שייט וזמר בנהרות הולנד ובלגיה עם להקת הגבעטרון

10 ימים • בספינת הפאר Amadeus Cara כולל ביקור בתערוכת פרחי הצבעונים בקוקנהוף הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

10 ימים

8 לילות

7 לילות שיט

קוד טיול RHGB

לאור ההצלחה של טיולי השייט בנהרות אירופה עם להקת הגבעטרון, אנו מזמינים אתכם לשייט נוסף והפעם בנהרות הולנד ובלגיה,  עם מבחר שירים מכל התקופות, חגיגת זמר עברי בניהולו המוזיקלי של אילן גלבוע.

אין מרהיב יותר מאשר שיט בנתיבי המים הרבים והמגוונים בארצות השפלה, בלגיה והולנד בעונת האביב. הספינה מרחפת על פני הנהר הרוגע, בינות לתעלות , סכרים וגשרים קבועים וכאלה הנפתחים. שדות מרעה הנראים כמשטחי קטיפה בירוק בוהק נמתחים עד לאופק. ברבורים לבנים וברווזים מרחפים להם על פני המים, תחנות רוח, שכנפיהן מסתובבות כענקים. ולאורך הנתיבים האלה נבקר בערים היפיפיות אנטוורפן, אמסטרדם. סמטאות מתפתלות לאורך התעלות, מרוצפות באבני בזלת, חומות ומגדלי שמירה ציוריים, עם חלונות זעירים, צריחים המספרים חרש את סיפורם של משפחות אצולה שהתגוררו בהם בעבר, אבירים עם שריון עברו בשעריהם כשהם דוהרים על הסוסים וכנסיות עם יצירות אמנות.

נצפה גם בפריחת הצבעונים בתערוכת קוקנהוף שהיא אחת המחזות המרהיבים והצבעוניים ביותר. הפריחה מתחילה כל שנה בסביבות סוף מרץ ונגמרת לקראת סוף מאי - עונת האביב בהולנד, מה שמשאיר לנו שמונה שבועות בלבד ליהנות מהמראה הקסום של לבלוב שדות הצבעוני. הפרחים פורחים בגני קוקנהוף בשלל צבעים והאזור כולו הפך לאחד מסמליה של הולנד. בגנים המטופחים תוכלו למצוא מיני פרחים רבים כמו נרקיסים, יקינטונים, צבעונים כמובן, ופרחים אחרים מפקעות אביב. תוכלו לראות כאן גם עצי דובדבן יפנים, אזליאה ושושנת האלפים ועוד מיני צמחים שלא תראו במקומות אחרים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • שייט בספינת הנהר החדשה והמפוארת AMADEUS CARA ברמת 5 כוכבים
 • חדרי הספינה מרווחים - גודלם של החדרים בקומה האמצעית והעליונה כ-17.5 מ"ר
 • יום סיור באנטוורפן (Antwerp) כולל תצפית מבניין מוזיאון מאס (Museum MAS)
 • ביקור בברוז' - המכונה "ונציה של הצפון" 
 • ביקור במוזיאון Kröller-Müller בו נמצא את אוסף ואן גוך הטוב בעולם
 • ביקור בקינדרדאייק בה נראה את הריכוז הגדול ביותר בהולנד של טחנות רוח פעילות

במהלך השייט:

 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השייט ארוחות גורמה ושלל פינוקים נוספים
 • בארוחות הערב במהלך השייט, יין אדום / לבן איכותי ממחוזות היין הנפלאים של אירופה ללא עלות נוספת
 • עמדת קפה/תה ומים חופשי לשימוש אורחי ספינת הנהר 24 שעות ביממה
 • מופעי מוסיקה יומיים של צוות המוסיקאים הנמצא על הספינה
 • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
 • 2 הופעות של הגבעטרון
 • ערב שירה בציבור 

 

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

שי מהודר ובלעדי למטיילי בשביל הזהב: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

יום 1 תל אביב – וינה – דיסלדורף

נצא הבוקר בטיסה לדיסלדורף דרך וינה ובהגעה נצא בנסיעה לאמסטרדם. עם ההגעה נסע למלוננו להתארגנות ומנוחה. לינה באמסטרדם.

יום 2 תל אביב – אמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באמסטרדם, בירת הולנד, מיעדי התיירות המובילים בעולם. הרחובות היפים, הניגוד המרתק בין ישן לחדש, האווירה הצעירה, הקוסמופוליטית. זוהי עיר משגשגת שאופייה ההולנדי ניכר בה בכל מקום. הבניינים מן המאות ה-17 וה-18, המוני האופניים, הכיכרות, התעלות שעצים לאורכן והגנים הרבים בעיר, כולם תורמים לאווירה המיוחדת שלה. נעבור ליד הבניינים והאנדרטאות החשובים ביותר של העיר ונלמד רבות על ההיסטוריה הססגונית שלה. לקראת שעות הצהריים ניסע לנמל העיר שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. לפני ארוחת הערב, ייערך קוקטייל קבלת פנים חגיגי. לינה בספינת הנהר.

