טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה

21 ימים • כולל טראסות האורז של סאפה ו-7 לילות שייט על נהר המקונג הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

21 ימים

18 לילות

7 לילות שיט

קוד טיול KVC

טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה, שתי מדינות המציגות לראווה את פלאי ויופיו של המזרח הרחוק. בין צוקים גבוהים לטראסות אורז, בין מפרצים כחולים, מקסימים לאין ספור מקדשים עתיקים, בין מערות קארסט לשאריות מלחמות הזויות שגבו אין ספור קורבנות, בין נהרות אדירים ומקדשים חבויים, נפרשים לפנינו אט, אט התרבות והקסם של המזרח. הרוח והמסורת של דרום אסיה חיות כאן בכפיפה אחת עם נופים נדירים, הרים, אגמים, נהרות, שווקים עשירים ומפתיעים שאין כמוהם במקום אחר. טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה מקיף, המשלב תרבות מרתקת והיסטוריה מעניינת  וכמובן - שייט על נהר המקונג המפורסם.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה עם כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים מינרליים, משקאות קלים, בירות מקומיות ויין מקומי במהלך הארוחות
 • שייט לויטנאם וקמבודיה עם לינה במלונות מדרגה ראשונה על בסיס חצי פנסיון
 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים הנוסעים)
 • לילה בסירה מקומית במפרץ האלונג ביי על בסיס פנסיון מלא
 • טיפים לנותני השירותים (כולל בספינה)
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב - בנגקוק

ניפגש בנתב”ג ונצא בטיסה ישירה לבנגקוק.

יום 2 בנגקוק - סיאם ריפ

לאחר הנחיתה בבנגקוק נמריא בטיסת המשך לסיאם ריפ אשר בקמבודיה. עם הגעתנו נגיע למלון למנוחה. לינה בסיאם ריפ.

יום 3 מקדשי אנגקור

לפנינו יום שלם אשר יוקדש למקדשי אנגקור הנפלאים, הנחשבים אחד משבעת פלאי עולם. הם נבנו בין המאות התשיעית – החמש עשרה ואז ננטשו. גילויים המפתיע במאה התשע עשרה היווה תגלית מפעימה. ב-1924 כתב הצרפתי דה ברסקי: “לך לאנגקור, ידידי, לחורבותיה ולהריסותיה”. נטייל בקומפלקס הבירה העתיקה אנקור והבירה הנוספת אנקור תום. אזור הבירה מכיל עשרות מקדשי אבן חול ובהם תבליטים מיוחדים עם סצנות מחיי היום יום, לצד דמויות אלים וסיפורי מיתולוגיה הינדית. נבקר: בבאיון, טה פרום, אנקור ואט עצום הממדים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בסיאם ריפ.   

יום 4 סיאם ריפ – אגם טונלה סאפ - תחילת השיט בנהר המקונג

הבוקר ניסע לאגם טונלה סאפ. האגם, המשמש “סיר” הדגים עצום הממדים של קמבודיה. שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. בשעות אחר הצהריים נתחיל בהפלגה במורד הזרם של הנהר המחבר את האגם עם המקונג. השיט בספינת הנהר מאפשר לנו תצפיות ונקודות מבט יוצאות דופן, בצד ביקורים ייחודיים. לינה בספינת הנהר.

יום 5 קאמפונג צ'נאנג - קמפונג טרלאח – אודונג

הבוקר נגיע לקמפונג צ’נאנג, נמל כפרי סואן, הנמצאת כ-90 ק”מ מפנום פן. בהגיענו נעלה על כלי שיט מקומיים לביקור בכפר צף אותנטי. חיי האוכלוסייה כולה כרוכים בנהר, הם נעים בסירות ברשת התעלות החוצה עיר קטנה זו. לאחר ביקורנו נמשיך בהפלגה במורד הנהר לכיוון קמפונג טרלאח. בהגעה נצא בנסיעה לביקור במקדש המקסים של וואט קמפונג לאו פגודה, שנבנה במאה האחרונה ונשמרים בו ציורי קיר יפים. נמשיך בנסיעה לאודונג, שבין 1618 ל-1866 שימשה כעיר הבירה של קמבודיה. בעיר זו, שהוקמה על גבעה, ישנם מבנים בודהיסטיים רבים מימי מלכי הקמר האחרונים. לינה בספינת הנהר.

יום 6 קו צ'ונג - פנום פן

הבוקר נעגון בקו צ’ונג. נעצור בכפר זה, שאנשיו עוסקים באריגת משי, לסיור בוקר. נסייר בכפרים הנצחיים של גדת המקונג, המתפרנסים בעיקר מדייג. בהמשך היום נפליג לפנום פן. לינה בספינת הנהר.

