קרוז מאורגן מאיסלנד דרך הפיורדים הנורבגים לאנגליה

13 ימים • כולל לונדון, ברוז' ואמסטרדם באוניה החדשה NCL PRIMA הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

13 ימים

11 לילות

10 לילות שיט

קוד טיול FIB

לפני 200 מיליון שנה – ממש לא מזמן, לפי המונחים הגיאולוגיים – התפצלה יבשת העל "פנגיאה" לשני חלקים. תזוזת הלוחות יצרה מרווח בין אמריקה הצפונית לאירופה ובתווך נוצרו רכסים תת אוקייניים עצומים שמהם יצאה לבה שהפכה לבזלת. מתוך אחד הרכסים הללו בצבץ אי שאותו אנחנו מכירים כיום בשם איסלנד – "אי של אש וקרח", כפי שמכנים אותו. גילו הצעיר – יחסית, כמובן – של האי ומיקומו יצרו בו שלל תופעות טבע שלא תוכלו לראות בשום מקום אחר: גייזרים וקרחונים, שדות בזלת והרי געש, מעיינות חמים, מפלים ואגמים.

נורבגיה, ארץ הפיורדים, היא ללא ספק אחת המדינות היפות בעולם - ויש מי שטוען שהיא היפה שבכולן. נורבגיה עשירה בנופים דרמטיים, מרחבים אין קץ, ותצורות נוף מרהיבות שאין דומה להן: פיורדים עמוקים וצרים, הרים שפסגותיהם מעוטרות בשלג ועמקים החורצים אותם, קרחוני עד ומפלים גועשים מהגדולים ביותר באירופה, אגמים צלולים, שפע של מים - וירוק ירוק בכל אשר תפנה. הדרך הטובה ביותר להתרשם מנופים עוצרי נשימה אלה היא דרך הים, כאשר העגינה בכל נמל מובילה אותנו אל האטרקציה הייחודית לאותו אזור והאונייה משמשת לנו כמלון צף ונוח.

מה מיוחד בטיול שלנו? 

 • השייט באוניית הפאר החדשה Norwegian Prima
 • יום סיור בלונדון
 • ביקור בברוז’, אחת העיירות היפות של בלגיה, המכונה גם ונציה של הצפון
 • יום טיול מיוחד אל אגם מייוואטן (Mývatn)
 • ביקור במפלי Godafoss, הנמנים בין המפלים המרהיבים ביותר באיסלנד
 • בתכנון המסלולים נלקחו בחשבון תנאי השטח ותוכננו פתרונות המקלים על הנוסעים את הגישה אל האתרים השונים (גישה מכבישים פרטיים לתצפיות וכיוצ"ב) 
 • נורבגיה הינה מדינה יקרה למטיילים, בטיול כללנו את הכניסות לאתרים השונים אליהם אנו מגיעים. אנחנו לא "משקיפים" אל האתרים הללו, אלא מבקרים בהם
 • מסלולי השייט שבחרנו, חוסכים את הנסיעות הארוכות והמתישות בכבישי נורבגיה הצרים, שאינם מאפשרים נסיעות מהירות וכן את המעברים באינספור המנהרות בהם לא ניתן לראות נופים

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב – לונדון

נצא בטיסה אל לונדון. עם ההגעה ניסע למרכזה של לונדון ונערוך בה סיור פנוראמי. נראה את בתי הפרלמנט, כנסיית ווסמינסטר, מגדל השעון של הביג בן ונצפה על הגלגל הענק – London Eye. נמשיך לכיוון כיכר טרפלגר וארמון בקינגהם ומשם למלוננו להתארגנות ולמנוחה. לינה בלונדון.

יום 2 לונדון – ריקיאוויק (Reykjavík), איסלנד – סיור בריקיאוויק ואתריה

בשעות הבוקר המוקדמות נטוס לרייקיאוויק, בירתה של איסלנד. בהגיענו נצא לסיור פנורמי בעיר הנקראת גם “המפרץ המעשן”. הבירה הצפונית בעולם נושקת למפרץ מרהיב בשם פאקספלוי. נצפה על העיר מהגג של מפעל המים ‘פרלן’. בהמשך נצא לסיור בעיר, נראה את בניין הפרלמנט, הנמל הישן, מבנה העירייה, בניין האופרה הארפה, גן הפסלים של איינר יוהנסון הנמצא בסמוך לכנסיית טלגרים. נוסף לכך, נראה את פסלו של לייפור, שהיה הראשון שהגיע בשנת אלף ליבשת אמריקה. אחר הצהריים ניסע אל נמל העיר ריקיאוויק שם נעלה על האוניה Prima של חברת NCL  בה נבלה במהלך טיולינו הקרוב. הערב נהנה מארוחה חגיגית, הופעות בידור ובילוי בקזינו. לינה באוניה.

