Beautiful Blue Danube and Danube Delta/ הדנובה הכחולה ודלתת הדנובה

16 ימים • מפסאו לפסאו • עד לדלתא של הדנובה ובחזרה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

16 ימים

15 לילות

המטייל העצמאי קוד הטיול: BBD

תיהנו מהטיול המעניין והנעים לאורך הדנובה, מפסאו לדלתא של הדנובה ובחזרה. מסע זה של תגליות לוקח אתכם דרך שמונה מדינות בתוך 15 יום, ומראה לכם את מגוון הנופים המדהים ואת ערי הדנובה - וינה, בודפשט ובלגרד. הוא גם עובר דרך שערי הברזל, ממלכות החי והצומח המיוחדות שבדלתא של הדנובה ודרך מחוז וואכאו (Wachau) הציורי של אוסטריה.

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה על קפה ועוגה שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המסמכים והמידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות.

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק במפגש הקבוצה.

יום 1 עליה לספינה בפסאו - תחילת ההפלגה

עלייה על הסיפון בפסאו, עיר מפגש 3 הנהרות שבבוואריה. הספינה תצא לדרך בשעות אחר הצהריים המאוחרות, ותעבור דרך נוף מקסים בו נהר הדנובה מתפתל באזור המכונה בשם:”הנחש המפותל”. לפני ארוחת הערב, יערך קוקטייל קבלת פנים לרגל תחילת ההפלגה.

יום 2 וינה

בצהריים, תגיע הספינה לווינה, בירת אוסטריה, עיר של מוזיקה ושמחת חיים, שהמטעמים שהיא מציעה כמו זכארטורט ויין ההריגר (יין חדש) מפורסמים לא פחות מקתדרלת סנט סטפן והארמון הקיסרי. תוכלו להתרשם מאתריה החשובים ביותר של וינה בסיור שנערוך בעיר, או להתוודע אל העיר באופן עצמאי. הספינה תפליג מווינה בשעות הערב, ותמשיך בשייט מזרחה לכיוון הונגריה במשך הלילה.

יום 3 אסטרגום - סנט. אנדרה - בודפשט

הספינה תגיע לאסטרגום (Esztergom) מוקדם בבוקר וכאן מתחיל סיורנו מאסטרגום לסנטאנדרה. אסטרגום, לשעבר מעונם של מלכי הונגריה ומקום מושבו של הארכיבישוף, היא אחת האטרקציות המרכזיות בסיורנו. לאחר שיטוט מענג בעיירה ציורית זו ייקח אותנו הסיור לבודפשט, בה נשוב אל הספינה בצהרי היום. 

יום 4 בלגרד (סרביה)

נגיע לבלגרד, בירתה של סרביה, בשעות הצהריים. עיר זו ממוקמת בצומת נהרות הדנובה והסאווה (Save), והיא נחרבה ונבנתה מחדש פעמים רבות לאורך ההיסטוריה שלה בת האלפיים שנה. מצפה לנו סיור בעיר בלגרד, הכולל ביקור במצודת קלמגדאן (Kalemegdan) בה נבקר במוזיאון הצבא וכן בבית מרחץ טורקי, לאחר מכן נחלוף על פני המוזיאון הלאומי, בניין הפרלמנט, כיכר טרזייה (Terazije square) וארמון הנסיכה ליוביצ’ה. אטרקציה נוספת היא קתדרלת סנט סאבה, הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ביותר בעולם. סיורנו יסתיים בשיטוט ברובע הולכי הרגל המרכזי של העיר (Skadarlija), המציע שפע חנויות וגלריות לאומנות. במהלך ארוחת הערב תפליג הספינה מנמל בלגרד בדרכה לכיוון בולגריה.

יום 5 וידין

נגיע לבולגריה בשעות הצהריים ונערוך סיור בוידין, עיירה הידועה בעברה ההיסטורי רב השנים. נערוך סיור ברחובותיה ונתרשם מהכנסיות ומהמבנים הרנסאנסים שמעטרים אותה. לא רחוק משם נמצא מבצר בבה וידה, הממוקם על גדות נהר הדנובה ומהווה את המנזר היחיד בבולגריה שנשמר במלואו מתקופת ימי הביניים. בקרבת מקום נמצא מבצר נוסף בשם קלטו, שהביקור בו מומלץ.

