שייט בנהר הריין RRM06 יציאה בתאריך 5.10.24

יום 1 תל אביב – וינה – אמסטרדם – עליה לספינת הנהר

נצא בטיסה דרך וינה לאמסטרדם, בירת הולנד, מיעדי התיירות המובילים בעולם. הרחובות היפים, הניגוד המרתק בין ישן לחדש, האווירה הצעירה, הקוסמופוליטית. זוהי עיר משגשגת שאופייה ההולנדי ניכר בה בכל מקום. עם ההגעה ניסע לנמל שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. לינה בספינת הנהר.

יום 2 אמסטרדם – אוטרכט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיורנו באמסטרדם. נראה את הבניינים מן המאות ה-17 וה-18, המוני האופניים, הכיכרות, התעלות שעצים לאורכן והגנים הרבים בעיר אשר כולם תורמים לאווירה המיוחדת שלה. נצא לסיור בעיר, אשר במהלכו נעבור ליד הבניינים והאנדרטאות החשובים ביותר של העיר ונלמד רבות על ההיסטוריה הססגונית שלה. בשעות הצהריים ניסע אל אוטרכט שם נפגוש את הספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 3 קלן

נעגון בקלן, העיר הגדולה ביותר על גדות הריין והעתיקה ביותר בגרמניה. נצא לסיור רגלי בעיר. במהלכו נראה את האתרים החשובים ביותר בקלן כמו הרובע העתיק אשר בליבו שוכנת הקתדרלה הגותית הגדולה בגרמניה הנחשבת לסמלה של העיר ואשר הוכרזה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית ומשמשת כמקום מושבו של הארכיבישוף. משם נמשיך ונראה את בניין העירייה הישן, הכנסיות, הכיכרות ההיסטוריות והאזור היהודי הישן, נשוב לארוחת הצהריים בספינה ולאחריה נטייל במדרחוב שוקק החיים של העיר עם החנויות הרבות ובתי הקפה שם נספוג את האוירה המיוחדת של מרכז העיר. לינה בספינת הנהר.

יום 4 בוקר של שייט בנופי נהר המוזל – בצהרים ביקור בקוכם

הבוקר נשוט באחד הנהרות היפים ביותר באירופה, שאורכו 544 ק”מ, נהר המוזל. זהו אחד מיובליו החשובים של נהר הריין והוא זורם בשלוש מדינות. מקורו בצרפת, עובר דרך לוקסמבורג ומתחבר לנהר הריין בקרבת העיר קובלנץ בגרמניה. עמק המוזל לכל אורכו מהווה את אחד האזורים היפים ביותר בטיולנו. במסלולו חולף הנהר באזורי כרמים רבים, נופים מרהיבים, טירות וכפרים. בשעות הצהריים נעגון בקוכם, פנינה אדריכלית הנחשבת ליפה מבין העיירות שעל נהר המוזל. נערוך סיור רגלי בעיירה הקסומה, נטייל בסמטאותיה הצרים, בין בתים מחושקי עץ, נראה את השער שהשתמר מאז ימי הביניים, השוק המקומי ואת טירת רייכסבורג המרשימה המתנוססת מעל בתי העיירה. לינה בספינת הנהר.

יום 5 קובלנץ – שייט בנופי עמק הריין-מוזיאון תיבות הנגינה ברודסהיים

נתעורר בקובלנץ, עיר השוכנת בנקודת המפגש של נהרות הריין והמוזל. נצא לסיור רגלי בו נראה את גולות הכותרת של עיר זו בת 2,000 השנים, המוקפת בנוף הנהרות הציורי ומאחוריה ארבעה רכסי הרים נמוכים. שפע האתרים התרבותיים שלה והבניינים ההיסטוריים, הסמטאות והשבילים הצרים, והאווירה הנינוחה והשמחה שבכיכרות ולאורך הטיילת על הנהר, הופכים את קובלנץ למקום ידידותי שבו תיירים מרגישים ממש בבית. בשעות הצהריים נהנה משייט בקטע המרכזי והמרהיב של עמק הריין, אתר מורשת עולמית של אונסק”ו; נעבור ליד כפרים מקסימים, טירות רבות וסלע לורליי האגדי. בשעות אחר הצהריים המאוחרות הספינה תגיע לרודסהיים הציורית, עיירת יין עתיקה. נטייל בסמטאותיה הציוריות ברכבת תיירים ונבקר במוזיאון הייחודי של תיבות הנגינה המכניות של זיגפריד. לינה בספינת הנהר.