יום 3 איסאפיירד’ור (Isafjordur) – הפיורדים המערביים

איסאפיירד’ור היא עיירה בצפון-מערב איסלנד, בירת מחוז וסטפירד’יר (הפיורד המערבי) בה חיים כ-3000 תושבים. בירת הפיורדים המערביים ממוקמת על מפרץ יפהפה, בין הרים גבוהים ומרשימים, אשר גם בימי הקיץ מכוסים שלג. נצא לסיור דרומה, בין הרי געש ועמקים קרחונים ונבקר במפל המרשים Dynjandi . המפל נופל בצורה מדורגת ובזרזיפי מים דקים מגובה של למעלה מ-100 מ’. זהו המפל הגדול ביותר בפיורדים המערביים ולמעשה מדובר בשבעה מפלים, היוצרים יחדיו צורה מעניינת ומתרחבת. נעצור במספר נקודות תצפית מרשימות ומשם נמשיך לביקור בכפר הדייגים Sudureyri בו נלמד על חיי הדייגים ושגרת יומם. לינה באוניה.

יום 4 אקוררי (Akureyri) – מפלי גודפוס – נופים געשיים באגם Myvatn

הבוקר נעגון בעיר אקוררי, ממנה נצא ליום טיול מיוחד אל אגם מייוואטן. נתחיל בנסיעה לאורך קו החוף של הפיורד הארוך באיסלנד – Eyjafjordur ממנו נוכל להתרשם מהנוף של אקוררי וההרים שמסביבה. נבקר במפלי Godafoss, הנמנים בין המפלים המרהיבים ביותר באיסלנד, ומכונים גם “מפלי האלים”. אל מי המפל הגועשים הושלכו פסלי האלילים הויקינגים עם אימוץ הנצרות באיסלנד. אזור מיוואטן הוא מפגש של שברים גיאולוגים אדירים ולכן נחזה בו בשפע תופעות נדירות. גם קיטור מתפרץ ממעמקים והאיסלנדים החרוצים רותמים אותו לצרכי אנרגיה. נטייל אל חוף האגם הרדוד והעשיר בחומר אורגני, לא רחוק מהר הגעש קרפלה. האגם וסביבתו הביצתית עשירים במיוחד בעופות מים, בעיקר ברווזים. האגם נוצר על ידי התפרצות געשית שבמהלכה נפלטה כמות גדולה של לבה בזלתית לפני כ-2,300 שנים, והנוף שמסביבו נשלט על ידי תוואי שטח געשיים, כולל עמודי לבה ושלל תופעות וולקניות מדהימות, בהן התפרצויות בוץ חם וקיטור. לאחר מכן נשוב לאקוררי. לינה באוניה.

יום 5 שייט לכיוון נורבגיה – מפגש קבוצתי והרצאה

יום של שייט במהלכו נהנה משירותי האוניה, במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול. לינה באוניה.

יום 6 אלסונד (Alesund) ותצפית קניבן

הבוקר נעגון באלסונד, העיר ששבה ונבנתה בראשית המאה ה-20, אחרי השריפה הגדולה שכילתה את רוב בתיה. העיר מורכבת משלושה איים המחוברים ביניהם בגשרים. נעפיל להר אסקלה ולתצפית קניבן (Kniven), ממנה נשקף נוף מדהים של העיר וארכיפלג האיים סביבה ונטייל בין בתי העיר הציוריים והיפים, כל אחד – פנינה ארכיטקטונית ייחודית. לינה באוניה.

יום 7 גיירנגר פיורד (Geirangerfjord) – רכבל לואן – דרך הנשרים – הר דלנסיבה (Dalsnibba)

נעגון בפיורד הגיירנגר, הנחשב לאחד הפיורדים היפים בנורבגיה, וזכה בצדק להצטרף כ”מלך הפיורדים” לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק”ו. מסיפון האונייה שתפליג בתוך הפיורד, נוכל לראות את המצוקים התלולים והמפלים השוצפים. נמשיך לטיול בנופים מרהיבים. אם מזג האוויר יאפשר, נעלה אל פסגת הר דאלסניבה, לתצפית מדהימה אל הפיורד וסביבותיו, נערוך תצפית מדהימה מנקודה היושבת ממש מעל הפיורד ונעפיל לתצפית נוספת על הפיורד ממעלה “דרך הנשרים” המפותלת. נמשיך לרכבל לואן (LOEN) ונעפיל במעלית הרקיע אל ההר תוך דקות ספורות. זהו מסע אנכי מרגש שמעביר מחופי הפיורד לפסגת הר הובן בגובה 1,011 מטרים מעל פני הים,  לחגיגה של 360 מעלות. לינה באוניה.

