האיים האזוריים – סימפוניה של נופים וצבע

11 ימים • כולל האיים סן מיגל, טרסיירה, פאיאל, פיקו וסיור בעיר ליסבון הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

יבשתי

קוד טיול AZ

בלב האוקיינוס האטלנטי, היכן שטבעה יבשת אטלנטיס הקדומה והמיתולוגית, שוכן גן העדן! ארכיפלג של 9 איים וולקניים המגלמים בתוכם את כל היופי שניתן להעלות על הדעת: אגמים כחולים וירוקים, מפלים שוצפים, שדות ירוקים, מערות, מעיינות חמים, מאות סוגי עצים, פרחים וצמחיה בשלל צבעים ומסביבם האוקיאנוס האטלנטי העמוק והפראי כמו שומר ומגן על גן העדן.

סוד קסמם של האיים לא ניתן לפיצוח, אולי מיקומם הנסתר בין יבשת אירופה לצפון אמריקה, אולי העובדה כי הטבע הפראי והלא ממוסחר משתלב בהרמוניה עם תושבי האיים מסבירי הפנים והצנועים. נבקר בארבעת האיים אשר כל אחד ייתן לנו את מתנתו. האי הירוק סן מיגל על מכתשיו הענקיים בהם מילאו מי הגשמים אגמים נפלאים, האי השחור והוולקני פיקו אשר בו נמצא הר הגעש והפסגה הגבוהה בפורטוגל - הר פיקו 2,351 מטר, שם אבני הבזלת השחורות יצרו תמונה מרהיבה עם המים הכחולים. נבקר באי טרסיירה המכונה "אי הלילך", הידוע בשקיעות השמש המדהימות ובאי פאיאל, בו התחוללה התפרצות וולקנית.

לכתבת היכרות עם האיים האזוריים לחצו כאן

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב - טיסה ישירה לליסבון

נצא בטיסה ישירה לליסבון שבפורטוגל בה ננחת בשעות הערב. בהגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה באזור ליסבון.

יום 2 ליסבון - סן מיגל (Sao Miguel) האי הירוק - אגם שבעת הערים - פונטה דלגדה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה בליסבון משם נצא בטיסה אל האי הירוק סן מיגל. סן מיגל הוא הגדול מבין האיים האזוריים והוא נקרא על שם המלאך מיכאל. גודלו 747 ק״מ ריבוע ואוכלוסייתו מונה כ-130,000 תושבים. האי בנוי משני רכסים וולקניים בהם שלושה אגמי מכתשים – שבעת הערים (sete cidades), פורנס (furnas) ואגם האש (lagoa do fogo). אגמים אלו נוצרו אחרי התפרצויות חוזרות ונשנות של הרי געש שיצרו מכתשים עמוקים ובתוכם אגמים נפלאים. עם ההגעה נערוך ביקור באגם 'שבעת הערים'. בהמשך ניסע לבירת האי, פונטה דלגדה (הנקודה הצרה), הממוקמת במפרץ מקסים ובה ניתן לראות דוגמאות לארכיטקטורה פורטוגזית טיפוסית מהמאה ה- 17. לסיום נגיע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בפונטה דלגדה.

יום 3 אגם האש - הפארק הטרופי קלדרה ואליה - אגם פורנאש - ארוחת צהריים ייחודית – המעיינות החמים והגן הבוטני

