טיול לאוקראינה המרתקת – בין יהדות לציונות, נופים, אוכל, תרבות

11 ימים • ההפתעה של מזרח אירופה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

10 לילות

יבשתי

קוד טיול UKR

אוקראינה - המדינה הגדולה באירופה מלבד רוסיה, כונתה בשעתו "סל הלחם של בריה"מ" בשל אדמתה הפורייה ואיזורי החקלאות הנרחבים - ובעיקר שדות התבואה שבה. בגלל עושר זה שמשך אליו עמים שונים, ולמרות ניסיונות העם האוקראיני להשיג עצמאות לאומית, עברה הארץ מיד ליד, מכובש לכובש, במשך מאות שנים - ורק עם התפרקות בריה"מ ב-1991 קבלה את עצמאותה.

אבל אוקראינה, היא גם סיפור העיירה היהודית, ערש הספרות ותרבות היהודית ומרכז ציוני מהחשובים בתולדות עמנו. שורשי רבים מאזרחי ישראל נטועים בה. כאן פעלו גדולים וחשובים מאבות התנועה הציונית, סופרים, משוררים והוגים. כך הבעש"ט וממשיכיו כולל ר' נחמן מברסלב, זאב ז'בוטינסקי, שלום עליכם, ח. נ. ביאליק ורבים אחרים. אפילו בית ילדותה של גולדה מאיר עדין עומד על תילו בקייב הבירה. באוקראינה גם ארעו מאורעות מהקשים בתולדות עמנו - מגזירות ת"ח-ת"ט בראשות הצורר בוגדן חמלניצקי, שבאוקראינה הוא דוקא גיבור לאומי, ועד לגיא ההריגה באבי יאר, מקום בו רצחו הנאצים כ-50,000 יהודים.

במהלך טיולנו, נכיר את אוקראינה על פניה השונות, נלמד על עברה ונתוודע לחיי תושביה בהווה - בעיר ובכפר, נבקר באתרים לאומיים ודתיים - וכמובן במקומות בהם פעלו יהודים בתחומים שונים, לאורך הדורות. אין ספק שתתגלה לפנינו מדינה מרתקת והביקור בה יעניק חוויה לכל מטייל.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • בתי מלון מדרגת 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
 • תוכנית מלאה וממצה ללא סיורי אופציה
 • הטיול כולל טיסת פנים מקייב ללבוב החוסכת נסיעה של 540 ק"מ 
 • טיסות ישירות
 • סיור לילה בקייב
 • ביקור במוזיאון המניאטורות ובמוזיאון צ'רנוביל בקייב
 • ביקור במוזיאון הפולקלור ובמבשלת הבירה בלבוב
 • ביקור במוזיאון הארכיאולוגיה ובמערות הפרטיזנים באודסה
 • ביקור במוזיאון האומנות הרוסי וארמון טולסטוי באודסה
 • ארוחת ערב בקייב הכוללת פולקלור אוקראיני במיטבו

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – קייב – סיור ראשוני - קתדרלת איה סופיה

הבוקר נטוס אל קייב, בירתה של אוקראינה אשר הייתה במשך מאות שנים חלק מרוסיה ועם קריסת ברית המועצות הפכה למדינה עצמאית. בהגעה נצא לסיור הכרות עם העיר היפהפייה ונבקר בכיכרות המרכזיות, ברחוב הראשי קרישטיק ובקתדרלת איה סופיה המהווה את המרכז הדתי של קייב. לקראת שעות אחר הצהריים נגיע לבית מלון למנוחה והתארגנות. לינה בקייב. 

יום 2 קייב היהודית - מוזיאון המלחמה - באבי יאר – סיור לילה

הבוקר נצא לביקור באתריה היהודיים של העיר. נבקר בבית הכנסת, נראה את חזית בית הולדתה של גולדה מאיר ואת פסלו של שלום עליכם ובהמשך נבקר גם בשוק המקורה של העיר. נמשיך אל מוזיאון מלחמת העולם השנייה המתאר את מהלך הקרבות בין רוסיה לגרמניה ואת החיים באוקראינה במהלך המלחמה, הממוקם על גבעה נישאה ומעליה פסל ה”רודינה” – סימלה של העיר קייב. בתום ביקורנו ניסע לפאתי העיר ונבקר בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ- 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בקייב המוארת. לינה בקייב. 

