שייט בנהר הלואר בצרפת RLO02 יציאה בתאריך 18.7.23

יום 1 תל אביב – פריז

נמריא לפריז, הנחשבת לרומנטית ביותר בעולם אליה נגיע בשעות הערב. בהגעה ניסע למלון להתארגנות ומנוחה. לינה באזור פריז.

יום 2 פריז – אורליאן – טירת שאמבור – טור

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאורליאן (Orléans) העיר שעומדת בסימן ז’אן ד’ארק, הגיבורה שזכתה להיות קדושה משום שהובילה את צרפת לנצחון על האנגלים במלחמת מאה השנים. בשנת 1429 אף מנעה והסירה את המצור של האנגלים מעל העיר אוליאן ובכך זכתה בתואר “הבתולה מאורליאן”. נמשיך לביקור בטירת שאמבור (Château de Chambord), הגדולה והידועה בטירות עמק הלואר, אותה בנה המלך פרנסואה הראשון במאה ה 16, כטירת צייד עם יער עצום המקיף אותה. הטירה ידועה בזכות עירוב הסגנונות של ימי הביניים ותקופת הרנסנס, ובזכות גרם המדרגות המאוד מפורסם שמיוחס לתכנון של ליאונרדו דה וינצ’י ששהה באזור הלואר באחרית ימיו. אחר הצהריים נגיע לעיר טור (Tours) בה נערוך ביקור קצר. לינה באזור טור.

יום 3 טור – מוזיאון דה וינצ’י – טירת שנונסו – נאנט עליה לספינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאמבואז (Amboise) ולאחוזה בשם קלו-לוסה (Clos Lucé), בה התגורר לאונרדו דה וינצ’י בסוף ימיו כשנענה להזמנתו של המלך פרנסואה הראשון והגיע לעמק הלואר. נבקר בביתו ובמוזיאון המוקדש לתכנוניו ההנדסיים של האמן ואיש האשכולות. משם ניסע ונבקר בגני ‘טירת הנשים’ המפורסמת והיפה שנונסו (Château de Chenonceau) בה חיו המאהבת והאשה החוקית של המלך הנרי השני במאה ה 16. הטירה נבנתה והוקדשה למאהבת דיאנה דה פואטייה שלא הספיקה כל כך להנות ממנה בעקבות מותו של המלך והשתלטותה של קתרין דה מדיצ’י, אישתו, על הטירה. עד היום, גני הטירה בסגנונות שונים, נחשבים לגנים היפים ביותר מבין כל ארמונות הלואר כשכל גן מוקדש לאחת משתי הנשים. בהמשך היום ניסע לעיר נאנט (Nantes) שם נפגוש את ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימי הטיול הבאים בעמק הלואר. בערב נהנה מהרמת כוסית ראשונה עם הצוות ומארוחת ערב חגיגית, ובהמשך הספינה תצא לדרכה עם רדת הלילה לכיוון שפך הנהר לאוקיינוס האטלנטי. לינה בספינת הנהר

יום 4 סנט נאזר (St. Nazaire) – נאנט

הבוקר יוקדש לביקור בעיר סנט נאזר השוכנת לשפכו של נהר הלואר לאוקיינוס. נבקר במספנות הגדולות בהן נבנות רבות מאוניות הפאר (מותנה באישור עם הצגת דרכון), וכן נפקוד את המוזיאון הימי. לקראת צהרים נחזור לאוניה שתצא לדרכה בצהרים לכיוון נאנט. עם ערב נצא לשייט לילי בספינה מקומית על נהר הארדרה (Erdre), אחד היובלים היפים של נהר הלואר הנשפך מצפון לנהר הלואר. לינה בספינת הנהר.

יום 5 נאנט – מוסקדט – קליסון

הבוקר יוקדש לסיור מודרך בעיר נאנט (Nantes) שהייתה בעבר בירת חבל בריטאני. נראה את הרובע העתיק, בופיי (Bouffay) שנבנה סביב “טירת הדוכסים” בה נבקר. טירה זו מסמלת נדבכים רבים בהיסטוריה של העיר בה ישבו דוכסי בריטאני עד המאה ה 15, עת נכבשה ע”י מלכי צרפת שהרסו הטירה ובנו אותה מחדש כטירה מבוצרת, ובהמשך המאות גם נוספו לה חלקים בסגנון רנסנס וכן שימשה כבית סוהר. אחר הצהריים נצא לאזור ה’מוסקאדט’ – אזור הכרמים ו’דרך היין’ של עמק הלואר הידוע ביינות הטובים שמיוצרים באזור. נמשיך לעיירת ימי הביניים הציורית קליסון (Clisson) כשטירת משפחת האצולה חולשת ובולטת מעל גגות העיר, כמו גם הקתדרלה הרומנסקית המרשימה. נטייל בין הסמטאות הציוריות ולעת ערב נשוב לספינת הנהר. לינה בספינת הנהר.