יום 7 פנום פן – הארמון המלכותי והמוזיאון הלאומי

עם בוקר נעגון בפנום פן, עיר הבירה של קמבודיה. פנום פן, שוכנת לגדות נהר הטונלה סאפ, בסמוך למפגש הנהרות עם המקונג ועם הנהר באסאכּ. ברחובות העיר עדיין נשמרת הארכיטקטורה הקולוניאלית הישנה מימי השלטון הצרפתי. נבקר בארמון המלכותי, בפגודת הכסף ובמוזיאון הלאומי, הכולל תצוגות יוצאות מהכלל של אמנויות קמר. אחר הצהריים, נחשף לסיפור הטראגי של מלחמת האזרחים בקמבודיה. נערוך ביקור במבנה ששימש כבית ספר בעבר והוסב למחנה המעצר -21 S בשנים 1975 עד 1979. המקום משמש כיום מוזאון לזכר “טואול סלנג”  מתנגדי השלטון הרצחני של הקמר רוז’ אשר עונו ונרצחו במקום. לינה בספינת הנהר

יום 8 חציית הגבול לוויטאנם בשייט על המקונג

נעזוב את פנום פן ונתחיל בהפלגה אל עבר הגבול עם ויאטנם. לאחר חציית הגבול נמשיך בשיט במורד נהר המקונג. לינה בספינת הנהר.

יום 9 טאן צ'או (ויאטנם)

הבוקר נגיע לטאן צ’או, עיירה מבודדת השוכנת לגדת היובל הראשי של נהר המקונג. נבקר בחוות דייג. בהמשך נבקר בית חרושת מסורתי לייצור מחצלות, בבית חרושת מסורתי לאריגת משי. החזרה למזח לארוחת צהריים תבוצע באמצעות נסיעה בריקשה ברחבי עיר מרתקת זו. לינה בספינת הנהר.

יום 10 סאדק - קאי בה

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לסאדק בה נערוך סיור רגלי. הסופרת הצרפתית מרגריט דוראס בילתה חלק מילדותה בסאדק, עיירה הומה עם בניינים פזורים באקראי השוכנת על דלתת המקונג. הבמאי ז’אן ז’אק אנו צילם כאן חלק ניכר מסרטו “המאהב”. נראה את ביתו של המאהב הסיני של מרגריט המשמש כיום כמוזיאון קטן. נמשיך בהפלגה ונעגון בקאיי בה. נראה את השוק הססגוני,  את הקתדראלה הצרפתית הבנויה בסגנון גותי, נבקר בבית חרושת מסורתי לייצור ממתקי הקוקוס ונלמד על תהליך ייצור “נייר אורז” שהינו חלק בלתי נפרד מהמטבח הווייטנאמי. לינה בספינת הנהר.

יום 11 סייגון - הו צ'י מין סיטי – מוזיאון המלחמה – השוק הסיני ומקדש טיין האו

ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה אל סייגון. נבקר במוזיאון המלחמה, המציג עדויות, צילומים ומוצגים ממלחמת וויאטנאם, נבקר ברובע הסיני, בו נראה את השוק הסיני הענק, בו נוכל לראות את חיי המסחר התוססים. מוכרים הכול, בדים ססגוניים, פנסים אדומים ובגדים, לצד מאכלים אוריינטליים אותנטיים, עשרות סוגי איטריות פטריות, תבלינים, וירקות שונים ומשונים. נערוך ביקור במקדש הסיני טיין האו, שנבנה במאה ה-19 לכבודה של טיין האו, הגבירה של הים. לינה בסייגון.

יום 12 סייגון (הו צ'י מין סיטי) – המשך סיורים בעיר

הבוקר נצא לכרך הגדול. נטייל בגדה המערבית של נהר סייגון. נראה את מה שהיו אזורי המגורים של הדיפלומטים והבניינים הקולוניאליים שהותירו אחריהם הצרפתים. נראה את כנסיית נוטרדאם, את בניין הדואר המרכזי המרשים, את ארמון האיחוד בו הכריזו על הקמת וייטנאם המאוחדת עם סיום מלחמת וייטנאם ועזיבת הכוחות האמריקאים. נראה גם את בניין האופרה ואת השדרה היפה במרכז העיר. לינה בסייגון.

יום 13 מקדש "קאו - דאי" ומחילות הווייטקונג- טיסה להייפונג

עם בוקר נסע אל טאי נין, בו נמצא המקדש המרכזי של דת ה”קאו דאי”. קאו דאי הינה אחת הדתות האזוטריות של דרום וייטנאם ומאופיינת בטקסים וריטואלים וססגוניים. המקדש עצום המימדים מקושט ומעוטר בצבעוניות רב גונית ובססגוניות. נצטרף למאות המתפללים המתרכזים במקדש המרכזי ונצפה בטקס היומי. לאחר הטקס נמשיך בנסיעתנו למערכת המחילות של הווייטקונג, מחילות קוצ’י. נלמד כיצד ניהלו הוייטנאמים את מלחמת הגרילה נגד האמריקאים. נצא בטיסת ערב לעיר הייפונג, העיר השלישית בגודלה בוויאטנם. עם ההגעה ניסע לבית מלון למנוחה. לינה באזור הייפונג.

