קונצ'רטו בנהרות הריין והמוזל בתקופת השלכת

8 ימים • שייט נהרות בדגש מוסיקה קלאסית וקונצרטים הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

8 ימים

7 לילות

שיט

קוד טיול RMC

השייט בספינת הנהר המפוארת Amadeus Silver III של חברת Luftner Cruises

נהר הריין, המרכזי בנהרות מערב אירופה, נמתח על פני מאות קילומטרים שמתחילים בפסגות הגבוהות והמושלגות של האלפים בדרום שוויץ, מתפתל וזורם בעצלתיים דרך ליכטנשטיין, אוסטריה, גרמניה והולנד עד שנשפך בקול תרועה רמה אל הים הצפוני. לאורכו של הנהר שנמתח על פני 1,320 קילומטרים, פזורות טירות עתיקות, קתדרלות מפוארות, כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים תחת צוקים המזדקרים אל על. שייט בספינת נהר זוהי דרך נפלאה ונוחה לחוות את הנופים הפסטורליים, הכפרים והעיירות הציוריות שלאורך הנהר - כל זאת ב"מלון צף" המאפשר ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד. החדרים בספינת הנהר כוללים מיזוג אוויר, שירותים צמודים ומקלחת, צוות העובדים מקצועי ואדיב מאד.

דמיינו לעצמכם זאת: שעת בין ערביים, אתם יושבים עם כוס יין ביד על סיפון ספינה השטה לאיטה במורד הנהר. נופי אירופה חולפים על פניכם, הרוח מבדרת קלות את שערכם. קולות פטפוט חרישיים נשמעים ברקע. עוד רגע תוגש ארוחת ערב. לאות נעימה עוטפת אתכם, מזכירה לכם שאתם אחרי עוד יום טיול מענג. שייט נהרות, הדרך הנכונה לראות עולם.

טיולי השייט הפכו בשנים האחרונות לפופולאריים מאוד בקרב הישראליים, ומכל הסיבות הנכונות: מדובר בשילוב חלומי בין חופשה רגועה ושלווה בבית מלון מהשורה הראשונה, סיורים בערים אירופיות מרתקות, נופים מרשימים, אוכל מצוין וחברה נעימה.

בהפלגת נהר השיוט שקט ואיטי. בניגוד לשייט בים, אין חשש לגלים או סערות שעלולות לפגום בהנאה. הנופים היפים עוברים לאט ומתחלפים מול העיניים, וקשה לשבוע מהמראות: ערים גדולות לצד עיירות קטנות, כפרים ושדות, טירות עתיקות וקסם רומנטי שמרומם את הנפש וממלא את הלב.

השייט מתבצע בספינה מפוארת ואלגנטית, בדרגת תיירות של ארבעה כוכבים ובפנסיון מלא. וכמובן, עם שירות איכותי ומקצועי. מדי יום עוגנת הספינה ביעד אחר, וממנה יוצאים טיולים מודרכים נינוחים לאתרים המרכזיים באזור. הדגש כאן על טיול רגוע, בלי להתרוצץ, להעביר מזוודות או לעמוד בלוחות זמנים בלתי אפשריים. מי שמחליט לוותר על הסיור, מוזמן להמשיך ליהנות מהספינה במשך שעות היום.

לכל טיולי השייט על נהר הריין לחצו כאן 

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב": • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב • קפה ומאפה למשכימי קום • מזנון חצות - חטיפי לילה • שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב - אמסטרדם - עליה לספינת הנהר - קונצרט קבלת פנים

נצא הבוקר בטיסה לאמסטרדם, וניסע לנמל העיר שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. הספינה תעגון הלילה באמסטרדם.

בשעות הערב נהנה מקונצרט בספינה צלילים של מוצרט (דיוורטימנטו בפה מג'ור) ושל מנדלסון (רביעיית כלי-קשת בפה מינור) על הסיפון, בנגינת רביעיית דודוק: הדיוורטימנטו בפה מג'ור ק.138 נכתב ב-1772, כאשר מוצרט היה בן 15 בלבד. בו משתקפים לא רק צעירותו כילד-פלא אלא גם מסעותיו ברחבי אירופה, ובמיוחד באיטליה. ביצירה זו ניתן למצוא ניצנים למה שיפרח אח"כ בכתיבתו של מוצרט בתחום רביעיות כלי-הקשת, במסורת המוסיקה שהתפתחה באיטליה. לעומת היצירה ה'צעירה' של מוצרט – הרביעייה בפה מינור אופ' 80 של מנדלסון היא יצירה בשלה, ולמעשה היא אחת היצירות האחרונות שכתב מנדלסון (היהודי המומר שדווקא הנאצים, בעת שניתצו את פסלו שעמד בפתח בית-התזמורת בלייפציג, הגוואנדהאוס, הזכירו לעולם את מוצאו היהודי). יצירה זו נכתבה ב-1847 בעקבות מותה של אחותו האהובה פאני. לינה בספינת הנהר.

