מרכז מידע למטייל / מאמרים וכתבות


“הכוכב הכחול” – קרוזים מומלצים ברחבי העולם

אסטרונאוטים שהביטו בכדור הארץ מהחלל נתנו לו את הכינוי “הכוכב הכחול”, וזאת משום שעיניהם ראו ממרחק אלפי קילומטרים את מה שידוע כעובדה: ששני שליש משטח הכדור מכוסה במים. המים נמצאים באוקיינוסים האדירים, בימות הגדולות, באגמים ובנהרות. בתקופה הקדומה שייט היה הדרך היחידה לגמוא מרחקים גדולים. בשנים האחרונות השייט חזר לתמונה בשל יתרונותיו העצומים, וכיום כולם יודעים כי קרוזים מאורגנים מאפשרים להגיע לאתרים מרוחקים עד מאוד שספק אם היינו בוחרים בהם כיעד לחופשתנו אילולא אופציית השייט, וכל זאת בתנאים מפנקים ונוחים שיוצרים חופשה רגועה ונטולת דאגות. הנה כמה קרוזים מומלצים ברחבי העולם שיהוו עבורכם חוויה בלתי נשכחת.  

יפן

אחד הקרוזים המומלצים הוא ליפן, ארץ השמש העולה. הנופים ביפן מרהיבים, אך המרחקים בין אתר תיירות אחד למשנהו גדולים: מדובר במדינה שאורכה מגיע ל-3,000 ק”מ ושמורכבת מלמעלה מ-3,500 איים. המרחקים הגדולים בין איי יפן הופכים את השייט לאופציה המועדפת על המטייל. בלי נסיעות ארוכות, רק בהפלגה באניית פאר שמאפשרת התקדמות במהלך הלילה, וחשיפת פניה המרהיבות של יפן בשעות היום. באי המרכזי מהונשו נמצאים הר פוג’י הקדוש ליפנים, טוקיו העיר התוססת, מודרניות בניחוח אוריינטלי וקיוטו בירת הרוגע והשלווה, שהשתמרו בה הארמונות והמקדשים מתקופת הקיסרות העתיקה. מנקודה מרכזית זו מובילים מסלולי השייט השונים אל יפן האחרת. שייט באפריל יעקוב אחר פריחת עץ הדובדבן, הסמל הלאומי הבלתי רשמי של המדינה שלבלובו פותח חגיגות ופסטיבלים שנמשכים זמן רב. בחודש אוגוסט נפליג אל פסטיבל זיקוקי הדינור המרהיב בקומנו ובתקופת השלכת נעקוב אחר ה”קו-יו”, העלים האדומים.

קרוזים ליפן >>

אוסטרליה וניו זילנד

המבקשים לחקור את נפלאותיהן של אוסטרליה וניו זילנד הגדולות עד מאוד יעדיפו לעשות זאת באמצעות שייט החוסך שעות נסיעה ארוכות, ולפיכך זהו אחד ממסלולי הקרוזים המומלצים.

על שני איים שוכנת ניו זילנד, והנופים בה כה רבגוניים: קרחונים עצומים לצד פיורדים צרים ועמוקים; גייזרים מתפרצים ומעיינות חמים; חול בצבע שחור ומפרצים בצבע טורקיז; הרים המתנשאים לגבהים שבהן שורה השלווה וערים מודרניות, בהן וולינגטון היפיפייה, אוקלנד שנקראת “עיר המפרשים” והעיירה הציורית אקרואה בעלת ההשפעות הצרפתיות.

על סיפונה של אניית פאר נחפש רמזים לעיר סידני, מקום עגינתנו ביבשת אוסטרליה, מקום מושבם של בני שבט האבורג’ינים וארץ מולדתם של חיות הכיס הנדירות. התפאורה שלנו במהלך השייט תתחלף מאגמים כחולים להרים גבוהים וערים מודרניות, פארקים זאולוגיים ומפרצים עוצרי נשימה.  

טיול מאורגן לאוסטרליה וניו זילנד >>

דרום אמריקה

כמו הספרדים והפורטוגלים שחצו את הים בספינות לפני כחמש מאות שנה וגילו את דרום אמריקה, כך גם כיום: הדרך הטובה ביותר לבקר ביבשת הזו היא בשייט שנערך לאורך החופים המרכזיים שלה. כך אפשר להספיק בכמה שבועות את שאורך למטיילים אחרים חודשים רבים. הקרוז המאורגן בדרום אמריקה ייקח אותנו מאטרקציה עוצרת נשימה אחת לשנייה: מבירת הקרנבלים של העולם, ריו דה ז’נירו אל עיר האורות של דרום אמריקה, הלא היא בואנוס איירס; מארץ הפיורדים של דרום צ’ילה אל מיצר מגלן והעיר הדרומית ביותר בעולם; מהרי האנדים אל מושבת הפינגווינים הגדולה המונה כחצי מיליון בעלי כנף המגיעים לאזור לדגור על ביציהם; וממפלי האיגואסו הגדולים בעולם אל הר הסוכר העצום. ובלי לפסוח גם על פטוגניה, ארץ הקרחונים העוצמתית, מהיעדים היפים בעולם. הקושי להגיע אליה מונע ממטיילים רבים ליהנות מנפלאותיה, לעומת זאת עם קרוז מאורגן זה אפשרי. 

