טיול מאורגן לאוזבקיסטן

10 ימים • בדרך המשי הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

10 ימים

9 לילות

יבשתי

קוד טיול KUZ

קסם האדריכלות האסלאמית

דרך המשי בין מזרח למערב הייתה במשך אלפיים שנה הדרך הראשית של העולם. מרכז אסיה ובתוכו אוזבקיסטן, הוא אחד המקומות הנידחים בעולם שטרם נתגלו על ידי עולם התיירות. בטיול מאורגן לאוזבקיסטן של גאוגרפיקל תגלו מכלול של ערבות מדבריות עם נאות מדבר, נהרות זכים והרים ירוקים. שרידי ערים עתיקות, מסגדים, מדרסות וארמונות הענק, שווקים מלאים בכל טוב של התוצרת המקומית ואנשים מסבירי פנים - זוהי תמצית החוויה האוזבקית.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא
 • טיסות ישירות 
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה וראשונה
 • דמי סבלות בבתי המלון

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב - טשקנט

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה לטשקנט בירתה של אוזבקיסטן. זוהי עיר גדולה ומודרנית בסגנון רוסי, עם אווירה אסיאתית מוסלמית, שנבנתה מחדש על ידי הרוסים לאחר רעידת האדמה הקשה שפקדה את העיר ב- 1966. עם ההגעה ניסע בית המלון להתארגנות ומנוחה. לינה בטשקנט.

יום 2 הרי טיאן שן - צ'ימגאן – עליה ברכבל לתצפית

לאחר ארוחת הבוקר, נצא במיניבוסים לכיוון איזור צ’ימגאן שבהרי טיאן שן, המקיפים את טשקנט. בדרך נעבור דרך נופי אגמים, כפרים ויערות, בהם נוכל לראות את כוורות הדבש הרבות – אחד מענפי החקלאות באזור. צ’ימגאן שוכנת בגובה של כ-1500 מטרים ומשמשת כאתר סקי בחורף וכנקודת יציאה לטיולים רגליים קצרים. נעלה ברכבל לאחת מפסגות ההרים לתצפיות נוף מרהיבות ואחר כך ניסע לאגם צ’ארוואק – אגם מלאכותי, שנוצר בעקבות בניית סכר ענק במקום והמוקף בנוף הררי פסטורלי זהו אגם  ששטחו כ-70 קמר המשמש כאתר נופש – ובמקביל, מזין תחנת כוח הידרו-אלקטרית. בתום הביקורים, נשוב לטשקנט. בשעות הערב נצא אל מתחם “מג’יק סיטי”, אתר הקניות והבילויים החדש של טשקנט. לינה בטשקנט.

יום 3 טשקנט - טיסה לאורגנץ' – חיוה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את ביקורנו בטשקנט שהייתה בעבר העיר הרביעית בגודלה בברית המועצות, היא הלב של מרכז אסיה ומשמשת כצומת דרכים חשובה. העיר יושבת בלב הערבה המדברית ובאזור של קבוצת נאות מדבר. נבקר באנדרטה שהוקמה לזכר נפגעי רעידת האדמה שפקדה את העיר ב-1966 ונראה את מגדל הטלוויזיה שנבנה בתקופה הסובייטית. לפני הצהרים, ניסע לשדה התעופה בטשקנט משם נטוס לאורגנץ’. עם ההגעה ניסע לחיוה, ונתחיל את ביקורינו בעיר הפנימית של חיוה, עיר-המוזיאון השמורה. נבקר במדרסת מוחמד אמין חאן, המשמשת היום כמלון ונצפה אל מינרט קלטה מינור הצמוד אליה. לינה בחיוה.

יום 4 העיר העתיקה חיוה – ארמון טאש קאולי

הבוקר נטייל בחיוה, עיר-מוזיאון הממוקמת בנווה המדבר של חורזם. זוהי עיר עתיקה שנשתמרה על חומותיה ושעריה, עם ארמונות והרמונות ואשר לפי האגדה נוצרה כששם, בנו של נח, גילה כאן באר מים חיים. העיר הייתה קיימת, קרוב לוודאי, כבר במאה ה-8, כמבצר וכתחנת סחר על אחד מנתיבי דרך המשי המיתולוגית. בתחילת המאה ה-16 הפכה לבירת חורזם, כשעיקר פרנסתה התבסס על שוק עבדים ששכן ליד אחד משעריה. במאה ה-19 נכבש המקום על ידי האימפריה הרוסית הצארית. העיר העתיקה נחרבה ושוקמה מספר פעמים כשרוב האתרים החשובים שלה הינם מ-400 השנים האחרונות. מהחומה המקיפה את העיר העתיקה ניתן ללמוד על פארה ויופייה בעבר. נצא לביקור בעיר הפנימית (איצ’ן קלה), נעלה אל החומות להשקיף על נאות המדבר, חורזם ונבקר בארמון טאש קאולי, במסגד יום השישי ובקברו של קדוש מקומי פאחלאבון מחמוד, אליו עולים מאמינים רבים כדי להתפלל ולשתות ממי הבאר הקדושים שבמקום. בין סמטאות העיר נוכל לראות בתי מלאכה זעירים העוסקים במלאכות מסורתיות כגון: ריקועי נחושת , אריגה, גילוף עץ ועוד. לינה בחיוה.

