טיול מאורגן לרוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג בספינת נהר

11 ימים • שייט בספינת נהר בתקופת הלילות הלבנים הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

10 לילות

שיט

קוד טיול QVM

בואו לחוות את רוסיה העצומה בגודלה, לאורך ההיסטוריה המרתקת ורבת השנים. כבר על פי הסמל – עיט דו-ראשי – ניתן לראות את הדואליות הקיימת בה. 2 ערי בירה, האחת באסיה והשנייה באירופה, 2 שושלות של צארים רבי עוצמה שהותירו ארמונות מפוארים ביותר שבחלקם אנו מבקרים. מחד – כנסיות בעלות כיפות בצל, רוסיות-אורתודוכסיות במוסקווה, כמו גם מוזיאון הנשקייה ובו אוצרות שלא יסולאו בפז, ומאידך – סנט פטרבורג עם הפנים לאירופה, על שפת המפרץ הבלטי, בשליטת שושלת בית רומנוב. נראה ונבקר בארמונות שהותירו אחריהם כמו למשל ארמון יקתרינה, או גני פטרהוף וכן נוכל להתרשם מאוצרות האומנות שהתירו הצארים – בין אם בהרמיטאז' המפורסם או במוזיאון הנשקייה. במוסקווה נבקר בקרמלין המפורסם לשמצה שכן מפה הושלט שלטון הטרור של סטלין וכן נבקר בבית הקברות נובודביצ'י בו קבורים מיטב 'השמות' הנודעים. ללא ספק זהו טיול עטור מראות מרשימים ביותר כשגם את מקום היהודים בהיסטוריה של רוסיה לא נשכח לפקוד, או את הדיורמות ב'מוזיאון המלחמה' המראות את הקרבות המרשימים במלחמת העולם השנייה.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":
 • טיול מאורגן לרוסיה עם שייט מפנק בספינה MS. Rostropovich
 • במהלך השייט תוכלו ליהנות ממים לשתייה לא הגבלה וכוס יין בכל ארוחת ערב
 • מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש
 • ניצול זמן מלא בסיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
 • בילוי ערב: יציאה למופע פולקלור מרהיב בסנט. פטרסבורג
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב - סנט. פטרסבורג - עליה לספינת הנהר

בשעות הצהריים נטוס בטיסה ישירה לסנט. פטרסבורג – Saint Petersburg. עם ההגעה ניסע לנמל העגינה שם נעלה לספינת הנהר, בה נתקבל בטקס קבלת הפנים המסורתי עם לחם ומלח וודקה. לינה בספינת הנהר.

יום 2 סיור בעיר – מצודת פטר ופול - שדרת נייבסקי - מוזיאון ההרמיטאז' - ערב פולקלור

הבוקר נצא לסיור ברחבי העיר סנט פטרסבורג, מעריה המדהימות של אירופה המתפרסת על 42 איים בדלתא של נהר נבה. בין היתר נטייל בשדרת נייבסקי הארוכה, אליה מובילים כל הרחובות ויש בה הכל – חנויות ובתי קפה, בתי תיאטרון וכן נבקר במצודת פטר ופאול אשר נבנתה על ידי פטר על גדות הנהר במטרה להגן מפני תקיפה אפשרית של הצי השבדי. לאחר ארוחת צהריים באחת ממסעדות העיר נבקר במוזיאון ההרמיטאז' – הגדול שבמוזיאוני רוסיה ובו יצירות מופת ואוספים אדירים מתרבויות פרמיטיביות, עתיקות, תרבויות המזרח והמערב, מדע והשכלה, ציורים של דה וינצ'י, טיציאן, רפאל, רמברנדט, פוסן, מנה, רנואר, כמו כן פסלים ועוד מאות אלפי ממצאים ארכיאולוגיים וחפצי אומנות. לאחר ארוחת הערב נצא יחדיו לצפות במופע פולקלור מרהיב. לינה בספינת הנהר.

יום 3 ארמון יקטרינה הגדולה – תחילת הפלגה

נצא לביקור בארמון יקטרינה המפואר בצארסקויה סלו, או הכפר של הצארים המכונה גם פושקין, הנמצא  25 ק"מ מסט. פטרסבורג. הארמון נבנה בתחילת המאה 18 וחמישה צארים וצארינות תרמו לבנייתו ולהאדרת יופיו. הוא נהרס על ידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה. החזית המרשימה כוללת כיפות זהובות ועיטורים בכחול ובלבן, עיצוב הפנים המבריק שופע מראות, נברשות ומלאכים שמנמנים. לא נחמיץ ביקור בחדר הענבר, גולת הכותרת של הביקור. סביב  לארמון משתרע פארק יפיפה שתוכנן על ידי מיטב אדריכלי הגינון של אותה תקופה, חוויה בפני עצמה. לקראת שעות הצהריים נחזור לספינה ונתחיל בהפלגה לכיוון מנדרוגי. לינה בספינת הנהר.

