שייט נהרות בהולנד ובלגיה עם להקת הגבעטרון RHGB יציאה בתאריך 29.03.24

יום 1 תל אביב – וינה – דיסלדורף

נצא הבוקר בטיסה לדיסלדורף דרך וינה ובהגעה נצא בנסיעה לאמסטרדם. עם ההגעה נלך למלוננו להתארגנות ומנוחה. לינה באמסטרדם.

יום 2 תל אביב – אמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באמסטרדם, בירת הולנד, מיעדי התיירות המובילים בעולם. הרחובות היפים, הניגוד המרתק בין ישן לחדש, האווירה הצעירה, הקוסמופוליטית. זוהי עיר משגשגת שאופייה ההולנדי ניכר בה בכל מקום. הבניינים מן המאות ה-17 וה-18, המוני האופניים, הכיכרות, התעלות שעצים לאורכן והגנים הרבים בעיר, כולם תורמים לאווירה המיוחדת שלה. נעבור ליד הבניינים והאנדרטאות החשובים ביותר של העיר ונלמד רבות על ההיסטוריה הססגונית שלה. לקראת שעות הצהריים ניסע לנמל העיר שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. לפני ארוחת הערב, ייערך קוקטייל קבלת פנים חגיגי. לינה בספינת הנהר.

יום 3 ניימכן – מוזיאון Kröller-Müller – בערב הופעת הגבעטרון

בשעות הבוקר הספינה תגיע לניימכן. נצא בנסיעה לביקור במוזיאון, Kröller-Müller  בו נמצא את אוסף ואן גוך הטוב בעולם ונהנה מיצירות מופת של מאסטרים מודרניים כמו קלוד מונה, ז’ורז’ סאוראט, פבלו פיקאסו ופיט מונדריאן. בגן הפסלים נטייל על פני יצירות של אריסטיד מאילול, ז’אן דובופה, מרתה פן ואחרים. מיקומו בלב היער והשילוב הייחודי של אמנות וטבע הופכים את ה-Kröller-Müller למקום ליהנות ולהירגע בו. בתום ביקורנו נחזור לספינה לארוחת הצהריים ונצא לביקור בעיר העתיקה ניימכן. לעיר זו חלק חשוב, הרואי ומפורסם בקרבות מלחמת העולם השנייה, בעת שבנות הברית ניסו להיכנס דרך הולנד לגרמניה ולהכניעה. אירוע זה התרחש בעת מבצע “גן – ירק” שנערך ע”י בנות הברית באזור, במסגרתו הן היו אמורות לכבוש את אחד הגשרים בעיר אשר היה חיוני להמשך התנועה לתוך גרמניה. תחילה נבקר בעיר עתיקה אשר קיימת עוד מתקופת הרומאים. נסייר ברחובותיה ונראה את בית המשקולות הישן, בית העירייה והקתדרלה. בערב מצפה לנו הופעה פרטית של להקת הגבעטרון. לינה בספינת הנהר.

יום 4 מידלבורך

בשעות הצהריים המוקדמות הספינה תעגון במידלבורך, בירת הפרובינציה ההולנדית זילנד .(Zeeland) עיר עתיקה שנפגעה קשה במהלך מלחמת העולם השנייה ושוקמה מאז. במרכזה ניצב מגדל פעמונים בגובה 55 מטרים אשר השתייך לבניין העירייה מימי הביניים. נצא לסיור רגלי במהלכו נהנה מאווירת ימי הביניים של העיר, נתרשם מבית השקילה, נראה את הכנסייה העצומה, אשר נוסדה בשנת 1120 והייתה לה השפעה רבה על העיר ועל האזור כולו. בנוסף נראה את בניין העירייה המרשים ואת החזיתות הנפלאות של בתי המסחר הישנים. לינה בספינת הנהר.

יום 5 גנט – ברוז  – “ונציה של הצפון”