יום 6 נאנט – שאלון סור הלואר – אנז’ה

בשעות הבוקר נהנה משייט רגוע ומנופי עמק ונהר הלואר. עם הגעת הספינה לשאלון (Chalonnes sur Loire) נצא לביקור באנז’ה (Angers) ובטירה המרשימה שהשתמרה במלואה מימי הביניים וחולשת על העיר שעומדת בסימנה. טירה זו שונה לגמרי משאר טירות הלואר, שכן זוהי טירה מבוצרת. נראה את החפיר המרשים סביב הטירה וכן נתרשם מהשטיח המפורסם והיחיד במינו “שטיח האפוקליפסה” המתאר את חזון אחרית הימים על פי העולם הנוצרי. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שאלון סור הלואר – טירות עמק הלואר – אנסני

משאלון שעל הלואר נצא ליום טיול בטירות המפורסמות בעמק הלואר בעוד הספינה תשוט בדרכה מערבה לכיוון אנסני. נבקר בטירת אזיי-לה-רידו (Azay le Rideau) שגם היא היתה שייכת למלך פרנסואה הראשון, אך בניגוד לטירת שמבור עצומת הממדים והייצוגית – פה הטירה בנויה בממדים צנועים הרבה יותר אם כי מרשימים ביופיים ובעצם מיקומה של הטירה בסמוך לאגם. נמשיך ונבקר בגנים המפורסמים סביב טירת ווילנדרי (Château de Villandry). גנים אלה אמנם נטעו רק במאה ה 20, ובעצם אינם קשורים לטירה עצמה, אולם עצם ה’חיבור’ ביניהם כשהטירה מהווה רק רקע לגנים הופך את חווית הביקור במקום ליפה ומיוחדת ביותר. ולסיום, נפקוד גם את טירת דאוסה (Château d’Ussé) טירה קטנה יחסית ופחות מפורסמת מהמאה ה 15 אך קשורה לסיפור היפהפייה הנרדמת. מאוחר יותר, במאה ה 17 התווספו לה גנים בתכנונו של אדריכל הגנים המפורסם אנדרה לה נוטרה (Le Nôtre) שתכנן גם את גני ורסאי בפריס. לפנות ערב נשוב לספינתנו שתקבל את פנינו באנסני ובערב נהנה מארוחת גאלה בספינה שתצא לדרכה ותפליג לכיוון נאנט. לינה בספינת הנהר

יום 8 נאנט – מונט סנט מישל – קנקל – סנט מאלו

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה ומהעיר נאנט ונשים פעמינו לאיזור בריטאני ולאחד האתרים האייקוניים בצפון צרפת העומד בסימן השפל והגאות – הר הקדוש מיכאל (Mont Saint Michel) שהוכרז גם כאתר מורשת עולמית ע”י יונסקו. זהו אי הממוקם במרחק של כקילומטר אחד מהיבשה ותופעת השפל והגאות מורגשת בו לאורך כל שעות היום, אם כי בשנים האחרונות הוקם גשר המחבר את האי ליבשה וכך הביקור במקום כבר אינו מושפע מנושא השפל והגאות. נעלה עד לקצה האי, שם ממוקם מנזר מיכאל הקדוש – אתר עליה לרגל מקודש לנוצרים. משם נמשיך לעיירה קנקל העומדת בסימן הצדפות המפורסמות של צפון צרפת. נראה את הכיכר המרכזית בעיירה היפה וכן נוכל להנות משוק פירות הים והצדפות בטיילת שלאורך החוף. לסיום נשים פעמינו לעיירה המבוצרת והציורית, שחומתה נשתמרה בשלמותה סנט מאלו (St. Malo) לינה באזור סנט מאלו.

ימים 9+10 סנט מאלו – טיסה מנאנט לצרפת והמשך לתל אביב

הבוקר נצא לביקור בסנט מאלו, המוקפת בחומות גרניט מרשימות. בעברה, שימשה העיר כעיר נמל וכמקום מגוריהם של פירטים מטעם המלך ששדדו לא פעם אוניות סוחר ששייטו באזור. נשוטט בסמטאות המרוצפות אבנים של העיירה, נראה את הקתדרלה בסגנון רומנסקי וכחוויה מיוחדת – נעלה על חומות העיר ונהלך עליהן – חוויה מזוית אחרת ועם נופים מרשימים ביותר…לאחר הביקור עמוסי חוויות ורשמים, נשים פעמינו לשדה התעופה של העיר נאנט משם, בטיסת ערב, דרך יעד ביניים נטוס לתל אביב בה ננחת לאחר חצות.

צרו עימנו קשר

לוגו של וואטסאפ