יום 5 חיוה – מדבר קיזילקום - בוכרה

בבוקר נצא מחיוה בנסיעה ארוכה דרך מדבר קיזילקום (המדבר האדום) לבוכרה. עם הגיענו לבוכרה בשעות הצהרים המאוחרות נצא לסיור ראשוני בבוכרה היפה, ברוכת השמש. העיר יושבת בנווה מדבר על נהר הזרפשן ונחשבת לאחת היפות בין ערי “דרך המשי” מרכז העיר מהווה שמורה אדריכלית שבה יותר מ-140 מבנים שהוכרזו כאתרים לשימור ע”י אונסקו. נראה את הלאבי-האוז – ברכת המים הגדולה המהווה את מרכז העיר העתיקה. הבריכה הייתה חלק ממערכת תעלות ובריכות מים בהן רושתה בוכרה, אשר שימשה את התושבים לשתייה ולהשקיה. הבריכה מוקפת עצים עתיקים, בתי קפה ומבנים היסטוריים. סמוך לה ניצב פסלו של חוואדג’ה נאסר-א-דין, החכם המקומי, שלא חשש להתל בשליטים. ליד הפסל שוכנת מדרסת נדיר דיוואן בגי, בעבר קרוון. סראי (אורחן) לסוחרים שעברו בדרך המשי. לינה בבוכרה.

יום 6 בוכרה – מסגד מגוקי אטרי – בית הכנסת – ארמון הקיץ - מופע פולקלור וארוחת ערב

נקדיש את היום לביקורים בעיר המרתקת וסביבותיה. נתחיל בביקור ב”ארק”, הלא הוא מצודת בוכרה, מקום מושבו של האמיר, שליט העיר. נבקר, במסגד, בחצרות ובמוזיאון ההיסטורי שבמצודה וכן נערוך תצפית ממרומי המצודה אל מרכז העיר העתיקה. נמשיך ונבקר בכמה מהמדרסות המסגדים השונים שבעיר ובראשם מתחם פוי קאלון הכולל את מדרסת מירי ערב, מינרט קאלון ומסגד ג’ומה המהווים עדות לקדושתה הרבה של בוכרה בעולם המוסלמי. נמשיך אל השוק וכיפות המסחר שלו ונשוטט להנאתנו בכיפת החלפנים, כיפת הכובעים וכיפת התכשיטים, ששימשו בעבר את הסוחרים על דרך המשי, וכיום נוכל למצוא בו חנויות המלאות בכל טוב. מכאן נשים פעמינו אל מסגד מגוקי אטרי העתיק, המשמש כמוזיאון לשטיחים ובו נלמד על סוגי השטיחים ודוגמאות השטיחים הנארגים ברחבי אוזבקיסטן ושכנותיה. נטייל בסמטאות העיר ונבקר במח’לה שהוא האזור היהודי של בוכרה ובמרכזו נראה את בית הכנסת ובתי הספר היהודים המשרתים את קהילת יהודי בוכרה של היום. אחר הצהרים נצא לביקור בארמון הקיץ של האמיר האחרון שעזב את בוכרה בראשית המאה ה-20 במנוסתו מהבולשביקים בערב נצא לחזות במופע פולקלור משולב בתצוגת אופנה אוזבקית המשמרת מסורת עם אומנויות שימושיות בנות ימינו כולל ארוחת ערב במדרסת נדיר דיוואן בגי. לינה בבוכרה.

יום 7 בוכרה – סמרקנד – מצפה הכוכבים ושלושת המדרסות

נצא מבוכרה וניסע באזור החקלאי הפורה לכיוון סמרקנד. בדרכנו נבקר בגיז’דובאן, בה נבקר בבית יוצר מקומי לכלי חרס וסדנת רקמה מקומית. בשעות הצהריים נגיע למלוננו בסמרקנד, שהייתה המרכז המפואר והמרשים בממלכה חובקת העולם של טימור לנג. אין עוד שם שמעלה את ניחוחה של דרך המשי כמו סמרקנד. בעיר חיו אז בני כל העמים והדתות של אסיה התיכונה והמערבית וכיום היא מלאה במונומנטים ענקיים של טימור לנג ושל נכדו אולוג בק. בהמשך נצא לבקר במצפה הכוכבים של אולוג בק – שליט העיר, נכדו של טימור לנג, שהיה גם אסטרונום ומתמטיקאי, אשר הוקם בשנת 1428 ובו מצויים שרידי הסקסטן, באמצעותו מדד את מרחק גרמי השמיים ומיפה אותם עוד נבקר בכיכר הרג’יסטאן המופלאה, מרכזה של סמרקנד ההיסטורית, שבה שלוש מדרסות מרשימות – אולוגבק, שר-דור ומסגד הזהב + מדרסה טיליה קארי, המוארות באורות הערב. לינה בסמרקנד.

