מרוקו בטיול לערי המלכות

10 ימים • קזבלנקה, פס ומרקש הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

10 ימים

8 לילות

יבשתי

קוד טיול MORS

ממלכת מרוקו הצבעונית, המעניינת והמרהיבה, שוכנת לה, בצפון מערב אפריקה, כ- 5 שעות טיסה מישראל. טיול למרוקו מגלה בפנינו את מכמניה ואת הניגודיות האינסופית אשר נמצאת בה, ניגוד בין ישן לחדש, בין מזרח מול מערב, הניגוד של המדבר העצום אל מול רכסי הרים מושלגים ומיוערים, של שבטים ברברים מסורתיים אל מול קדמה ומודרניות עירונית ועוד.

טיול מאורגן למרוקו חושף אותנו לתרבות עתיקת היומין, העשירה והמרהיבה בת יותר מ- אלף השנים, בה נטמעה גם התרבות היהודית אשר צמחה לה בעבר. ערים רבות וידועות פזורות לאורכה ולרוחבה של הממלכה, ביניהם המרכז והלב הפיננסי של מרוקו, הלוא היא קזבלנקה, בה נבנה מסגד חסן השני, מסגד מהגדולים בעולם יחד עם צריחיו ("מינרטים") הגבוהים המעטרים את שמי העיר, העיר רבאט, על שלל רחובותיה הצרים והציוריים, זו גם עיר הבירה של הממלכה המרוקנית, בה שוכן ארמונו של המלך. חשוב גם להזכיר את העיר מקנס, עיר השופעת בארמונות סולטאני, שליטי האזור אשר השאירו אחריהם מורשת של שערים ססגוניים המכניסים את המבקרים בה אל תוך ה"מדינה", העיר העתיקה, עדות לעושר הגדול שנוצר בשל מסחר פורה עם אירופה ואפריקה, נזכיר גם את פס, מהערים העתיקות במרוקו, אשר השתמרה בצורה מופלאה עד היום תוך שמירת צביונה הייחודי. בין חומותיה של פס פועלים גם היום, שלל רב של אומנים ובעלי מלאכה שונים, כגון: קדרים, מעבדי עורות (בורסקאים), אומני תכשיטי זהב וכסף, תופרים, אורגים ועוד.

בטיול לעיר הנודעת מרקש נחשף אל העיר המסקרנת והמוכרת ביותר במרוקו, היא גם הבירה ההיסטורית והתרבותית של מרוקו ונחשבת כעיר היפה והמרתקת ביותר במדינה. העיר שוכנת לה במרכז שבין הרי האטלס למדבר הגדול ונותנת למבקרים בה הצצה וחוויה שאין שניה לה להווי והמסורת של מרוקו.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "בשביל הזהב":

 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון
 • דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
 • טיסות ישירות
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • ארוחת צהרים מקומית באחד הריאדים המקומיים שבעמק אסני
 • מופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה”מדינה”

אתרים ואטרקציות מיוחדים במסלול:

 • מסגד חסן השני בקזבלנקה
 • טיול ג’יפים חוויתי בין נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה
 • ביקור במפלי אוזוד – המפלים הגדולים והמרשימים ביותר במרוקו

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

יום 1 תל אביב – מרקש

נצא בטיסה ישירה למרקש, העיר האדומה. לאחר הנחיתה נעבור את תהליכי ההגירה ונצא לסיור הכרות עם העיר. עם מרקש הלב הפועם של מרוקו. נבקר בגני מז’ורל – פרי יצירתו של האמן הצרפתי ז’אק מז’ורל. כיום הגנים הינם בבעלות מעצב האופנה המפורסם, איב סן לורן. נחשף לגן בוטני מרהיב עם שפע של צמחייה ומגוון מרשים של קקטוסים מכל הסוגים והמינים מרחבי העולם. לינה במרקש.