יום 3 ניימכן – מוזיאון Kröller-Müller – בערב הופעת הגבעטרון

בשעות הבוקר הספינה תגיע לניימכן. נצא בנסיעה לביקור במוזיאון, Kröller-Müller  בו נמצא את אוסף ואן גוך הטוב בעולם ונהנה מיצירות מופת של מאסטרים מודרניים כמו קלוד מונה, ז’ורז’ סאוראט, פבלו פיקאסו ופיט מונדריאן. בגן הפסלים נטייל על פני יצירות של אריסטיד מאילול, ז’אן דובופה, מרתה פן ואחרים. מיקומו בלב היער והשילוב הייחודי של אמנות וטבע הופכים את ה-Kröller-Müller למקום ליהנות ולהירגע בו. בתום ביקורנו נחזור לספינה לארוחת הצהריים ונצא לביקור בעיר העתיקה ניימכן. לעיר זו חלק חשוב, הרואי ומפורסם בקרבות מלחמת העולם השנייה, בעת שבנות הברית ניסו להיכנס דרך הולנד לגרמניה ולהכניעה. אירוע זה התרחש בעת מבצע “גן – ירק” שנערך ע”י בנות הברית באזור, במסגרתו הן היו אמורות לכבוש את אחד הגשרים בעיר אשר היה חיוני להמשך התנועה לתוך גרמניה. תחילה נבקר בעיר עתיקה אשר קיימת עוד מתקופת הרומאים. נסייר ברחובותיה ונראה את בית המשקולות הישן, בית העירייה והקתדרלה. בערב מצפה לנו הופעה פרטית של להקת הגבעטרון. לינה בספינת הנהר.

יום 4 מידלבורך

בשעות הצהריים המוקדמות הספינה תעגון במידלבורך, בירת הפרובינציה ההולנדית זילנד .(Zeeland) עיר עתיקה שנפגעה קשה במהלך מלחמת העולם השנייה ושוקמה מאז. במרכזה ניצב מגדל פעמונים בגובה 55 מטרים אשר השתייך לבניין העירייה מימי הביניים. נצא לסיור רגלי במהלכו נהנה מאווירת ימי הביניים של העיר, נתרשם מבית השקילה, נראה את הכנסייה העצומה, אשר נוסדה בשנת 1120 והייתה לה השפעה רבה על העיר ועל האזור כולו. בנוסף נראה את בניין העירייה המרשים ואת החזיתות הנפלאות של בתי המסחר הישנים. לינה בספינת הנהר.

יום 5 גנט – ברוז' - "ונציה של הצפון"

בשעות הבוקר נעגון בגנט בירתה ההיסטורית של פלנדריה, העיר הרביעית בגודלה בבלגיה והיפה שביניהן היושבת במפגש הנהרות סכלדה ולייה. בימי הביניים הפכה לאחת הערים הגדולות והחשובות באירופה הודות לנמל שלה שדרכו עברו ועוברות סחורות לכל חלקי אירופה עד היום. במרכז העיר, אזור רחב ידיים להולכי רגל, מלא בבניינים שמהווים את שיא הארכיטקטורה הפלמית המפוארת מימי הביניים המאוחרים, מבנים מפורסמים  כמו קתדרלת באוו הקדוש, טירות מרשימות וגם בניינים בסגנון ארט נובו. הקתדרלה על שמו של באף הקדוש עברה תהפוכות רבות והושלמה במאה 16 והיא ידועה בזכות יצירות האומנות שבה המפורסם שביניהן ציור המזבח, הידוע בשם “הערצה לשה” של הוברט ואן אייק. מגנט ניסע אל ברוז’ המכונה גם ונציה של הצפון. העיר נשתמרה מימי הביניים ועד היום. זוהי עיר מקסימה, רומנטית, עם תעלות רבות, טובלת בהרבה ירק. נטייל ברחובותיה הציוריים, על הגשרונים מעל התעלות ובכיכר השוק המוקפת בתי גילדות מעוטרים בגמלונים. נגיע לכיכר בורג, בה נראה את בזיליקת הדם הקדוש, אשר לפי האמונה נשמרו בה טיפות מדמו של ישו, נראה את בית העירייה העתיק ביותר בבלגיה על חזיתו המפוסלת ולא נשכח את השוקולד הטוב ביותר שנמכר באין ספור חנויות מיוחדות לחובבי המתוק מתוק הזה, חגיגה אמיתית של פרלינים, טרפל וסוגי שוקולד ממולאים מכל טוב. אחרי הצהריים נחזור לספינה לקראת המשך ההפלגה. בערב נתכנס לערב עם מיטב השירים מהזמר העברי. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אנטוורפן (Antwerp)

