דרום אפריקה ומפלי ויקטוריה

14 ימים • כולל ביקור בשמורת קאפאמה ושמורת צו'בה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

14 ימים

12 לילות

יבשתי

קוד טיול KSA

שנים רבות התנהלה דרום אפריקה תחת שלטון האפרטהייד הידוע לשמצה, אולם מאבקו הערכי וחסר הפשרות של נלסון מנדלה שינו את התמונה. משנות התשעים של המאה הקודמת, הארץ המדהימה הזו יצאה לדרך חדשה. לא תמיד סלולה וקלה, אך שוויונית יותר והוגנת. בדרום אפריקה שילוב יוצא מהכלל של נופי בראשית, מפרצים יפיפיים, שבטים צבעוניים ומלאי חיים ועולם חי וצומח מהעשירים בעולם. אם נוסיף לכך מכרות זהב אורניום פחם ויהלומים נבין את מקור עושרה ושגשוגה. טיול בדרום אפריקה הוא חוויה נופית תרבותית ואתנית מהשורה הראשונה, וביקור לסיום במפלי ויקטוריה ושמורת צ'ובה, משלימים את המסע הנפלא לדרומה של יבשת אפריקה.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
• 2 סיורי ספארי בשמורת קאפאמה באתר נופש ברמת 5 כוכבים על בסיס פנסיון מלא
• שייט וכיבוד על נהר הזמבזי בזימבבואה
• ארוחת פולקלור בזימבבואה
• ספארי שייט וספארי רכוב בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל ארוחת צהרים בשמורה
• דמי הסבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה על קפה ועוגה שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המסמכים והמידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות.

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק במפגש הקבוצה.

יום 1 תל אביב- קייפטאון

נטוס לקייפטאון דרך יעד ביניים עם ההגעה מדריך-נהג יקבל את פניכם ויסיע אתכם למלון. ניתן לבקר בהר השולחן, מותנה בזמן ההגעה ובתנאי מזג האוויר נעלה ברכבל לפסגת הר השולחן, סימלה של העיר, ונערוך תצפית פנורמית על העיר ממעוף הציפור. לינה בקייפטאון.

יום 2 קייפטאון- נתיב היין

לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור משולב ברכב וברגל באתריה המרכזיים של קייפטאון הנחשבת לעיר היפה ביותר בדרום אפריקה. בהמשך ניסע לראות את האצטדיון שנבנה בקייפטאון לרגל ארוח תחרות המונדיאל ונמשיך לביקור מרתק ברובע המלאי הציורי Bo Kaap , בית הכנסת העתיק, האוניברסיטה, בית הנשיא, בניין הפרלמנט ואתרים נוספים ככל שיותיר הזמן. בשעות הצהרים נצא ל”ארץ היין”  אזור העשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות שהוקמו על ידי המתישבים ההולנדים. נסייר בעיירות סטלנבוש ופרנשהוק ונבקר באחד היקבים בהם נטעם ונלמד על שיטות הפקת היין ניתן לסייר במקום ברכיבה על אופניים. ללינה בקייפטאון.

יום 3 קייפטאון - כף התקווה הטובה

ניסע דרומה לאורך חצי האי לכוון כף התקוה הטובה. נעבור דרך שכונות היוקרה קליפטון, קמפס ביי והאוט ביי הממוקמות על חוף הים הציורי. נעצור בדרכנו לשייט מרתק בספינה לאי כלבי הים כדי לצפות מקרוב ביונקים ימיים מרשימים אלה. נמשיך לשמורת כף התקוה הטובה ונעבור בדרכנו דרך פסגת צ’פמן- אחת הדרכים הנופיות היפות ביותר בדרום אפריקה. נסייר בשמורה, נלמד על הצומח היחודי שלה ונעפיל ברכבל אל “נקודת הכף”  ממנה נצפה אל הגלים הנשברים על צוקי הסלע הענקיים היורדים בתלילות לאוקינוס. בתום בקורנו ניסע לשמורת הפינגווינים אשר בחוף בולדרס  ונוכל לצפות מקרוב על עופות מענינים אלה. בשעות אחר הצהרים נשוב לקייפטאון ונבקר בגני קריסטנבוש – הגנים הבוטניים המפורסמים ביותר בדרום אפריקה המאכלסים אלפי מינים של עצים וצמחים. בערב נצא לבילוי ברציף הנמל על שם ויקטוריה ואלפרד שהוא אחד מאתרי הבילוי הגדולים ביותר בדרום אפריקה ומכיל מרינה ציורית, עשרות מסעדות, חנויות ומרכזי קניות מפוארים. לינה בקייפטאון.

