טיול מאורגן לגמלאים מקייב לאודסה בספינת נהר

11 ימים • שייט בנהר הדנייפר שבאוקראינה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

שיט

קוד טיול DUS

אוקראינה - המדינה הגדולה באירופה מלבד רוסיה, כונתה בשעתו "סל הלחם של בריה"מ" בשל אדמתה הפורייה ואיזורי החקלאות הנרחבים - ובעיקר שדות התבואה שבה. בגלל עושר זה שמשך אליו עמים שונים, ולמרות ניסיונות העם האוקראיני להשיג עצמאות לאומית, עברה הארץ מיד ליד, מכובש לכובש, במשך מאות שנים - ורק עם התפרקות בריה"מ ב-1991 קבלה את עצמאותה.

אבל אוקראינה, היא גם סיפור העיירה היהודית, ערש הספרות ותרבות היהודית ומרכז ציוני מהחשובים בתולדות עמנו. שורשי רבים מאזרחי ישראל נטועים בה. כאן פעלו גדולים וחשובים מאבות התנועה הציונית, סופרים, משוררים והוגים. כך הבעש"ט וממשיכיו כולל ר' נחמן מברסלב, זאב ז'בוטינסקי, שלום עליכם, ח. נ. ביאליק ורבים אחרים. אפילו בית ילדותה של גולדה מאיר עדין עומד על תילו בקייב הבירה. באוקראינה גם ארעו מאורעות מהקשים בתולדות עמנו - מגזירות ת"ח-ת"ט בראשות הצורר בוגדן חמלניצקי, שבאוקראינה הוא דוקא גיבור לאומי, ועד לגיא ההריגה באבי יאר, מקום בו רצחו הנאצים כ-50,000 יהודים.

במהלך טיולנו, נכיר את אוקראינה על פניה השונות, נלמד על עברה ונתוודע לחיי תושביה בהווה - בעיר ובכפר, נבקר באתרים לאומיים ודתיים - וכמובן במקומות בהם פעלו יהודים בתחומים שונים, לאורך הדורות. אין ספק שתתגלה לפנינו מדינה מרתקת והביקור בה יעניק חוויה לכל מטייל.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב": • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית) • מסלול מיוחד מותאם למבוגרים • רופא ישראלי צמוד • טיפים לנותני השירותים השונים כולל טיפים בספינה. • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

הסעה מן הבית לשדה התעופה ובחזרה (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיסיעו אתכם לשדה התעופה ויאספו אתכם מהשדה בתום הטיול)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – קייב – סיור ראשוני - קתדרלת איה סופיה

הבוקר נטוס אל קייב, בירתה של אוקראינה אשר הייתה במשך מאות שנים חלק מרוסיה ועם קריסת ברית המועצות הפכה למדינה עצמאית. בהגעה ניסע לסיור הכרות עם העיר ונבקר בכיכרות המרכזיות ובקתדרלת איה סופיה המהווה את המרכז הדתי של קייב. לקראת שעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 קייב היהודית - באבי יאר – סיור לילה

הבוקר נצא לביקור באתריה היהודיים של העיר. נבקר בבית הכנסת, נראה את חזית בית הולדתה של גולדה מאיר ואת פסלו של שלום עליכם ובהמשך נבקר גם בשוק המקורה של העיר. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לפאתי העיר ונבקר בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ- 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בקייב המוארת. לינה בספינת הנהר.

יום 3 מוזיאון הלאברה – מוזיאון המלחמה

הבוקר נבקר במתחם הלאברה – מנזר המערות, כולל באוסף המיניאטורות שבו. נמשיך אל מוזיאון צ'רנוביל הנוגע ללב, המתאר את האסון האטומי באיזור בשנת 1986. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך למוזיאון מלחמת העולם השנייה המתאר את מהלך הקרבות בין רוסיה לגרמניה ואת החיים באוקראינה במהלך המלחמה. לינה בספינת הנהר.

יום 4 שיט בנהר הדנייפר

היום נהנה משיט על נהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה. זהו הנהר השלישי באורכו באירופה וכבר הויקינגים גילו את נתיביו וכך הגיעו וייסדו לחופו את קייב -ובעיקבותיה את מדינת רוסיה. הערים לגדות הדנייפר בנויות בעיקר על גדתו המערבית, הגבוהה יותר, שכן באביב הנהר גואה ומציף את המישורים שבמזרחו. סמוך לזאפורוז'יה, אליה נגיע מחר, בנו הרוסים בין 1927-1932, את הסכר העצום ותחנת הכוח ההידרו-אלקטרית, שהיתה בזמנה הגדולה בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 5 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

חלק מפואר וחשוב בהיסטוריה של אוקראינה קשור בקוזאקים הזאפורוז'ינים. נצא לביקור במקום מושבם באי חורטיטסייה ושם נלמד על אורח חייהם במוזיאון ההיסטוריה של הקוזאקים האוקראינים. במהלך הסיור נצפה במופע קוזאקים מרשים וססגוני. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אזור חרסון (KERSON)

נצא בשייט לאי קטנטן בו חיות משפחות מקומיות בבתים מסורתיים, נתארח בבית מקומי, נתרשם מאורח חייהם ונטעם מאכלים ומשקאות מקומיים. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שיט בדלתא של הדנובה