יום 2 מרקש – קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על האוטוסטרדה שתוביל אותנו לקזבלנקה. הבירה הכלכלית של מרוקו. נתחיל בביקור  במסגד חסן השני אחד המסגדים הגדולים בעולם המוסלמי, לאחר מכן ניסע לאורך הטיילת של חוף האוקיאנוס האטלנטי ונבקר בשכונת היוקרה “אנפה” בה רכשו אחוזות עשירי ארצות ערב. בהמשך ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בקזבלנקה.

יום 3 רבאט – מקנס – פס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בבירת מרוקו – רבאט. נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר נבנה בידי מיטב אומני מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן ונשקיף על נהר בורג-רג החוצה בין העיר סלה לרבאט. נמשיך בנסיעה ונגיע למקנס, עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר במהלך שנות ה- 30 של המאה ה- 19. נבקר בעירו של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק מהמאה ה- 17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את “באב אל מנסור” – השער המהודר ורחבת השוק ההומה למרגלותיו. לאחר מכן נמשיך לעיר פס. לינה בפס.

יום 4 פס ואתריה

יום זה יוקדש לעיר פס, העתיקה בערי המלוכה המרוקנית, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה השמינית ושומרת יותר מכל עיר אחרת על צביונה העתיק והייחודי: סמטאות מפותלות, מסגדים, ארמונות ומדרסות עתיקות המשתלבים בשווקים הסואנים. נעפיל לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב”מדינה” הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה”מדינה” מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו’. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם ונצפה אל ארמון המלך. נמשיך ונטייל בסמטאות ונגיע למלאח, הרובע היהודי העתיק, בו התקיימה קהילה מפוארת הכוללת אנשי רוח כגון: הרמב”ם, רבי יצחק אלפסי ורבים אחרים. נראה את בית הקברות בן מאות השנים ונשמע את סיפורה של סוליקה הקדושה. נחתום בביקור בבית הכנסת העתיק ששוחזר ושופץ לאחרונה. לינה בפס.

יום 5 פס – האטלס התיכון - איפראן – אפורר

יום נסיעה ארוך לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה. תחנתנו הראשונה, העיר איפראן השוכנת בגובה 1650 מטר בלב הרי האטלס התיכון. המקום נבנה על ידי הצרפתים כעיירת חורף בסגנון הכפרים של האלפים האירופיים. נטייל ברחובות איפראן ונראה בתים פרטיים ורחובות קסומים, אדריכלות מערבית עם השפעה מרוקאית. נחצה את שמורת הארזים הגדולה ביותר במרוקו ונטייל ביער הארזים והאלונים. בתום סיורנו נמשיך בנסיעה ולעת ערב נגיע לאפורר. לינה באזור אפורר.

יום 6 אפורר – מפלי אוזוד - מרקש

נעזוב את אפורר, ממנה ניסע לביקור במפלי אוזוד – המפלים הגדולים והמרשימים ביותר במרוקו. נסייר רגלית בשמורה ובין הכרמים וטחנות הקמח המופעלות ע”י המים. זהו אחד מאתרי הטבע המעניינים במרוקו המשלב גם בתוכו בוסתנים ומסעדות מרוקניות קטנות ושלוות. נמשיך בנסיעה מערבה במהלכה נתרשם מהנופים והטבע, בדרכינו לפנינת הדרום, העיר מרקש ,הבנויה למרגלות ההרים. לינה במרקש.