בשעות הבוקר המוקדמות הספינה תעגון באנטוורפן – העיר השנייה בגודלה בבלגיה ובה אחד הנמלים הגדולים ביותר באירופה. העיר משמשת מרכז עולמי ליהלומים שגורמים לה להיות מקום מצוין לקניית אבני חן. המסחר ביהלומים, המתנהל בעיקר על ידי יהודים אורתודוכסים, העניק לאזור הסחר את הכינוי “ירושלים של הצפון”. נבקר בקתדראלה של העיר בה מוצגים שני טריפטיכונים גדולים של פטר פול רובנס ונסייר במדרחוב המפורסם. נחזור לספינה לארוחת הצהרים ולאחריה נצא שוב להשלמת הסיורים בעיר. נבקר בתחנת הרכבת המפוארת של העיר, נעלה לתצפית מבניין מוזיאון מאס ((Museum MAS הבנוי מאבן חול אדומה, נבקר בכיכר השוק הענקית שנמצאת בין בניין העיריה המרהיב לבנייני הגילדות כשבמרכזה מזרקת בראבו המפוארת, המהווה את אחד מסמלי העיר. לינה בספינת הנהר.

יום 7 רוטרדם – קינדרדאייק – האג – פנורמת מזדך – בערב הופעה נוספת של הגבעטרון

הבוקר נעגון ברוטרדם, הידועה כאחת מערי הנמל הגדולות ביותר בעולם. נצא בנסיעה קצרה אל קינדרדאייק, בה נערוך סיור רגלי במהלכו נראה את הריכוז הגדול ביותר בהולנד של טחנות רוח פעילות. נחזור לספינה ולאחר ארוחת הצהריים ניסע לביקור בעיר האג, מרכזה השלטוני של הולנד. נבקר בעיר העתיקה שבמרכזה כיכר הביננהוף והאגם הצמוד לה. נראה את בנין הפרלמנט העתיק, נביט משתאים בפנורמת מזדך ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. בערב מצפה לנו הופעה פרטית נוספת של להקת הגבעטרון. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אמסטרדם – זאנסה סכאנס - תערוכת הפרחים בקוקנהוף

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה לביקור בכפר ההולנדי זאנסה סכאנס (Zaanse Schans) זהו כפר ציורי שהחל משנת 1961 הוכרז כפרויקט לאומי לשימור ההיסטוריה, התרבות והמסורת ההולנדית הכפרית. מאז הפך לכפר אומנים, מוזיאון פתוח ויעד תיירותי למיליוני מבקרים מידי שנה, בו ניתנת לנו אפשרות חד-פעמית להציץ מתוך “קפסולת זמן” על הולנד של המאה ה-17. נבקר ברחבי הכפר הידוע ומזוהה בעיקר בזכות טחנות הרוח המפורסמות שבו המוקפות בדשא רחב וירוק היוצר תחושה פסטורלית ומקסימה ובכל אחת מהן נמצא גם מוזיאון קטן שמציג את ההיסטוריה והמורשת ההולנדית. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לתערוכת הפרחים בקוקנהוף המורכבת ממיליוני פרחים המוצגים בצורה אמנותית ומושלמת. באף מקום אחר בעולם פרחי האביב והצבעים אינם מרהיבים כמו בקוקנהוף. הפארקים היפים של קוקנהוף מציעים רוגע והשראה. בנוסף למיליוני הפרחים שגדלים או מסודרים כאן, יש גם את פארק הפסלים הגדול ביותר בהולנד והוא אחד מהמקומות המצולמים ביותר בעולם. לינה בספינת הנהר.

ימים 9+10 אמסטרדם – בריסל – לתל אביב דרך וינה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה לביקור בוולנדם, אחת מעיירות הדייגים המפורסמות והידועות ביותר בהולנד. העיירה ידועה בעיקר בזכות התרבות ההולנדית האותנטית שהיא מייצגת. זאת עיירה ציורית ופסטורלית בה ניתן להינות מבתי העץ החמודים, יריד תלבושות הולנד אותנטי, דוכני אוכל מקומו ועוד טעימות רבות מהמסורת ההולנדית. לאחר מכך נמשיך בנסיעה לבריסל משם נטוס לתל אביב דרך וינה.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב וינה 3:45 שעות
וינה דיסלדורף
בריסל וינה
וינה תל אביב 3:25 שעות

פארק הפרחים בקוקנהוף

Luftner Cruises

הרצאה בנושא סודות פרחי הטוליפ, טחנות הרוח ונעלי העץ בהנחיית אריאלה פלד

אמסטרדם

מטיילים ממליצים

"היה מושלם! שטנו על ספינה מפוארת, ביקרנו במקומות ופינות קסומות.
גולת הכותרת היתה חברי להקת הגבעטרון שהנעימו בשירי ארץ ישראל וריגשו כל פעם מחדש"
ג'ודה גלבוע

