבניינים העתיקים בעיירה ונמשיך אל איקוד דה לוס וינוס, מרכז חקלאות ותעשיית יין. לא נוותר גם על טעימות של יינות וליקרים מתוצרת מקומית ולא נפסח על עץ הדרקון העתיק הניצב לו במרכז העיירה. בהמשך היום נצא לשדה התעופה של טנריף ממנו נטוס בטיסה קצרה לאי לנזרוטה, המזרחי והמסתורי שבאיים הקנריים ומקום הולדתו של גדול אמני האיים הקנרים סזאר מנריקה. ביומיים הבאים, נטייל בין יצירותיו הנפלאות וניווכח כיצד אדם אחד, השפיע על נופי האי ואורח חיי התושבים. בהגעה ניסע לבית המלון. לינה בלנזרוטה.

יום 9 צפון האי – גן הקקטוסים - מערה וולקנית - תצפיות נוף - מסלול הליכה על פסגת הר הגעש גוואנפאי

נצא לצפון לנזרוטה ונטפס עם האוטובוס אל מיראדור דל ריו, הצופה מגובה רב אל מרחבי האטלנטי ואיים ציוריים, געשיים המיושבים בדלילות רבה. נלך בין בוסתנים וטרסות חקלאיות עתיקות אל מערות ומחילות וולקניות, ונבקר במפורסמת שבהן – קואבה דה לוס ורדה. מערות נטיפים מוכרות יותר, אולם כאן, במערה הוולקנית, נפגוש בשלל צבעים, גוונים, זרימת מים וחללי ענק ציוריים. בקרבת מקום, נבקר באחת מיצירותיו המופלאות של מנריקה, בחמאוס דל אקווה. נקבות וחללים וולקנים, שולבו ביצירות נופיות ובצבעים נועזים והפכו את המקום לפנינה של ממש. נמשיך אל גן הקקטוסים, הר געש קטן בו עיצב סזאר מנריקה גן נהדר של קקטוסים מיבשות שונות ונכיר עוד פן ביצירותיו פורצות הגבולות. נסיים את היום בטיול על פסגת הר הגעש גוואנפאי שבקרבת העיר טגיז. בראשו נבנתה מצודה קטנה, הצופה אל מרחבי האי הגעשי. אורך המסלולים כ-6 ק”מ. לינה בלנזרוטה.

יום 10 מרכז ומערב האי - נופים געשיים - פארק הלאומי טימאנפייה – מסלול הליכה "לוס הרווידרוס"

היום יוקדש להיכרות עם מרכז האי ומערבו. נצא לטיול בוקר אל הר הגעש קואבו, נחצה שדות טוף וקילוחי לבה, ונרד אל תוך לועו המוזר והמרשים של ההר. נמשיך לפארק המפורסם טימאנפייה, בו ארעה התפרצות עזה במאה ה 18, שנמשכה שנים אחדות ושינתה את פני האי לעד. נסע למערב האי ונטייל במפרץ אל גולפו, מהיפים והמיוחדים באירופה. שילוב גוונים של מי האוקיאנוס, מדרונות געשיים בצבעים צהוב, שחור, חום ואדום, ובריכה פנימית ירקרקה הופכים את הביקור לחוויה נהדרת. לא הרחק משם, נצא לטיול נוסף, הפעם לוס הרווידרוס, מופע דרמטי של גלי ים המתנפצים בעוצמה רבה על שפכי הבזלת ויוצרים מערות וסילוני מים אימתניים. נסיים את היום בבירת לנזרוטה, ארסיפה. נטייל במרינה היפה ונכיר את מצודת העיר וסמטאותיה. אורך המסלולים כ-7 ק”מ. לינה בלנזרוטה.

ימים 11+12 לנזרוטה - מדריד - תל אביב

היום נשלים את ביקורנו באי לנזרוטה ולקראת שעות הצהריים נצא בטיסה דרך מדריד לתל אביב, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות שלמחרת.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב מדריד 5:30 שעות
מדריד לה פלמה 2:55 שעות
לנזרוטה מדריד 2:35 שעות
מדריד תל אביב 4:45 שעות

האיים הקנריים

טנריף

לנזרוטה

מטיילים ממליצים

"תודה על ההדרכה הנפלאה, תודה על ההסברים המעמיקים והמעניינים, תודה על סבלנותכם עד אין קץ, תודה על טיול מהנה ומיוחד! אהבנו במיוחד את לנזרוטה והתפעלנו מנופי הירח שלו. בטנריף התענגנו על הצבעים והבתים"
ד"ר פנינה סלע

"תוכנית הטיול היתה טובה מאוד. באמצעות ההדרכה וההסברים למדתי רבות"
(עמליה הדרי)

"היה טיול 10! הכל בוצע בהתאם לתוכנית ואף יותר מזה"
(קלרה צולנג)

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
CNLM01 נובמבר 2024 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
CNLM02 דצמבר 2024 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה

המחיר כולל

 • טיסות בנתיב: תל אביב – מדריד – לה פלמה, לנזרוטה – מדריד - תל אביב
 • טיסות פנימיות בהתאם למסלול
 • בתי מלון מדרגת תיירות ראשונה ו/או טובה.
 • עשר ארוחות בוקר.
 • שמונה ארוחות פיקניק.
 • עשר ארוחות ערב בבתי המלון ו/או מסעדות.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה במידה וידרשו ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לצעוד בשטח בנוחות, על פי רוב 5-10 ק”מ ביום. מסלולי ההליכה לא מחייבים להיות ממיטיבי הלכת, אך אינם מתאימים למי שהצעידה קשה לו. כמו כן מסלולי ההליכה הינם ללא עליות או ירידות ממושכות וללא קשיים מיוחדים.

 • האקלים באיים הקנריים הינו סוב-טרופי אי לכך נתון לשינויים מהירים (גשם ורוחות). חשוב להבין כי מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח. באם יהיה צורך יערכו שינויים במסלול וזאת רק ע”מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.

 • יציאה בקבוצות קטנות (עד 24 מטיילים).

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 21 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-21 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • שמורת הטבע הייחודית - יער הגשם קובו דה-לה גלגה
 • ביקור בכפר היפיפה סאן אנדרס (San Andres)
 • ביקור בלה סרסה (La Zarza), שם לפני מאות שנים הותירו הגואנצ'ים גילופי סלע מפורסמים
 • שוק האיכרים בעיירה פונטגורדה (Puntagorda)
 • קלדרת דה טאבוריינטה - מסלול הליכה לאורך לוע הר הגעש
 • הר הגעש סן אנטוניו
 • מסלול הליכה ברכס הרי אנגה
 • סיור היסטורי תרבותי מעניין במרכז העתיק של לה לגונה שהוכרה כאתר שימור של אונסק”ו
 • סיור בשמורת הר הגעש אל טיידה כולל עלייה ברכבל לתחנה העליונה של ההר
 • עמק לה אורוטבה הפורה והעשיר בגפנים ובמטעי בננות.
 • המערה הוולקנית קואבה דה לוס ורדה בלנזרוטה
 • גן הקקטוסים בלנזרוטה
 • הפארק הלאומי טימאנפייה

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  טנריף לה פלמה לנזרוטה
נובמבר 23° 24° 24°
דצמבר 20° 22° 22°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול מקיף לאיים הקנריים לאוהבי לכת   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

12 ימים • כולל שלושת האיים: טנריף, לנזרוטה ולה פלמה
לוגו של וואטסאפ