יום 14 מפרץ הייפונג – שייט ולינה במפרץ האלונג

לאחר ארוחת בוקר נצא למפרץ האלונג, הנחשב לאחד מפלאי הטבע בעולם. המפרץ, שהוכרז כאתר מורשת עולמי מאופיין בנופים קארסטים פלאיים של אלפי צוקים משוננים המתרוממים מתוך הים. נצא בשיט קסום במפרץ בין צוקים מכוסים בצמחיה טרופית. לינה בספינה במפרץ עצמו.

יום 15 בוקר קסום במפרץ האלונג ובהמשך נסיעה להאנוי

נתעורר בבוקר קסום במפרץ האלונג, נשלים את הביקורים בלגונות היפיפיות ונצא בנסיעה חזרה להאנוי, בירת המדינה והמרכז האדמיניסטרטיבי, פוליטי של ויטנאם. זוהי עיר גדולה יחסית בעלת אווירה פסטורלית בחלקים גדולים הודות לשטחים הירוקים ולמספר האגמים המנקדים אותה. בהמשך ניסע למלוננו למנוחה והתארגנות. לינה בהאנוי.

יום 16 האנוי – נסיעה לאזור טראסות האורז של סאפה

עם שחר נשים פעמינו לכיוון צפון, כשיעדנו הוא העיירה סאפה, אחד המקומות המרתקים, היפים והמעניינים ביותר בויאטנם, השוכנת בגובה של כ-1500 מ’. האזור ידוע גם בשם “האלפים הטונקינים” קרוב לגבול עם סין, טובל בטרסות של אורז, ומהווה בית לשבטים המרכיבים את הפסיפס האנושי של וייטנאם. בין השבטים ניתן למצוא את המונג השחור והפרחוני, הזאו האדום ועוד. לכל שבט התלבושת האופיינית, השפה והמנהגים שנשמרו ונשזרו בתבונה במארג החברתי בווייטנאם. סאפה מוקפת הרים, עם הנוף מקסים. כאן נמצא גם ההר הגבוה בווייטנאם, פאן סי פאן, המתנשא לגובה של 3,143 מ’. עם הגיענו, נעצור בכמה נקודות תצפית, ונבקר באחד הכפרים על מנת להתוודע מקרוב לחיי אחד השבטים. לינה בסאפה.

יום 17 סאפה – ביקור בשוק שבטי האזור הססגוני

עם בוקר נתעורר לנוף הקסום של האזור . נצא להליכה למקום מושבם של מספר שבטים. נראה את בית הספר המקומי והכנסייה, נלמד על שילוב המיעוטים האתניים בחברה הווייטנאמית. נבקר בשוק מקומי, בו תינתן לנו הזדמנות אמיתית לראות מקרוב את אורח החיים וההתנהלות של השבטים. בשווקים הססגוניים מוכרים בני השבטים את מרכולתם, החל ממצרכי מזון וירקות וכלה במלאכות יד ואומנויות מסורתיות ומקומיות. לינה בסאפה.

יום 18 סאפה – נסיעה בחזרה להאנוי וסיורים בעיר

עם בוקר נעזוב את האזור הקסום של סאפה ונשוב לעיר הבירה האנוי. ביום וחצי הנותרים נבקר בקומפלקס ההנהגה של האנוי שם נמצא המאוזוליאום של הו צ’י מין, אבי האומה, נראה את ביתו, את הארמון הנשיאותי, את בית המפלגה הקומוניסטית ואת מוזיאון הו צ’ מין. נראה את פגודת העמוד שעומדת על עמוד אחד מזה אלף שנים, מקדש בודהיסטי, סמל הטוהר. לינה בהאנוי.

יום 19 האנוי

נבקר באגם המערבי שם צנח הטייס האמריקאי ג’והן מקיין במלחמת ויאטנם, ונפל בשבי. נבקר ב”הילטון האנוי” בית הכלא הידוע לשמצה שם היה כלוא. באגם המערבי נבקר במקדש צ’ואה טראן קואק. נמשיך לסיור בריקשות באזור המיוחד של 36 הסמטאות של בעלי המלאכה. נחזה בתיאטרון בובות המים. מופע פולקלור ייחודי שהתפתח ע”י הכפריים בשדות האורז. לינה בהאנוי.