היום תגיע הספינה לדלתא של הדנובה, המשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. נרד לסיור בעיירת הגבול האוקראינית וילקובו, בה נוכל לחוש את אוקראינה האותנטית ובה נשמע את סיפור הפילוג בכנסייה הרוסית, ונמשיך באמצעות ספינה קטנה לשייט בזרוע הצפונית של הדלתא וכן בתעלותיה – עד נקודת ה-0 בשפך הדנובה לים השחור. נשוב לספינת האם ונשוט לכיוון אודסה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אודסה - המוזיאון לארכיאולוגיה

בשעות הבוקר נעגון באודסה, עיר הנמל על הים השחור והחלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. שנים רבות היא מהווה כמרכז הספנות לאיזור הים השחור ומרכז עירוני גדול בדרום אוקראינה וכיום היא גם נודעת בזכות המוזיאונים המעניינים שבה. נצא לסיורי בעיר, במהלכו נבקר בכיכר על שם הצארינה הרוסייה קתרינה השנייה, מייסדת העיר, נראה את את מדרגות פוטיומקין ואת בית האופרה והבלט הבנוי בסגנון הבארוק עם קורטוב ניאו-רנסאנס. נבקר בקתדרלה המשוחזרת ובשוק המקומי וכן בפסאז' המעוטר בארכיטקטורה עשירה. נסיים בביקור במוזיאון לארכיאולוגיה בו אוסף מצוין של כלים מתקופת התרבויות המוקדמת של הים השחור. לינה בספינת הנהר.

יום 9 אודסה – בלגורוד - דניסטרובסקי

נצא מאודסה לביקור בבלגורוד-דניסטרובסקי = העיר הלבנה שעל הדניסטר, עיר מבצר עתיקה שנקראה בעבר אקרמן, השוכנת על גדות נהר הדניסטר בסמוך לים השחור, ואשר עברה משלטון לשלטון בתהפוכות  האירועים ההיסטורים. בדרכנו נעבור באיזורים עתירי מים עם מראות נוף מרהיבים. לינה בספינת הנהר.

ימים 10+11 אודסה היהודית – טיסת ערב תל אביב

ניפרד מספינת הנהר ונצא ליום טיול נוסף באודסה. באודסה חיה הקהילה היהודית הגדולה ביותר ברוסיה ובה פעלו גדולי הציונות והספרות של העם היהודי – איסק באבל, ביאליק, ז'בוטינסקי, מאיר דיזנגוף, דובנוב ואחרים. במהלך סיורנו נבקר בבית כנסת פעיל ונתרשם מבתיהם של גדולי הציונות והספרות. בהמשך היום ניסע להיזכר בגורל היהודים במלחמת העולם השנייה, באנדרטה לזכר הנספים. נמשיך ונטייל באודסה ככל שיותיר לנו הזמן. לקראת שעות הערב ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה לתל אביב, אליה נגיע מעט לאחר חצות.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קייב 3:15 שעות
אודסה תל אביב 2:45 שעות

אודסה

קייב

מטיילים ממליצים

"היה טיול מהנה, הענקת לנו חוויה חד פעמית!
תודה על הסבלנות והיחס היפה שאת מעניקה.
שמחנו להכיר אותך ולטייל תחת הדרכתך,
נהננו מהידע הרב שהעברת לנו
וזכינו איתך לטיול מחכים ומרגש.
נסענו הרבה בעולם – אין רבים כמוך!"
מאת: דגנית, נילי ואורי, בן ציון ושולה
שולה קנטור, נחמה, גרשון ושרה, אילנה, לי ומיכה

"טיול במסלול לא מוכר וחדש,
אך ישן בתודעה
ובעבר היהודי – היה ידוע לשימצה.
וכך נאספנו למפגש מטיילים
עם בילי –
מדריכה רצינית, עניינית, ידענית ופתוחה,
צעירה לגילנו – אך בוגרת בתפיסתה.
טיילנו,
הקשבנו,
הועשרנו
והנה – הגיע סוף הטיול.
תודה לך בילי!"
מטיילי אוקראינה מאי 2018

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
DUS01 יוני 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Upper Deck.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Boat Deck בתוספת 250 € לאדם בחדר זוגי, 500 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה ג’וניור סוויטה בקומת Boat Deck בתוספת 450 € לאדם בחדר זוגי, 900 € לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אוקראינה איירליינס בנתיב: תל אביב - קייב, אודסה - תל אביב.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
 • רופא ישראלי צמוד 
 • טיפים לנותני השירותים השונים כולל טיפים בספינה.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה מן הבית לשדה התעופה ובחזרה.

חשוב לדעת

 • מיסי נמל + מס דלק (עשויים להשתנות עד היציאה)

  חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

 • בטיסות אייר אוקראינה הארוחות בתשלום בלבד. 

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה /ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 • חלק מהאתרים במסלול הינם גדולים, הביקורים בהם דורשים לעיתים עמידה בתור וכן עמידה לא קצרה במהלך הביקור עצמו.

 • שימו לב, בספינת הנהר MS Dnieper Princess לא קיימת מעלית וגרמי המדרגות קצת יותר תלולים מהרגיל בספינות כאלה. עם זאת יש להדגיש שקיימת אפשרות להיעזר במעקה מ-2 הצדדים בעת העלייה / ירידה במדרגות.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט והמוזיאון לארכיאולוגיה באודסה היהודית
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) אי בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • ביקור ב"לאברה" – מנזר המערות ובאתריה היהודיים של העיר קייב כולל סיור לילי בעיר המוארת

על הספינה

MS Dnieper Princess

ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה. 

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  קייב אודסה
יוני 23° 24°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול מאורגן לגמלאים מקייב לאודסה בספינת נהר   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

11 ימים • שייט בנהר הדנייפר שבאוקראינה
לוגו של וואטסאפ