יום 6 מנהיים – היידלברג – שפייר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה להיידלברג, עיר אוניברסיטאית יפה מתקופת ימי הביניים. נטייל בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק הקיים מהמאה ה-18 וממנו נראה נוף מקסים של הארמון ושל העיר העתיקה. נשוב לארוחת צהריים בספינה ונמשיך בשייט לעיירה שפייר, שנקראה שפיירא בידי היהודים. נצא לסיור רגלי בעיירה בה התקיימה במשך כאלף שנים קהילה יהודית מפוארת. שפייר היוותה את אחת הערים המרכזיות עבור יהודי אשכנז ואת אחת משלוש הקהילות היהודיות הגדולות לאורך נהר הריין, יחד עם הערים וורמס (ורמיזא) ומיינץ (מגנצא). נסייר בעיר העתיקה ונגיע גם לקתדרלה המפוארת שהוכרזה בידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית ואשר משמשת כמקום קבורתם של קיסרי גרמניה. בשעות הערב נמשיך בהפלגה לכיוון שטרסבורג. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שטרסבורג

נצא לטיול בעיר המקסימה שטרסבורג, בירת חבל אלזס שבצרפת. נטייל ברובע העתיק, נראה את הקתדראלה הגותית המפורסמת שלה עם השעון האסטרונומי המפורסם. נסייר בחלקיה השונים של העיר שעברה במשך שנים רבות לסרוגין מידי גרמניה לידי צרפת, דבר שניכר ומורגש בה היטב. נסייר בין הבניינים המיוחדים מחושקי העץ מימי הביניים ונראה את המבנים המרשימים של האיחוד האירופאי השוכן בשטרסבורג, המשמשים את מוסדות האיחוד. נשוב לארוחת צהריים בספינה ונמשיך בשייט לכיוון באזל שבשוויץ, נחלוף בעמק הריין של חבל אלזס, באזור בו משמש הנהר גבול טבעי בין צרפת וגרמניה. בצד הצרפתי נוכל לראות את הרי ווז’ המפרידים בין אלזס ללורן. על מורדותיהם גולשים הכרמים המדהימים של דרך היין שלאורכה נטועים כפרים עתיקים מימי הביניים עם בתי אבן וגגות אדומים. בצד הגרמני ישתרעו שדות חקלאיים עד לאופק בשולי היער השחור. לינה בספינת הנהר.

ימים 8+9 באזל – מפלי הריין – ציריך – תל אביב

הבוקר נעגון בבאזל, העיר השנייה בגודלה בשוויץ. לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא ליום טיול בעיר. נהר הריין האדיר חוצה את העיר במרכזה וממשיך את דרכו צפונה לעבר הגבול בין גרמניה לצרפת, שכנותיה של באזל מצפון. נבקר בעיר העתיקה שם נראה את בית העירייה, הקתדרלה, האוניברסיטה העתיקה ביותר בשוויץ וגם השווקים שבעיר. בהמשך נראה את המרפסת המפורסמת עליה עמד הרצל ואת מקום כינוס הקונגרס הציוני. לאחר מכן נצא בנסיעה אל מפלי הריין האדירים, היורדים בעוצמה מעל שן הסלע ומשם נמשיך לשדה התעופה שליד ציריך ונעלה על טיסתנו בחזרה לתל אביב, אליה נגיע לאחר חצות.

צרו עימנו קשר

לוגו של וואטסאפ