יום 7 סיור במרקש ואתריה

לאחר ארוחת בוקר נתחיל את סיורנו בעיר האדומה. נבקר בבריכת המנארה, שבגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה. נסייר ברגל בסמטאות המדינה והרובע היהודי במהלכו נבקר בבית הכנסת “צלאת אל עזמה” שנבנה בשנת 1492, בעת גירוש ספרד וכיום משמש כבית הכנסת פעיל וכמוזיאון לקהילת יהודי מרקש. נתרשם מעבודות מופת של ארכיטקטורה היספנו-מורית, נבקר בארמון באהיה המפורסם ונצפה על מסגד ה”כותוביה”, סימלה של העיר. נשמע הרצאה בעברית על צמחי מרפא ותבלינים ברבריים מסורתיים ונסיים בשוק הידוע והמיוחד שנמצא בכיכר המרכזית “גאמע אל פנא” – כיכר האבודים, אליה מתקבצים המוני אדם, כדי למכור ולסחור. נשתלב בתיאטרון הרחוב הלא מבוים והמרשים ביותר בעולם: חגיגה צבעונית, תוססת ומדהימה. נתהלך בין עשרות מעגלי הצופים במאלפי הנחשים, מקפיצי הקופים, מספרי הסיפורים, להטוטנים, רקדנים, זמרים, מגלי עתידות ודוכני אוכל ריחניים ועסיסיים. לסיום נצא לסיור רכובים על כרכרות וסוסים באתריה של העיר עד להגעה לבית המלון. לינה במרקש.

יום 8 מרקש – עיר הנמל אסאוירה (מוגדור)

נצא בנסיעה לעיר הציורית אסואירה, עיר פורטוגזית הממוקמת לחופו של האוקיאנוס האטלנטי. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. העיר בעלת עבר היסטורי וקהילה יהודית גדולה, הנחשבת כיום כעיר של אמנים ודייגים. נסייר בסמטאות העיר העמוסים בתי מלאכה של עץ הערער ונבקר במצודה “הסקאלה”. בהמשך נבקר במרכז התרבות היהודי החדש הכולל מוזיאון, מרכז מחקר ואולם לאירועי תרבות. בערב נצא למופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה”מדינה”. לינה במרקש.

ימים 9+10 טיול ג'יפים – תצפיות אל הרי האטלס הגבוה - ארוחת צהריים מקומית – מרקש – תל אביב

הבוקר נצא לטיול ג’יפים חוויתי בין נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה. נחצה את עמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל, על כפריו הברברים ונבלה שעות בנופים פראיים ובלתי נשכחים. נאכל ארוחת צהרים באחד הריאדים המקומיים שבעמק. נמשיך ונטייל בג’יפים ונשלב הליכה רגלית קצרה. בתום יום טיול נפלא נחזור חזרה למרקש. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה של מרקש ממנו נצא בטיסה ישירה לתל אביב.

הטיול מעניין אתכם?הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב מרקש 6:40 שעות
מרקש תל אביב 5:00 שעות

מרוקו

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
MORS02 נובמבר 2025 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה

המחיר כולל

 • טיסות סדירות ישירות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - מרקש - תל אביב.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה/טובה.
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר מלאה וארוחת ערב.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי סבלות בבית המלון.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "בשביל הזהב".
 • מיסי נמל (עשויים להשתנות עד היציאה).
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. למעבר לרשימה לחצו כאן

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

 • לפני הרשמתך לטיול מומלץ לעיין בעמוד התנאים הכלליים.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה במידה וידרשו ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.

 • המחיר אינו כולל אשרת כניסה למרוקו בסך 400 ₪ לאדם, אשר תטופל דרכנו לקראת היציאה לטיול. לצורך הוצאת אשרת הכניסה למרוקו יש לשלוח למשרדינו צילום דרכון עדכני (בתוקף של חצי שנה ומעלה מיום החזרה לארץ) ותמונת פספורט ברורה על רקע לבן.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של כ 30-45 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 75% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור במסגד חסן השני בקזבלנקה
 • ביקור בפס, הבירה הדתית של מרוקו כולל סיור במלאח, הרובע היהודי העתיק
 • ביקור באיפראן ("שוויץ של מרוקו") – שמורת טבע ועיירת קיט בהרי האטלס
 • כיכר “גאמע אל פנא” הססגונית במרקש
 • מופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה”מדינה”
 • טיול ג’יפים חוויתי בין נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה
 • ארוחת צהרים מקומית באחד הריאדים המקומיים שבעמק אסני
 • ביקור במפלי אוזוד – המפלים הגדולים והמרשימים ביותר במרוקו

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  מרקש
נובמבר 23°

 

 

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