טיול לאירלנד- אי האזמרגד

11 ימים • הטיול המקיף הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

יבשתי

קוד טיול KQR

אירלנד היא ארץ שתמיד גירתה את הדמיון. שבטים קדומים פראיים, מלחמות פטריוטיות והרבה דם מסמלים אותה מאז ימי הביניים ועד היום. אבל יש גם אירלנד אחרת: האי הירוק, אי האיזמרגד, האי בעל 40 גוונים של ירוק - אלו הם רק חלק מהתארים שנקשרו לאי הקטנטן, הקסום ושובה הלב. מסע לאירלנד הוא, במשהו, מסע לאחור במנהרת הזמן לעבר מרחבים ירוקים, המנוקדים בלובן צמר הכבשים והמשובצים בבתים קטנים, עטורי פרחים וצבעוניים. גם בימים אפרוריים, האופייניים למרבית ימות השנה, המטייל נסחף בקסם האווירה, הרוגע והשלווה.

אחד הדברים הקסומים באירלנד היא העובדה, שלמרות תהליך המודרניזציה המואץ שעברה המדינה, עדיין מאמינים רבים מתושביה בסיפורי פיות ובלפרקונים. הלפרקון הוא הגמד האירי הטוב ולפי האירים, אם תהיו ברי מזל לתופסו - אל לכם להסיר את המבט ממנו ובכך לאפשר לו להעלם. אם תצליחו להחזיק בו הוא יוכל להגשים את משאלותיכם...

אירלנד היא גם ערש הספרות: אוסקר ווילד, ג'ונתן סוויפט, שנודע בזכות הסאטירה ''מסעות גוליבר'', סמואל בקט, אוליבר גולדסמית, ג'ורג' ברנרד שאו (''פיגמליון''), וויליאם בטלר ייטס, ג'ימס ג'וייס ויצירת המופת של המאה ''יוליסס''. שמות אלו של סופרים, מחזאים ומשוררים הם רק חלק מהידועים מבין היוצרים האיריים. ומנגד (או לא?) המבקר באירלנד אינו יכול שלא להיתקל במוסד הפאב, בו ניתן לפגוש באנשים, במוסיקה ובאוכל המקומי.

הטיול שלנו באירלנד ובצפון אירלנד מפגיש את מטיילנו עם הנופים הדרמטיים של צוקים, פארקים, מרבדים ירוקי עד, עם העיירות הקטנות והצבעוניות, האתרים ההיסטוריים והארכיאולוגיים ועם התרבות המקומית על כל מרכיביה. שילוב מקסים של גאוגרפיה היסטוריה ואנתרופולוגיה.

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב - יעד ביניים - דבלין

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לדבלין – בירת הרפובליקה האירית – “האי הירוק”. עם ההגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה באזור דבלין.

יום 2 דבלין - גני פאוורסקורט - מזקקת ויסקי - ערב אירי

היום יוקדש לסיורים בדבלין. נבקר בפארק פיניקס גדול הממדים, ששטחו כ-7000 דונם, ונחשב לאחד מהפארקים המגודרים הגדולים באירופה. המשטחים הירוקים והעצים מהווים תפאורה נפלאה לגן החיות, מגרשי גולף ופולו ואתר מחיה לכ-500 איילים. נראה את ביתו של שגריר ארה”ב ואת משכנו של נשיא אירלנד. ניסע לאורך הרחוב ההיסטורי של דבלין, רחוב או’קונל, בו התרחש מרד הפסחא של 1916. נערוך ביקור בטריניטי קולג’, אוניברסיטה שהוקמה במאה ה-16 ביוזמת המלכה אליזבט ה-1, עבור התושבים הפרוטסטנטיים. הקולג’ ידוע בזכות הספרייה המדהימה העתיקה ביותר באירלנד ובה ספר קלס – ארבעת ספרי הבשורה מהמאה ה-9. נראה את הכיכרות הג’ורג’יאניות, מצודת העיר וקתדרלת סנט פטריק. בשעת צהרים נצא לטיול בגני פאוורסקורט – שלל גנים בסגנונות שונים ונערוך סיור במזקקת ויסקי.  נסיים את היום בארוחת ערב ובילויי בפאב אירי, בו נתענג על המוסיקה האירית העממית, נצפה בריקוד האירי הידוע ונלמד על משמעות הפאב בחברה האירית. לינה באזור דבלין.

