בורמה

בורמה

כולל 7 ימי שיט בנהר האירוואדי הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

11 ימים

10 לילות

קוד הטיול: RBU

בין מורדות ההימלאיה מפרץ בנגאל ונהר המקונג ממוקמת מיאנמר – היא בורמה , ארץ הזהב , ארץ בני המון, המרשימה בארצות האזור, מדינה ששעון הקידמה עצר בה מלכת לפני כארבעים שנה. זהו טיול לאחת המדינות האחרונות באסיה שנשתמרו בה תום ורוך, אשר חלפו זה מכבר מן העולם. טיול אל ליבה הפועם במקצבים שונים של דרום מזרח אסיה. אזור תוסס של מדינות הנתונות בתנופת מודרניזציה ובאותה עת שוקדות על שימור מסורותיהן. פגודות מוזהבות – פאר העולם הבודהיסטי, בירות עתיקות – זכר לממלכות עבר, מרחבי אדמה פורייה – תוצר הרי געש קדומים, אגמים נסתרים וערוגות צפות, בתי כלונסאות ושבטים צבעוניים, פגודות עתיקות המשנות צבען לעת שקיעה או זריחה בעמק פגאן ונזירים שלווים עוטי גלימות כתומות המוסיפים רוחניות וקדושה.

הטיול כולל את יאנגון בירתה לשעבר של מיאנמר, שיט מרגיע ומקסים בנהר האירוואדי הזורם לאורך של כ-2,170 ק”מ. ובסיום, באגאן (Bagan) על מאות הפגודות שבה. שיט באירוואדי הוא הדרך הנוחה והמהנה ביותר לראות את בורמה, להרגיש את הדופק שלה ולהבין את ההיסטוריה שלה, בימים אלה של שינויים וגלובליזציה, דבר אחד נותר ללא שינוי, חייהם של תושבי הכפרים שלאורך הנהר הם כפי שהיו לפני מאות שנים והשייט בספינת הנהר בה נשהה, מאפשר לנו להציץ לאורח חייהם המסורתי וזאת בתנאי אירוח מעולים. נהר האירוואדי משמש כעורק חשוב ביותר של בורמה, העם והכלכלה תלויים יותר מאי פעם במקור מים טבעי זה. מעבורות, רפסודות במבוק וסירות דיג מעבירים סחורות לאורכו והכל בקצב איטי ורגוע – אין צורך למהר בבורמה.

יום 1 תל אביב - בנגקוק

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסת לילה לבנגקוק, בירת תאילנד.

יום 2 בנגקוק - יאנגון

לאחר הנחיתה בבנגקוק נמריא בטיסת המשך ליאנגון לשעבר בירת מיאנמר. בהגעה ניסע למלוננו. לינה ביאנגון.

יום 3 יאנגון

היום יוקדש להכרות עם העיר יאנגון. במהלך סיורנו נבקר בבית הכנסת היהודי ובשוק סקוט הצבעוני והתוסס בו נספוג מן האווירה המקומית. בהמשך נצא לטיול לצד אגם קאנדוג’י הפסטורלי. לקראת השקיעה נגיע לביקור בפגודת השוודגון, המונומנט המרשים ביותר בבורמה אליו מגיעים אלפי אנשים מידי שנה. לינה ביאנגון.

יום 4 יאנגון - טיסה למנדליי - עליה לספינת הנהר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה של יאנגון ממנה נטוס למנדליי, עיר המלכים ובירתה האחרונה של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי. מנדליי נחשבת כאחת הערים החשובות במיאנמר כולה. העושר והיופי הרב עוד ניכר ברחובותיה כל זה לצד התפתחות מואצת והפיכתה לעיר מודרנית ומערבית המאופיינת בפגודות מסורתיות. לקראת צהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הבאים. נתחיל את השיט על נהר האירוואדי לכיוון הכפר מינגון בו נבקר בפגודה הלא גמורה מאז ימי הממלכה הבורמזית. בהמשך נתרשם מהפעמון הגדול בעולם אשר משקלו מגיע למשקל של כ-90 טון. לינה בספינת הנהר.

יום 5 מנדליי - אמראפורה

הבוקר נסייר במנדליי השופעת בארמונות עתיקים ובאתרים דתיים רבים. נתחיל בפגודת Mahamuni, שנחשבת לאחד המקדשים המכובדים ביותר בבורמה ואז נמשיך אל מקדש Kuthodaw Paya הסמוך, אשר מכיל את הספר הגדול ביותר בעולם ובו נערכות סדנאות שונות, כגון: אריגת שטיחים, גילוף בעץ, גילוף בשיש ויציקת ברונזה. לאחר ארוחת הצהרים נצא לסיור באמראפורה Amarapura, לשעבר הבירה המלכותית של בורמה, שם נתרשם מסדנת אריגת משי מסורתית. אחר כך נראה את גשר או-ביין, שנחשב לגשר העץ הארוך בעולם אשר נישא מעל אגם Taungthaman. לינה בספינת הנהר.