יום 2 אמסטרדם – קונצרט ב Monumental Dominicus church - אוטרכט

אמסטרדם, בירת הולנד, מיעדי התיירות המובילים בעולם. הרחובות היפים, הניגוד המרתק בין ישן לחדש, האווירה הצעירה, הקוסמופוליטית. זוהי עיר משגשגת שאופייה ההולנדי ניכר בה בכל מקום. הבניינים מן המאות ה-17 וה-18, המוני האופניים, הכיכרות, התעלות שעצים לאורכן והגנים הרבים בעיר, כולם תורמים לאווירה המיוחדת שלה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר, אשר במהלכו נעבור ליד הבניינים והאנדרטאות החשובים ביותר של העיר ונלמד רבות על ההיסטוריה הססגונית שלה. בצהריים נפגוש את הספינה בעיירה אוטרכט ונתחיל בהפלגה.

במהלך היום נהנה מקונצרט מוסיקה של שוברט (רביעייה במי-במול מג'ור) ושל שומן (רביעייה בלה מג'ור) בנגינת רביעיית דודוק: למרות שנולד בפרוור של וינה הנושא את השם 'חצר השמיים' לא זכה שוברט לחיי גן-עדן. כאחד מ-19 בניו של מנהל בי"ס, פראנץ התגלה כבעל כישרון מוסיקלי כבר בגיל צעיר, אך חייו היו חיי-עוני והוא מת בגיל 31. בחייו לא זכה להתקרב לבטהובן הנערץ, אך במותו הוא נקבר סמוך לו. שומן החל ב-1842 לחקור את הצורה האינסטרומנטלית בכתיבת שלוש רביעיות כלי-קשת. השלישית מהן היא הבנוייה בצורה המסורתית ביותר: את פתיחת הרביעייה הוא מבסס (כציטוט) על אחת הרביעיות של בטהובן. לינה בספינת הנהר.

יום 3 קלן - בון קונצרט ב'בית בטהובן'

בשעות הבוקר נעגון בקלן העיר הגדולה ביותר על גדות הריין. נצא לסיור רגלי בעיר במהלכו נראה את האתרים החשובים ביותר בקלן. את הרובע העתיק והמרכזי שלה, את הקתדראלה הגדולה בגרמניה, בניין העירייה, הכנסיות, הכיכרות ההיסטוריות שדרות הקניות הרחבות ועוד.

בשעות הצהריים נעגון בבון, בבירתה לשעבר של גרמניה. בהגעה נצא לביקור בבית בו נולד בטהובן אשר בחר לעקור מכאן לווינה. שם נהנה מקונצרט של הפסנתרן מרטין איבנוב. רסיטל מיצירות בטהובן (סונטה מס' 14 'אור-ירח' וסונטה מס' 21 'ולדשטיין') בנגינת הפסנתרן מרטין איבנוב: כדי להבין את יצירותיו לפסנתר של בטהובן עלינו להיזכר בילדותו האומללה בעיר בון, כאשר אביו ציפה ממנו להיות ילד-פלא, כמו מוצרט לפניו. אביו האלכוהוליסט האלים, שהיה מורו הראשון לנגינה, הכריח אותו להתאמן שעות על שעות, ובכל פעם שעשה שגיאה – העניש אותו. לעתים העיר אותו באמצע הלילה כדי שינגן בפני חבריו השתיינים. בסופו של דבר בטהובן הצליח להפוך את הייסורים לרגישות ולשמחה מהצלילים. חרשותו של בטהובן החלה בגיל 26, ובגיל 50 כבר היה שרוי בשקט מוחלט. הדבר גרם להרס תקוותיו להיות פסנתרן, אך לא מנע ממנו לכתוב מוסיקה. עדות לחייו כחרש ניתן למצוא בבית-בטהובן בבון בספרי-ההתכתבות שלו עם אורחיו, צורת התקשורת האישית היחידה שעמדה לרשותו. לינה בספינת הנהר.

יום 4 קוכם - בערב קונצרט על הספינה

לקראת שעות הצהריים הספינה תגיע לקוכם, פנינה אדריכלית טיפוסית לאזור המוזל. נערוך סיור רגלי דרך סמטאות בתי קורות העץ ונראה את השער שנשתמר מאז ימי הביניים והשוק המקומי. לאחר מכן נחזור לספינה ונמשיך בהפלגה.