יום 6 רומניה: אוטניצה (Oltenita) - פטסטי (Fetesti)

היום יוקדש לשיט על הדנובה, במהלכו תוכלו ליהנות מיופייה של רומניה. טיול לעיר המזרחית של בוקרשט יוצע לאלו המעוניינים לחקור את היבשת. 

יום 7 הדלתא של הדנובה - סנט ג'ורג'

היום תגיע הספינה לדלתא של הדנובה, המשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. נמשיך במסענו לאורך ערוץ סנט ג’ורג’ (St.Gheorge’s.Channel) לקילומטר 0 של הדנובה, כמעט עד לנקודה שבה הנהר מתחבר לים השחור. 

יום 8 הירוסבה (Hirosva) - פטסטי (Fetesti)

בשעות הצהריים נגיע לנמל הירוסבה (Hirosva), ממנו ניסע לביקור בקונסטנצה עיר נמל על חוף הים השחור. מכאן יצאו ספינות המעפילים במלחמת העולם השנייה (וביניהן הספינה הידועה ‘סטרומה’) לכיוון ישראל וחלקן טבעו בים השחור. בתום סיורנו ניסע חזרה אל הספינה המחכה לנו בפטסטי (Fetesti). 

יום 9 רוס (בולגריה)

נעגון ברוס, העיר החמישית בגודלה בבולגריה בעלת הנמל החופשי הגדול ביותר לאורך הדנובה. תוכלו לצאת לסיור בוליקו טרנובו,  עיירה העתיקה ביותר בבולגריה. העיירה היפה הזאת ממוקמת על גדותיו התלולות של נהר יאנטרה, למרגלות ההרים הבלקניים. בתום סיורנו ניסע ונפגוש את הספינה בסבישטוב, לארוחת צהריים. 

יום 10 יום שייט דרך שערי הברזל

היום יעבור עלינו בנחת ובשלווה, עת נשוט בחזרה דרך רצועת הנוף המרהיבה של שערי הברזל. בשעות אחר הצהריים תחלוף הספינה על פני נופים כפריים יפיפיים במקום שבו הדנובה זורמת דרך הרי הקרפטים ועד למרגלות הרי הבלקנים.

יום 11 נובי סאד (סרביה) - ווקובר - Vukovar (קרואטיה)

בשעות הבוקר נגיע לנובי סאד. בה תהיה לנו הזדמנות להשתתף בסיור ל”נובי סאד ולסרמסקי קארלובצי” (Novi Sad and Sremski Karlovci). הליכה בנחת בעיר נובי סאד מזכירה את תקופת המונרכיה האוסטרו-הונגרית. הסיור חולף ליד הכנסייה הקתולית סנט מארי, הכנסייה האורתודוקסית סנט ג’ורג’, וביתו של אלברט איינשטיין. בערב הספינה תעגון בווקובר (Vukovar).

יום 12 מוהס (Mohacs)– פושטה (Puszta)

הספינה תעגון בעיר מוהס (Mohacs) בבוקר, ובנקודה זו יחל הסיור האופציונאלי שלנו לפושטה (Puszta). 