יום 3 מוזיאון הלאברה – מוזיאון צ'רנוביל – ארוחת ערב מסורתית

הבוקר נבקר במתחם הלאברה בו נראה את כנסיית דורמציון, אולם הציורים ונעלה לפסל האחווה שם נערוך תצפית על נהר הדנייפר. נבקר במוזיאון המיניאטורות ומשם נמשיך לביקור במוזיאון צ’רנוביל הנוגע ללב, המתאר את האסון הגרעיני שארע בשנת 1986. בערב נצא לארוחת ערב הכוללת פולקלור אוקראיני במיטבו. לינה בקייב. 

יום 4 קייב – טיסה ללבוב – סיור בעיר – המוזיאון הפולקלור הלאומי – בית הכנסת "שושנת הזהב"

בשעות הבוקר נטוס אל העיר לבוב, בירת גליציה ההיסטורית. לבוב הינה הלב של מערב אוקראינה ושער הכניסה להרי הקרפטים ומהווה את הגבול בין מזרח ומערב ובין דתות אורתודוכסיות וקתוליות. עיר זו היתה במהלך מאות השנים תחת שלטון של אימפריות ואומות רבות, אשר הותירו בה פרטים רבים הניכרים בתרבות, באדריכלות ובשפה ותרמו לעיר אווירה ורומנטיקה מימי הביניים. לאחר ההגעה, נחל בסיור רגלי בעיר העתיקה המאופיינת בארכיטקטורה מיוחדת. נבקר במוזיאון הפולקלור הלאומי, נסייר ברובע היהודי, ברובע הארמני ונגיע לכיכר המרכזית של העיר ולכיכר השוק. משם נמשיך לביקור בשרידי בית הכנסת “שושנת הזהב”, בית הכנסת העתיק ביותר באוקראינה ונעצור באנדרטה לזכר יהודי לבוב ויהודי גליציה שנרצחו בשואה. לינה בלבוב.

יום 5 סיור בלבוב - בבית הקברות ליצ'קובסקי - אוניברסיטת לבוב – מוזיאון מבשלת הבירה

הבוקר נתחיל בביקור בבית הקברות ליצ’קובסקי, המפורסם ביותר במזרח אירופה, בו קבור בין היתר המשורר הלאומי הנערץ איוואן פרנקו. נבקר במצודה הגבוהה, ערש הולדתה של לבוב, ממנה נשקפים הנופים היפים של העיר העתיקה והמודרנית. נמשיך ונבקר באוניברסיטת לבוב, מקום משכנו בעבר של הפרלמנט האוסטרי. נבקר בפוליטכניקום המקומי, שנחשב לאחד מהקולג’ים הטכנולוגיים הראשונים במזרח אירופה ונסיים את סיורנו במוזיאון מבשלת הבירה. לינה בלבוב.

יום 6 לבוב - צ'רנוביץ

בשעות הבוקר ניסע לכיוון צ’רנוביץ. בדרכינו נראה את הרי הקרפטים, נעבור דרך דרכים פנורמיות מרהיבות, יערות עצומים וטבע מדהים האופייני לרכסי הקרפטים. נראה כפרים ציוריים בהם הזמן עמד מלכת, עגלות רתומות לחמורים, שוורים המעבדים את האדמה ואורח חיים מסורתי שנשמר לאורך דורות. לקראת צהריים נגיע לעיר צ’רנוביץ – מרכז עירוני חשוב השוכן על גדות נהר הפרוט שהיה בעבר תחת שליטת האימפריה האוסטרו-הונגרית. העיר בנויה במגוון סגנונות, החל מהביזנטי ועד הבארוק, ריבוי הסגנונות האדריכליים הללו תרמו להיותה פנינת אדריכלות, ואף מרבים לכנותה בשם “וינה הקטנה”. בהגעה נבקר במרכז ההיסטורי, נראה את כיכר העיירה, כיכר האופרה, נבקר בבניין האוניברסיטה המיוחד, נראה את מבני הממשל השונים וכמובן שלא נפסח על הרובע היהודי שם נבקר נבקר במוזיאון היהודי בו נחשף לסיפורה של תרבות יהודית עשירה ששגשגה בעיר בעבר. לינה בצ’רנוביץ.

