שייט נהרות על הדנובה, המיין והריין

שייט בנהר המיין ויובליו

9 ימים • כולל טעימות מהריין והדנובה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

9 ימים

7 לילות

7 לילות שיט

קוד טיול RMD

המיין הוא נהר בגרמניה, אחד מיובליו העיקריים של הריין. הוא זורם דרך בוואריה, באדן-וירטנברג, והסן. המיין מתחיל ברכס הרי פיכטל שבצפון מזרח בוואריה במפגש שני יובליו העיקריים, המיין האדום והמיין הלבן וזורם לאורך 525 ק"מ . הוא נשפך אל הריין בגובה 82 מטר ליד מיינץ ממערב לפרנקפורט.

המיין מקבל את מימיו מכמה יובלים  הזורמים לאורך התוואי שלו. אחד מהם הוא נהר רגניץ הזורם במדינת פרנקוניה,ניפגוש אותו  בעיר במברג. הרגניץ נוצר מהתמזגות הרדניץ עם הפגניץ המגיע מכיוון נירנברג. לאורך היובלים האלה היו בימי הביניים הרבה מאוד תחנות העלאת מים ע"י גלגלי עץ לאקוודוקתים לצורך השקיה, או אספקת מים לכפרים רחוקים מהנהר. חלק ממימי היובלים מוזרמים לתעלת הריין מיין והדנובה המלאכותית, המאפשרת לנו לשוט מנמל רוטרדם ועד לים השחור ברומניה. טיול זה יוביל אתכם לעולם של תעלות ציוריות, סמטאות מימי הביניים, כרמים מרהיבים וטירות.

השייט מתבצע בספינה אלגנטית בדרגת תיירות של חמישה כוכבים ובפנסיון מלא וכמובן, עם שירות איכותי ומקצועי. מדי יום עוגנת הספינה ביעד אחר וממנה יוצאים טיולים מודרכים נינוחים לאתרים המרכזיים באזור. הדגש כאן על טיול רגוע, בלי להתרוצץ, להעביר מזוודות או לעמוד בלוחות זמנים בלתי אפשריים. מי שמחליט לוותר על הסיור, מוזמן להמשיך ליהנות מהספינה במשך שעות היום.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • שייט בספינת נהר יוקרתית ומפוארת ברמת 5 כוכבים
 • חדרי הספינה מרווחים - גודלם של החדרים בקומה האמצעית והעליונה כ-17.5 מ"ר
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השייט כולל ארוחות גורמה ושלל פינוקים נוספים
 • בארוחות הערב, יין אדום / לבן איכותי ממחוזות היין הנפלאים של אירופה ללא עלות נוספת
 • עמדת קפה/תה ומים חופשי לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה
 • מופעי מוסיקה יומיים של צוות המוסיקאים הנמצא על הספינה
 • שייט בעמק המוזל היפהפה וביקור בפנינת עמק המוזל העיירה קוכם
 • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב – פרנקפורט - קלן - עליה לספינת הנהר

הבוקר נצא בטיסה ישירה לפרנקפורט, משם נמשיך בנסיעה לקלן. נראה את הקתדראלה הגדולה בגרמניה, סמלה של העיר, את הגשרים המרשימים שעל הריין שנהרסו בהפצצות במלחמה ונבנו מחדש, נטייל במרכז העיר, בשדרות הקניות הרחבות ככל שהזמן יאפשר. לקראת שעות הצהריים ניסע לנמל שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. לפני ארוחת הערב, ייערך קוקטייל קבלת פנים חגיגי. לינה בספינת הנהר.

יום 2 רודסהיים - מוזיאון תיבות הנגינה ברודסהיים

בשעות הבוקר המאוחרות הספינה תגיע לרודסהיים הציורית, עיירת יין עתיקה ומקסימה עם פונדקי יין נעימים, הזוכה לפופולאריות רבה בקרב תיירים. נטייל בסמטאותיה הציוריות ברכבת תיירים המקסימה ונבקר במוזיאון הייחודי של תיבות הנגינה המכניות של זיגפריד, אחת המפורסמות באירופה. בשעות אחר הצהריים הספינה תפליג לכיוון מילטנברג. לינה בספינת הנהר.