יום 13 בודפשט

מוקדם בבוקר תעגון הספינה בבודפשט. בודפשט היא עיר שמורכבת משני חלקים – בודה ו-פשט, אשר בנויים על הגדות הנגדיות של נהר הדנובה. בודה, עם רחובותיה המרוצפים והארכיטקטורה שלה מימי הביניים, היא החלק העתיק והיפה יותר, בעוד שפשט, עם שדרותיה הרחבות ובנייניה הציבוריים המרשימים מהמאה ה-19, מהווה את המרכז האדמיניסטרטיבי והמסחרי. המזרח פוגש את המערב בעיר המרתקת הזאת בה תמצאו מגוון מדהים של חנויות ומסעדות. הבוקר תוכלו להצטרף לסיור מודרך בעיר, או שתוכלו להסתובב בבודפשט באופן עצמאי בקצב שלכם. לאחר ארוחת הערב תיהנו משייט לילי בבודפשט, הכלול במחיר, אשר יעבור ליד הבניינים המרשימים והמוארים בזרקורים הניצבים משני צידי הנהר, ומתחת לגשר השרשראות המואר. להקת צוענים תלווה בנגינתה את מופע הפולקלור ההונגרי שיערך על סיפון הספינה, בטרם תפליג האונייה מבודפשט בערב ותשייט במורד הנהר ברחבי הונגריה במשך הלילה.

יום 14 ברטיסלבה

הספינה תעגון בברטיסלבה, בירת סלובקיה, שנוסדה לפני למעלה מ- 2,000 שנה. בשלהי ימי הביניים היא שימשה למשך זמן קצר בירתה של הונגריה, וזו דוגמה טובה לאופן שבו ההיסטוריות של שתי מדינות מרכז אירופיות אלה משולבות זו בזו. הספינה תפליג לדרכה מברטיסלבה לאחר ארוחת הערב ובמהלך הלילה תמשיך לכיוון אוסטריה.

יום 15 דורנשטיין - מלק

הבוקר נעגון בעיירה דורנשטיין הנמצאת בעמק הוואכאו, עיירת ימי ביניים המוקפת בחלקה שרידי חומות ושערים ונשמע את סיפורו של ריצארד לב הארי שהיה כלוא כאן. נמשיך בהפלגה לעיירת הכרמים מלק/אמרסדורף. בקצה המערבי של מחוז וואכאו. טיול באוטובוס תיירים ייקח אתכם לאזורים יפים נוספים של עמק הוואכאו, שבמהלכו יהיה סיור מודרך במנזר הבנדיקטיני במלק. סיור זה כולל גם טעימת יינות. נחזור חזרה לספינה בשעות הצהריים.

יום 16 הגעה לפסאו - סיום השייט

יורדים מהספינה בפסאו, לאחר ארוחת הבוקר. סיום השייט.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב מינכן 4:15 שעות
מינכן תל אביב 3:40 שעות

Luftner Cruises

וינה - אוסטריה

בודפשט

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך הרשמה לטיול
BBD01 07/04/2017 22/04/2017 €4440 €2664

בתאריך זה השייט הוא בספינה MS Amadeus Brilliant

טרם נקבע טרם שובץ הרשמה
 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה A1 בקומה העליונה.

 • המחיר לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה B-1 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €3,930. תוספת ליחיד בחדר: €1,965

 • המחיר לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה B-4 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €3,540. תוספת ליחיד בחדר: €1,062.

BBD02 16/05/2017 31/05/2017 €5610 €3366

בתאריך זה השייט הוא בספינה MS Amadeus Royal

טרם נקבע טרם שובץ הרשמה
 • המחיר תקף לחדר חיצוני עם חלון פנורמי (הנפתח כלפי מטה), מקטגוריה A-1 בקומה העליונה.

 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה B-1 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €5,070. תוספת ליחיד בחדר: €2,535.

 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה B-4 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €4,665. תוספת ליחיד בחדר: €1,400.

BBD03 08/07/2017 23/07/2017 €5610 €3366

בתאריך זה השייט הוא בספינה MS Amadeus Brilliant

טרם נקבע טרם שובץ הרשמה
 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה A1 בקומה העליונה.

 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה B-1 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €5,070. תוספת ליחיד בחדר: €2,535.

 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה B-4 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €4,665. תוספת ליחיד בחדר: €1,400.

BBD04 11/10/2017 26/10/2017 €4030 €2418

בתאריך זה השייט הוא בספינה MS Amadeus Symphony

טרם נקבע טרם שובץ הרשמה
 • המחיר תקף לחדר עם חלון (מרפסת צרפתית) מקטגוריה A1 בקומה העליונה. 

