סיור בתל אביב הישנה, המושבה האמריקאית ופינות החמד

הדפס שלח שתף

תכנית הטיול

1 ימים

0 לילות

CTEL

הרישום לסיור הינו למחוסנים ומחלימים בלבד.

המזמינים טיול בארץ ייהנו מהנחה בסך 20 ש"ח לאדם למימוש בהרשמה לסמינר תרבות ונופש

על הטיול

מה לא נאמר על תל אביב? אחת מהערים החשובות, המתויירות, המגוונות, המפותחות והתוססות ביותר בישראל. ללא ספק "עיר ללא הפסקה" המסמלת כל כך הרבה דברים עבור כל אחד ואחת מאתנו. אין מי שלא ימצא בה משהו השובה את ליבו. מאחורי תל אביב המודרנית שכולנו מכירים כיום משתרך לו שובל של היסטוריה מרתקת. תל אביב, אשר נוסדה בשנת 1909, מכילה מגוון אתרים היסטוריים מעניינים במיוחד. את הטיול שלפניכם בחרנו להקדיש לתל אביב הישנה. הצטרפו אלינו לסיור ערב שייקח אתכם למסע בזמן, החל מסיפור תחנת הרכבת הראשונה בישראל, דרך המושבה האמריקאית והמוזיאון המיוחד במלון דו פארק המספר את ההיסטוריה של האזור עד ימינו ועד שכונת נווה צדק, אשר הייתה הראשונה שהוקמה מחוץ לחומות יפו טרם ייסודה של תל אביב וכיום נחשבת לאחת השכונות היפות והיוקרתיות. כמו כן, לא נוותר על הפסקה באזור בו נולדה גלידת אניטה, לימים גלידת גולדה.

על המדריך

דוד קוטק, מעל ל-25 שנות ותק בהדרכת טיולים בחו”ל ומורה דרך בישראל (בעל רישיון של משרד התיירות). מתמחה במזרח ומערב אירופה, שייט נהרות וקרוזים. בעל ידע רב בהיסטוריה, יהדות נצרות אסלאם ואומנות. בוגר תואר שני במנהל עסקים ובנקאי בעברו.

תכנית הטיול

את סיורנו נתחיל בשעה 18:30 במתחם התחנה בתל אביב.

נצא לסיור רגלי במהלכו נתוודע לסיפורה המרתק של הרכבת הראשונה בארץ ישראל, נשמע את סיפור נסיעתה לירושלים דרך נחל שורק ועל הקשר בינה לבין חוזה המדינה הרצל.

נמשיך דרך פארק המסילה החדש, הנמצא בתוואי הרכבת העות'מאנית הישנה, בדרכנו למושבה האמריקאית ודרך רחוב אילת הפונה מזרחה, נשמע את סיפורו המיוחד של הרחוב. נכיר את הבתים המפוארים של מתחם אליפלט, מלון דו פארק ההיסטורי ומלון דריסקו המפואר ע"ש האחים שהגיעו עם הכומר אדמס למושבה האמריקאית.

נגיע למושבה האמריקאית בה נספר על הטמפלרים, הברון אוסטינוב, קהילת עמנואל, הנוצרים המשיחיים, הכנסייה ובית מיין המשוחזר. ניכנס למוזיאון המיוחד במלון דו פארק המספר את ההיסטוריה של האזור  עד ימינו.

נסייר בשכונת נווה צדק, אשר הייתה השכונה הראשונה שהוקמה מחוץ לחומות יפו טרם ייסודה של העיר ת"א וכיום נחשבת לאחת השכונות היפות והיוקרתיות בת"א. נראה את מתחם סוזן דלל היפה ואת הטריפטיכון שיצר טרטקובר. נשוטט בן הבתים והמדרחוב של השכונה, נראה את גלריות האומנים, נשמע את הסיפורים על משפחות רוקח, אמזלג, משפחת שלוש המפורסמת וסיפור האהבה של בני המשפחה עם ש"י עגנון.

לסיום נטייל ברחוב שבזי בו נכיר את בית המטקה ונעצור להפסקה באזור בו נולדה גלידת אניטה, לימים גלידת גולדה. נסיים את סיורינו במתחם התחנה.

סיום משוער בשעה 22:00.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.דוד קוטק, מדריך טיולים בארץ ובחו"ל

תאריכים ומחירים

קוד תאריך יציאה מחיר לאדם תוספת הערות הרשמה לטיול
CTEL01 נובמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

  • מדריך ישראלי עתיר ניסיון, מורה דרך מורשה משרד התיירות.
  • המחיר אינו כולל ארוחות.

חשוב לדעת

  • לתשומת ליבכם: הסיור מתנהל ברכבים פרטיים. ההגעה לנקודת המפגש חניון התחנה תל אביב, כתובת: המרד פינת קויפמן יחזקאל 65.

  • הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד. כמו כן, חלה חובת הגעה עם מסיכה.
  • יציאת הטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים.
  • ההתנהלות בטיול כפופה להנחיות משרד הבריאות.
  • מומלץ להצטייד במים.

דמי ביטול

  • עד 72 שעות טרם היציאה - ללא דמי ביטול.
  • בין 72 שעות טרם היציאה ועד מועד היציאה - דמי ביטול מלאים.

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

סיור בתל אביב הישנה, המושבה האמריקאית ופינות החמד   לטופס ההרשמה

לוגו של וואטסאפ