יום 3 דבלין - קורק - טירת בלארני - קילארני

נצא את דבלין לכיוון דרום, לכיוון העיר השנייה בגודלה באירלנד היא קורק. נבקר בשרידי טירת בלארני, שנבנתה ע”י קורמאק מק’ארתי, לפני כ-600 שנה. הטירה ידועה בזכות אבן בלארני, שעפ”י האמונה מעניקה רהט דיבור לכל המנשק אותה. נטפס במעלה 109 המדרגות כדי לנשק את אבן הנשיקות ולצפות בנוף הנשקף ממרומי הטירה. לסיום, נסייר בגנים הסובבים את הטירה. נמשיך בנסיעה לכיוון קילארני, עיר המוצא לטבעת קרי. לינה באזור קילארני.

יום 4 טבעת קרי - הפארק הלאומי של קילארני - מפל טורק - גני מקרוס

היום כולו יוקדש לאחד האזורים המרהיבים של אירלנד – טבעת קרי. מסלול טבעתי בן כ- 203 ק”מ על כביש צר ומתפתל, לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי על מפרציו היפים, הגבעות הירוקות, שרידי המבצרים והפסטורליה השורה בכל פינה. נחלוף על פני עיירות קטנות וצבעוניות. נפגוש רועה צאן ונראה כיצד בעזרת כלביו הוא אוסף את עדר הכבשים, ממש כפי שזה נעשה ע”י רועי הצאן המקומיים הלכה למעשה. נעצור בעיירה היפיפייה סנים, בה נראה את הפסל אותו תרם נשיאנו חיים הרצוג ז”ל. נמשיך בנסיעתנו ונגיע אל הפארק הלאומי של קילארני הכולל שלושה אגמים. נצפה מן המקום בו צפתה המלכה ויקטוריה על האגם העילי, ונטפס אל המפל השני בגובהו באירלנד – מפל טורק. נטייל בעזרת כרכרות באזור ונסיים את היום בגני מקרוס המרהיבים. לינה באזור קילארני.

יום 5 קילארני - העיירה אדר - צוקי מוהר - גאלווי

ניפרד מקילארני, ומדרומה של אירלנד, וניסע לכיוון צפון מערב. נעצור בעיירה אדר, המתהדרת בקבוצת בתים עם גגות קש, ונחשבת בזכותם ליפה באירלנד. אחרי טיול קצר בעיירה נמשיך לעבר החוף המערבי, שם נחשף לאחד מפלאי הנוף של אירלנד – צוקי מוהר, שרשרת של צוקי גיר הנופלים במאונך לאוקיינוס האטלנטי, הנמתחים לאורך 8 ק”מ. לאחר ביקור בצוקים ובמרכז המבקרים המרתק נמשיך בנסיעה לכיוון צפון מערב לחופו ומפרציו של האוקיאנוס האטלנטי. בדרכנו נגיע לאזור מיוחד במינו – הבארן. זהו אזור קארסטי עצום ממדים ומרתק הן מבחינה גיאולוגית והן מבחינה היסטורית. נמשיך בנסיעתנו לעיר היעד שלנו העיר גאלווי – עיר נמל ומסחר, עיר סטודנטיאלית ובירת מערב אירלנד. לינה באזור גאלווי.

יום 6 איי אראן

היום יוקדש לאיי אראן – אליהם נגיע בהפלגה. איי אראן כוללים שלושה איים, ומשמרים את התרבות האירית האותנטית. נבקר באי אינישמור – הגדול מבין שלושת האיים. נערוך סיור מיוחד באתר ההיסטורי ארכיאולוגי המרתק – דאן אנגוס. נבין את התנהלות החיים באי – חלקות האדמה הקטנות, גדרות האבן, תעשיית אריגת בדי הטוויד המפורסמים הנארגים בנולים ידניים מסורתיים ועוד. זוהי הזדמנות מיוחדת לפגוש באירלנד של פעם, מקום בו עדיין שולטת השפה הגאלית הקדומה. לינה באזור גאלווי.

יום 7 גאלווי - חבל קונאמרה - קיילמור אבי - גני ויקטוריה

נצא מגאלווי לכיוון חבל קונאמרה – אזור נוף פראי משובץ בגווני החום והירוק, הרים, אגמים, חופים מרהיבים ודרכי נוף. נבקר בקליפדן, העיירה הגדולה בחבל קונאמרה, ונערוך ביקור מיוחד בקיילמור אבי. הבית המרהיב, השוכן לחופו של אגם קיילמור, נבנה ע”י חבר פרלמנט עבור אשתו האהובה. עם מותה, עזב את המקום, שהפך לימים למנזר לנזירות בנדיקטיות מבלגיה. נסייר גם בגני ויקטוריה, שם נחשף לצמחיה היפיפייה והמיוחדת לאזור. לינה באזור גאלווי.