 • המחיר תקף לחדר עם חלון פנורמי (הניתן לפתיחה) מקטגוריה B-1 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €3,580. תוספת ליחיד בחדר: €1,790.

 • המחיר תקף לחדר עם חלון פנורמי מקטגוריה B-4 ב-Strauss Deck (הקומה האמצעית): €3,235. תוספת ליחיד בחדר: €971

המחיר כולל

 • שייט בספינת נהר של חברת Luftner.
 • פנסיון מלא במהלך השייט.
 • יינות אדומים ולבנים איכותיים ממחוזות היין הנפלאים של אירופה ללא עלות נוספת.
 • ארוחות מעולות אשר כולן כלולות במחיר - בופה לארוחת בוקר, ארוחת צהריים, קפה ותה אחרי הצהריים, ארוחת ערב, חטיפים לארוחת לילה. כל הארוחות מוגשות במסעדת פנורמה האלגנטית, אשר מארחת את כל האורחים במושב אחד.
 • עמדת קפה הפתוחה 24 שעות.
 • קוקטייל קבלת פנים, ארוחת ערב לקבלת הפנים, ארוחת ערב חגיגית של הקפטן ומופע של הצוות.
 • מופעי מוסיקה יומיים של צוות המוסיקאים הנמצא על הספינה.
 • סביבה ללא עישון (מותר לעשן רק בסיפון השמש).

חשוב לדעת

 • שימו לב: זהו מסלול שייט למטייל העצמאי, שאינו כולל טיסות, העברות וסיורי חוף מודרכים. למסלול השייט ולעלויות סיורי החוף לחצו כאן.

 • מחיר הטיול אינו כולל טיפים לנותני השירותים בסך €7 לאדם ליום, אשר ישולמו ע”י הנוסע בתום השייט.

 • חברת השייט וחברת “בשביל הזהב” שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו”ב.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 121 יום לפני היציאה €75.
 • פחות מ-121 יום לפני היציאה ועד 90 יום לפני היציאה 15% ממחיר השייט.
 • פחות מ-90 יום לפני היציאה ועד 60 יום לפני היציאה 35% ממחיר השייט.
 • פחות מ-60 יום לפני היציאה ועד 30 יום לפני היציאה 50% ממחיר השייט.
 • פחות מ-30 יום לפני היציאה ועד 15 יום לפני היציאה 80% ממחיר השייט.
 • פחות מ-15 יום לפני היציאה ועד יום לפני היציאה 85% ממחיר השייט.
 • ביטול ביום השייט 90% ממחיר השייט.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • הפלגה בנהר לעמוד הקילומטר הראשון של הדנובה (לים השחור) וטיול רגלי על החוף.
 • הפלגה לאורך המעבר הידוע "שערי הברזל".
 • הרצאה על הנושא "הדלתא של הדנובה וליפובנים".
 • שייט לילי בבודפשט הכולל מופע פולקלור הונגרי על הסיפון.
 • אופניים לשימוש ללא תשלום.
 • מערכת האודיו האלחוטית של אמדאוס לכל הטיולים.

על הספינה

Amadeus Brilliant

ספינת שיט הנהרות Brilliant, האם-אס אמאדאוס בריליאנט הצטרפה לצי הספינות של AMADEAUS באפריל 2011. באורך של 110 מטרים וברוחב של 11.4 מטרים ספינה זו מציעה את כל הנוחות של אחיותיה לצי ומספקת חווית הפלגה בלתי נשכחת ורגועה לאורך נתיבי המים המרהיבים של אירופה. כך, תוכלו ליהנות מהאווירה...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

וינה בודפשט בלגרד
אפריל 14° 15° 17°
מאי 21° 22° 23°
יולי 26° 27° 28°
אוקטובר 14° 16° 18°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

Beautiful Blue Danube and Danube Delta/ הדנובה הכחולה ודלתת הדנובה   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

16 ימים • מפסאו לפסאו • עד לדלתא של הדנובה ובחזרה