קובה הסוערת – עולם הולך ונעלם

13 ימים • טיול בקצב הסלסה וחוויה תרבותית מעידן אחר הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

13 ימים

11 לילות

יבשתי

קוד טיול KCU

נופים פסטורליים, חופים מרהיבים, אנשים ססגוניים ותרבות שמסעירה את הדמיון - זוהי קובה. למעלה מחמישה עשורים שהאי נמצא תחת אמברגו אמריקאי ולכן נותר עדיין מאחור. כך ניתן להבחין בכבישי הוואנה במכוניות אמריקאיות ענקיות משנות השישים, שעדיין נוסעות בחן לא מבוטל. בשנים האחרונות הפכה קובה, יעד הקומוניזם מהאחרונים בעולם, ליעד תיירותי, על הוואנה, עיר הבירה, אמר הסופר ארנסט המינגוי - שקבע בה את מושבו, ובשהותו בה כתב את "הזקן והים" - כי היא העיר היפה בעולם. עיר מלאה ניגודים, עם עבר מפואר ועתיד לא ברור. על תואר העיר היפה בקובה מתחרה גם טרינידד, מהראשונות בערי הקאריביים ואתר מורשת עולמי של אונסק"ו. הבתים הצבעוניים והמבנים הקולוניאליים כמו גם שדות הסוכר המקיפים אותה, הופכים את הביקור בטרינידד למתוק במיוחד. סמוכה אליה נמצאת סיאנפואגוס, "מאה להבות" בספרדית. בעיר, שמכונה גם הפנינה של הדרום, השפעות צרפתיות שניכרות במבניה וברחובותיה. מחפשים טיולים מאורגנים לקובה? חברת בשביל הזהב מציעה לכם חוויה בלתי נשכחת במדינה ממרכז אמריקה.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב" במסגרת טיול מאורגן לקובה: • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון • בתי מלון בטרינידד ובוארדרו על בסיס הכל כלול • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים) • צפייה במופע בינלאומי במועדון Cabaret Parisien אשר במלון נאסיונל המפורסם בהוואנה • ארוחת ערב מיוחדת בפאראדר (מסעדות בבעלות פרטית הממוקמות בדרך כלל במבנים מיוחדים או בבתים פרטיים) • ארוחת צהריים מיוחדת במינה בארמון ואייה המרשים, ממנו נצפה על העיר סיאנפואגוס והמפרץ • ביקור מיוחד בקהילה האקולוגית לאס טראסס המנהלת את עצמה כ"קיבוץ" קובני שם נשמע על חיי הקהילה החיה בתוך שמורת הטבע • סיור ספארי ג'יפים חוויתי באזור וארדרו • ביקור בבית משפחה קובנית אותנטית • נסיעה חווייתית במכוניות עתיקות • בילוי ערב בקאסה דה לה מוסיקה - מועדון מוסיקה וריקודים מהמובחרים והידועים בקובה • ביקור באתרי מורשת המינגווי - מוזיאונים וברים כולל שתייה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – יעד ביניים - הוואנה

נטוס מהארץ ליעד ביניים ומשם בטיסת המשך להוואנה, בירת קובה, העיר הגדולה בקריביים. הוואנה שהוקמה כבירת המושבה הספרדית בקובה במאה ה-16, הינה תמצית החיים הקובניים. מכוניות אמריקניות משנות החמישים אשר חולפות בין הבתים המתפוררים, חיי לילה עשירים ותמונות של פידל קסטרו הן רק חלק מאופייה המיוחד. בהגעה ניסע למלון להתארגנות ומנוחה. לינה בהוואנה.

יום 2 סיור בהוואנה - בערב מופע קברט במועדון Cabaret Parisien

הבוקר נצא אל מרכזה של הוואנה בה נבלה את היום. ניסע לאורכה של טיילת המליקון במכוניות העתיקות משנות ה -50, אחד מהסמלים המפורסמים ביותר של קובה, אל כיכר המהפכה בו מתנוססת דמותו של צ’ה- גווארה על חזית בנין משרד הפנים. בדרכנו נבקר בהוואנה המודרנית – ברובע ודאדו אשר היה מרכז פעילותה של המאפייה של החוף המזרחי של ארה”ב. נבקר במלון לה נאסיונל, שם נחווה ונסביר את אירוע מפרץ החזירים. נראה את בניין ה”קפיטול” המרשים וניכנס לבקר בו אחרי ששופץ ואת שדרת ה”פראדו” הרחבה. נמשיך אל “הוואנה ויאחה” היא הוואנה העתיקה – אתר מורשת עולמי שזכה לתואר זה בזכות הכיכר המקסימה שנבנתה במאה ה -16. נבקר במוזיאון העיר הוואנה הנמצא בארמון הגנרלים-הארמון היפה בקובה ונבקר בפלאסה דה ארמס השוקקת ובכיכרות הסמוכות. נמשיך ונטייל ברחובות העתיקים של מרכז העיר, נראה את הקתדראלה שהחלה להבנות ב – 1748 ושכונתה “יצירה מוזיקלית מאבן” והיא אחת העתיקות ביבשת אמריקה. נחצה אל צידו המזרחי של פתח המפרץ אל תצפית יפה ממבצר אל מורו, נראה את מבצר לה קבנייה ונהנה מהאווירה המקומית. לאחר ארוחת הערב נצא לחזות במופע הבינלאומי במועדון Cabaret Parisien אשר במלון נאסיונל המפורסם. לינה בהוואנה.