"תמיד חלמתי לצאת לשייט בוטיק כזה, שייט vip עם ירידה לפרטים הקטנים, אז הצטרפנו לשייט נהרות עם להקת הגבעטרון. במילה אחת פשוטה היה חלום! הספינה היתה חדשה ויוקרתית, החדרים מפנקים, האוכל 10 כוכבי מישלן, הצוות מקצועי, אדיב ומחבק. התרגשנו עם להקת הגבעטרון, היתה הופעה פרטית רק לנו מרחק נגיעה מהזמר הישראלי. לסיום, הגשמתי חלום!"
אפרת משקל

"חלמתי חלום והחלום הפך למציאות. קפסולה מרוכזת של עונג צרוף. הצטרפתי לשייט עם להקת הגבעטרון האחת והיחידה. שילבנו בין טיולים יומיים בעיירות, כפרים של ימי הביניים וערים להופעות ליליות של הגבעטרון על הספינה. עדיין מעכלת את החוויה החוץ/תוך גופית הזו. השייט הבא כבר מעבר לפינה"
מיה מור

מחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RHGB מרץ 2025 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה

המחיר כולל

 • הטיסות בחברות התעופה אוסטריין ולופטהנזה בנתיב: תל אביב - וינה - דיסלדורף, בריסל - וינה - תל אביב
 • לילה בבית מלון מדרגת תיירות ראשונה באזור אמסטרדם (או באוטרכט) על בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • דמי סבלות בבית המלון.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט כולל מים ללא הגבלה.
 • בארוחות הערב, יינות אדומים ולבנים איכותיים ממחוזות היין הנפלאים של אירופה ללא עלות נוספת.
 • ארוחות גורמה - ארוחת בוקר, ארוחת צהריים, קפה ותה אחרי הצהריים, ארוחת ערב. כל הארוחות מוגשות במסעדת פנורמה אלגנטית, אשר מארחת את כל האורחים במושב אחד.
 • קוקטייל קבלת פנים, ארוחת ערב לקבלת הפנים, ארוחת ערב חגיגית של הקפטן ומופע של הצוות.
 • מופעי מוסיקה יומיים של צוות המוסיקאים הנמצא על הספינה.
 • עמדת קפה/תה ומים חופשי לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה.
 • קפה ומאפה למשכימי קום.
 • מזנון חצות - חטיפי לילה.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה נדרש לשלם €60 לאדם לכל ההפלגה).
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות לספינה והסיורים.
 • מיסי נמל.
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.
 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם ללכת ברגל למשך זמן מינימאלי של לפחות 30 דקות ברצף. בתוך הערים העתיקות בהם אין כניסה לאוטובוסים הסיור הוא רגלי. למתקשים בדרך יש אפשרות לשבת ולהמתין בבית קפה ולחבור לקבוצה מאוחר יותר. כמו כן, אנחנו מטיילים לרוב בערים עתיקות שבהן הדרכים מרוצפות באבנים, ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • ביום 4 ארוחת הצהריים תוגש כארוחה ארוזה.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינת הנהר החדשה והמפוארת Amadeus Cara
 • סיור פנורמי באמסטרדם
 • ביקור בעיר העתיקה בהאג
 • בזיליקת הדם הקדוש בעיר הציורית ברוז'
 • בית העירייה העתיק ביותר בבלגיה
 • ביקור במוזיאון Kröller-Müller בו נמצא את אוסף ואן גוך הטוב בעולם
 • ברוז’, המכונה גם ונציה של הצפון
 • ביקור בתחנת הרכבת המפוארת של העיר אנטוורפן (Antwerp)
 • רוטרדם, הידועה כאחת מערי הנמל הגדולות ביותר בעולם
 • הכפר ההולנדי זאנסה סכאנס (Zaanse Schans)
 • ביקור בתערוכת פרחי הצבעונים בקוקנהוף

על הספינה

Amadeus Cara

ספינת הנהר Amadeus Cara של חברת Luftner Cruises הושקה בשנת 2022. במהלך השייט תוכלו ליהנות ממסעדה ובר פנורמיים, בית קפה, מספרה, חדר כושר וחנות.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  אמסטרדם אנטוורפן
מרץ 10°
אפריל 12° 13°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

שייט וזמר בנהרות הולנד ובלגיה עם להקת הגבעטרון   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

10 ימים • בספינת הפאר Amadeus Cara כולל ביקור בתערוכת פרחי הצבעונים בקוקנהוף
לוגו של וואטסאפ

שימו לב: בחלק מתאריכי היציאה קיימים שינויים במסלול. פירוט מלא בטבלת התאריכים.