בשעות הבוקר נעגון בגנט בירתה ההיסטורית של פלנדריה, העיר הרביעית בגודלה בבלגיה והיפה שביניהן היושבת במפגש הנהרות סכלדה ולייה. בימי הביניים הפכה לאחת הערים הגדולות והחשובות באירופה הודות לנמל שלה שדרכו עברו ועוברות סחורות לכל חלקי אירופה עד היום. במרכז העיר, אזור רחב ידיים להולכי רגל, מלא בבניינים שמהווים את שיא הארכיטקטורה הפלמית המפוארת מימי הביניים המאוחרים, מבנים מפורסמים  כמו קתדרלת באוו הקדוש, טירות מרשימות וגם בניינים בסגנון ארט נובו. הקתדרלה על שמו של באף הקדוש עברה תהפוכות רבות והושלמה במאה 16 והיא ידועה בזכות יצירות האומנות שבה המפורסם שביניהן ציור המזבח, הידוע בשם “הערצה לשה” של הוברט ואן אייק. מגנט ניסע אל ברוז’ המכונה גם ונציה של הצפון. העיר נשתמרה מימי הביניים ועד היום. זוהי עיר מקסימה, רומנטית, עם תעלות רבות, טובלת בהרבה ירק. נטייל ברחובותיה הציוריים, על הגשרונים מעל התעלות ובכיכר השוק המוקפת בתי גילדות מעוטרים בגמלונים. נגיע לכיכר בורג, בה נראה את בזיליקת הדם הקדוש, אשר לפי האמונה נשמרו בה טיפות מדמו של ישו, נראה את בית העירייה העתיק ביותר בבלגיה על חזיתו המפוסלת ולא נשכח את השוקולד הטוב ביותר שנמכר באין ספור חנויות מיוחדות לחובבי המתוק מתוק הזה, חגיגה אמיתית של פרלינים, טרפל וסוגי שוקולד ממולאים מכל טוב. אחרי הצהריים נחזור לספינה לקראת המשך ההפלגה. בערב נתכנס לערב עם מיטב השירים מהזמר העברי. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אנטוורפן (Antwerp)

בשעות הבוקר המוקדמות הספינה תעגון באנטוורפן – העיר השנייה בגודלה בבלגיה ובה אחד הנמלים הגדולים ביותר באירופה. העיר משמשת מרכז עולמי ליהלומים שגורמים לה להיות מקום מצוין לקניית אבני חן. המסחר ביהלומים, המתנהל בעיקר על ידי יהודים אורתודוכסים, העניק לאזור הסחר את הכינוי “ירושלים של הצפון”. נבקר בקתדראלה של העיר בה מוצגים שני טריפטיכונים גדולים של פטר פול רובנס ונסייר במדרחוב המפורסם. נחזור לספינה לארוחת הצהרים ולאחריה נצא שוב להשלמת הסיורים בעיר. נבקר בתחנת הרכבת המפוארת של העיר, נעלה לתצפית מבניין מוזיאון מאס ((Museum MAS הבנוי מאבן חול אדומה, נבקר בכיכר השוק הענקית שנמצאת בין בניין העיריה המרהיב לבנייני הגילדות כשבמרכזה מזרקת בראבו המפוארת, המהווה את אחד מסמלי העיר. לינה בספינת הנהר.

יום 7 רוטרדם – קינדרדאייק – האג – פנורמת מזדך – בערב הופעה נוספת של הגבעטרון

הבוקר נעגון ברוטרדם, הידועה כאחת מערי הנמל הגדולות ביותר בעולם. נצא בנסיעה קצרה אל קינדרדאייק, בה נערוך סיור רגלי במהלכו נראה את הריכוז הגדול ביותר בהולנד של טחנות רוח פעילות. נחזור לספינה ולאחר ארוחת הצהריים ניסע לביקור בעיר האג, מרכזה השלטוני של הולנד. נבקר בעיר העתיקה שבמרכזה כיכר הביננהוף והאגם הצמוד לה. נראה את בנין הפרלמנט העתיק, נביט משתאים בפנורמת מזדך ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. בערב מצפה לנו הופעה פרטית נוספת של להקת הגבעטרון. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אמסטרדם – זאנסה סכאנס- תערוכת הפרחים בקוקנהוף

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה לביקור בכפר ההולנדי זאנסה סכאנס (Zaanse Schans) זהו כפר ציורי שהחל משנת 1961 הוכרז כפרויקט לאומי לשימור ההיסטוריה, התרבות והמסורת ההולנדית הכפרית. מאז הפך לכפר אומנים, מוזיאון פתוח ויעד תיירותי למיליוני מבקרים מידי שנה, בו ניתנת לנו אפשרות חד-פעמית להציץ מתוך “קפסולת זמן” על הולנד של המאה ה-17. נבקר ברחבי הכפר הידוע ומזוהה בעיקר בזכות טחנות הרוח המפורסמות שבו המוקפות בדשא רחב וירוק היוצר תחושה פסטורלית ומקסימה ובכל אחת מהן נמצא גם מוזיאון קטן שמציג את ההיסטוריה והמורשת ההולנדית. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לתערוכת הפרחים בקוקנהוף המורכבת ממיליוני פרחים המוצגים בצורה אמנותית ומושלמת. באף מקום אחר בעולם פרחי האביב והצבעים אינם מרהיבים כמו בקוקנהוף. הפארקים היפים של קוקנהוף מציעים רוגע והשראה. בנוסף למיליוני הפרחים שגדלים או מסודרים כאן, יש גם את פארק הפסלים הגדול ביותר בהולנד והוא אחד מהמקומות המצולמים ביותר בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 9 אמסטרדם – בריסל – לתל אביב דרך פרנקפורט

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה לבריסל משם נטוס לתל אביב דרך פרנקפורט.

צרו עימנו קשר

לוגו של וואטסאפ