טיול מאורגן לפורטוגל

טיול מאורגן לפורטוגל, “היפהפייה הנרדמת”

9 ימים • נופים, פאדו ויין פורט הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

9 ימים

7 לילות

יבשתי

קוד טיול PO

פורטוגל 'האחות' הקטנה והצנועה השוכנת בחלקו המערבי של חצי האי האיברי - אותו היא חולקת עם שכנתה הגדולה ספרד. אולם, גם אם היא 'מתגמדת', לפחות בשטחה, בחצי האי האיברי ובאירופה כולה, פורטוגל נושאת בנבכיה היסטוריה רבת מעללים ומפוארת כשהיא 'כיכבה' כמלכת האוקיינוס האטלנטי עוד בטרם קולומבוס שט באוקיינוס זה, עם בית הספר הימי שהקים הנריקה הספן, אחד מנסיכי פורטוגל במאה ה 15 ו'עידן התגליות' שפורטוגל הנהיגה ביד רמה ומגלי הארצות הרבים שיצאו מקירבה.

בטיול המאורגן לפורטוגל, הארץ היפהפייה והנחבאת אל הכלים, נוכל לראות אתרים רבים בהם הזמן ממש עצר מלכת, החל מהערים הגדולות ליסבון המתגאה בכיכרותיה ובפינות החמד המעידות על עברה המפואר ובה שזורים העבר וההווה ביחד, או פורטו המשתרעת על גבעה ועל גדות נהר הדואורו שנשפך לאוקיינוס האטלנטי ומראה העיר על הגשרים החוצים את הנהר - חגיגה לעיניים...

נבקר בעיירות עתיקות שנותרו עדיין עם החומה שהקיפה אותן, כמו גם בארמונות, מצודות וכנסיות המעידים על העבר המפואר. נחצה נופים יפהפיים בעמק הדואורו המאוד ייחודי במדרונותיו התלולים, על הכרמים והגפנים הרבים שמהם מייצרים את יין הפורט הנודע. כמו כן נוכל לשחזר את ההיסטוריה של היהודים שנאלצו לברוח מהאינקוויזיציה הספרדית, הגיעו לכאן אך גם פה, בפורטוגל, יד האינקוויזיציה רדפה אותם וכך ברחו לאזור גארדה שם יכלו להסתתר מציפורני הרודפים בלבוש חדש של מומרים, כביכול. כמו כן, נתחקה אחרי הצליינים ועולי הרגל הדתיים הקיימים עד היום בפאטימה ובלאמגו בהן נבקר ואף יזדמן לנו לטייל ביער בוסאקו על הצמחייה המאוד ייחודית שבו ושכיות החמדה במקום. לבסוף, גם כפרי דייגים נכונו לנו שחלקם הפכו לאתרי קייט ונופש, כמו קשקאיש או נזרה שעד היום ניתן לראות את סירות הדייגים או נשות הדייגים על תלבושתן הייחודית כשהן מוכרות את מרכולתן. כל זה ועוד צפוי לנו בטיול לפורטוגל 'היפהפייה הנרדמת' עם אנשים נפלאים ואתרים מיוחדים וייחודיים.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר מלאה וארוחת ערב
 • טיסות ישירות 
 • ארוחת ערב בליסבון המשולבת בערב פולקלור – פאדו
 • לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה
 • דמי סבלות בבתי המלון
 • שייט על נהר הדואורו 
 • טיפים לנותני השירותים השונים

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב - ליסבון

נמריא בטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל. בהגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בליסבון.

יום 2 ליסבון - מנזר ג'רונימוס - ערב פאדו

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור היכרות עם עיר הבירה ליסבון, הממוקמת על 7 גבעות. נתחיל בתצפית מפארק אדוארד ה 7, ומשם נעלה לרובע אלפמה ולמצודת סנט ג’ורג’ החולשת על העיר התחתית. לאחר ירידה רגלית דרך הרובע היהודי שהיה קיים פה ניסע לאורך שדרות החירות ונוכל לצפות על הכיכרות היפות והחשובות המעטרות ומספרות את ההיסטוריה של העיר התחתית הממוקמת בין 2 גבעות. נבקר בכיכר רוסיו ולצידה נראה את האנדרטה לזכר היהודים שנאלצו להמיר את דתם במירמה ובכוח. ברובע בלם (על שם בית לחם) נבקר בכנסיית מנזר ג’רונימוס המרשימה בסגנונה המנואליני וכן נצפה על מגדל בלם ועל אנדרטת המגלים. עוד נבקר באזור תערוכת האקספו שהתתקיימה ב 1998. נראה את המבנים השונים שהוקמו לצורך התערוכה ונותיר גם זמן לקניות בקניון ואשקו דה גאמה. בערב, נצא לערב פאדו מסורתי המלווה בארוחת ערב באחד ממועדוני הפאדו המרובים בעיר. לינה בליסבון.