הבוקר ניסע במעלה ההר אל אגם האש (Lagoa do Fogo) הנקרא כך בעקבות התפרצות הר הגעש האחרונה אשר נצפתה על ידי המקומיים. 'אגם האש' הוא בעצם לוע הר געש שהתמלא במים וקוטרו 2.5 ק"מ. נמשיך אל קלדרה ואליה (Velha), פארק טרופי שבליבו מעיינות חמים ומפל מים קר הזורם לתוכם. צמחייה נפלאה מלווה אותנו עקב התנאים האקלימיים המיוחדים של המקום. נמשיך לאגם פורנאש (Furnas), קאלדרה שגודלה 7X5 קמ"ר. נטייל לאורך האגם הציורי ונגיע אל מוקד מעשן ומעלה אדים. אלו הן הפומרולות של פורנאש ובהן תאי הבישול של ה'קוזידו' (Cozido), הלא הוא ה"חמין" המקומי. ניסע למרכז הכפר ונסעד ארוחת צהרים מיוחדת שבושלה בחום הוולקני. נטייל בין הנביעות החמות המעלות אדים במרכז הכפר. לסיום נבקר בגן בוטני ייחודי אשר כולל בתוכו צמחייה מגוונת מכל רחבי העולם. המעוניינים יוכלו ליהנות מרחצה במעיינות החמים המכילים ברזל וגופרית. לינה בפונטה דלגדה.

יום 4 ריביירה גרנדה - מפעל התה - נורדשטה - ריביירה דוס קאלדריוס - ה'תצפית השקטה' צפון מזרח האי סן מיגל

בבוקר ניסע  לריביירה גרנדה (Ribeira Grande), העיר השנייה בגודלה באי. נסייר ברחוב הראשי הארוך, נראה את הארכיטקטורה היפה ואת השכונות הנושקות אל החוף ונבקר בכיכר המרכזית הממוקמת על רחוב היורד לים. נמשיך לביקור במטעי התה ליד גורינה (Gorreana) ונבקר במפעל התה המקומי שם עדיין מגדלים ומכינים תה בשיטה המסורתית. נמשיך אל נורדשטה (Nordeste), המחוז הצפוני של האי. ניסע לאורך ערוצים עמוקים וביניהם כפרים ציוריים. ניסע דרך ריביירה דוס קאלדריוס (Ribeira Dos Caldeiroes), שמורת הטבע הגדולה של מחוז נורדשטה. בשמורה מתקיים פרויקט השבה לטבע של צמחים אנדמיים וכן שימורו של ה'פריולו', מין של ציפור מסוג אדמון הנמצאת בסכנת הכחדה. נעצור לביקור בנחל איתן קטן שלאורכו נבנו טחנות קמח. נצעד לאורך מסלול הליכה יפה אל טחנות הקמח והמפלים. נמשיך בנסיעה דרך הנופים אל הכפר נורדשטה (Vila de Nordeste). כפר קטן בקצה הצפוני של האי. נטייל ביער של עצי ארז יפני ונמשיך הלאה אל ה'תצפית השקטה' (Miradouro da Ponta do Sossego) המשקיפה אל נוף דרמטי של צוקים הגולשים אל מרחבי האוקיינוס האטלנטי. לינה בפונטה דלגדה.

יום 5 האי טרסיירה (Terceira) אי הלילך - אנגרה דו הירואישמו - ארוחת צהריים מסורתית - הר ברזיל

בשעות הבוקר המוקדמות ניפרד מסן מיגל וניסע לשדה התעופה ממנו נצא בטיסה אל האי טרסיירה – אי הלילך, הנקרא כך על שם השקיעות המדהימות בצבע פסטל הצובעים אותו. זהו אחד האיים המיוחדים והמעניינים ביותר. פסטיבלי רוח הקודש צובעים את האי במסורת ובמיסטיקה מקומית והכפרים המסורתיים מעניקים תחושה חמה של בית. עם ההגעה נצא לטיול באנגרה דו הירואישמו (Angra do Heroismo), הנחשבת לבירת האי ואתר מורשת עולמי של אונסק"ו ובה מבנים מהמאה ה-18 וה-19 אשר דומים מאוד לבתים מהתקופה הקולוניאלית שנמצאים בברזיל. נצא לארוחת הצהריים המוגשת במסעדה משפחתית המתמחה במנות ייחודיות מקומיות. בהמשך נבקר בהר ברזיל שהוא בעצם סוג של סלע וולקני אדיר ממנו נערוך תצפית פנורמית אל עבר האי. לינה באנגרה.