יום 3 מילטנברג - ורטהיים

הבוקר נתעורר כאשר אנו שטים באחד היובלים הגדולים של נהר הריין, הוא ה”מיין”. נהר שכל 500 הקילומטרים שלו זורמים בתחומי גרמניה והוא חולף בשלוש מתוך 16 המדינות מהן בנויה גרמניה: בוואריה, באדן וירטנברג ומדינת הסן. העיר הגדולה הבנויה על גדות המיין היא פרנקפורט. המיין הוא נהר צר יחסית ומפותל ודורש מיומנות מיוחדת בניווט ספינות השטות בו. נעבור אזורים חקלאיים מישוריים, אזורי גבעות מיוערים ועיירות ימי ביניים עם טירות עתיקות. בשעת צהריים נגיע למילטנברג (Miltenberg), עיירה קטנה הממוקמת על פיתולו של נהר. נצא לסיור רגלי בעיר, לאורך רחובותיה הצרים המרוצפים באבנים ובתיה שחלקם עשויים מעץ. נראה את הכנסייה ההיסטורית סנט ג’והן נפומוק בקצהו הדרומי של הגשר ואת “גסטהאוס צום רייזן”, אחד מהמלונות העתיקים ביותר בגרמניה. בהמשך ניסע באוטובוס לוורטהיים (Wertheim), עיירה אגדית ומקסימה הממוקמת בנקודה שבה מתמזגים נהר מיין ונהר טאובר. נערוך  סיור רגלי בעיר ובשעות הערב נמשיך בהפלגה לכיוון וירצבורג. לינה בספינת הנהר.

יום 4 וירצבורג – ארמון רזידנס

בשעות הבוקר נעגון בווירצבורג, עיירה עתיקה הבנויה על נהר המיין בה מתחילה “הדרך הרומנטית”. נבקר בארמון הרזידנס (Residenz) – מהארמונות הבארוקיים הגדולים ביותר בגרמניה המשמש דוגמא מובהקת לבארוק הגרמני בשיא פריחתו, נבנה על-ידי הארכיטקט המקומי בלטהסר נוימן בין השנים 1720 ל-1744. הארמון מפורסם בשל גרם מדרגות השיש הגדול שלו ופרסקאות שצייר האמן הוונציאני ג’ובאני בטיסטה טיפולו. נשוב לספינה לארוחת הצהריים ונצא שוב להמשך סיור בעיר. נראה את הגשר הישן, בית העירייה, הקתדראלה ונבקר בכיכר מארקט. לינה בספינת הנהר.

יום 5 במברג

הבוקר אנו ממשיכים בשייט על נהר המיין באחד האזורים היפים שלו, אזור גידול כרמים לייצור היין המפורסם של האזור. הנהר מתפתל וזורם אל עבר אחד היובלים שלו נהר “רגניץ” הזורם דרך מחוז פרנקוניה. אורכו של הרגניץ הוא 68 ק”מ ומשמש תחילתה של התעלה המלאכותית תעלת “ריין מיין דנובה” המאפשרת לספינות לעבור מרוטרדם שבהולנד ועד לים השחור ברומניה. בדרך נפגוש עיירות מרפא יפות, עם בתים עתיקים וצריחי כנסיות בסגנונות שונים מתנוססים במרכזם. לאחר ארוחת הצהריים נעגון בבמברג (Bamberg)   אחת מהערים הגרמניות השמורות ביותר מימי הביניים. המספר העצום של בנייניה ההיסטוריים (2,300 בניינים) גרם לכך שתיכלל באתרי המורשת העולמית של אונסק”ו. האתרים כוללים את הקתדראלה הגותית, את הארמונות האפיסקופליים הישנים והחדשים ואת בניין העירייה העתיק, מבנה שובה לב הממוקם על אי בנהר רגניץ (Regnitz) . נטייל בכיכר השוק וממנה נלך אל הגשר העליון עליו נמצא בית העירייה הישן. נבקר בקתדרלה, נראה את הארמון החדש ועוד. נשוב לספינה לארוחת הערב ונפליג לכיוון נירנברג. לינה בספינת הנהר.