יום 4 מנדרוגי

נתחיל את היום כשכולנו על הסיפון בעת השייט בסכרים שעל נהר הסוויר, בדרכנו לימת לדוגה, ימת המים המתוקים הגדולה באירופה. נבקר בכפר מנדרוגי  Mandrogi הירוקה, שנהרס במלחמת העולם השנייה כליל ונבנה מחדש בשנת 1966.  זהו כפר נופש החיים בו אומנים רבים המייצרים במקום מטריושקות מקסימות, דברי קרמיקה, תכשיטים ואין ספור חפצי אומנות נוספים.  במנדרוגי נוכל להכיר את אורח החיים של כפר רוסי. לא נפסח גם על ארוחת הברביקיו הרוסי האופייני. לינה בספינת הנהר.

יום 5 קיז'י - ביקור במוזיאון הפתוח

נעגון באי הקטן והציורי קיז'י – Kizhi שבאגם אונגה, בחבל קרליה. האי מהווה מוזיאון פתוח לארכיטקטורה המבוססת בבנייה מעץ והוכרז אתר מורשת העולמית על ידי אונסקו. אורך האי כשביה ק"מ, רוחבו כחצי ק"מ. הוא מהווה מוזיאון פתוח משנת 1951. זהו מכלול אדריכלי גדול, המכיל כ-80 מבני עץ, ביניהם כנסיות מיוחדות, קפלות, מגדל פעמונים, טחנת רוח, בתי איכרים ועוד. נערוך סיור רגלי במוזיאון ונשוב לספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 6 האגם הלבן - גוריצי - מנזר קירילוב

במהלך הבוקר נעבור באגם הלבן בדרכנו לעיירה הירוקה והשלווה גוריצי  .Goritsy גוריצי היא עיירה קטנה שבקרבתה נמצא  המבצר-מנזר קירילוב-בלוזרסקי, שנבנה בשנת 1397. המנזר שימש כעיר מקלט לשליטים רבים בעת הצורך להימלט למקום בטוח. קירותיו העבים של המתחם עמדו בפני פולשים רבים שניסו לכבוש אותו אבל לא עמדו בפני הבולשביקים שסגרו את שעריו כשעלו לשלטון. זהו מתחם הנותן תחושה של חזרה בזמן לאווירת ימי הביניים, עם המנזר המקסים שהיום הוא מוזיאון שנפתח מחדש לביקור למבקרים הרבים שמגיעים אליו, אחרי נפילת המשטר הקומוניסטי. לינה בספינת הנהר.

יום 7 ירוסלב - YAROSLAVL

בקנה מידה של הערים של היום נחשבת ירוסלב לעיר קטנה, בעלת כשש מאות אלף תושבים. אולם בעבר הייתה זאת עיר גדולה ברוסיה ששימשה כמרכז כלכלי, פוליטי, עיר מרכזית וחשובה. היא נחרבה על ידי המונגולים שפלשו לתוכה, נבנתה מחדש ונחרבה שוב על ידי שרפה גדולה שפרצה בה במאה 17. לאחר השרפה שכילתה את העיר כולו היא נבנתה שוב מחדש והפכה להיות פעם נוספת עיר מרכזית, בהתנגדותו לכיבוש הפולני באותה תקופה. נסייר בעיר היפה, נראה את הקתדרלות היפות המלכותיות מהמאה ה – 17. שרידים של מרכז הסחר העתיק והיפה מכל היא כנסיית אליהו הנביא שבכיכר המרכזית של העיר. ציורי הפרסקו על הקירות והקימורים שבתוך הכנסייה יוצרים מוזיאון ממשי של הציורים העתיקים הרוסיים. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אוגליץ'

נעגון באוגליץ' – אחת מערי "טבעת הזהב" העתיקות ברוסיה, שנוסדה בשנת 1148, היא גם אחת הערים האהובות והחשובות של רוסיה של פעם. העיר יושבת על נהר הוולגה ואת נופיה היפים נראה כבר בהתקרבנו אליה מספינת הנהר בה אנחנו שטים. העיר הייתה מבצרם של שושלת המלוכה שאליה נמלטו בעת צרה. העיר נחרבה כמה פעמים וכול פעם נבנתה מחדש. בעיר זאת נרצח בשנת 1591 יורש העצר דימיטרי בן העשר, בנו הצעיר של איוון האיום, דבר שהביא בעקבותיו לחמישים שנות מאבקים על השלטון ברוסיה. נצא לסיור רגלי באתריה. נבקר במתחם העתיק בעיר, בארמון לשעבר, בכנסייה שנבנתה במקום בו נרצח דימיטרי הצעיר והנקראת גם על שמו, עם קיר האיקונות המפואר ונאזין לקונצרט ווקאלי. כן נותיר זמן קצר ליהנות מהשוק הצבעוני במקום. לינה בספינת הנהר.