יום 6 האי טרסיירה (Terceira) - לגואה דה פאטאס - סיור בתוך הר געש - המכתש הגדול

נמשיך את סיורינו באי טרסיירה ונבקר בלגואה דה פאטאס (Lagoa das Patas) אגם ציורי הנחבא בין ההרים. נבקר באזור הנקרא על ידי המקומיים 'סקוויטוש', שם הלבה שפרצה מהר הגעש זרמה אל חוף הים הפראי כשהיא מתקררת במהירות ויוצרת בריכות טבעיות מופלאות. בהמשך נגיע אל מערה קסומה הנמצאת בתוך ההר ונחשבת לאחד מפלאי עולם. נרד לסיור מרתק בתוך הר הגעש שם נלמד על התהליכים הוולקניים הייחודיים למקום. לסיום ניסע אל עבר המכתש הגדול – 7 ק״מ גודלו, המשמש כאזור מרעה ענקי וציורי ונשקיף מפסגת הרכס מטה. לינה באנגרה.

יום 7 טיסה לאי פאיאל (Faial) - הקאלדרה הגדולה – הורטה וביקור במוזיאון שיני הלווייתנים

היום ניפרד מטרסיירה ונצא בטיסה של כחצי שעה אל האי פאיאל, אחרון האיים בו התחוללה התפרצות וולקנית. עם ההגעה נערוך סיור ראשוני באי ניסע דרך עמק פלמינגו אל הקאלדרה הגדולה. נטייל סביב הקאלדרה המרשימה. ניסע להורטה הבירה ונבקר במוזיאון לשיני לווייתנים ייחודי בעולם. בהמשך נגיע למלון להתארגנות וארוחת ערב. לינה בהורטה.

יום 8 שיט אל האי פיקו (Pico) - הר הגעש המלכותי פיקו - מוזיאון היין

נצא בשעות הבוקר לשייט של כחצי שעה אל האי פיקו – האי השחור. זהו האי השני בגודלו מבין האיים האזוריים והוא נשלט על ידי הר הגעש המלכותי פיקו (פסגה בפורטוגזית) המתנשא לגובה של כ-2,351 מטרים. העננים העוטפים את ההר, שהוא הגבוה בפורטוגל, מוסיפים הילה של מסתוריות למקום קסום זה. כאשר העננים מתפזרים, מתגלה בהוד הדרו הר הגעש, אשר נתן את צבעו לאי והשאיר עליו את חותמו בצורת לבה ואינספור סלעי בזלת ענקיים הממלאים את החופים הכחולים של האוקיינוס האטלנטי. אנו נטייל במהלך היום באי. נבקר במוזיאון היין, שם נלמד איך המקומיים משתמשים בסלעי הבזלת הרבים כדי להגן על הגפנים מרסס המים המלוחים. ניסע בנופים היפים אל הר הגעש פיקו ונגיע למרגלותיו. בדרך נעצור בנקודות תצפית יפות. בפיקו מקור פרנסה חשוב היה ציד הלווייתנים אשר נאסר בינתיים, נבקר במוזיאון העוסק בנושא. לקראת ערב נשוט בחזרה אל האי פאיאל. לינה בהורטה.

יום 9 קפלינוש (Capelinhos) - מרכז מבקרים - פאיאל – טיסה לליסבון

היום נצא בנסיעה אל קצהו של האי, אל קפלינוש – הר הגעש שהתפרץ בשנת 1957 מקרקעית האוקיינוס ושחרר פרץ לבה שכיסתה חלק מקו החוף של האי. נבקר במרכז המבקרים החדש והמעניין ונסייר בחוף הוולקני. לקראת אחר הצהריים נפרד מגן העדן של האיים האזוריים. נצא בטיסה לליסבון. בהגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה באזור ליסבון.