יום 8 גאלווי - סלייגו - מפל גלנקר - בלפסט

הבוקר נצא מגאלווי לכיוון צפון אירלנד. נעצור בעיר סלייגו, בה נבקר בקברו של המשורר הנודע וויליאם בטלר ייטס, חתן פרס נובל לספרות. נצא את העיר ונבקר בגלנקר, מפל טובל ירק הנשפך לאגם גלנקר. נערוך סיור רגלי בנוף קסום ונמשיך בנסיעה צפונה, ומבלי לחוש נעבור את הגבול לצפון אירלנד. נגיע אל עיר הבירה של צפון אירלנד – בלפסט, שבמשך שנים רבות היוותה מוקד למאבקים בין קתולים ופרוטסטנטים. בהגעה נערוך סיור פנורמי להכרות ראשונית עם העיר. לינה בבלפסט.

יום 9 בלפסט - צוקי הענקים - גשר Carrick A Rede

נצא מבלפסט וניסע צפונה לאורך החוף, לביקור בצוקי הענקים, אתר המוכר גם בשם “סוללת הענק” – תופעה גיאולוגית – וולקנית נדירה ומדהימה, תוצאה של התכווצות לבה לצורות גיאומטריות של עמודים ומשושים בגבהים שונים – מקום המשיכה העיקרי לתיירים בצפון אירלנד. נסיעה קצרה תביא אותנו לגשר החבלים Carrick A Rede, הנמתח לאורך 20 מ’ בלבד ובגובה 30 מ’ ומספק תצפית עוצרת נשימה. לינה בבלפסט.

ימים 10+11 בלפסט – יעד ביניים – תל אביב

יום זה יוקדש לבלפסט על שפך נהר לגן. נטייל בין בתיה הויקטוריאניים, נראה את הקתדרלה האנגליקנית ונבקר בבניין העיריה המפואר מתנת המלכה ויקטוריה, ובאולם ההנצחה לטיטניק. נראה את האוניברסיטה העתיקה, בית האופרה היפיפה ואת הפאב הידוע ביותר בצפון אירלנד. נחשף לחומות המפרידות בין שכונות קתוליות ופרוטסטנטיות ונראה את ציורי החומות המפורסמים, המבטאים מחאה. לקראת שעות אחה”צ ניסע לשדה התעופה שליד בלפסט ממנו נמריא ליעד ביניים ומשם בטיסת המשך לתל אביב, אליה נגיע בשעת בוקר מוקדמת שלמחרת.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב יעד ביניים 5:20 שעות
יעד ביניים דבלין 1:25 שעות
בלפסט יעד ביניים 1:25 שעות
יעד ביניים תל אביב 4:45 שעות

צוקי מוהר - אירלנד

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
KQR01 ספטמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות בנתיב: תל אביב – יעד ביניים – דבלין, בלפסט - יעד ביניים - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה.
 • כלכלה על בסיס ארוחת בוקר מלאה.
 • סיורים כמפורט במסלול לרבות דמי כניסה לאתרים השונים.
 • אוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • מיסי נמל + מס דלק (עשויים להשתנות עד היציאה).
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון צמוד לכל אורך הטיול.

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ-30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור בפארק פיניקס גדול הממדים ומשכנו של נשיא אירלנד, דבלין
 • ביקור בטריניטי קולג’ הידוע בספריה המדהימה העתיקה ביותר באירלנד
 • ארוחת ערב ובילויי בפאב אירי, בו נתענג על המוסיקה האירית העממית
 • ביקור בטירת בלארני הכוללת את אבן הנשיקות, קורק
 • טבעת קרי, מסלול לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי
 • ביקור במפל טורק השני בגובהו באירלנד
 • נבקר בצוקי מוהר, צוקי גיר הנופלים במאונך לאוקיינוס האטלנטי
 • שייט וסיורים באיי אראן, הזדמנות לפגוש באירלנד של פעם
 • יום סיור בחבל קונאמרה, אזור נוף פראי
 • ביקור בצוקי הענקים, תופעה גאולוגית וולקנית נדירה
 • גשר החבלים Carrick A Rede, תצפית עוצרת נשימה
 • בניין העיירה, האוניברסיטה עתיקה, בית אופרה ופאב ידוע בבלפסט

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  דבלין קילארני גאלווי
ספטמבר 17° 17° 16°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