יום 9 הכיכר האדומה - הקרמלין - מוזיאון הנשקייה

לקראת שעות הצהריים נעגון במוסקבה – Moscow , בירת רוסיה. נצא לסיור בכיכר האדומה ונצפה אל כנסיית סנט. בזיליוס והקרמלין. נבקר באחת הקתדרלת המפוארות שבמתחם הקתדרלות. נצפה על קתדרלת העלייה לשמים ונבקר במוזיאון ה"נשקייה" שבו שומרים את אוצרות הצארים הנפלאים, הכוללים בגדים, תכשיטים, כלי נשק, כלי פורצלן ואת אוסף הכרכרות, אחד היפים והמרשימים בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 10 מוזיאון הניצחון - בית הקברות נובודביצ'יי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במוזיאון שמנציח את הניצחון על הגרמנים ב"מלחמה הגדולה" והנמצא הפארק הזיכרון, פוקלונאיה גורה, או גן ההשתחוות. בהמשך נבקר בבית הקברות נובודביצ'יי, הנמצא בקרבתו של המנזר לנשות האצולה, באותו שם. בבית קברות מרשים זה קבורים גדולי האומה הרוסית, פנתאון שלם של שמות המוכרים מן העבר, סופרים, משוררים, מלחינים, רקדני בלט, מוזיקאים ופוליטיקאים, אנשי צבא מפורסמים. לינה בספינת הנהר.

יום 11 בית הכנסת - סיור מטרו - טיסה לתל אביב

הבוקר נצא לביקור בבית הכנסת הגדול, חשוב ליהודי מוסקבה מהרגע שהחלו בבנייתו בשנת 1887 וסיימו רק בשנת 1905. עד היום מראים בה את מושבה של גולדה מאיר, שגרירת ישראל ב – 1948. לאחריו נרד לסיור ב"ארמונות המטרו" מתקופתו של סטלין שתוכנן על ידי טובי הארכיטקטים והאומנים של רוסיה, יצירת אומנות של פסיפסים, פסלים, נברשות, כיאה לארמון. נשלים ביקורים אחרונים ולקראת אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של מוסקבה ונצא בטיסה לתל אביב אליה נגיע בשעות הערב.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב סנט. פטרסבורג 4:35 שעות
מוסקבה תל אביב 4:00 שעות

סנט. פטרסבורג

מוסקבה

מטיילים ממליצים

"רצינו להודות לכם על טיול מקסים, נהנינו מאד, היה כיף אדיר!"
ניבה עקרבי וישראל בוסי

"לא נותר לנו אלא להודות לכם ולהודיעכם כי כל טיולינו להבא ייעשו אך ורק בחברתכם"
יוסי ואורסולה לוי

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
QVM01 יוני 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לתא מקטגוריה C בקומת Middle deck.

 • ניתן לשדרג לתא מקטגוריה B בקומה Boat Deck בתוספת 257 € לאדם בחדר זוגי, 542 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לתא מקטגוריה A בקומת Sun deck בתוספת 385 € לאדם בתא זוגי, לא ניתן לקבל חדר ליחיד בקטגוריה זו.

המחיר כולל

 • טיסה בחברת אירופלוט בנתיב: תל אביב - סנט. פטרסבורג, מוסקבה - תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט כולל מים לשתייה לא הגבלה וכוס יין בכל ארוחת ערב.
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה נדרש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • מיסי נמל + מס דלק (עשויים להשתנות עד היציאה)

  חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ 30-45 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון. בחלק מהאתרים, מקום החנייה או ההורדה המותרת לאוטובוסים – מצריך הליכה נוספת עד הכניסה לאתר. חלק מהאתרים במסלול הינם גדולים, הביקורים בהם דורשים לעיתים עמידה בתור וכן עמידה לא קצרה במהלך הביקור עצמו.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ארמון קתרינה הגדולה בסנט. פטרסבורג
 • מצודת פטר ופאול ובמוזיאון ההרמיטאז' בסנט. פטרסבורג
 • כפר הנופש מנדרוגי
 • אי הציורי קיצי (המוזיאון הפתוח) המהווה את אחד מאתרי המורשת העולמית
 • מנזר קירילוב-בלוזרסקי בעיירה הירוקה גוריצי
 • ארמון ובכנסיית ההשתנות בעיר אוגליץ'
 • קתדרלת המלאך מיכאל, במוזיאון ה"נשקייה" ובבית הקברות נובודביצ'י במוסקבה
 • בית הכנסת הגדול במוסקבה

על הספינה

M.Rostropovich

ספינת הנהר M.Rostropovich מעוצבת בסגנון אלגנטי וידועה ברמת השירות הגבוהה שלה. בספינה שתי מסעדות, ברים, אולם כנסים, קולנוע, חדר כושר וחנות מזכרות. בספינה מעלית למעבר נח בין הקומות.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  סנט. פטרסבורג אוגליץ' מוסקבה
יוני 20° 21° 22°
יולי 22° 23° 23°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול מאורגן לרוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג בספינת נהר   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

11 ימים • שייט בספינת נהר בתקופת הלילות הלבנים
לוגו של וואטסאפ