מרכז מידע למטייל / מאמרים וכתבות


חפש באנטארקטיקה

 מסע אל ממלכת הקרח: חוויה של פעם בחיים באנטארקטיקה

הרשו לעצמכם להרחיק לכת אל אחד האזורים המופלאים עלי אדמות בשייט מאורגן ועתיר בהרפתקאות על אוניית פאר ברמת 6 כוכבים

עד לפני שנים אחדות טיול לחבל ארץ בתולי זה, אשר אינו נשלט על ידי מדינה ריבונית, נחשב היה בגדר חלום רחוק. אלא שיצר הסקרנות בקרב חובבי הטבע והנופים לא פסח גם על אזור זה, המושך אליו מדי שנה אלפי מטיילים מרחבי הגלובוס. אלו זוכים לצפות מקרוב בקרחוני הענק, בנופים הלבנים העוצמתיים שמצליחים לעלות על כל דמיון, וכן במפגש עוצר נשימה עם טבע פראי ובעלי חיים מרתקים האופייניים לקוטב הצפוני.

אז מה הופך את הטיול לאנטארקטיקה לאחד היעדים החלומיים לטיול? ובכן, מדובר אפוא באחד המחוזות הבתוליים האחרונים שיד האדם טרם פגעה בו. במהלך הטיול המסעיר תזכו להיחשף ליבשת הגבוהה ביותר על פני כדור הארץ, המכוסה קרח ב-98 אחוזים משטחה, ואחראית לאספקת 70 אחוזים מהמים המתוקים המצויים בכדור.

באותה נשימה, ביקור באנטארקטיקה הינו מרתק, ולו בשל האפשרות להיחשף מקרוב לתופעה המדאיגה של ההתחממות הגלובאלית, אשר אנטארקטיקה הינה אחת הנפגעות העיקריות ממנה. מדי יום מופשרים קרחונים באזור, המשפיעים באופן ישיר על עליית מפלס הים, והינם בעלי השפעות הרסניות על האקלים העולמי. לשם המחשה, לפני כשנתיים (יולי 2017) התנתק מהיבשת קרחון ענק בשטח של 5800 מ”ר במשקל מוערך העולה על טריליון טון, שהינו, לצורך העניין, גדול פי 4 מהעיר לונדון.

התיירים ברי המזל הפוקדים את אנטארקטיקה, כיום הם בעיקר חובבי טבע מושבעים, הרפתקנים ואוהבי ריגושים. במהלך המסע המופלא אל היבשת הקפואה נשקפים בפניהם מרחבי קרח עצומים ולבנים הנמתחים אל האופק, מושבות פינגווינים עצומות, לווייתנים העולים מבין הגלים, כלבי ים מנומנמים המנסים לתפוס קרני שמש המציצות מבעד לעננים, קולות עופות הים המהדהדים למרחקים, ועוד מבחר יוצא דופן של בעלי חיים הייחודיים לאזור.

הדרך לאנטארקטיקה מתחילה בטיסות ישירות מתל אביב לדרום אמריקה. נבקר בסנטיאגו דה צ’ילה, בירת צ’ילה ואחת מהערים המרכזיות ביבשת, המציגה לראווה חיים אורבניים תוססים משולבים במוקדי טבע ונוף מופלאים, בדגש כמובן על ההרים האנדים המתנשאים מסביב לעיר ויוצרים מחזה עוצמתי שקשה שלא להתרגש ממנו. נבקר באתריה המרכזיים של סנטיאגו, כמו הקתדרלה וארמון הנשיאות ”המונדה”, נעלה לתצפית מרהיבה על כל העיר מהר סן קריטובל, וכן נשוטט בכיכר הראשית ובמדרחוב המטופחים למשעי.

לאחר הסיור בסנטיאגו, ניסע אל עבר נמל סן אנטוניו, שם נעלה למשך 21 לילות על אונייה ברמת 6 כוכבים של חברת Seabourn Quest. כיאה לטיול של פעם בחיים, תזכו להתרווח בתוך סוויטות חלומיות עם חלון או מרפסת, לצד עוד שלל פינוקים על הסיפון כמו שתייה קלה וכן שתייה חריפה ללא תשלום לאורך כל השהות, טיפים לנותני השירותים שהינם כלולים במחיר, סיורי חוף בליווי מדריך ישראלי ומפגשים קבוצתיים והרצאות עומק מפיו.

כל יום ביבשת מרגש ומסעיר מקודמו בארץ הלא נודעת, כשהמבקרים עושים את דרכם בסירות זודיאק, שהן למעשה סירות גומי זעירות, המאפשרות ירידה לאתרים השונים. באמצעות הסירות הללו תזכו לביקורים מרטיטי לב באתרים שונים: צפייה מקרוב במושבות הפינגווינים, ביקור בתחנות מחקר ועד למרבצי יונקים הימיים ולווייתנים המציצים מתוך לב הים.

ההרפתקה המסעירה כוללת גם סיורים מרתקים בדרום אמריקה, במסע החולף לאורך החוף הפסיפי של דרום צ’ילה, בין איים, לשונות ים, מפרצים ומיצרים באזור הנקרא גם “ארץ הפיורדים של דרום אמריקה”.

הסיורים הרגליים יפגישו את הנוסעים עם הערים סנטיאגו דה צ’ילה, השוכנת למרגלות הרי האנדים ומשלבת בין היסטוריה מפוארת לאורבניות תוססת, פונטה ארנס, השוכנת סמוך למצרי מגלן ועם העיר קסטרו, הנמצאת באי צ’ילואה וידועה בזכות בתי העץ שלה, הבנויים על כלונסאות.

גם איי פוקלנד נמצאים ברשימת היעדים יוצאי הדופן בהם יפגשו המטיילים. זוהי חלקת אלוהים בריטית בדרום אמריקה, בה מתגוררים כמה אלפי תושבים, רובם בבירה סטנלי שאינה יותר מכפר קטן. מרבית תושבי האי הם בעלי החיים: פינגווינים, אלבטרוסים, כלבי ים, אריות ים וגם לא מעט כבשים.

לאחר ביקור באיי פוקלנד ובמונטיביאדו, העיר הגדולה ביותר באורוגוואי, נסיים את השייט ונצא לטיול בבואנוס איירס, “פריז של אמריקה הדרומית” כפי שהיא מכונה בחיבה בידי אוהביה. זוהי תחנה אחרונה ונוספת במסע. אחרי הכרות עם חלקיה הצפוניים של העיר, ימשיכו המטיילים לבקר בחוות המרעה רחבות הידיים, בהן גדלים עדרי בקר, וכמובן איך אפשר בלי חגיגה של בשר ויין כמיטב המסורת הדרום אמריקאית, הדרך האולטימטיבית ביותר לסיים מסע קסום ובלתי נשכח.

בימים הקודמים לשייט וכן באלו שלאחריו, יזכו הנופשים ללון במלונות על בסיס חצי פנסיון. אלו בתוספת לביקור ביעדים מרתקים המציגים נופים מופלאים המותירים את המביטים בהם פעורי פה, אתרים בעלי ערך מוסף המרחיבים את אופקיהם של המטיילים וכן סיורים קבוצתיים ישלימו קרוב לחודש ימים של שיכרון חושים וחוויה עוצמתית כמותה טרם חוויתם מעולם.


טיולים שיכולים לעניין אתכם

לוגו של וואטסאפ