יום 8 סמרקנד – המאוזולאום – כיכר הרג'יסטאן – נקרופוליס שאחי זינדה – הרובע היהודי

נמשיך בביקורים בעיר האגדית – בירתו של טימור לנג. נתחיל את ביקורנו באתר הקבורה המרשים של משפחת המלוכה – “גור אמיר”, המאוזוליאום של טימור לנג, אולוג בק ועוד בני משפחת טימור. נשוב לביקור יום בכיכר הרג’יסטאן המרהיבה, המוקפת במדרסות המרשימות המצופות קרמיקה צבעונית – ומעליהם מתנוססות כיפות מצופות בקרמיקה כחולה – פאר הבניה המוסלמית. נמשיך אל מסגד ביבי חנום הנקרא על שם אשתו האהובה של טימור שהייתה ממשפחת אצולה מונגולית ולא נפסח כמובן על הבזאר המקומי העשיר והמלא בכל טובה של אוזבקיסטאן – בזאר סיאב. נטפס גם אל נקרופוליס שאחי-זינדה =”המלך החי-המת”, מכלול של מאוזולאומים, שהחשוב בהם הינו קבר קוסאם איבן עבאס, שלטענת המקומיים היה בן דודו של הנביא מוחמד. הקברים באתר מעוטרים באריחי מוזאיקה  ומאיוליקה, העשויים בטכניקת זיגוג מקומית מיוחדת ומרשימה. נבקר ברובע היהודי של סמרקנד – ואם הזמן יאפשר – נכנס לבית כנסת פעיל של הקהילה המקומית, ולסיום נבקר במפעל אריגת שטיחי משי מקומי שהוא גם בית ספר לאריגה. לינה בסמרקנד.

יום 9 סמרקנד – נסיעה לטשקנט – העיר העתיקה טשקנט – ביקור בבזאר צ'ורסו

בבוקר נצא לנסיעה בחזרה אל טשקנט. בהגיענו, נשלים את הביקורים בעיר: נתחיל בביקור בעיר העתיקה ונבקר במתחם מסגד ג’ומה, מוי מובארק ומדרסת באראק-חאן. נבקר בבזאר הגדול של העיר – בזאר צ’ורסו וכן נרד לביקור בתחנות הרכבת התחתית המפוארות, שנבנו בתקופה הסובייטית. עוד נבקר בכיכר האמיר טימור ובכיכר העצמאות המרשימה, שבה אתר זיכרון לחללי העם האוזבקי במלחמת העולם השנייה. לינה בטשקנט.

יום 10 ביקור בבית הווזיר – טיסה מטשקנט לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נסיים את הביקורים בטשקנט בביקור בבית הווזיר שהוסב למוזיאון מסורתי של עבודות יד שימושיות כגון שטיחים, כלי קרמיקה, סמוברים ועוד. משם ניסע לשדה התעופה לקראת טיסתנו בחזרה לתל אביב.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב טשקנט 5:00 שעות
טשקנט תל אביב 5:20 שעות

טשקנט

מחירים
הנחה נוספת בסך $20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
KUZ01 22/09/2024 01/10/2024 $3310 $481 $200 הנחה לנרשמים עד 28/05/2024 טרם נקבע בילי לוין בהרשמה הרשמה

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אוזבקיסטן איירווייז בנתיב: תל אביב - טשקנט - תל אביב
 • טיסות פנימיות על פי המסלול
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה וראשונה
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב"
 • מיסי נמל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון. בחלק מהאתרים, מקום החנייה או ההורדה המותרת לאוטובוסים – מצריך הליכה נוספת עד הכניסה לאתר. כמו כן, העיר חיוה מהווה עיר מוזיאון ואין כניסה לרכב, לכן הסיור בעיר הפנימית הוא רגלי.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • רכבל בהרי צ'ימגאן
 • ביקור בכיכר הרג'יסטאן המרהיבה, המוקפת במדרסות המרשימות
 • מופע פולקלור ייחודי עם תצוגת אופנה מקורית
 • מצפה הכוכבים של אולוג בק
 • המאוזוליאום של טימור לנג ובני משפחתו בסמרקנד
 • אגם צ'ארוואק המוקף בנוף הררי פסטורלי
 • ביקור בארמון טאש קאולי, במסגד יום השישי ובקברו של קדוש מקומי, פאחלאבון מחמוד בחיוה
 • ביקור ברובע היהודי של סמרקנד
 • ביקור בתחנות הרכבת התחתית המפוארות בטשקנט, שנבנו בתקופה הסובייטית
 • ביקור בבית הווזיר שהוסב למוזיאון מסורתי של עבודות יד בטשקנט

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  טשקנט בוכרה
ספטמבר 27° 24°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