ימים 10+11 סיור בליסבון ואתריה – טיסה ישירה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור היכרות עם עיר הבירה ליסבון, הממוקמת על 7 גבעות. נתחיל בתצפית מפארק אדוארד ה-7, משם נמשיך לסיור ברובע בלם (Belém) ששמו נגזר מהשם 'בית לחם', שם נבקר בכנסיית מנזר ג'רונימוס המרשימה בסגנונה המנואליני וכן נצפה על מגדל בלם ועל אנדרטת המגלים. נבקר בכיכר רוסיו ולצידה נראה את האנדרטה לזכר היהודים שנאלצו להמיר את דתם במרמה ובכוח. נעלה לרובע אלפמה (Alfama), שהוא הרובע ההיסטורי והעתיק ביותר בליסבון, ונבקר במצודת סנט ג'ורג החולשת על העיר התחתית. בשעות הערב ניסע לשדה התעופה שליד ליסבון ממנו נצא בטיסה ישירה לתל אביב, אליה נגיע בשעות הבוקר שלמחרת.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב ליסבון 6:00 שעות
ליסבון סן מיגל 2:25 שעות
סן מיגל טרסיירה 0:40 שעות
טרסיירה פאיאל 0:35 דקות
פאיאל ליסבון 0:30 דקות
ליסבון תל אביב 5:10 שעות

האיים האזוריים

סן מיגל - האיים האזוריים

הרצאה בנושא: האיים האזוריים, הסוד הכמוס של האוקיינוס האטלנטי בהנחיית שמעון דיגה

מטיילים ממליצים

"באופן כללי הארגון הטכני היה טוב מאוד ללא תקלות, המדריך היה נעים ומסביר פנים"
שלומית שניר

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
AZ03 21/07/2022 01/08/2022 €3480 €1010 €200 הנחה לנרשמים עד 19/05/2022 טרם נקבע נורית רז בהרשמה הרשמה
 • טיול AZ03 יארך 12 ימים וכולל יום טיול נוסף בליסבון. לפרטי המסלול המלאים לחצו כאן.

AZ04 13/09/2022 23/09/2022 €3290 €950 €200 הנחה לנרשמים עד 19/05/2022 טרם נקבע טרם שובץ בהרשמה הרשמה
AZ01 אפריל 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בנתיב: תל אביב - ליסבון - תל אביב.
 • טיסות פנימיות בהתאם למסלול הטיול.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה וטובה על בסיס חצי פנסיון ובנוסף 2 ארוחות צהריים נוספות.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • טיפים לכלל נותני השירותים.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה הנדרשות ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות הנדרשות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.
 • שימו לב שמיסי הנמל ומס הדלק עשויים להשתנות עד היציאה

 • זהו טיול טבע ונופים ובהתאם לתנאי מזג האוויר ייתכנו שינויים במסלול הטיול.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ארוחת הצהריים המוגשת במסעדה משפחתית המתמחה במנות ייחודיות מקומיות באי טרסיירה
 • סיור בתוך הר הגעש בטרסיירה
 • המכתש הגדול באי טרסיירה
 • ביקור בבמוזיאון היין ובמוזיאון הלווייתנים באי השחור פיקו
 • רחצה במעיינות החמים המכילים ברזל וגופרית באי סן מיגל
 • ביקור באגם האש (Lagoa do Fogo) בפונטה דלגדה
 • טיול באנגרה דו הירואישמו, הנחשבת לבירת האי טרסיירה ואתר מורשת עולמי של אונסק"ו
 • נסיעה דרך ריביירה דוס קאלדריוס (Ribeira Dos Caldeiroes), שמורת הטבע הגדולה של מחוז נורדשטה
 • ביקור במטעי התה באי סן מיגל ונבקר במפעל התה המקומי שם עדיין מגדלים ומכינים תה בשיטה המסורתית
 • סיור הכרות פנורמי בעיר הבירה ליסבון

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  סן מיגל פאיאל
אפריל 17° 20°
מאי 19° 21°
יוני 21° 24°
יולי 23°     25°  
אוגוסט 25°     26°    
ספטמבר 24°     26° 

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

האיים האזוריים – סימפוניה של נופים וצבע   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

11 ימים • כולל האיים סן מיגל, טרסיירה, פאיאל, פיקו וסיור בעיר ליסבון
לוגו של וואטסאפ