יום 6 סאגאינג - אווה

נתחיל את היום בביקור במרכז Sagaing – מרכז היסטורי לבודהיזם בורמזי. במהלך הביקור, נערוך היכרות עם מלאכת עשיית כלי החרס והכסף. בשעות אחר הצהריים, נבקר בעיר העתיקה של Ava, בירתה של ממלכת בורמה בשנים 1364-1841. נטייל על גבי כרכרות רתומות לסוסים ונבקר במנזר בגאיה קיאונג היפהפה מעץ הטיק בן ה- 200 שנה, במגדל התצפית נאנמיין שגובהו 27 מטר ובמנזר מה-נו-אוק-קיאונג. לאחר ארוחת הערב, נהנה מהופעת ריקוד ותיאטרון של בית הספר לאמנויות מנדלי על סיפון השמש (במידה והדבר יתאפשר). לינה בספינת הנהר. 

יום 7 מוניווה

הבוקר ניסע למוניווה לביקור במערות הפווינדאונג (Hpowindaung) ושוואיבדאונג (Shwebadaung) בהן מאות פסלי בודהה מסודרים בגומחות מעוטרות בציורי קיר. לאחר ארוחת צהריים נבקר בפגודת סמבודהאי-קט-קיאו המרשימה בעלת יותר מ- 500,000 דמויות בודהה. לאחר מכן ניסע למזח מיין-מו שם נשוב אל הספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 יאנדבו - SHWE PYI THAR

הבוקר נגיע אל יאנדבו, כפר ציורי המתמחה בהכנת קדרות, בו נחתם הסכם השלום של מלחמת אנגליה-בורמה הראשונה בשנת 1826. נרד אל החוף לטיול ונעצור לביקור בכמה סדנאות להכנת קדירות ונבקר בבית-הספר ובמנזר המקומי. נמשיך לשוט במורד הנהר עם עצירה אחר-הצהריים לטיול בכפר שווא-פיי-ת’ר שם נטייל ונגלה את הפעילויות השונות במקום. לינה בספינת הנהר.

יום 9 ימים 9+10 - בגאן

נעגון בבגאן בשעות הבוקר המוקדמות. באגן הינה עיר המקדשים האבודה של מיאנמר. העמק זרוע אלפי פגודות ומקדשים שמאז ימי מלכות אנאוורטה מסתירים את סוד הממלכה. חלקן יצירות מופת באמנות ובארכיטקטורה אשר הקנו לבגאן מעמד של אחד האתרים היפים ביותר בדרום-מזרח אסיה. מעטים מהמקדשים עדיין פעילים, וברבים מהם, גם בנטושים, אפשר לראות יצירות מופת ארכיטקטוניות ואמנותיות – ציורים, גילופים, פסלים ועוד. בגאן שייכת לרשימה מצומצמת ונבחרת של אתרים בעולם, שהוכרזו ע”י אונסק”ו כבעלי חשיבות עליונה למורשת העולמית.

לפנינו יומיים שלמים למבחר אתרים מתוך 2,000 הפגודות והמקדשים שבמקום. נבקר בפגודת שווזיגון, שנבנתה במקור במאה ה-11, נבקר במנזר בשעה שבה הנזירים סועדים את הארוחה האחרונה של היום, נבקר במקדש אננדה, שהוא יצירת מופת ארכיאולוגית ובמקדש Ku Byanuk Gyi, שציורי הקיר המפורסמים שלו מוגנים על ידי אונסק”ו. נגלה כמה מהשווקים המקומיים הססגוניים של העיר בהם נמכרים גילופי עץ, בדים, אריגים ומוצרי קש ונבקר בסדנה שם נראה את הטכניקה העתיקה של ציפוי בלכה האופיינית לבגאן. לינה בספינת הנהר.

יום 10 באגן - יאנגון - בנגקוק - תל אביב

ניפרד מספינת הנהר וניסע לשדה התעופה של באגן משם נטוס ליאנגון. עם ההגעה ניסע לבית מלון למנוחה של מס’ שעות. לקראת אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של יאנגון ממנו נצא בטיסה אל בנגקוק עם המשך לתל אביב.

יום 11 יום 12 - הגעה לתל אביב

ניפרד מספינת הנהר וניסע לשדה התעופה של באגן משם נטוס ליאנגון. עם ההגעה ניסע לבית מלון למנוחה של מס’ שעות. לקראת אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של יאנגון ממנו נצא בטיסה אל בנגקוק עם המשך לתל אביב.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה

דגשים מיוחדים

 • הלינה בחדרים חיצוניים
 • במהלך השייט אירוח על בסיס פנסיון מלא
 • בכל נמלי עגינת הספינה כללנו סיורים מאורגנים
 • הטיול כולל 2 טיסות פנים
 • פגודת השוודגון
 • הופעת ריקוד ותיאטרון של בית הספר לאמנויות מנדלי
 • פסלי הבודהה במערות הפווינדאונג ושוואיבדאונג
 • ביקור בבית-הספר ובמנזר המקומי ביאנדבו
 • עיר המקדשים באגן
 • מנוחה במלון ביום האחרון לפני הטיסה לתל אביב

תאריכים ומחירים

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות דגשים מיוחדים הרשמה לטיול

חשוב לדעת

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

מזג אוויר

טיולים נוספים שיכולים לעניין אתכם