Andalucia אנדלוסיה

אנדלוסיה – על משק כנפי ההיסטוריה

9 ימים • ארכיטקטורה ואמנות ייחודית - נצרות, איסלאם, יהדות ומה שביניהם הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

9 ימים

8 לילות

יבשתי

קוד טיול KVP

דרום ספרד בעת העתיקה, תור הזהב של יהודי ספרד בצל האסלאם והאיום הקתולי, המלכים הקתולים משנים את מאזן הכוחות וחותמים פרק בהיסטוריה הכללית ובהיסטוריה של עמנו, היהודים בצומת דרכים, ננסה לעקוב אחרי אלו שנשארו בספרד, תוך כדי סיור באתרים המפורסמים של ספרד הקלאסית ופינות נידחות שנשכחו ונופים שנותרו רדומים מאת שנים ללא שינוי עד תקופתנו.

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב - ציריך - מלגה (Málaga) - סיור ערב

נצא בטיסה לציריך ממנה נמשיך בטיסה למלגה. עם ההגעה ניסע למלוננו למנוחה והתארגנות. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור ראשוני במרכז העיר במהלכו נראה את הקתדרלה וכן נטייל לאורך הנמל ובטיילת עצי הדקל החדישה. ארוחת ערב ולינה באזור מלגה.

יום 2 גרנדה - (Granada) - ארמון אלהמברה - גני חנרליפה

הבוקר נצא לגרנדה. נתחיל את סיורנו במתחם האלהמברה ובגני החנרליפה – אחד משכיות החמדה של האדריכלות והעיצוב המוסלמי של השושלת הנזרידית. המתחם נחשב לאחד משבעת פלאי תבל ומייצג בצורה מרהיבה את מראות "אלף לילה ולילה" של האמנות המוסלמית- חילונית ששלטה באל-אנדלוס. בתום הביקור נטייל בגרנדה העתיקה: נראה את הקתדרלה ונבקר בקפלה המלכותית בה קבורים המלכים הקתוליים פרדיננד ואיזבלה. משם נמשיך לאזור השוק והסמטאות האופייניות למקום. בתום הביקור נשוב למלוננו. ארוחת ערב ולינה באזור מלגה.

יום 3 מיחאס - רונדה - חרז (Mijas, Ronda)

היום נצא לאחת מהעיירות 'הלבנות' האופייניות לאזור דרום ספרד. נעפיל, בתחילה, אל מיחאס הציורית ממנה נשקף נוף יפהפה של ה'קוסטה דל סול'. נשוטט בסמטאות המשובצות בבתים לבנים ובחנויות מזכרות וכן נצא לסיור בכרכרות הרתומות לחמורים (או סוסים) המהוות סימן ההיכר של העיירה. נמשיך לעיירה רונדה היושבת על מצוק נישא מעל תהום. נצפה על התהום מהגשר החדש ואף נזכיר את סיפורה של העיר בזמן מלחמת האזרחים בספרד. בעיר הוקמה זירת מלחמת השוורים הראשונה בספרד. בתום הביקור נסע למלוננו באזור בחרז. ארוחת ערב ולינה באזור חרז.

יום 4 חרז - גיברלטר - חרז (Jerez, Gibraltar)

לפנינו יום של נופים, מצוק נישא לגובה 426 מטר, מושבת קופים ומערת נטיפים. נעבור בתחנת המכס וניכנס לטריטוריה הבריטית כשהנתינים הבריטיים מאמינים שכל עוד יהיו קופים בגיברלטר – השליטה האנגלית בחצי האי תימשך. נעפיל למצוק (כשביום בהיר ניתן לראות גם את צידו השני של המצר לחופי מרוקו) ונראה את מושבת הקופים, נבקר במערת הנטיפים סנט מייקל ונשוטט ברחוב הראשי והמרכזי של המקום על מנת לספוג את האווירה הבריטית. ארוחת ערב ולינה באזור חרז.

יום 5 קאדיס - חרז - סביליה (Cadiz, Sevilla)

את הבוקר נבלה בעיר הנמל קאדיס, היושבת על לשון יבשה ומוקפת במימי האוקיינוס האטלנטי. זוהי עיר עתיקה, עוד מימי הפניקים ונחשבת לעתיקה ביותר במערב אירופה. העיר שימשה כנמל המוצא של ה'ארמדה הספרדית' המפורסמת ובה התכנס גם הפרלמנט הספרדי (הקורטס) והממשלה החופשית ספרדית בזמן פלישתו של נפוליאון לחצי האי האיברי בתחילת המאה ה 19. נטייל בסמטאות העיר העתיקה וב'פלאסות' רחבות הידיים ונהנה ממראות העיר ומחומותיה. בהמשך היום נשוב לחרז, ששמה המלא- 'חרז דה לה פרונטרה' (Jerez de la Frontera) מעיד על היותה בעבר עיירת גבול בין המוסלמים לנוצרים בתקופה הכיבוש מחדש של חצי האי האיברי. העיר מפורסמת ביין השרי שלה (המקביל ליין הפורט הפורטוגלי) ובבית הספר המלכותי לרכיבה על סוסים. נערוך ביקור ביקב ונטעם מיין השרי. ארוחת ערב ולינה בסביליה.