יום 6 נירנברג

בשעות הבוקר נעגון בנירנברג, העיר השנייה בגודלה בבוואריה שבגרמניה אחרי מינכן. כיום היא מהווה עיר תיירותית ומושכת אליה תיירים רבים. העיר העתיקה, אשר נחרבה כמעט כליל בהפצצות של בעלות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה שוחזרה באופן קפדני. נבקר בכיכר השוק הססגונית ונתרשם מהמזרקה המרהיבה וכנסיית גבירתנו. נצפה אל הטירה העתיקה השוכנת במרומי הגבעה ונמשיך אל האתרים שנותרו מהתקופה הנאצית-נתרשם מהקולוסיאום ומאתר הצפלין – אתר המצעדים. כמובן שלא נפסח על שדרת זכויות האדם ונטייל בסמטאות העיר העתיקה על גדות נהר הפגניץ. נשוב לספינה לארוחת הצהריים ונפליג לכיוון רגנסבורג. לינה בספינת הנהר.

יום 7 רגנסבורג - שייט בנופי בוואריה

הבוקר נעגון ברגנסבורג, עיירה ציורית יפיפייה. נטייל בסמטאות מרוצפות הבזלת, נראה את קתדרלת סט. פיטרס הידועה כאחת מהכנסיות הגותיות המרשימות באזור בוואריה כולה. נראה את בית העירייה ואת המגדלים המיוחדים שבנו הסוחרים האיטלקים. נתכנס ליד המיצג המכונה “התכנסות” אותו יצר האמן הישראלי דני קראוון. נחזור לארוחת הצהריים בספינה, ולאחריה נמשיך בסיור בעיר. נצפה מעל גשר האבן הראשון שעל הדנובה שנותר בעיירה מתקופת ימי הביניים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בספינת הנהר.

ימים 8+9 פסאו - מינכן - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא לסיור ב פסאו, הידועה גם בשמה “עיר שלושת הנהרות”. במידה ומזג האוויר יאפשר נעלה לנקודת תצפית מהגבעה עליה מתנוססת מצודת “הבית העליון” ומשם נצפה אל העיר העתיקה פסאו ואל הנקודה בה נפגשים שלש הנהרות: “הדנובה” המגיעה מאזור היער השחור, ה”אין” עם מימיו הלבנים מהפשרות השלגים באלפים שבאוסטריה, וה”אילז” שמגיע מהרי בוהמיה שבצ’כיה. אחר הצהריים נצא בנסיעה לשדה תעופה שליד מינכן, נעלה על טיסתנו בחזרה לתל אביב, בה ננחת מעט לאחר חצות.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב פרנקפורט 4:40 שעות
מינכן תל אביב 3:40 שעות

רגנסבורג

במברג

הרצאה בנושא: נהר הריין, הלב הפועם של אירופה בהנחיית גבי זהר

מטיילים ממליצים

"המדריך היה מעולה מכל הבחינות, אדיב וסבלני"
נדב תפוחי

"סה"כ היה טיול מצוין"
שרה נפתלי

מחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RMD01 19/09/2024 26/09/2024 €2949 €910 €190 הנחה לנרשמים עד 16/04/2024 טרם נקבע טרם שובץ מובטח הרשמה
 • המחיר תקף לחדר בקומה האמצעית Strauss Deck עם חלון פנורמי גדול (הנפתח כלפי מטה).

 • ניתן לשדרג לחדר בקומה העליונה Mozart Deck עם חלון פנורמי גדול (הנפתח כלפי מטה) בתוספת 230 € לאדם בחדר זוגי, 370 € לאדם בחדר יחיד.