יום 3 סינטרה - הארמון הלאומי - קשקאיש - קאבו דה רוקה

נתחיל את היום בנסיעה לעיירה הציורית סינטרה ששימשה כאזור הקייט של המלכים הפורטוגלים. העיירה ממוקמת בלב גבעות ירוקות ומוקפת ארמונות מפוארים. עם ההגעה נבקר בארמון הלאומי, הניכר וחולש על העיירה בזכות הארובה הייחודית המאפיינת אותו ובו שכנו מלכי פורטוגל ברציפות מהאה ה 15 ועד למאה ה 19. נסייר בארמון אשר הוכר על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית ונשמע סיפורים מרתקים הקשורים לדרי הארמון. נמשיך לנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה, קאבו-דה-רוקה (Cabo da Roca) הצופה אל האוקיינוס האטלנטי. משם נמשיך לקשקאיש (Cascais) הציורית, פעם עיירת דייגים והיום משמשת כ’חוף הרחצה’ של ליסבון וכמקום מגורים של האצולה הפורטוגזית. לינה בליסבון.

יום 4 ליסבון - "רכס הכוכב" - כפר האנוסים בלמונטה

נצא לאזור סיירה אשטרלה (Sierra Estrela), “רכס הכוכב” הגרניטי, המתנשא לגובה של 2000 מ’ מעל פני הים. זוהי אחת משמורות הטבע המרשימות של פורטוגל. משם, בירידה דרך נופים מרשימים ומצידו השני של הרכס, נגיע אל אזור גארדה, הקרוב לגבול הספרדי ולעיירת האנוסים הייחודית בלמונטה (Belmonte), בה התקיימה במשך מאות שנים קהילה של יהודים אנוסים, אשר הסתירו את זהותם ושמרו בסתר מצוות וחגי היהודים. נבקר במוזיאון היהודי ונשמע סיפורים מרתקים על היהודים שחיו במקום בימי הביניים. נשוטט בסמטאות הכפר שהתפרסם כמקום היוולדו של קברל – שנחשב למגלה ברזיל בשנת 1500. לינה באזור גוארדה.

יום 5 כפר האנוסים טרנקוזו - עמק הדואורו - לאמגו - פאסו דה רגואה - פורטו

הבוקר נסייר בעיירת ימי הביניים הציורית טרנקוזו (Trancoso) מוקפת החומה שהשתמרה בשלימותה. נראה את הרובע היהודי שבו נשמרו שרידים יהודיים ונסייר בסמטאות בהן נשמע את סיפור האנוסים ונראה עדויות לדרכים והאמצעים בהם השתמשו להערים על אנשי האינקוויזיציה ולשמור על יהדותם בסתר. נבקר בבית הכנסת המקומי שהוקם בשנים האחרונות ומשמש בחלקו גם אתר הנצחה לנרדפי האינקוויזיציה. נמשיך בדרך ההררית והמרהיבה לאורך עמק הדואורו היפהפה והמרשים שבו ניטעו הכרמים המשמשים לייצור יין הפורט הנודע. נגיע לעיירת הצליינים לאמגו (Lamego), אחד ממוקדי העלייה לרגל העיקריים בפורטוגל. נעלה ונראה את כנסיית ‘סנטה מריה דל רמדיוס’ ואת גרמי המדרגות המפורסמים שבהם עולים צליינים רבים לבקש מזור ומרפא, ומשם נרד למרכז העיירה ונראה את הקתדרלה המקומית וכן נשוטט בשדרה הראשית. משם נמשיך דרך פאסו דה רגואה (Paso da Regua) שעל גדת נהר הדאורו (Douro) המתפתל. זוהי העיר שאליה מתנקז יין הפורט המיוצר בכל האזור. נעצור לתצפיות נהדרות בדרך ונמשיך עד בואכה לעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, פורטו (Porto), העיר שעל שמה נקראת המדינה כולה. לינה בפורטו.

יום 6 פורטו ואתריה - שיט על נהר הדואורו

היום יוקדש לביקור בפורטו (Porto) היפהפייה, הידועה במסורת רבת השנים שלה. העיר נחשבת לפנינה היסטורית, מלאת חיים, המשלבת בין נופים קלאסיים עוצרי נשימה, תרבות עשירה, רומנטיקה ובעיקר ידועה בזכות יין הפורט המעולה הקרוי על שמה. נתחיל בסיור רכוב ונצפה על בניינים אייקוניים של העיר. נבקר בקתדרלה ה Se, כפי שמכונה, ובתחנת הרכבת הידועה סן בנטו, שציורי האז’ולזוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל. נבקר ונתרשם מארמון הבורסה היפהפה שבו מככבים סגנונות רבים ובנוסף, לא נשכח לעשות סיור רגלי במדרחוב סנטה קתרינה ההומה. בהמשך, נחצה את נהר הדואורו ל ‘וילה נובה דה גאיה’ (Vila Nova de Gaia) השוכנת דרומית לפורטו מעברו של הנהר וידועה במרתפי יינות הפורט המשובחים כשבאחד מהם אף נטעם מיין הפורט. נצא להפלגה על נהר הדואורו בכדי להנות מיופייה של העיר מזווית אחרת – מתחת לששת הגשרים אותם נחלוף וממפגש שתי הערים המיוחדות. לינה בפורטו.