יום 4 קייפטאון - מפרץ הצדפות - אודסהורן

נצא מזרחה לעבר “נתיב הגנים” אחד האזורים היפים והמענינים בדרום אפריקה. נעבור ונצפה על מפרץ הצדפות ש”התגלה” ע”י הספן הידוע ברתולומיאו דיאז בשנת 1488. מומלץ להיכנס למוזיאון ע”ש דיאז. מכאן נמשיך צפונה דרך מעבר  רובינסון עד הגיענו לעיירה אודסהורן  הידועה גם בכינוי “ירושלים של דרום אפריקה” בזכות קהילה יהודית גדולה שחייתה כאן בעבר. נסייר באחת מחוות היענים שהקנו למקום את פרסומו ונלמד על ארחות חייו המענינים של “העוף שאינו עף”. המעונינים יוכלו אף להתנסות ברכיבה על יען. לינה באודסהורן.

יום 5 מערת קנגו - ההרים השחורים - נייזנה

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור מרתק במערת הנטיפים קנגו. זוהי מערה ענקית שהתגלת בלב הרי הגיר המהווים את האזור החצי מדברי של דרום אפריקה. נסייר באולמות המערה המשתרעים לאורך של יותר מקילומטר ומציגים מגוון מרהיב של נטיפים וזקיפים בגדלים וצורות שונים. מכאן נצא אל לב הרי סוורטברג (ההרים השחורים) המהוים את האזור החצי מדברי הקרוי “קארו הקטן”. במהלך טיולנו נחצה את ההרים שגובהם הממוצע 2000 מטר במספר מעברי הרים שיאפשרו לנו עבירות ותצפיות מרהיבות. אזור זה יחודי במבנה הגיאולוגי שלו ובחי והצומח המיוחדים שבו ונכלל ברשימת “אתרי שימור עולמי” של אונסק”ו . ניסע דרומה ומזרחה על דרך הגנים היפה ונחלוף על פני מפרצים ציוריים לאורך האוקיינוס ההודי. לסיום נגיע לעיירה נייזנה. לינה בנייזנה.

יום 6 נייזנה - חוף פלטנברג - ציציקמה - פורט אליזבט

לאחר ארוחת בוקר נסייר בעיר היפה נייזנה. נייזנה מפורסמת בשתי הקרניים (הרים) שמהם נוף מדהים לאוקיינוס – האחד שמורה פרטית, והשנייה חלק מהעיר, ממנה נשקף נוף מדהים לאוקיינוס. נצא לשייט וסיור בשמורת Featherbed המשקיפה על נייזנה כולל ארוחת צהרים. נמשיך לשמורה נוספת- ציציקמה העשירה בצמחיה ומים. נצעד בשביל מסודר עד הגיענו לנהר הסערות אותו נחצה על גשר תלוי ציורי המתוח לרחבו. כמו כן נבקר בגשר בלוקרנס- אתר הבאנג’י הגבוה בעולם! 216 מטר גובה. ניתן לעשות בנג’י או לצפות בקופצים. נצפה גם ב-“עץ העתיק” בן אלף השנים. ועוד עם תום בקורנו ניסע ללינה בעיר פורט אליזבט שבקצה המזרחי של דרך הגנים. לינה באזור פורט אליזבט.

יום 7 טיסה ליוהנסבורג - פרטוריה

הבוקר ניפרד מהמדריך בשדה התעופה ונטוס ליוהנסבורג, העיר הגדולה ביותר בדרום אפריקה והלב הכלכלי שלה. נסייר ברובע סווטו, נראה את ביתו של נלסון מנדלה ונבקר במוזיאון האפרטהייד. ניסע לפרטוריה הבירה האדמיניסטרטיבית ואחת משלוש הבירות של דרום אפריקה. נסייר במרכז העיר הקולוניאלי, נראה את בניני הפרלמנט וגני האיחוד ונבקר באנדרטת החלוצים המפורסמת Voortrekker. לינה באזור פרטוריה.