יום 8 ברגן (Bergen) – תצפית מהר פלויאן (Floyen)

היום נעגון בברגן הנחשבת לבירת הפיורדים ושוכנת על שפת האוקיינוס האטלנטי הצפוני ומוקפת שבעה הרים. ברגן הינה הבירה העתיקה של נורבגיה ועיר הנמל השנייה בגודלה במדינה. קרבתה לים הפכה אותה לצומת מסחרי חשוב, ובימי הביניים היא הייתה העיר הגדולה ביותר בסקנדינביה. נרד מן האוניה ונטייל בעיר הנמל הציורית, הבנויה מבתי עץ הממוקמים בין הנמל לבין שבע הגבעות המקיפות אותה. ברגן סבלה משריפות, וכאשר הוקם מחדש המזח, לאחר השריפה הגדולה ב-1702, רק שינויים קטנים בוצעו בבתים. נשוטט ברובע העתיק בריגן (Bryggen) שבנמל הישן של ברגן, שהוכר כאתר מורשת עולמית, נבקר בשוק הדגים הססגוני, באזור הנמל ועוד. במידה ומזג האוויר יאפשר נעלה לתצפית מרהיבה על העיר מהר פלויאן. לינה באוניה.

יום 9 שייט לכיוון אמסטרדם – מפגש קבוצתי והרצאה

יום של שייט במהלכו נהנה משירותי האוניה, במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול. לינה באוניה.

יום 10 אמסטרדם

הבוקר נצא לסיור באמסטרדם. מגגות הבניינים שהוקמו במאה ה-17 תלויות יצירות אמנות רדיקלית מאת דייריהם הלא חוקיים ומכוניות חדישות שנותנות זכות קדימה לאופניים. אמסטרדם התברכה באווירה התוססת של כרך ובקנה מידה נוח של עיירה. העיר היא כור היתוך קוסמופוליטי, שמהגרים ומורדים במוסכמות נמשכים אליו כבר עשרות שנים. זוהי עיר משגשגת שאופייה ההולנדי ניכר בה בכל מקום. הבניינים מן המאות ה-17 וה-18, המוני האופניים, התעלות שעצים לאורכן והגנים הרבים בעיר, כולם תורמים לאווירה המיוחדת שלה. לינה באוניה.

יום 11 זיברוג'ה - גנט – ברוג'

בשעות הבוקר נעגון בבלגיה ונצא בנסיעה לעיר גנט היפהפייה, בירתה ההיסטורית של פלנדריה, בה נערוך סיור מודרך. גנט יושבת במפגש הנהרות סכלדה ולייה. היא הפכה בימי הביניים לאחת הערים הגדולות והחשובות באירופה הודות לנמל שלה שדרכה עברה ועוברת סחורה לכול חלקי אירופה עד היום. היא העיר הרביעית בגודלה בבלגיה וללא ספק היפה שבהן. במרכזה אזור רחב ידיים להולכי רגל, מלא בבניינים שמהווים את שיא הארכיטקטורה הפלמית המפוארת מימי הביניים המאוחרים. מבנים מפורסמים בה כמו קתדרלת באוו הקדוש, טירות מרשימות אך גם בניינים בסגנון ארט נובו. ציירים פלמים מפורסמים גרו וציירו בה, עבודותיהם נמצאות במוזיאון האומנות של העיר. מגנט נסע אל ברוג’, אחת העיירות היפות של בלגיה, המכונה גם ונציה של הצפון. העיר נשתמרה מימי ביניים ועד היום היא פנינה אמיתית. זו עיר מקסימה, רומנטית, עם תעלות רבות, הטובלת בהרבה ירק. נטייל ברחובותיה הציוריים, על הגשרונים מעל התעלות ובכיכר השוק המוקפת בתי גילדות מעוטרים בגמלונים. נגיע לכיכר בורג, בה נראה את בזיליקת הדם הקדוש, אשר לפי האמונה נשמרו בה טיפות מדמו של ישו ונראה את בית העירייה העתיק ביותר בבלגיה על חזיתו המפוסלת. בברוג’ טובה, רגועה נעימה והעיקר השוקולד הטוב ביותר שאפשר לדמיין. יש אין ספור חנויות לחובבים של המתוק מתוק הזה, חגיגה אמיתית של פרלינים, טרפל, סוגי שוקולד ממולאים מכול טוב, כיד הדמיון הטובה, עד אובדן החושים. יש כאן קסם מיוחד בנקישות פרסות הסוסים על המדרכות המרוצפות אבנים קטנות, כיאה לעיר מימי הביניים. יהיה לנו גם קצת זמן גם לזמן חופשי לשוטטות. אחרי הצהריים נחזור לספינה לקראת המשך ההפלגה. לינה באוניה.