יום 7 צ'רנוביץ - קמינץ פודולסק - מז'יבוז' - ויניצה

הבוקר נצא בנסיעה לחבל פודוליה שהיה מרכז עיירות וכפרים יהודיים בתחום המושב. נגיע לעיירה קמינץ פודולסק, עיירה קטנה על שפת נהר הדניסטר, שהייתה בעבר בירת פודוליה. נערוך סיור בעיר העתיקה ובמבצר המרשים בעל 8 הצריחים החולש על האזור כולו. נמשיך בנסיעה לעיירה מז’יבוז’, העיירה בה התגורר ויצר הבעל שם טוב ובה הוא קבור. נבקר בקריה שהוקמה סביב מצבתו ולקראת ערב נגיע לעיר ויניצה. לינה בויניצה.

יום 8 ויניצה – אומן – גן סופיה – קבר רבי נחמן - אודסה

נצא מויניצה אל אומן, הנמצאת בצומת דרכים חשובה מבחינה כלכלית, בין אודסה, ויניצה וקייב. נבקר בגן סופיה אשר הוכרז ע”י אונסק”ו כשמורת טבע ובה 1300דונם של עצים וצמחים נדירים לצד אגמי ברבורים ציוריים. הגנים נבנו כמתנה לרוזנת סופיה פוטוצקה ע”י בעלה ונחשבים מהיפים באירופה. בהמשך נבקר ב”ציון הקדוש” קברו של רבי נחמן מברסלב, נינו של הבעש”ט, מייסד החסידות מברסלב. קברו המפורסם במזל וסגולה, הפך למוקד עלייה לרגל, עבור יהודים חסידיים ומסורתיים מכל העולם. בתום ביקורנו ניסע דרומה במישוריה הירוקים של אוקראינה ולקראת ערב נגיע לעיר אודסה, עיר נמל השוכנת על הים השחור והחלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. לינה באודסה.

יום 9 אודסה – אודסה היהודית - מוזיאון הארכיאולוגיה

שנים רבות העיר אודסה מהווה מרכז הספנות לאזור הים השחור ומרכז עירוני גדול בדרום אוקראינה וכיום היא גם נודעת בזכות המוזיאונים המעניינים שבה. נצא לסיור בעיר, במהלכו נבקר בכיכר על שם הצארינה הרוסית יקטרינה השנייה, מייסדת העיר. נראה את מדרגות פוטיומקין המפורסמות ואת בית האופרה והבלט הבנוי בסגנון הבארוק עם קורטוב ניאו-רנסאנס. נבקר בקתדרלה המשוחזרת וכן בפסאז’ המעוטר בארכיטקטורה עשירה. באודסה חיה הקהילה היהודית הגדולה ביותר ברוסיה ובה פעלו גדולי הציונות והספרות של העם היהודי – איסק באבל, ביאליק, ז’בוטינסקי, רבניצקי, דובנוב ואחרים. במהלך סיורנו נבקר בבית כנסת פעיל ונתרשם מבתיהם של גדולי הציונות והספרות. בהמשך היום ניסע להיזכר בגורל היהודים במלחמת העולם השנייה, באנדרטה לזכר הנספים. נמשיך לקו החוף המרשים ונטייל לאורך הטיילת המרכזית. נמשיך בביקור במוזיאון לארכיאולוגיה בו אוסף מצוין של כלים מתקופת התרבויות המוקדמת של הים השחור ונסיים במדרחוב דריבסובסקאיה המפורסם בו נשוטט להנאתנו. לינה באודסה.