יום 8 פרטוריה – מפומלנגה - קניון בלייד

הבוקר נצא בנסיעה מזרחה לחבל מפומלנגה העשיר במראות ותופעות טבע יחודיות. נחצה את מעבר לונג טום ונגיע ל”נתיב דרך הפנורמה” שיפגיש אותנו עם מיטב הנופים ופלאי הטבע. נערוך תצפית באתר “חלון האלהים”, קניון הנהר בלייד שהוא השלישי בגודלו בעולם! שלשת הרונדבלים (“הביתנים”), “חורי המזל של בורק” ועוד ככל שיותיר הזמן. לינה באזור.

יום 9 שמורת קאפאמה

היום נגיע לשמורה הפרטית קאפאמה – אחת המפנקות ביותר בדרום אפריקה. בדרכנו נבקר במפלי ליסבון הגועשים ונגיע לשמורה בצהרים. לאחר ארוחת צהרים ומנוחה קצרה נצא לסיור ספארי שישמשך לתוך הלילה ברכבי שטח 4X4 נוחים ופתוחים. במהלך הסיור נראה אוכלי עשב ובהם פילים, גירפות, צבאים שונים ואף אריות. נשוב לארוחת ערב ונלון בלב השמורה באתר נופש ברמת 5 כוכבים!. לינה בשמורה פרטית.

יום 10 שמורת קאפאמה - יוהנסבורג

נשכים קום ונצא לסיור ספארי נוסף בשמורת קאפאמה עם סיכוי לראות אריות, ציטות ואולי אף נמר המשחר לטרף. בתום הסיור נשוב לארוחת בוקר בשמורה ולאחר מכן ניסע ליוהנסבורג. העברה למלון בשדה התעופה. לינה באזור.

יום 11 טיסה למפלי ויקטוריה- שייט על הזמבזי- ארוחת ערב במסעדת בומה

טיסה למפלי ויקטוריה, “אתר שימור עולמי” של אונסק”ו ואחד מפלאי הטבע המרשימים בעולם. המפלים שספיקת המים שלהם היא הגדולה בעולם, נמצאים על ערוצו של נהר הזמבזי השוצף בגבולן של מדינות זימבבואה וזמביה. לאחר הנחיתה נפגוש את המדריך וניסע למלון למנוחה קצרה. לאחר מכן נצא לשייט מהנה על נהר הזמבזי, אחד הנהרות הגדולים באפריקה ונהנה מכיבוד קל על הספינה על רקע נופי השקיעה הציוריים לאורך גדת הנהר. ניסע למלוננו ובערב נצא לבילוי במסעדת בומה (Boma) המפורסמת שתעניק לנו חוויה של טעמים, ריחות, קולות ומראות מהמיטב של אפריקה יחד עם מאכלים מקומיים מהמטבח של זימבבואה. הערב ילווה במופע  רקדנים בלבוש מסורתי לצלילי מוסיקה מקומית מסורתית. בתום יום עמוס חוויות נשוב למלוננו באזור מפלי ויקטוריה. לינה באזור מפלי ויקטוריה.

יום 12 שמורת צ'ובה בבוטסואנה - ספארי ברכב ובשייט

יום מיוחד ומרגש נוסף בטיולנו. הבוקר נחצה את הגבול מזימבבואה לבוטסואנה ליום מלא של ספארי מרתק ברכב ובשייט בשמורת צ’ובה הנחשבת בין היפות והעשירות שבשמורות בוטסואנה וידועה בעיקר בזכות המספר העצום של פילים החיים בה, לא פחות מ- 25000 פרטים! ננוע ברכבי ספארי המאפשרים צפייה וצילום ונהנה ממפגש עם מגוון עשיר של בעלי חיים ובהם טורפים, אוכלי עשב ובעלי כנף. בהמשך היום נערוך גם שייט על נהר הצ’ובה הזורם בשמורה ונוכל לעקוב מקרוב אחר בעלי החיים הימיים וחיות הבאות לרוות את צמאונן במי הנהר. אכן חוויה יחודית! בתום יום מיוחד, נחצה את הגבול בחזרה לזימבבואה ונשוב בחזרה למלוננו. לינה באזור מפלי ויקטוריה.