ימים 12+13 סאות’המפטון – תל אביב

נפרד מהאונייה, פנינו לכיוון ללונדון. ניסע לכיוון שדה התעופה שליד לונדון, ממנו נצא בטיסת ערב לתל אביב, אליה נגיע אחרי חצות.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב לונדון 5:20 שעות
לונדון תל אביב 4:45 שעות

איסלנד

גייזרים - איסלנד

גיירנגר פיורד

מחירים
הנחה נוספת בסך $20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
FIB 04/09/2024 15/09/2024 $5399 $2542 $190 הנחה לנרשמים עד 20/06/2024 טרם נקבע טרם שובץ בהרשמה הרשמה
 • המחיר תקף לחדר פנימי מקטגוריה I4 בקומות 5,9-16

 • ניתן לשדרג לחדר עם חלון מקטגוריה OA בקומה 5 בתוספת 603$ לאדם בחדר זוגי ובתוספת של 1056$ לאדם בחדר יחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר עם מרפסת מקטגוריה BB בקומות 9-16 בתוספת 910$ לאדם בחדר זוגי ובתוספת של 1670$ לאדם בחדר יחיד.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת British Airways בנתיב: תל אביב - לונדון - תל אביב.
 • טיסה פנימית בנתיב: לונדון - ריקיאוויק
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט (בימי הסיורים ארוחת הצהריים אינה כלולה במחיר).
 • לינה בלונדון במלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס ארוחת בוקר.
 • דמי סבלות בבית המלון.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט באוניה בה נדרש לשלם $200 לאדם לכל ההפלגה).
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • מסי נמל.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • עם ההרשמה לטיול, חובה לשלוח אלינו צילום דרכון של כל נוסע לשם השלמת ההזמנה (הדף הראשון עם התמונה והפרטים האישיים). לנוחיותכם, ניתן לשלוח את צילום הדרכון ב WhatsApp ל: 052-2313666 (אין מענה טלפוני במספר זה) או במייל לכתובת: [email protected] או בפקס: 03-7954087. חשוב לציין לאיזה טיול נרשמתם ובאיזה תאריך.

 • חברת השייט רשאית לשדרג (ללא תשלום) את החדר שהוזמן לחדר מסוג משופר (לדוגמה: מחדר פנימי לחדר חיצוני או מחדר חיצוני לחדר עם מרפסת) או לשדרג (ללא תשלום) לחדר מאותו הסוג, אך מקטגוריה גבוהה יותר שיכולה להתבטא במיקום החדר או בגודלו. בנוסף, יודגש כי קטגוריה גבוהה יותר יכולה להיות גם בקומה נמוכה יותר.

 • שיבוץ החדר, מיקום וקומה ייקבעו ע”י מחלקת הקבוצות של חברת השיט, בהתאם לקטגוריה שהוזמנה.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השיט באונית הפאר החדשה Norwegian Prima
 • סיור פנוראמי בלונדון
 • ביקור בברוז’, אחת העיירות היפות של בלגיה, המכונה גם ונציה של הצפון
 • ביקור באמסטרדם
 • ביקור ברובע העתיק בריגן (Bryggen) שבנמל של ברגן, הבירה העתיקה של נורבגיה
 • תצפית מהר פלויאן (Floyen)
 • תצפית קניבן (Kniven) ממנה נשקף נוף יוצא דופן של העיר אלסונד וארכיפלג האיים סביבה
 • יום טיול מיוחד אל אגם מייוואטן
 • ביקור במפלי Godafoss (“מפלי האלים”) הנמנים בין המפלים המרהיבים ביותר באיסלנד
 • ביקור במפל המרשים Dynjandi, המפל הגדול ביותר בפיורדים המערביים
 • ביקור בכפר הדייגים Sudureyri
 • פיורד הגיירנגר, הנחשב לאחד הפיורדים היפים בנורבגיה

על האוניה

Norwegian Prima

אוניית הקרוז הושקה בשנת 2022 כאחת מספינות הפלאטינום החדשות של חברת השייט הנורבגית Norwegian Cruise Line. האוניה מייצגת את הדור הבא של חוויות הנופש בים. בנייתה כללה שימוש בטכנולוגיות חדישות, כגון מערכות סולאריות ותקשורת חכמות. היא מצוידת במסעדות מובחרות ומגוונות, ספא מפנק, מגרש ספורט, תיאטרון ושפע של...

למידע מורחב על האוניה

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  רייקיאוויק
ספטמבר

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

קרוז מאורגן מאיסלנד דרך הפיורדים הנורבגים לאנגליה   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

13 ימים • כולל לונדון, ברוז' ואמסטרדם באוניה החדשה NCL PRIMA
לוגו של וואטסאפ