יום 3 פינר דל ריו – מפעל לייצור סיגרים - עמק וינאלס –”מערת האינדיאני”

נצא ליום טיול בטבע לפרובינציה “הירוקה” פינר דל ריו, אזור גידול הטבק המפורסם. נבקר במפעל ייצור סיגרים ונצפה בתהליכי הייצור הידני של מוצרי הייצוא הידועים ביותר של קובה. נעצור לביקור מיוחד בקהילה האקולוגית לאס טראסס המנהלת את עצמה כ”קיבוץ” קובני שם נשמע על חיי הקהילה החיה בתוך שמורת הטבע. נמשיך בנסיעה אל עמק וינאלס מן היפים באזור קובה. נעצור במלון “לוס חסמינס” לתצפית מדהימה אל העמק ונהנה מארוחת צהריים קובנית במסעדה אותנטית ממנה נשקף נוף מרהיב. בהמשך נראה את ה”קיר הפרה היסטורי”מציורי הטבע היפים באמריקה הלטינית ונשמע על תופעות גיאולוגיות של סלעי המוגוטים ונבקר “במערת האינדיאני”, שם נערוך שיט בנחל תת קרקעי. לינה בהוואנה.

יום 4 קוחימר - ארנסט המינגווי – הוואנה – ארוחת ערב מיוחדת

לפנינו יום טיול בעקבות הסופר המפורסם ארנסט המינגווי. נבקר בעיירה קוחימר, שהייתה השראתו של המינגווי לכתיבת ספרו “הזקן והים”. בהמשך נבקר במוזיאון שהיה ביתו של המינגווי, נבקר במקום מגוריו של הסופר בשנותיו הראשונות בקובה, שם נראה בחדרו את חפציו האישיים. ניסע חזרה להוואנה דרך עיירת הדייגים LA COBIE. לקראת אחר הצהריים נשוב למלון. בערב נצא לארוחת ערב מיוחדת בפאראדר-  מסעדות בבעלות פרטית (ולא ממשלתית) הממוקמות בדרך כלל במבנים מיוחדים או בבתים פרטיים. לינה בהוואנה.

יום 5 הוואנה – חוות תנינים – מפרץ החזירים – מוזיאון הפלישה - סיאנפואגוס – ביקור וארוחת צהריים מיוחדת בארמון ואייה – סיור ערב

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מהוואנה לכיוון דרום מערב. נגיע אל אזור גואמה שם נערוך ביקור בבית גידול לתנינים. נמשיך בנסיעה אל “מפרץ החזירים” המפורסם. נבקר במוזיאון הפלישה ונשמע את סיפור ניסיון הפלישה הכושל של הכוחות האמריקאים לקובה בשנת 1961, אשר נבלם ע”י פידל קאסטרו בכבודו ובעצמו וננסה להבין את השפעתו על ההוויה הקובנית היום. נראה את חוף הים המקסים ומשם נמשיך בנסיעה אל העיר סיאנפואגוס (מאה האבוקות). נאכל ארוחת צהריים מיוחדת במינה בארמון ואייה המוזר אך מרשים, ממנו נצפה על העיר והמפרץ. לאחר ביקורנו בארמון נמשיך לבית המלון. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי ונשוטט להנאתנו בסמטאות העיר. לינה בסיאנפואגוס.

יום 6 סיאנפואגוס - "עמק תחנות הסוכר" - טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור בו נבקר במרכז העיר, בפלאסיו דה ואיה ובתיאטרון תומס טרי (במידה ויהיה פתוח). בהמשך נצא בנסיעה לביקור ב”עמק תחנות הסוכר” המפורסם – זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר אשר בדומה לעיר טרינידד, זכה למעמד של אתר מורשת עולמית ע”י אונסק”ו. נבקר בכפר הקטן איסנאגה ונעלה לתצפית יפה על העמק מהמגדל שבו. לאחר ביקורנו נגיע אל העיר הקולוניאלית היפה טרינידד – אחת משלושת מקומות הישוב הראשונים שהוקמו ע”י הספרדים ושהפכה להיות במאה ה – 19 לבירת המחוז המרכזי של קובה, כאן הוקמו עשרות טחנות סוכר שבהן הועסקו אלפי עבדים – תעשייה שהייתה למקור עושרה של העיר. בהגעה ניסע לבית המלון. לינה בטרינידד.