יום 6 סביליה - שיט בנהר גוואדאלכיביר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר, השוכנת על נהר הגוואדאלכיביר עטור הגשרים, ביניהם גשר הנבל התלוי שנבנה ע"י קלטראווה. נטייל בפארק מאריה-לואיסה על מבניו ששימשו לתצוגות ביריד הכלל היספני שנערך בשנת 1929. נראה את כיכר ספרד המרשימה, את מגדל הזהב – אחד ממאפייני העיר. משם נעבור לרובע 'סנטה קרוז' הציורי, השוכן במקום שהיה בעבר הרובע היהודי. נבקר בקתדרלה וב"חירלדה" – מגדל הפעמונים הייחודי לעיר. בשעות אחר הצהריים המוקדמות נערוך שייט על הנהר ובתום הביקור נשוב למלוננו למנוחה. בשעות הערב נצא למופע פלמנקו מרהיב הכולל ארוחת ערב. ארוחת ערב ולינה בסביליה.

יום 7 קורדובה (Cordoba)

הביקור בקורדובה עומד בסימן של שילוב בין 3 התרבויות-דתות שאפיינו את אל-אנדלוס וקיימים בה עד היום – נצרות, איסלאם ויהדות. תחילה נראה את הגשר הרומי העובר על פני נהר הגוואדאלכיביר (הואדי הגדול) המשמש היום להולכי רגל. נבקר במסגד הגדול 'המסקיטה' – פאר האדריכלות המוסלמית-דתית ובתוכו גם קתדרלה נוצרית. לאחר הביקור נמשיך ונשוטט ברובע היהודי, ה'חודריה' על הסמטאות הלבנות, חצרות ה'פטיו'ס' האופייניות, כיכר יהודה הלוי ומשם אל כיכר טבריה ופסל הרמב"ם, יליד העיר וכן נבקר בבית הכנסת שהשתמר בעיר מהמאה ה 14. ארוחת ערב ולינה בסביליה.

יום 8 מלגה - ציריך - תל אביב

ניפרד מבית המלון ונצא בנסיעה לכיוון שדה התעופה של מלגה לטיסתנו חזרה לתל אביב. בדרכנו, נעבור ב'קוסטה דל סול' ונעצור בעיירת הנופש היוקרתית מרבייה (Marabella) אליה נוהרים עשירי ושועי אירופה וכן נוכל להתרשם מנמל היאכטות בפוארטו באנוס (Puerto Banus). לקראת שעות הצהריים ניסע אל שדה התעופה בטיסה חזרה לתל אביב דרך ציריך.

יום 9 נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב ציריך 4:20 שעות
ציריך מלגה 2:35 שעות
מלגה ציריך 2:45 שעות
ציריך תל אביב 3:45 שעות

סביליה

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
KVP ספטמבר 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסה סדירות בחברת סוויס בנתיב תל אביב - ציריך - מלגה - ציריך - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה, כלכלה על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול.
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון צמוד לכל אורך הטיול.
 • טיפים לכלל נותני השירותים השונים.
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל חלקי הארץ בסיום הטיול!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30-45 דקות ברצף. המסלול כרוך לעיתים בהליכה למרחקים ארוכים אל האתרים ובכמה מהאתרים עצמם. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • הקתדרלה של מלגה.
 • גני החנרליפה בגרנדה.
 • מתחם האלהמברה.
 • קוסטה דל סול.
 • מצוק גיברלטר.
 • חרז דה לה פרונטרה.
 • נמל קאדיס.
 • העיר העתיקה של קאדיס.
 • פארק מאריה-לואיסה בסביליה.
 • כיכר יהודה הלוי, כיכר טבריה ופסל הרמב"ם בקורדובה.
 • נמל היאכטות בפוארטו באנוס.

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  מלגה קורדובה
אוקטובר 24° 25°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

אנדלוסיה – על משק כנפי ההיסטוריה   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

9 ימים • ארכיטקטורה ואמנות ייחודית - נצרות, איסלאם, יהדות ומה שביניהם
לוגו של וואטסאפ