טיולים מאורגנים למרכז ודרום אמריקה >>

איי האוקיינוס ההודי

אחד הקרוזים המומלצים הוא השייט בין האיים שבאוקיינוס ההודי: מדגסקר, מאוריציוס, סיישל וראוניון. קרוז חלומי מאורגן שנראה בדיוק כמו בגלויות, עם חולות לבנים, עצי דקל גבוהי צמרת, מי טורקיז צלולים ואוכל נפלא. כל אחד מהאיים הללו הוא דוגמא ומופת לאופן שבו חופשה אמיתית אמורה להיות. מדריך הטיול יוביל את הקבוצה אל הגנים הבוטניים, מפעלי הסוכר, הפארקים, החופים ושמורות הטבע במאוריציוס ובין רחובותיה הססגוניים של עיר הבירה פורט לואיס. 

ומכאן לרפובליקת סיישל, שכוללת לא פחות מ-115 איים. מרבית התושבים מתגוררים באי הגדול מאהה, שבו שוכנת ויקטוריה, עיר הבירה הקטנה בעולם ובה נמצא גם הפארק הלאומי סנט אן, שסירת זכוכית היא הדרך הטובה ביותר להגיע אליו. באי השני בגודלו בסיישל, פרלין, צומח יער טרופי ובו אלפי עצי קוקוס הים “קוקו דה מר”. מהאי אפשר להגיע בקלות לאי נוסף “לה דיג”, שבו כרכרות שוורים מהוות תחליף למכוניות ותושביו שומרים על אורח חיים מסורתי. האי מדגסקר, הרביעי בגודלו בעולם מספק את מרבית התוצרת העולמית של הווניל. גם מטעי קקאו וקפה יש כאן וביקור באי לא יכול להיות שלם בלי צעדה במטעים הצפופים. כאן גדלים גם בעלי חיים ייחודיים, כמו למורים. המקבץ הגדול שלהם נמצא בשמורת טבע “הר החיים”, אחת מחמישים שמורות טבע ופארקים לאומיים שיש באי.

איסלנד

אחד המקומות המרתקים בעולם היא איסלנד, “אי של אש וקרח” כפי שהוא מכונה בפי המקומיים. הדרך לחוות את תופעות הטבע הייחודיות של איסלנד היא באמצעות שייט ולפיכך מדובר באחד הקרוזים המומלצים ביותר בעונת התיירות באי, שמתחילה בחודש מאי ומסתיימת בספטמבר. אחרי ביקור בבירה המרתקת רייקיאוויק עושה אניית הפאר את דרכה בין הגייזרים, השולחים מלב האדמה עמודים של מים חמים וקיטור אל על; אל המפלים השוצפים שנופלים דרך מדרגות סלע אל נהרות רחבים; אל אגם מייוואטן שנוצר מהתפרצות געשית ותפאורתו כוללת בריכות בוץ מבעבע, מעיינות חמים, התפרצויות קיטור ועופות מים נדירים. קרוז לאיסלנד יעבור גם באזור הפיורדים המערביים של המדינה ובשמורת הטבע ת’ינגווטליר, מקום המפגש של הלוחות הטקטוניים של אירואסיה וצפון אמריקה, שהוא גם המקום שבו אדם יכול במספר צעדים לעבור מיבשת אחת לשנייה.

קרוז לאיסלנד >>

האיים הבריטיים

באוקיינוס האטלנטי, בין צרפת לאנגליה, שוכנים האיים הבריטים שכוללים בין היתר את אנגליה, סקוטלנד, אירלנד, האי מאן, גרנזי וג’רזי. הדרך הטובה לעבור בין האיים הללו ולחקור על אודותיהם היא באמצעות שייט באניית קרוז, שמאפשרת לעבור בזמן קצר בין מרחקים גדולים. הנופים מרהיבים, אך לא פחות מרתקת היא ההיסטוריה של האיים, שמושפעת מהמיקום האסטרטגי שלהם בין אנגליה לצרפת. למשל האי גרנזי שבינו לבין תעלת לאמנש הצרפתית מפרידים שמונה קילומטרים. יש בו רק עיר גדולה אחת, ושאר שטחו הוא מופת של טבע ומרחבים.

שילוב של היסטוריה וטבע אפשר למצוא גם באירלנד, מדינה שחוותה עשרות שנים של סכסוכים פנימיים וכיום מסבירת פנים, שוחרת שלום וכה יפה. סיור בתחומה יעבור בין הערים דבלין, בלפסט וקורק וייצא מהמחוזות האורבניים אל התופעה הגיאולוגית שזכתה לשם “סוללת הענקים”, אל מצודת בלארני הגדולה ואל העיירות קוב וקינסל.   

קרוז לאיים הבריטיים >>

 


טיולים שיכולים לעניין אתכם

לוגו של וואטסאפ