טיול מאורגן למרוקו – המסלול המקיף

13 ימים • הרי הריף והאטלס, הקסבות ומדבר סהרה כולל שפשאוון הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

13 ימים

11 לילות

יבשתי

קוד טיול MOR

מרוקו היא צומת דרכים בין אירופה לאפריקה, בין ים למדבר. ארץ בה הזמן אינו משחק תפקיד, שומרת על מסורת שאינה קיימת במקומות אחרים. ארץ של ניגודים בין נוף מדברי והרים מושלגים, תרבות מסורתית בהשפעה מורית - ספרדית מול קידמה אירופית. ארץ של ערים מבוצרות, נאות מדבר, זריחות ושקיעות מהיפות בעולם, נופים פראיים, שווקים הומי אדם וריחות תבלינים. מרוקו היא מוזיאון פתוח ללא מסגרות זמן או מקום. הארכיטקטורה, האומנויות והמלאכות משלבים הישן והחדש, מזרח עם מערב.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון
 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
 • טיסות ישירות
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • ארוחת צהרים מקומית באחד הריאדים המקומיים שבעמק אסני
 • מופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה”מדינה”

אתרים ואטרקציות מיוחדים במסלול:

 • מסגד חסן השני בקזבלנקה
 • קניון טודרה המהווה אטרקציה תיירותית יוצאת דופן
 • קסבת איית בן האדו, הגדולה והמרשימה שבקסבות של מרוקו
 • טיול ג’יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר סהרה כולל ארוחת צהריים מקומית
 • טיול ג’יפים חוויתי בין נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה כולל ארוחת צהריים מקומית

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב - קזבלנקה

נצא בטיסה ישירה לקזבלנקה, הבירה הכלכלית של מרוקו. לאחר הנחיתה נעבור את תהליכי ההגירה ונצא לסיור הכרות עם העיר. נקדיש זמן לעיר קזבלנקה ולאתריה, נתחיל בביקור  במסגד חסן השני אחד המסגדים הגדולים בעולם המוסלמי, לאחר מכן ניסע לאורך הטיילת של חוף האוקיאנוס האטלנטי ונבקר בשכונת היוקרה “אנפה” בה רכשו אחוזות עשירי ארצות ערב. בהמשך ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בקזבלנקה.

יום 2 קזבלנקה – רבאט – רכס הרי הריף - שפשאוון

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בבירת מרוקו – רבאט. נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר נבנה בידי מיטב אומני מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן ונשקיף על נהר בורג-רג החוצה בין העיר סלה לרבאט. לאחר מכן נצפין אל עבר רכס הרי הריף המרשימים ונגיע אל העיירה הציורית שפשאוון. לינה בשפשאוון.

יום 3 שפשאוון – מקנס – פס

בבוקר נסייר בשפשאוון, עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף. נתרשם מן הסמטאות הכחולות ב”מדינה” ומן הבתים הלבנים בסגנון ספרדי. נעזוב את שפשאוון ונמשיך בנסיעה אל מקנס, עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר במהלך שנות ה- 30 של המאה ה- 19. נבקר בעירו של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק מהמאה ה- 17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את “באב אל מנסור” – השער המהודר ורחבת השוק ההומה למרגלותיו. לאחר מכן נמשיך לעיר פס. לינה בפס.

יום 4 פס ואתריה

יום זה יוקדש לעיר פס, העתיקה בערי המלוכה המרוקנית, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה השמינית ושומרת יותר מכל עיר אחרת על צביונה העתיק והייחודי: סמטאות מפותלות, מסגדים, ארמונות ומדרסות עתיקות המשתלבים בשווקים הסואנים. נעפיל לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב”מדינה” הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה”מדינה” מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו’. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם ונצפה אל ארמון המלך. נמשיך ונטייל בסמטאות ונגיע למלאח, הרובע היהודי העתיק, בו התקיימה קהילה מפוארת הכוללת אנשי רוח כגון: הרמב”ם, רבי יצחק אלפסי ורבים אחרים. נראה את בית הקברות בן מאות השנים ונשמע את סיפורה של סוליקה הקדושה. נחתום בביקור בבית הכנסת העתיק ששוחזר ושופץ לאחרונה. לינה בפס.