יום 20 המשך סיורים בהאנוי – טיסה לבנגקוק ומשם לתל אביב

היום נוסיף לטייל בהאנוי. נראה את מקדש הספרות, האוניברסיטה הראשונה של ויאטנם, שנבנתה בשנת  1070 לכבודו של קונפוציוס, נראה את הרובע הצרפתי המפורסם, את הרובע העתיק של העיר, את בניין האופרה, את אגם החרב. נעלה לאי שבאגם שאליו מוביל הגשר האדום המפורסם, סמל העיר, ועליו מקדש עתיק. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונמריא לבנגקוק ומשם ישירות ארצה.

יום 21 הגעה לתל אביב

עמוסי חוויות ננחת לפנות בוקר בתל אביב  

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב בנגקוק 10:45 שעות
בנגקוק סיאם ריפ 1:15 שעות
האנוי בנגקוק 2:05 שעות
בנגקוק תל אביב 10:50 שעות

מפרץ האלונג - ויטנאם

סאפה - ויטנאם

מטיילים ממליצים

"טיול מהנה ועונה על כל הציפיות, רמת השירותים מספקת ומהנה, נהניתי מאוד"
ישראל סוטולובי

"המדריכה היתה מעולה והקבוצה היתה איכותית"
לילי סולומון

"טיול מוצלח ביותר"
נחמיה מלך

מחירים
הנחה נוספת בסך $20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
KVC02 ינואר 2025 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
 • המחיר תקף לחדר עם חלון הנפתח למרפסת צרפתית ב- UPPER DECK

 • ניתן לשדרג לחדר עם חלון הנפתח למרפסת צרפתית ב- PANORAMIC DECK בתוספת 260$ לאדם בחדר זוגי , 410$ לאדם בחדר יחיד.

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בחברת אל על, בנגקוק איירווייז, ווייטנאם איירליינס בנתיב: תל אביב - בנגקוק - סיאם ריפ, האנוי - בנגקוק - תל אביב.
 • טיסה פנימית על פי המסלול.
 • לינה במלונות מדרגה ראשונה על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • 7 לילות בספינת הנהר בחדרים חיצוניים כולם עם מרפסת צרפתית.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים מינרליים, משקאות קלים, בירות מקומיות ויין מקומי במהלך הארוחות.
 • לילה בספינה במפרץ האלונג על בסיס פנסיון מלא.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מיסי נמל (עשויים להשתנות).
 • טיפים לנותני השירותים השונים (כולל בספינה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.
 • דרושה אשרת כניסה לווייטנאם וקמבודיה (אינה כלולה במחיר ותטופל דרכנו לקראת היציאה לטיול).  נא להעביר אלינו לאחר ההרשמה צילום דרכון. את הצילום יש לשלוח ב- WhatsApp ל: 052-2313666 (אין מענה טלפוני במספר זה). לפרטים נוספים ועלויות לחצו כאן.

 • לתשומת ליבכם מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30-45 דקות ברצף. בחלק מהאתרים קיימת בעיית נגישות. בחלק מהמקומות שנלך בהם הדרכים הן דרכי עפר או מרוצפות אבן ואינן סלולות. לעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון. ויטנאם הינה מדינה טרופית לחה, פעמים רבות יורד גשם והדרכים חלקלקות.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השיט מתבצע בספינת הנהר RV La Marguerite
 • ביקור במקדשי אנגקור הנפלאים הנחשבים אחד משבעת פלאי עולם
 • ביקור במקדש המקסים של וואט קמפונג לאו פגודה
 • ביקור באודונג ששימשה בעבר כעיר הבירה של קמבודיה
 • ביקור בכפר קו צ'ונג
 • ביקור בארמון המלכותי, בפגודת הכסף ובמוזיאון הלאומי בפנום פן
 • ביקור במוזיאון המלחמה בסייגון
 • שייט ולינה במפרץ האלונג הנחשב לאחד מפלאי הטבע בעולם
 • מקדש "קאו - דאי" ומחילות הווייטקונג
 • ביקור במאוזוליאום של הו צ'י מין
 • ביקור בעיירה סאפה - אחד המקומות המרתקים היפים והמעניינים ביותר בויאטנם

על הספינה

RV La Marguerite

ספינה הנהר RV La Marguerite היא ספינה השטה על נהר המקונג בין ויאטנם לקמבודיה. מהקומה העליונה של הספינה ניתן לראות את הנוף הנהדר של הנהר. במהלך השיט תוכלו ליהנות ממרכז ספא, בריכת שחיה קטנה, מספרה, בר, מסעדה פנורמית וחדר כושר. החדרים בספינה מרווחים ונוחים ומתפרשים על פני...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  האנוי הו צ’י מין סאפה
דצמבר 21° 31° 15°
ינואר 19° 32° 13°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

21 ימים • כולל טראסות האורז של סאפה ו-7 לילות שייט על נהר המקונג
לוגו של וואטסאפ