בשעות הערב נהנה מקונצרט על הספינה: מוסיקה של היידן (רביעייה בסי-במול מג'ור) ושל מנדלסון (רביעייה ברה מג'ור) בנגינת רביעיית נתן: פראנץ יוזף היידן, שנולד ב-1732, הוא אחד המלחינים המשפיעים ביותר. הוא נודע כ'אבי הסימפוניה', ותמך במלחינים צעירים כמוצרט. הוא נודע בחוש ההומור המעודן שלו, למרות שכלל לא היו לו ילדים. בהלווייתו נוגן הרקוויאם (תפילת-האשכבה) של מוצרט. הרביעייה ברה מג'ור (אופוס 44 מספר 1) של מנדלסון הושלמה ב-24 ביולי 1838. שבוע לאחר מכן הוא כתב לכנר פרדיננד דויד שהוא כתב את הרביעייה הזו מתוך כוונה שהנגנים יהנו מאד בזמן נגינתם, ושהוא מאמין שהצליח בכך. ברביעייה משובצים רגעים רבים של ליצנות והומור שלרוב אינם מאפיינים את המוסיקה הרומנטית של התקופה. לינה בספינת הנהר.

יום 5 קובלנץ – בערב קונצרט על הספינה - רודסהיים

מתעוררים בקובלנץ (Coblenz), השוכנת בנקודת המפגש של נהרות הריין והמוזל. נצא לסיור רגלי בו נראה את גולות הכותרת של עיר זו בת 2,000 השנים, המוקפת בנוף הנהרות הציורי ומאחוריה ארבעה רכסי הרים נמוכים. שפע האתרים התרבותיים שלה והבניינים ההיסטוריים, הסמטאות והשבילים הצרים, והאווירה הנינוחה והשמחה שבכיכרות ולאורך הטיילת על הנהר, הופכים את קובלנץ למקום ידידותי שבו תיירים מרגישים ממש בבית.

בשעות הצהריים נמשיך בהפלגה, ונהנה מקונצרט בספינה בעקבות מסיבת-תה מוסיקלית על הסיפון, בה תנגן רביעיית נתן פרפראות מוסיקליות של אופרטה וואלסים מאת בטהובן, קרייזלר, שוברט ואחרים.

לפני ארוחת הערב הספינה תגיע לרודסהיים הציורית, עיירת יין עתיקה. העיירה ידועה ברחובות ארוכים וצרים, אשר בצידם פונדקי יין. במידה והזמן יאפשר, נבקר במוזיאון הייחודי של תיבות הנגינה המכניות של זיגפריד.  לינה בספינת הנהר.

יום 6 שפייר - מנהיים – היידלברג

נעגון בעיירה שפייר – שפיירא, אחת מקהילות שו"ם הידועות. ונצא לסיור רגלי אשר יוביל אותנו אל העיר העתיקה, אל שרידי המקווה ובית הכנסת שנותר עדות לקהילה היהודית המפוארת שהיתה במקום בימי הביניים. נראה את הקתדרלה המפוארת – אשר הוכרזה כאתר מורשת   עולם ע"י  אונסקו, ומשמשת כמקום קבורתם של קיסרי גרמניה. בתום הסיור  נמשיך בהפלגה ונגיע למנהיים, ממנה נצא בנסיעה קצרה אל היידלברג פנינת ימי הביניים ועיר אוניברסיטאות עתיקה. נטייל בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק מהמאה ה-18, ממנו נשקף מראה נהדר של העיר העתיקה והארמון. נטייל בסמטאות היפות מרוצפות אבני בזלת, נראה את האנדרטה שהוקמה במקום בו עמד בית הכנסת אשר נהרס בליל הבדולח. בתום הסיור נשוב לספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שטרסבורג – קונצרט נגינת עוגב ב St. Thomas' church - בערב קונצרט על הספינה

הבוקר הספינה תגיע לשטרסבורג, הבירה העתיקה של אלזס ואחת מהערים האטרקטיביות ביותר באירופה. נראה את הקתדראלה הגותית ואת בנייניה המיוחדים משולבי העץ ונטייל ברובע העתיק. המגוון והצפיפות של הבניינים ההיסטוריים בשטרסבורג, הובילו לכך שמרכז העיר כולו אומץ על-ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