יום 5 פס – האטלס התיכון - איפראן – מידלט - מדבר סהרה – ארפוד

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. תחנתנו הראשונה, העיר איפראן השוכנת בגובה 1650 מטר בלב הרי האטלס התיכון. המקום נבנה על ידי הצרפתים כעיירת חורף בסגנון הכפרים של האלפים האירופיים . נטייל ברחובות איפראן ונראה בתים פרטיים ורחובות קסומים, אדריכלות מערבית עם השפעה מרוקאית. נחצה את שמורת הארזים הגדולה ביותר במרוקו ונטייל ביער הארזים והאלונים. נמשיך לעיירה מידלט השוכנת למרגלות האטלס הגבוה, שם נפגוש לראשונה את סגנון הבניה האופייני לדרום מרוקו – קסבות בנויות מלבני בוץ. בדרך נראה נאות מדבר שבהם עשרות אלפי דקלים וערוגות. לעת ערב נגיע לארפוד, נאת המדבר הענקית של עמק הזיז למלון הממוקם בלב הדיונות של הסהרה. לינה בארפוד.

יום 6 ג'יפים בסהרה – ריסאני – מלחאדג' – בוזוגר - תעוז חאמליה - ארפוד

לפנינו יום טיול חוויתי. נצא בג’יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר סהרה. נראה  את הזריחה ו/או השקיעה  במדבר ונהנה מהחוויה המרגשת. נמשיך לעבר העיירה ריסאני ונבקר במוזוליאום מולאי שריף מייסד השושלת העלאווית. נמשיך לקסבת אולאד עבדלחאלים בעיירה מלחאדג’, אזור עשיר במאובנים. נסעד ארוחת צהריים בשטח ולאחריה נגיע לבוזוגר אזור מכרות פעיל. נבקר בעיירה תעוז חאמליה המאוכלס בברברים יוצאי אפריקה השחורה ונחזור לבית המלון בארפוד. לינה בארפוד.

יום 7 ארפוד – קניון הטודרה – עמק הדאדס – וארזאזאת

ניסע צפון מערבה דרך אתר הפוגארות המדהים – עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים ליישובי הסהרה. נגיע אל קניון הטודרה, נערוך בו טיול רגלי קצר ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. נמשיך מערבה לביקור בעמק הדאדס, בו כפרים ובוסתנים. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים, נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. נמשיך בנסיעה בדרך “אלף הקסבות ” המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס. לסיום נגיע לעיר וארזאזאת, עירו של הפאשה גאלווי והשער למדבר הסהרה. לינה בוארזאזאת.

יום 8 וארזאזאת – קסבת איית בן האדו – מרקש

נעזוב את וארזאזאת וניסע לצפות על אחת הקסבות השמורות והמרשימות ביותר במרוקו, איית-בן-האדו. זוהי קסבה המשומרת על ידי אונסק”ו, הבתים שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מתפרנסים מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שימשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. נסייר בין הסמטאות הציוריות ונעמוד מקרוב על אורח החיים של תושבי הקסבה. בתום הסיור נמשיך בדרך נוף יפה ונחצה את מעבר ההרים ברכס האטלס הגבוה, טיזי-נ’-טיצ’קה – “מעבר הרועים”. נתרשם מהנופים והטבע, בדרכינו לפנינת הדרום, העיר מרקש הבנויה למרגלות ההרים. לינה במרקש.

יום 9 סיור במרקש ואתריה

לאחר ארוחת בוקר נתחיל את סיורנו בעיר האדומה. נבקר בבריכת המנארה, שבגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה. נסייר ברגל בסמטאות המדינה והרובע היהודי במהלכו נבקר בבית הכנסת “צלאת אל עזמה” שנבנה בשנת 1492, בעת גירוש ספרד וכיום משמש כבית הכנסת פעיל וכמוזיאון לקהילת יהודי מרקש. נתרשם מעבודות מופת של ארכיטקטורה היספנו-מורית, נבקר בארמון באהיה המפורסם ונצפה על מסגד ה”כותוביה”, סימלה של העיר. נשמע הרצאה בעברית על צמחי מרפא ותבלינים ברבריים מסורתיים ונסיים בשוק הידוע והמיוחד שנמצא בכיכר המרכזית “גאמע אל פנא” – כיכר האבודים, אליה מתקבצים המוני אדם, כדי למכור ולסחור. נשתלב בתיאטרון הרחוב הלא מבוים והמרשים ביותר בעולם: חגיגה צבעונית, תוססת ומדהימה. נתהלך בין עשרות מעגלי הצופים במאלפי הנחשים, מקפיצי הקופים, מספרי הסיפורים, להטוטנים, רקדנים, זמרים, מגלי עתידות ודוכני אוכל ריחניים ועסיסיים. לסיום נצא לסיור רכובים על כרכרות וסוסים באתריה של העיר עד להגעה לבית המלון. לינה במרקש.