יום 7 טרינידד - קאסה דה לה מוסיקה

הבוקר נצא לביקור בעיר טרינידד, בה ניתן עדיין לראות את שרידי העושר בבתיה המשופצים של העיר, בכנסיות המהודרות וברחובות מרוצפי האבן של העיר. במהלך ביקורנו, נסייר בכיכר המרכזית “פלאזה מיור”, בשוק המזכרות התוסס ונראה את בתי האחוזה סביבה. לסיום נלגום משקה במועדון “קאנצ’אנצ’ארה” לצלילי להקת נגנים. לקראת צהריים נחזור לבית המלון שם נוכל ליהנות מחוף הים וממתקני המלון. ניתן ליהנות מפעילות ספורט ימי חופשית (לא ממונע) וממגוון פעילות אחרות, וכמובן שתייה ובר חטיפים חופשי לאורך כל שעות היום והלילה. לאחר ארוחת הערב נצא לקאסה דה לה מוסיקה, מועדון מוסיקה וריקודים מהמובחרים בקובה. לינה בטרינידד.

יום 8 טרינידד - סנטה קלרה – וארדרו

נצא מטרינידד אל העיר “סנטה קלרה” השוכנת כמעט בדיוק במרכזה של קובה, באמצע הדרך בין הוואנה לקמגוואי. העיר מזוהה בעיקר בזכות מלחמת העצמאות הקובנית נגד משטרו של הרודן באטיסטה. נבקר ב”מוזיאון הרכבת”, זכר לקרב שנערך במהלך המהפכה הקובנית בסוף 1958 בהנהגתו של צ’ה גווארה וקמילו סינפיאגוס והכריע את המערכה, מה  שגרם לעזיבתו של הרודן את קובה וסלל  את הדרך להשתלטותו של קסטרו על המדינה. עוד נבקר במתחם הכולל מוזוליאום ומוזיאון וכמובן אנדרטה לזכרו של המהפכן המפורסם ארנסטו “צה” גווארה. נמשיך בנסיעה אל וארדרו אתר נופש הממוקם על חצי אי צר, חולי ומאורך שם נשהה באחד ממלונות הנופש על בסיס הכל כלול בו ניתן להנות ממגוון פעילויות, מופעים, מסעדות ובר שתייה וחטיפים חופשי לאורך כל שהותנו. לינה בוארדרו. 

יום 9 וארדרו – ספארי ג'יפים – שייט חוויתי

הבוקר נצא באמצעות רכבי ג’יפים לסיור ספארי חוויתי באזור. נעבור דרך שטחי חקלאות ונלמד על חיי החוואים המקומיים ועל החלוקה לחוות הפרטיות והקולקטיבים באזור. במהלך הסיור נגיע עד לשפך נהר “קנימר” שם נעלה על סירה ונצא לשייט חוויתי. נעצור ונשוחח עם המקומיים ונלמד על הגידולים השונים אותם מגדלים למחייתם ולפרנסת האזור. לקראת צהריים נחזור לבית המלון שם נוכל ליהנות מחוף הים וממתקני המלון. ניתן ליהנות מפעילות ספורט ימי חופשית (לא ממונע) וממגוון פעילויות אחרות, וכמובן שתייה ובר חטיפים חופשי לאורך כל שעות היום והלילה. לינה בוארדרו.

יום 10 וארדרו - עיירת הגשרים מטאנזס - עמק יומורי - הוואנה

היום נבקר בעיירת הגשרים המכונה “ונציה של קובה” ובמוזיאון בית המרקחת הכולל מעבדת תרופות נדירה עם כלי פורצלן ואלפי מרשמים שנכתבו ביד בידי רופא צרפתי (במידה ויהיה פתוח). בדרכינו חזרה להוואנה נעצור לתצפית מרשימה על עמק יומורי ונהנה ממשקה פינה קולדה מקומי. לינה בהוואנה.