יום 10 אודסה - הקטקומבות - מוזיאון הפרטיזנים – מוזיאון האומנות הרוסי – ארמון משפחת טולסטוי

נצא מאודסה ונערוך ביקור באתר הקטקומבות מתקופת מלחמת העולם השנייה. נראה היכן התחבאו הפרטיזנים במאבקם בכובש הנאצי ונערוך ביקור במוזיאון הפרטיזנים. נמשיך לביקור במוזיאון האומנות הרוסי בו נראה ונלמד על אומנות האיקונות והריאליזם הרוסי ונסיים בציורים של בית הספר לציור באודסה. בהמשך היום נבקר בארמון של משפחת טולסטוי ובגניו. לינה באודסה.

יום 11 טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מבית המלון וניסע לשדה התעופה שליד אודסה ממנו נצא בטיסה ישירה לתל אביב.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קייב 3:15 שעות
אודסה תל אביב 2:45 שעות

אודסה

קייב

מטיילים ממליצים

"היה טיול מהנה, הענקתo לנו חוויה חד פעמית! תודה על הסבלנות והיחס היפה"
מאת: דגנית, נילי ואורי, בן ציון iשולה קנטור, נחמה, גרשון ושרה, אילנה, לי ומיכה

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
UKR03 02/08/2021 12/08/2021 €2795 €650 €200 הנחה לנרשמים עד 24/06/2021 טרם נקבע טרם שובץ בהרשמה הרשמה
UKR04 (כיפור) 13/09/2021 23/09/2021 €2795 €650 €200 הנחה לנרשמים עד 24/06/2021 טרם נקבע טרם שובץ בהרשמה הרשמה
UKR01 יוני 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
UKR02 יולי 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות בנתיב: תל אביב - קייב, אודסה - תל אביב.
 • בתי מלון מדרגת 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל + מס דלק (עשויים להשתנות).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • בטיסות אייר אוקראינה הארוחות בתשלום בלבד. 


 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה /ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • חלק מהאתרים במסלול הינם גדולים, הביקורים בהם דורשים לעיתים עמידה בתור וכן עמידה לא קצרה במהלך הביקור עצמו.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט ומוזיאון הפרטיזנים באודסה
 • ביקור במוזיאון צ’רנוביל המתאר את האסון הגרעיני באזור שהתרחש בשנת 1986
 • ביקור באתריה היהודיים של העיר קייב כולל ביקור בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ- 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה
 • סיור לילי בקייב המוארת
 • ביקור באתר הקטקומבות מתקופת מלחמת העולם השנייה
 • ביקור במוזיאון הפולקלור הלאומי ורובע היהודי בלבוב
 • ביקור בשרידי בית הכנסת “שושנת הזהב”, בית הכנסת העתיק ביותר באוקראינה
 • ביקור בבית הקברות ליצ’קובסקי המפורסם ביותר במזרח אירופה
 • ביקור בצ’רנוביץ – מרכז עירוני חשוב השוכן על גדות נהר הפרוט
 • ביקור בעיירה מז’יבוז’, העיירה בה התגורר ויצר הבעל שם טוב ובה הוא קבור
 • ביקור בגן סופיה באומן אשר הוכרז ע”י אונסק”ו כשמורת טבע
 • ביקור ב”ציון הקדוש” קברו של רבי נחמן מברסלב, נינו של הבעש”ט, מייסד החסידות מברסלב

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  קייב אודסה
יוני 23° 24°
יולי 24° 26°  
אוגוסט 23° 26°
ספטמבר 19° 22°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול לאוקראינה המרתקת – בין יהדות לציונות, נופים, אוכל, תרבות   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

11 ימים • ההפתעה של מזרח אירופה
לוגו של וואטסאפ