ימים 13+14 סיור רגלי למפלי ויקטוריה - שוק עבודות יד - טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת הבקר נצא בנסיעה קצרה לשמורת מפלי ויקטוריה. נערוך סיור רגלי בשמורה ונעצור בנקודות תצפית רבות על המפלים השופעים ביותר בעולם! בתקופות שיא, “נופלים” במפלים כ- 10000 מ”ק מים בשניה!!!. עוצמת המים הצונחים כאן לעומק 100 מטר בערוצו של נהר הזמבזי יוצרת רעש אדיר ונתז טיפות המתרומם לגובה מאות מטרים הנשמעים ונראים למרחוק.  לא בכדי נקראים המפלים על ידי בני המקום מוסי או טוניה- “העשן הרועם”. נתרשם ונתפעם מיופיו ועוצמתו של הטבע ונשוב למלוננו להתארגנות אחרונה. בדרכנו לשדה התעופה נעצור בשוק עבודות היד המקומי כדי להצטייד במזכרות אחרונות ובשעות הצהרים נטוס חזרה לתל –אביב דרך יעד ביניים, אליה נגיע בשעות הבוקר שלמחרת.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב אדיס אבבה 4:40 שעות
אדיס אבבה קייפטאון 6:30 שעות
מפלי ויקטוריה אדיס אבבה 7:30 שעות
אדיס אבבה תל אביב 4:50 שעות

מפלי ויקטוריה

שייט בשמורת צ'ובה

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
KSA01 דצמבר 2020 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אתיופיאן איירליינס בנתיב: תל אביב - אדיס אבבה - קייפטאון, מפלי ויקטוריה - אדיס אבבה - תל אביב
 • טיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה ו/או טובה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וצהרים/ערב)
 • דמי סבלות בבתי המלון
 • כניסות לשמורות הטבע והאתרים שמצוינים בתכנית
 • 2 סיורי ספארי בשמורת קאפאמה על בסיס פנסיון מלא
 • שייט וכיבוד על נהר הזמבזי בזימבבואה
 • ארוחת פולקלור בזימבבואה
 • ספארי שייט וספארי רכוב בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל ארוחת צהרים בשמורה
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השירותים
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב"
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • מומלץ להזמין ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת) המאפשר לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל לבטח את הוצאותיו על הטיול המאורגן שהזמין למקרה בו יאלץ לבטל את הטיול. את הביטוח ניתן להזמין מיד עם ההרשמה לטיול וזאת על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה חודשים רבים טרם יציאת הטיול. שימו לב - ביטוח זה ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד ההרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • דרושה אשרת כניסה למפלי ויקטוריה בעלות של כ-$50 לנוסע המבוצעת ומשולמת במקום ומצריכה 4 דפים ריקים בדרכון.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

דמי ביטול

מומלץ להזמין ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת) המאפשר לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל לבטח את הוצאותיו על הטיסה ועל שירותי תיירות נוספים שהזמין למקרה בו יאלץ לבטל את הנסיעה. ביטוח זה ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד ההרשמה לטיול להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחץ כאן

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • עלייה ברכבל לפסגת הר השולחן המפורסם בקייפטאון לתצפית על העיר ממעוף הציפור
 • ביקור ב”ארץ היין” אזור העשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות
 • סיור בעיירות סטלנבוש ופרנשהוק וביקור באחד היקבים
 • ביקור בפארק הלאומי ציציקמה (Tsitsikamma)
 • נסיעה לחבל מפומלנגה העשיר במראות ותופעות טבע יחודיות
 • נסיעה בדרך הגנים המפורסמת
 • ביקור מרתק במערת הנטיפים קנגו
 • ביקור באחד האתרים הידועים בעולם – כף התקווה הטובה בקייפטאון
 • ביקור במושבת הפינגווינים בחוף בולדרס
 • ביקור במפלי ויקטוריה שהוכרו ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי ואחד מפלאי הטבע המרשימים בעולם
 • שייט על נהר הזמבזי בזימבבואה
 • ספארי שייט וספארי רכוב בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל ארוחת צהרים בשמורה
 • סיורי ספארי בשמורת קאפאמה – אחת המפנקות ביותר בדרום אפריקה

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  קייפטאון נייזנה
דצמבר 25° 25°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

דרום אפריקה ומפלי ויקטוריה   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

14 ימים • כולל ביקור בשמורת קאפאמה ושמורת צו'בה
לוגו של וואטסאפ