יום 7 פורטו - יער בוסקו - קוימברה - פאטימה

ניסע לכיוון יער בוסאקו (Bucaco), מהיערות העתיקים באירופה המכיל מגוון בוטני מרשים של צמחיה ובו מצוי גם ארמון ששימש את מלכי פורטוגל שצדו בשטח היער והיום הארמון משמש כמלון פאר בראשות הממשלה. נראה את הגנים והפרחים בחזית הארמון וכן נצא לטיול קצר ביער עצמו על מנת לגלות מה הוא טומן בחובו… משם נעשה דרכינו לקואימברה (Coimbra), העיר האוניברסיטאית הנודעת ובירת פורטוגל העתיקה. נבקר בספריית האוניברסיטה הנודעת בעושר הספרים המצוי בה ובסגנון הבארוק שלה וכן נבקר בקפלה המעוטרת באריחי קרמיקה. משם נרד לעיר העתיקה ולמדרחוב ואח”כ נשים פעמינו לפאטימה, עיר חשובה בתרבות הדתית שמשמשת עד היום כעיר עלייה לרגל, אליה מגיעים צליינים קתולים מכל העולם. נתמקם במלוננו, ולאחר ארוחת הערב נצא לחוויה בלתי רגילה של צפייה במיסה. לינה בפאטימה.

ימים 8+9 פאטימה - תומאר - בטלייה - נזרה - אובידוש - טיסה לתל אביב

הבוקר ניסע לטומאר (Tomar) ונבקר במצודה הטמפלארית מהמאה ה 12 שהפכה מאוחר יותר למנזר חשוב לשארית המסדר הטמפלארי שברח לפורטוגל. המקום הוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 1983 ומשקף יפה את הסגנונות השונים והאדריכלות הייחודית מהמאות ה 12 וה 14/15. במידה ויתאפשר נבקר בבית הכנסת ההיסטורי שבעיירה – היחיד ששרד מאז שהיהדות נאסרה בפורטוגל. נמשיך בנסיעה דרומה למנזר ‘בטלייה’ הגותי (Batalha) – זיכרון מרשים ויפהפה לניצחון בקרב ההיסטורי של הפורטוגלים על הספרדים בשנת 1385. משם ניסע מערבה, נשקיף על עיירת הדייגים נזרה  Nazare –  (נצרת) ונסיים בביקור בעיירה הקטנטונת, העתיקה והציורית מוקפת החומה שנשתמרה בשלימותה, אובידוש Obidis) ). לקראת ערב ניסע לשדה התעופה שליד ליסבון ממנו נצא בטיסה ישירה לתל אביב, אליה נגיע בשעות הבוקר שלמחרת.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב ליסבון 6:00 שעות
ליסבון תל אביב 5:10 שעות

פורטוגל

מחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
PO01 יולי 2024 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
PO03 אוקטובר 2024 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה

טיולים דומים לבחירתכם

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - ליסבון - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר מלאה וארוחת ערב (החל מארוחת בוקר ביום השני ועד ארוחת ערב ביום האחרון).
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מיסי נמל (עשויים להשתנות עד היציאה).
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה במידה וידרשו ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור במרתפי היין שברובע וילה נובה דה גאיה
 • ביקור באובידוש כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים
 • ביקור בעיר הציורית קשקאיש
 • שמורת הטבע "רכס הכוכב"
 • כפר האנוסים טרנקוזו
 • מגדל בלם וכנסיית מנזר ג'רונימוס בליסבון
 • ארוחת ערב בליסבון המשולבת בערב פולקלור – פאדו
 • ביקור בספריית האוניברסיטה בקוימברה, העיר האוניברסיטאית הנודעת ובירת פורטוגל העתיקה
 • ביקור בעיירה הציורית סינטרה
 • שיט על נהר הדואורו
 • יער בוסאקו (Bucaco), מהיערות העתיקים באירופה
 • פאטימה, עיר חשובה בתרבות הדתית שמשמשת עד היום כעיר עלייה לרגל

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  פורטו
יולי 24°
ספטמבר 24°
אוקטובר  20°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