במהלך סיורנו נהנה מקונצרט של נגן העוגב דניאל מאורר ביצירות באך (טוקטה ופוגה ברה מינור, פרלוד ופוגה ברה מג'ור), הנדל (סוויטה לשעון-מוסיקלי) ומוצרט (אנדנטה) בכנסיית סן-תומא בעיר שטרסבורג, ובערב – קונצרט פרידה מיצירות מוצרט (דיוורטימנטו ברה מג'ור) ודבוז'ק (הרביעייה 'האמריקאית') בנגינת רביעיית שטוטגרט: העוגב היה הכלי הראשי של באך, ושימעו כעוגבן נודע למרחוק. לעוגב הוא כתב מאות יצירות שקידמו ופיתחו את השימוש בכלי הכנסייתי המפואר. כמו באך, גם הנדל נולד בצפון גרמניה, אך את רוב שנותיו (45 שנים) בילה בלונדון, ולמעשה הפך למלחין אנגלי לאומי. הוא כתב בעיקר אופרות בעקבות מינויו למנהל המוסיקלי של האקדמיה המלכותית למוסיקה. הדיוורטימנטו ברה מג'ור ק.136 של מוצרט הוא למעשה הראשון בקבוצת יצירותיו המכונות 'הסימפוניות של זלצבורג', למרות שאין בו שילוב של כלי-נשיפה. ניכרת בו ההשפעה של הסגנון האיטלקי, אותו למד מוצרט בנסיעותיו לאיטליה. אנטונין דבוז'ק, יליד בוהמיה, מאופיין בכותרת שנתן לסימפוניה השביעית שלו: "אלוהים, אהבה ומולדת". ניל אמסטרונג, האסטרונאוט הראשון שדרך על קרקע הירח, בחר לקחת את תקליט הסימפוניה התשיעית של דבוז'ק – "מן העולם החדש", בעת מסעו לחלל. כשגריר התרבות הצ'כית שירת דבוז'ק כמנהל הקונסרבטוריון למוסיקה בניו-יורק. רביעיית כלי-הקשת "האמריקאית" של דבוז'ק נכתבה במהלך קיץ 1893 בעת שהותו באמריקה, והוא שילב בה מנגינות (כביכול אינדיאניות) ששמע במדינת איוווה.  לינה בספינת הנהר.

יום 8 באזל - ציריך - תל אביב

ניפרד מספינת הנהר בבאזל ונצא בנסיעה לשדה התעופה שליד ציריך ונעלה על טיסתנו בחזרה לתל אביב.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב אמסטרדם 5:10 שעות
ציריך תל אביב 3:45 שעות

Luftner Cruises

שטרסבורג

קוכם

Cruise with Amadeus

מטיילים ממליצים

"ספינת הנהר היתה אלגנטית, יפהפיה והצוות מפנק"
גדנסקי ציפי ואריה

"הטיול היה מאד מוצלח!"
מרטה ונחמיה פרקש

"המסלול קסום, הספינה נהדרת. אבל עולה על הכל המדריכה"
משפחות ברקן, רוטנברג ומזור

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RMC01 אוקטובר 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
 • תקף לתא בקומת Strauss Deck.

 • ניתן לשדרג לתא בקומת Mozart Deck בתוספת 220 € לאדם בחדר זוגי, 420 € לאדם בחדר ליחיד.

 • ניתן לשדרג לסוויטה בקומת Mozart Deck בתוספת 440 € לאדם בחדר זוגי, 880 € לאדם בתא ליחיד. 

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - אמסטרדם, ציריך - תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השיט כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב.
 • קפה ומאפה למשכימי קום.
 • מזנון חצות - חטיפי לילה.
 • שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה.
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • מיסי נמל + מס דלק (עשויים להשתנות עד היציאה)

  חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינה המפוארת Amadeus Silver III של חברת Luftner Cruises
 • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה (לפי המפורט בתוכנית הטיול)
 • הקתדרלה הגדולה בקלן
 • סיור קצר בבון הכולל ביקור בבית בו נולד בטהובן
 • פנינת המוזל - קוכם
 • העיירה בת אלפיים השנים - קובלנץ
 • עיירת היין העתיקה - רודסהיים
 • פנינת ימי הביניים - היידלברג
 • הקתדרלה המפוארת בשפייר - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
 • הקתדרלה הגותית בשטרסבורג
 • סיור ברחובותיה היפים וההיסטוריים של אמסטרדם

על הספינה

Amadeus Silver III

ה-Amadeus Silver III (אם-אס אמאדאוס סילבר 3), הינה השלישית מצי הספינות בנות 135 המטרים, ותמשיך את הצלחתה של אחיותיה. הספינה הושקה בשנת 2016. בנוסף לעיצובה המודרני מיושמים בה שני רעיונות מרכזיים חדשים: האזורים הציבוריים הפופולריים על הנוסעים, כדוגמת 'קפה ויינה' הקלאסי או 'מרפסת הנהר' מחופת הזכוכית הפכו להיות חלק אינטגרלי בתכנון...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  אמסטרדם קלן
אוקטובר 11° 15°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

קונצ'רטו בנהרות הריין והמוזל בתקופת השלכת   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

8 ימים • שייט נהרות בדגש מוסיקה קלאסית וקונצרטים
לוגו של וואטסאפ