יום 11 הוואנה – בית הכנסת – ספינת הגראנמה – מוזיאון הרום – מוזיאון המהפכה – מוזיאון האומנות – ביקור בבית משפחה קובנית

נצא לסיור במהלכו נבקר בבית הכנסת. נמשיך לסיור, ברחובותיה ההיסטוריים של העיר. נבקר ונראה את ה”גראנמה” ספינתו של פידל קאסטרו, נבקר במוזיאון המהפכה ונבקר במוזיאון האומנות ונלמד להכיר אומנות קובנית. נעצור לטעימת המשקה דאייקיירי, בבר לה פלודיטה, אשר עד היום נחשב לבר היוקרתי בהוואנה ובו המינגווי נהג לשבת. נמשיך לאוניברסיטה המפורסמת של הוואנה ומשם לטיילת המלקון והפלאסה הציורית “אלמורו”. נבקר במוזיאון הרום המעניין ולפנות ערב נצא למרכז העיר שם נערוך ביקור בבית משפחה קובנית אותנטית. לינה בהוואנה.

ימים 12+13 הוואנה – בית הקברות קולון - שכונת פוסטרלנדיה – טיסה חזרה ארצה

הבוקר נצא לביקור בבית הקברות קולון, בית הקברות הלאומי של קובה, הידוע בשל האנדרטאות, אחוזות הקבר והקפלות המפוארות שבו, שהפכו אותו לאתר תיירות פופולרי. נמשיך לשכונת פוסטרלנדיה (Fusterlandia‏),‏ שכונה שלמה מלאה בפסלי פסיפסים מרהיבים. בפרויקט משותף עם חברי הקהילה עוטרו בתים רבים בקישוטי פסיפס מרהיבים בשכונת מגורי האמן חוסה פוסטר, המכונה גאודי של קובה. בהמשך נשלים ביקורים אחרונים, נחווה את אווירתה “התוססת” של העיר ונותיר זמן לקניות אחרונות. בהמשך ניסע לשדה התעופה של הוואנה ממנו נטוס דרך יעד ביניים לתל אביב, אליה נגיע ביום שלמחרת.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב יעד ביניים 5:30 שעות
יעד ביניים הוואנה 13:25 שעות
הוואנה יעד ביניים 9:20 שעות
יעד ביניים תל אביב 4:40 שעות

הוואנה - קובה

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
KCU04 ינואר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
KCU05 פברואר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
KCU06 מרץ 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
KCU01 אוקטובר 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
KCU02 נובמבר 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
KCU03 דצמבר 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בנתיב: תל אביב - יעד ביניים - הוואנה - יעד ביניים - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • אשרת כניסה לקובה.
 • בתום הטיול הסעה בחזרה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • דרוש ביטוח בריאות מתורגם לאנגלית. הכרחי עבור הכניסה לקובה.

 • המחיר אינו כולל מס יציאה מקובה בסך 25 פזו קובני לאדם (עשוי להשתנות), אשר ישולם ע”י הנוסע.

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30-45 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון. לתשומת ליבכם בחלק מהאתרים אין נגישות.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור במוזיאון הרום בהוואנה
 • ביקור ב"מערת האינדיאני" ושייט בנחל תת קרקעי
 • ביקור במפעל ייצור סיגרים בפרובינציה פינר דל ריו
 • טיול בנופי עמק וינאלס מהיפים באזור קובה
 • ארוחת צהרים קובנית במסעדה אותנטית
 • ביקור במוזיאון שהיה ביתו של הסופר ארנסט המינגווי בעיירה קוחימר
 • טיול בעיירה טרינידד המהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
 • צפייה במופע בינלאומי במועדון Cabaret Parisien אשר במלון נאסיונל המפורסם בהוואנה
 • ארוחת ערב מיוחדת בפאראדר (מסעדות בבעלות פרטית הממוקמות בדרך כלל במבנים מיוחדים או בבתים פרטיים)
 • ביקור במפרץ החזירים ובמוזיאון הפלישה
 • ארוחת צהריים מיוחדת במינה בארמון ואייה המוזר אך מרשים, ממנו נצפה על העיר והמפרץ
 • ביקור ב”עמק תחנות הסוכר” שזכה למעמד של אתר מורשת עולמית ע”י אונסק”ו
 • סיור ספארי ג'יפים חוויתי באזור וארדרו
 • ביקור בבית הכנסת בהוואנה
 • טעימת המשקה דאייקיירי, בבר לה פלודיטה, אשר עד היום נחשב לבר היוקרתי בהוואנה ובו המינגוואי נהג לשבת
 • ביקור מיוחד בקהילה האקולוגית לאס טראסס המנהלת את עצמה כ"קיבוץ" קובני
 • ביקור במוזוליאום ומוזיאון לזכרו של המהפכן המפורסם ארנסטו “צה” גווארה
 • ביקור בשכונת פוסטרלנדיה - רובע גאודי

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  הוואנה
אוקטובר 30°
נובמבר 28°  
דצמבר 27°    
ינואר 26°      
פברואר 27° 
מרץ 28°   

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

קובה הסוערת – עולם הולך ונעלם   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

13 ימים • טיול בקצב הסלסה וחוויה תרבותית מעידן אחר
לוגו של וואטסאפ