RMD02 04/10/2024 13/10/2024 €3067 €986 €200 הנחה לנרשמים עד 16/04/2024 טרם נקבע טרם שובץ מובטח הרשמה
 • טיול RMD02 יארך 10 ימים והוא כולל לילה בבית מלון בפרנקפורט מדרגת תיירות ראשונה על בסיס ארוחת בוקר. לפרטי הטיול המלאים לחצו כאן. 

 • כמו כן, השייט יתבצע בספינת הנהר Amadeus Brilliant. לפרטי הספינה המלאים לחצו כאן.

 • המחיר תקף לחדר בקומה האמצעית Strauss Deck עם חלון צרפתי (דלת הזזה).

 • ניתן לשדרג לחדר בקומה העליונה Mozart Deck עם חלון צרפתי (דלת הזזה) בתוספת 230 € לאדם בחדר זוגי, 370 € לאדם בחדר יחיד.

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בחברת לופטהנזה בנתיב: תל אביב - פרנקפורט, מינכן - תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט כולל מים ללא הגבלה
 • בארוחות הערב במהלך השייט, יין אדום / לבן איכותי ממחוזות היין הנפלאים של אירופה ללא עלות נוספת
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס), כולל כניסות לאתרים השונים
 • ארוחות גורמה - ארוחת בוקר, ארוחת צהריים, קפה/תה עם עוגה אחרי הצהריים, ארוחת ערב. כל הארוחות מוגשות במסעדת פנורמה אלגנטית
 • קוקטייל קבלת פנים, ארוחת ערב לקבלת הפנים, ארוחת ערב חגיגית של הקפטן ומופע של הצוות
 • מופעי מוסיקה יומיים של צוות המוסיקאים הנמצא על הספינה
 • עמדת קפה/תה ומים חופשי לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה
 • קפה ומאפה למשכימי קום
 • מזנון חצות - חטיפי לילה
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות לספינה והסיורים
 • מיסי נמל.
 • טיפים לנותני השירותים (לא כולל טיפים בספינה בשווי 60 € לאדם לכלל ההפלגה)
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.
 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם ללכת ברגל למשך זמן מינימאלי של לפחות 30 דקות ברצף. בתוך הערים העתיקות בהם אין כניסה לאוטובוסים הסיור הוא רגלי. למתקשים בדרך יש אפשרות לשבת ולהמתין בבית קפה ולחבור לקבוצה מאוחר יותר. כמו כן, אנחנו מטיילים לרוב בערים עתיקות שבהן הדרכים מרוצפות באבנים, ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט בספינת הנהר Amadeus Queen של חברת Luftner Cruises
 • הקתדראלה הגדולה בעיר קלן
 • ביקור ברודסהיים, עיירת יין עתיקה הזוכה לפופולאריות רבה בקרב תיירים
 • סיור בבמברג, עיירת ימי הביניים ואחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו
 • הטירה הגדולה בעיר העתיקה נירנברג
 • ביקור בארמון הרזידנס (Residenz) בוירצבורג
 • קתדרלת סט. פיטרס ברגנסבורג הידועה כאחת מהכנסיות הגותיות המרשימות באזור בוואריה
 • סיור בפסאו הידועה גם בשם “עיר שלושת הנהרות”

על הספינה

Amadeus Queen

ספינת הנהר MS Amadeus Queen של חברת Luftner Cruises הושקה בשנת 2018. הספינה שטה בנהרות הריין, המיין והדנובה. כל החדרים בספינה הם חיצוניים וכוללים חלון פנורמי גדול הנפתח כלפי מטה. במהלך השייט תוכלו ליהנות ממסעדה ובר פנורמיים, ספריה, חדר כושר, חנות מתנות ובריכה.           ...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  במברג רגנסבורג
ספטמבר 19° 19°
אוקטובר 14° 14°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ

לתשומת לבכם!
בחלק מתאריכי היציאה קיימים שינויים במסלול. פירוט מלא ניתן למצוא בטבלת התאריכים