יום 10 מרקש – עיר הנמל אסואירה (מוגדור)

נצא בנסיעה לעיר הציורית אסואירה, עיר פורטוגזית הממוקמת לחופו של האוקיאנוס האטלנטי. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. העיר בעלת עבר היסטורי וקהילה יהודית גדולה, הנחשבת כיום כעיר של אמנים ודייגים. נסייר בסמטאות העיר העמוסים בתי מלאכה של עץ הערער ונבקר במצודה “הסקאלה”. בהמשך נבקר במרכז התרבות היהודי החדש הכולל מוזיאון, מרכז מחקר ואולם לאירועי תרבות. לינה במרקש.

יום 11 מרקש – טיול ג'יפים – תצפיות אל הרי האטלס הגבוה - ארוחת צהריים מקומית – בערב מופע פולקלור וארוחת ערב

הבוקר נצא לטיול ג’יפים חוויתי בין נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה. ניסע לעמק האוריקה נעלה על אוקימידן אתר סקי מקומי וממנו תצפית נפלאה על ג’בל טובקל. נחצה את רכס האטלס בדרך הררית בין כפרי ברברים ועמקים פראיים עטורי ירק ונרד אל העמק האסני. נמשיך לכפר אימליל למרגלות הר טובקל. נאכל ארוחת צהרים באחד הריאדים המקומיים שבעמק. נמשיך ונטייל בג’יפים ונשלב הליכה רגלית קצרה. בערב נצא למופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה”מדינה”. לינה במרקש.

ימים 12+13 מרקש – קזבלנקה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בעיר מרקש. נערוך ביקור בגני מז’ורל – פרי יצירתו של האמן הצרפתי ז’אק מז’ורל. כיום הגנים הינם בבעלות מעצב האופנה המפורסם, איב סן לורן. נחשף לגן בוטני מרהיב עם שפע של צמחייה ומגוון מרשים של קקטוסים מכל הסוגים והמינים מרחבי העולם. נמשיך לשוטט בשווקיה הצבעוניים של מרקש ובשעות הצהריים המאוחרות נעזוב את העיר וניסע לשדה התעופה של קזבלנקה ממנה נצא בטיסה ישירה לתל אביב.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קזבלנקה 5:30 שעות
קזבלנקה תל אביב 5:00 שעות

מרוקו

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
MOR03 נובמבר 2024 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בחברת רויאל אייר מרוק בנתיב: תל אביב - קזבלנקה - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה/טובה.
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר מלאה וארוחת ערב.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מיסי נמל (עשויים להשתנות עד היציאה).
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה במידה וידרשו ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.

 • המחיר אינו כולל אשרת כניסה למרוקו בסך 400 ₪ לאדם, אשר תטופל דרכנו לקראת היציאה לטיול.

 • לצורך הוצאת אשרת הכניסה למרוקו יש לשלוח למשרדינו צילום דרכון עדכני (בתוקף של חצי שנה ומעלה מיום החזרה לארץ) ותמונת פספורט ברורה על רקע לבן. 

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30-45 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור במסגד חסן השני בקזבלנקה
 • קניון טודרה המהווה אטרקציה תיירותית יוצאת דופן
 • קסבת איית בן האדו, הגדולה והמרשימה שבקסבות של מרוקו
 • ביקור בפס, הבירה הדתית של מרוקו כולל סיור במלאח, הרובע היהודי העתיק
 • ביקור באיפראן ("שוויץ של מרוקו") – שמורת טבע ועיירת קיט בהרי האטלס
 • כיכר “גאמע אל פנא” הססגונית במרקש
 • מופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה”מדינה”
 • טיול ג’יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר סהרה
 • טיול ג’יפים חוויתי בין נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה
 • ביקור בעיר הציורית אסואירה, עיר פורטוגזית הממוקמת לחופו של האוקיאנוס האטלנטי
 • ארוחת צהרים מקומית באחד הריאדים המקומיים שבעמק אסני

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  מרקש
ספטמבר 33°
אוקטובר 29°
נובמבר 23°

 

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול מאורגן למרוקו – המסלול המקיף   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

13 ימים • הרי הריף והאטלס, הקסבות ומדבר סהרה כולל שפשאוון
לוגו של וואטסאפ